FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka
Autor Wiadomość
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2014-02-24, 14:35   

Ja takie skierowanie jak Wy dostaliście miałam kilkakrotnie w ciągu roku i ćwiczyliśmy w dwóch ośrodkach jednocześnie na nfz. Liczyłam sobie godziny i ćwicząc trzy razy w tygodniu nie przekroczyłam limitu. No i na pewno te godziny się łączy.

Ja w ustawach się gubię i wolę jak mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczy ;-) :lol:
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-24, 18:16   

Ok. to się wreszcie dogadałyśmy no dobra ale ile jest w końcu godzin na NFZ :?: Jasna anielo sama nie lubię tych ustaw no ale niestety Emilko jak wrócę do siebie na wieś (gdzie psy szczekają .... wiesz czym ) to muszę się najpierw uzbroić w odpowiedni oręż (stąd i też konkretne ustawy ) aby na tym moim zadu...... wywalczyć dla Misia jak najwięcej i przede wszystkim wiedzieć o czym się do nich wszystkich np.taki sobie wielki Wójt (w Gminie ) rozmawia wielkimi literami :okular: Ciekawy jest ten wątek oj ciekawy :tak: Emilko czyli dobrze cię zrozumiałam : godziny na NFZ będą się liczyć razem czy to w owi czy na rehabilitacji ambulatoryjnej , jakby co to mnie popraw :oops: I emilko dzięki za wszystkie twoje rady : cenne i przydadzą się napewno. :* :*
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2014-02-24, 20:20   

Ula widzisz zmusiłaś mnie do poszukania :spoko: Myślę że tym możesz się posługiwać oficjalnie https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/menu/open@info?view=054

No i nie wiem czy nadal w dobrym miejscu piszemy . Jak by co to proszę admina o przeniesienie :tak:
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-24, 20:56   

:oops: No i miło widzieć to w skrócie (przepraszam ale nie potrafię dodawać załączników zresztą mój lap jest trochę że tak się wyrażę zużyty) a wchodziłam wcześniej na ZIP i trochę wystraszyłam się tego ,że tam do rejestracji trzeba posłużyć się dowodem osobistym.Stąd i też posiedzenie w Bibliotece pedagogicznej i cała ustawa wydrukowana z załącznikami jakieś 70 stron ha ha dobre :lol: Dzięki wielkie jeszcze raz EDYTKO. :prosze:
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-03-23, 14:57   

No i poszło. Bez żadnych problemów, zbędnych, głupich pytań. Panie bardzo miłe oczywiście odpowiadałam grzecznie na wszystkie pytania i mogłam się swobodnie wypowiedzieć. Usłyszałam, że Michaś dostanie opinię do 7 roku życia, a ponadto były na tyle uprzejme wiedząc, że wracam do domu w zupełnie inny rejon Polski i same postanowiły że skontaktują się z instytucjami prowadzącymi zajęcia w ramach wwr w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Mogę więc dzień 21 marzec uznać za znakomity prezent w ramach ŚDZD. Kolorowe skarpetki nie od pary też były.
Aha ... w ramach wwr dzieci mogą korzystać z dwóch placówek jednocześnie po uprzedniej zgodzie pierwszej placówki jeżeli w niej nie ma odpowiedniego terapeuty prowadzącego zajęcia z dzieckiem a wypisane są one w opinii (podpisują odpowiedni kontrakt)
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
alutkaa1988 
mruczek


Wiek: 35
Dołączyła: 15 Kwi 2014
Posty: 47
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2014-04-17, 09:12   pomoc

Ja na szczescie nie musiałam wypełniać zadnych papierów, zadzwoniłam do poradni psychologiczno pedagogicznej, a nie wypelniłam tylko takie jakby zgłoszenie Nikoli, i po tygodniu dostałam odpowiedź, że mam sie zgłosić na wizyte do pani neurologopedy, narazie jest tylko pod jej opieką, i niedługo psycholog, bo teraz chyba za malenka:)
_________________
Mama 20 miesięcznej Nikolci z zD:*(08.12.2013r)
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-06-01, 15:13   

hanka napisał/a:
Irenko nie odpuszczaj urzędasom wczesnego wspomagania nikt Ci łaski nie robi, twojemu dziecku się to należy!!!!!!!!!!!!! Musisz najpierw mieć opinię o potrzebie o wczesnym wspomaganiu z poradni , poradnia musi Ci to wypisać! Idż potem z tym do gminyjeżeli mieszkasz na wsi lub do urzędu miasta i napisz pdanie o przyznanie godzin wczesnego wspomagania. Jeżeli nie ma ośrodka wczesnej interwencji ani nic podobnego to szkoła podstawowa w danej miejscowości musi zapewnić realizację wczesnego wspomagania. Jeżeli nie ma odpowiedniego nauczyciela to musi takowego zatrudnić. Często taki nauczyciel w małych miejscowościach przychodzi do domu. Czasami zajęcia odbywają się w szkole lub przedszkolu. Inna sprawa ,że czasami taki nauczyciel nie ma odpowiedniego przygotowania...

Ja dalej w temacie wwr i mam pytanko małe do mam które mieszkają na wsi jak u was się odbyło załatwianie dla maluszków wwr-u ...
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2014-06-02, 14:03   

My mieszkamy na wsi i jesteśmy w trakcie załatwiania, w zeszłym roku powiedzili nam że za mały że jak skończy rok , skończył rok to wreszcie dostaliśmy zielone światło , 1 lipca mamy wizytę w poradni PP a później z opinią do ośrodka gdzie będzie realizowane wwr i młody od września może października ( bo początkiem września mam mieć operację ) będzie zaczynał zajęcia :spoko: tak bynajmniej pani mi to wytłumaczyła, i taką mam nadzieje ;-)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-06-02, 14:11   

Klaudia a co z podaniem macie jakieś pisać do wójta gminy bo z tego co wyczytałam trzeba udać się do gminy złożyć podanie i czekać aż łaskawie przyznają pieniądze na opłacenie wwr-u

Naprawdę wielki problem się robi u mnie z tego wwr mieszkam jakieś 15 km od miasta w którym jest tylko jeden oddział z przedszkolem specjalnym czy tam powinnam się zgłosić z opinią? Jeżeli chodzi o PPP to u nas nie ma zajęć dla dzieci do trzeciego roku życia, jest oddział pięciolatków przy naszej wiejskiej szkole podstawowej ale tam nigdy nie przyjmowano dzieci z taką opinią a jeżeli chciałabym aby Michaś tam uczęszczał na zajęcia z wwr to czy szkoła w tym momencie ma obowiązek zatrudnić kogoś z odpowiednimi kwalifikacjami na potrzeby Michałka?

Kucza fix to wszystko jest tak skomplikowane a ja jako pierwsza w naszym rejonie będę chciała uzyskać coś dla misia
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
  
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2014-06-02, 14:11   

Nam wystarczyło tylko zaświadczenie z poradni PP o potrzebie wczesnego wspomagania i na podstawie tego zaświadczenia zostaliśmy przyjęci.
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2014-06-04, 13:25   

Roksanka napisał/a:
Nam wystarczyło tylko zaświadczenie z poradni PP o potrzebie wczesnego wspomagania i na podstawie tego zaświadczenia zostaliśmy przyjęci.


nam tak samo powiedzieli że wystarczy zaświadczenie z PP , nic nie słyszałam o tym by trzeba było pisać podanie do wójta gminy :-) no ale co gmina i miasto to obyczaj . ;-)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-06-04, 13:39   

Właśnie wczoraj dowiedziałam się, że niestety ale moje jedyne przedszkole specjalne nie prowadzi wwr-u. Klapa na całej linii bo ppp też nie ma zajęć dla maluchów 0-3 lata poradzcie co robić...
Gdzie się udać z tym moim Misiem CHCĘ BY W MIARĘ DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁ CZY TO AŻ TAK DUŻO???
Łez mi już brakuje chcę mu pomóc spełnić swój rodzicielski obowiązek czuję się taka bezsilna ...
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
sabina216 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2014-06-04, 14:30   

Cześć, nie możesz się poddać musisz szukać, ja jako pierwsza w swojej wsi walczyłam o WWR i mam w zwykłym przedszkolu do którego teraz chodzi Julek. A gdzie Cię skierowali z poradni? oni powinni wiedzieć gdzie realizowane jest wwr dla maluszków w danej gminie. Może trzeba powalczyć o wwr w domu? może tak ale generalnie ciężko się przeciera szlaki.
_________________
Mama Aleksandra ur. 03.07.2003 r. Juliana z zd ur. 16.02.2010 r. i Franciszka ur. 09.04.2015 r.
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-06-04, 14:37   

Sabinko przekopałam już wszystko jeśli chodzi o wwr-y i przedszkole, żadnego tematu nie opuściłam ba nawet notowałam strony na których co mogę ciekawego znaleźć i nie mam zamiaru się poddać. Swoją drogą to właśnie Ty zainspirowałaś mnie do poszukiwań.
Przepraszam dziewczyny może póżniej coś więcej napiszę Misiek mi się budzi a ma wielki katar....
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
sabina216 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2014-06-04, 14:52   

Kurczę to ja nie wiem co napisać teraz ;-) , mi się udało ale jak złożyłam podanie to Julek miał rok, a jak poszedł na pierwsze zajęcia to minęło 7 miesięcy, więc to trwało długo. Dzwoniła do innych Gmin i przedszkoli pytać jak to oni realizują, pytałam rodziców. Jedna mama miała wypłacone pieniądze z gminy za czas od którego złożyła podanie do czasu znalezienia przez gminę sposobu na realizację wwr. Więc to naprawdę jak wszystko u nas, zależy od interpretacji, niestety.
_________________
Mama Aleksandra ur. 03.07.2003 r. Juliana z zd ur. 16.02.2010 r. i Franciszka ur. 09.04.2015 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu