FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie z PFRON- u
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-03-25, 19:04   

A jaki wniosek składałaś o dofinansowanie?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2013-03-25, 21:16   

Odpowiedź trochę nie w tym wątku, bo nie składałam wniosku o dofinansowanie, tylko kupiłam z własnej kasy. Koszt w tamtym roku to było coś w okolicy 1700 zł za sztukę.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-03-25, 21:43   

Tak, ale Bartosz ma ponad 14, lat i waży 60 kg. Ma taki rower trójkołowy niemiecki, ale jest juz za mały. A mam juz chętnych na stary rower. :tak:

Jak już pisałam, będziemy starać się w CPR.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
ewa i julka 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 19
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-03-27, 19:45   

Ja walczyłam z PCPR-em o dofinansowanie do programu logopedycznego Julka miała wtedy 3 latka. Jak poszłam po wniosek to "miła" pani mi powiedziala "po co dzieku 3 letniemu program i tak nic przeciez nie zrobi".Nie chciała mi wydać wniosku więc ściągnełam z internetu to znowu nie chciala przyjąć, ale nie dałam za wygraną.A po trudach program Mówiace obrazki wtedy dostała.Teraz składałam kolejny wniosek o materialy potrzebne w terapii logopedycznej , też była przeprawa,narazie czekam i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.Oby, bo te pomoce naprawde by się bardzo przydały.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-03-31, 22:38   

Ewa starałaś się o dofinansowanie ze środków PFRON zadań z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się?
Z tego zakresu nie dostaniesz częściej niż co 5 lat.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
gosia78 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 114
Skąd: woj.śląskie
Wysłany: 2013-04-01, 09:43   

Wnioski z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się można składać co trzy lata.
_________________
Mama niepełnosprawnej Wiktorii(ur.24.06.1999) i Adasia(ur.8.01.2006)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-04-01, 13:53   

gosia78 napisał/a:
Wnioski z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się można składać co trzy lata.

U nas też można składać co 3 lata, chociaż wiem dobrze że niektóre pcpr przyjmują wnioski dopiero co 5 lat. Co kraj to obyczaj :roll:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-04-01, 15:36   

I dają dużooo mniejsze wsparcie procentowe jak ktoś stara się po raz drugi. Nawet jak minie 6 lat, nie tylko 5 czy 3.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ewa i julka 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 19
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-01, 18:36   

Ja składałam wniosek o dofinansowanie w zaopatrzenia w sprzet rehabilitacyjny.Tak wyczytalam na jakimś forum juz nie pamietam gdzie, i rodzice sie wypowiadali że na pomoce logopedyczne właśnie na tym wniosku składali.Częsc z nich otrzymala pieniążki więc myśmy też złożyli i czekamy na jakąś decyzj. Chcac złozyć w tym roku wniosek na jakiś program logopedyczny to mi powiedziano że nie ma szans, bo muszą być konkretne dysfunkcje (chyba tak sie to mówi)spełnione, a moja Julcia się nie kwalifikuje.
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-04-02, 19:40   

Dziewczyny, a jeśli chodzi o dofinansowanie na łamanie barier w pcpr, to jak miałam dofinansowanie w 2010 w maju ,to znaczy że już w tym roku mogę znów próbować :idea: czy za rok .
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-04-04, 10:39   

Dziewczyny mam prośbę. Chcę zanieść lekarzowi rodzinnemu wniosek o wypełnienie wniosku na rower (ciężko się zabrać ;-) ). Proszę o poradę
w
I części należy uzasadnić potrzebę korzystania z roweru trójkołowego. (słabe napięcie mieśnowe, zaburzona równowaga, niemozność uczenai się na zwykłym rowerze
II części co da nam jazda rowerem . Liczę na pomoc. przy takiej pogodzie szare komórki zanikają :cry: . prosze o pomoc. z góry dziękuje, :prosze:

Ps. Chce by było napisane więcej iniz po 1 zdaniu. (pomogę Pani dr. by nie traciła czasu) ;-)
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-04, 19:29   

Kasiu bardzo ważne jest to że na rowerku ćwiczymy rewelacyjnie rzepkę kolanową,a jak wiadomo u naszych dzieci mających że tak powiem luzy,często dochodzi do wypadania rzepki ! Poza tym na rowerze traci się masę tłuszczową a nabiera mięśniową ;-)
I co może być ważne w naszym miejskim oddziale musiał być dopisek że rower z podstawką do ćwiczeń stacjonarnych, w podmiejskich oddziałach wiem że nie było trzeba kupować z dostawką. Nas taka podstawka stacjonarna kosztowała ponad stówkę :-x
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-04-04, 19:58   

My staramy się o rower trójkołowy - miejski . Mamy stary ale juz za mały (jeździmy nim na wycieczki rowerowe po 20 km w ciagu dnia , bądź dojeżdzamy do szkoły około 5 km. Chociaż nie za bardzo mamy ścieżki rowerowe.
Tak wymyśliłam pomoc dla Pani doktor.

Problem – forma pomocy.
Chłopiec o obniżonym napięciu mięśniowym, co wpływa na opóźnienie i trudności w rozwoju psychoruchowym. Dysfunkcje zmysłu przedsionkowego (zwanego zmysłem równowagi) wpływają m.in. na trudności z utrzymaniem właściwej postawy ciała, orientacji w przestrzeni, utrzymywaniem równowagi, koordynacji ruchowej i wzrokowo-ruchowej. U Bartosza występuje zaburzenie koordynacji ruchowej oraz brak prawidłowej równowagi co wpływa na niemożność nauczenia się jazdy na zwykłym rowerze.

Zakupienie takiego roweru trójkołowego – jest formą rehabilitacji ruchowej. Korzystnie wpłynie na wiele sfer, m.in. zdobywanie nowych doświadczeń i tym samym wspomoże rozwój poznawczy dziecka. Sprawność ruchowa daje szansę na większą samodzielność. Rower taki zalecany do wzmocnienia siły mięśniowej, a w szczególności mięśni kończyn dolnych, brzucha oraz pośladków, lepsza przemiana materii, co u Bartosza wpłynie pozytywnie na jego nadwagę ciała. Ponadto używając go w codziennym życiu polepszy jego lepszy rozwój społeczny a tym samym jego ogólne funkcjonowanie. Używając go do jeżdżenia m.in. do szkoły, a także wycieczek rowerowych jest to również aktywne spędzanie czasu wolnego przez niego niestety tak ograniczonego.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-04-05, 16:33   

Dziś byłam u naszej pediatry czy mi wypełni wniosek o rower trójkołowy z CPR odpowiedziała że nie ma takich uprawnień, może wg niej ortopeda. Teraz jak się zapisze do specjalisty ortopedy z miesiąc poczekam i lekarz obejrzy Bartosza i zdecyduje się mi wypełnić druk to w CPR nie będzie juz pieniędzy na ten cel :-x :glupek: . Na forum piszą inni, że wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego. Już poprostu ręce mi odpadają. A po odwołaniu się do mazowieckiego PFRONu z związku nieprzyznania nam dofinansowania do turnusu aż mi się niechce do nich iść, łaskę o wszystko robią, a jeszcze mówią , że sie korzysta. :-x :-x . ALe czekam tylko na pismo od starosty w sprawie dofinansowaniado turnusu, jak on bedzie się tłumaczył. A jutro mam zebranie w Stowarzyszeniu - które niestety słabo działą, i będzie ktoś z przedstawicieli radnych i Pani kierownik z CPR. Zobaczymy jaka będzie dyskusja. opiszę jak wrócę. :-x :evil:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-04-05, 19:46   

Mi tego typu zaświadczenia wystawia lekarz rodzinny. Jedno-zdaniowo to załatwia. Może idź do niego jeszcze raz. Skoro PCPR wymaga pieczątki lekarza rodzinnego to czemu on Ci stwarza problem(chyba, że z nim masz na pieńku ;-) ). Tam naprawdę wystarczy jego "wymaga roweru rehabilitacyjnego", a te uzasadnienie to skróć trochę i umieść w swojej części wniosku.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu