FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
"Szansa" - informacje podstawowe
Autor Wiadomość
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-12-08, 13:17   "Szansa" - informacje podstawowe

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "SZANSA" jest pierwszym tego typu stowarzyszeniem istniejącym na terenie województwa śląskiego. Działamy od września 2000 roku. Na naszych spotkaniach wymieniamy doświadczenia dotyczące wychowania oraz rehabilitacji naszych dzieci, organizujemy spotkania ze spcjalistami, doradzającymi nam jak najlepiej pomóc dzieciom w pokonywaniu różnych trudności rozwojowych. Dla naszych dzieci organizujemy wspólne wyjazdy, imprezy okolicznościowe oraz zajęcia integracyjne.
W ramach naszego Stowarzyszenia działa Grupa Wsparcia dla matek oraz całych rodzin nowonarodzonych dzieci z zespołem Downa.
Staramy się docierać do wszystkich rodzin, w których przyszło na świat dziecko z tą wadą genetyczną, a w szczególności do matek przebywających jeszcze na oddziałach położniczych. Przekazując im nasze doświadczenia przekonujemy ich, iż posiadanie dziecka z zespołem Downa nie musi być tragedią.
Pomagamy rodzicom jak najszybciej odzyskać równowagę psychiczną i podjąć konkretne działania zmierzające do wspomagania rozwoju dziecka od pierwszych dni jego życia.

Główne cele naszej działalności to:
  • udzielenie wszechstronnego wsparcia rodzinom dzieci z zespołem Downa,
  • otoczenie opieką matki nowonarodzonego dziecka podczas pobytu na oddziale położniczym,
  • szybsza akceptacja dziecka niepełnosprawnego w rodzinie,
  • wczesne zdiagnozowanie dziecka oraz rozpoczęcie kompleksowej rehabilitacji,
  • psychiczne wsparcie rodziców przez przynależność do wspólnoty rodziców dzieci z zespołem Downa
  • pomoc rodzicom w dotarciu do Ośrodków i Punktów Wczesnej Interwencji naszego województwa,
  • umożliwienie dostępu do fachowej literatury oraz prasy poświęconej tematyce opieki nad dziećmi z zespołem Downa.

Spotkania

Wszystkich zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy na spotkanie naszego Stowarzyszenia, które odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 17.30 w Ośrodku Rehabilitacyjno-Oświatowym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Katowicach przy ul. Ułańskiej 5a (na oś. Tysiąclecia).
Rodziców nowonarodzonych i małych dzieci zapraszamy na spotkania Grupy Wsparcia w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Kontakt
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "SZANSA"
40-868 Katowice, ul. Piastów 9/226

tel.: 0 609 704 787

e-mail: szansa@szansa.katowice.pl

Regon: 277538503; NIP: 634-24-27-118
Numer KRS: 0000003169

Nr rachunku: ING Bank Śląski 72 1050 1214 1000 0022 4876 0676

Od marca 2006 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki czemu możemy zwrócić się do wszystkich osób chcących wesprzeć naszą działalność statutową o przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa”.

Jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia?

Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2007 roku przepisami urzędy skarbowe zostały zobowiązane do przekazywania na wniosek podatnika kwoty 1% podatku, wynikającego z zeznania podatkowego na rzecz wskazanej przez podatnika organizacji pożytku publicznego (OPP).

Wystarczy aby w wypełnionym formularzu PIT:
  • obliczyć wartość 1% z podatku należnego za rok 2007,
  • wpisać pełną nazwę organizacji OPP czyli: Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „SZANSA”,
  • podać numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) czyli 0000003169

(Podstawa prawna: Art. 45, ust. 5c, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.00.14.176 z późn.zm.))
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-12-08, 20:11   

Moja mama przekazała 1% rok temu na to stowarzyszenie, a my zamierzamy za ten rok. :-)

Właśnie się dziwiłam, czemu tu jeszcze "Szansy" nie ma.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-12-08, 20:45   

Też cały czas czekam na oficjalne pojawienie się wątku "Szansy", a wielką od nich uzyskałem pomoc podczas redagowania naszego informatora.
Cieszę się, ze wątek już jest.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-08, 22:12   

joa napisał/a:
[...]

Właśnie się dziwiłam, czemu tu jeszcze "Szansy" nie ma.


Joa, aby jakieś stowarzyszenie było w Zakątku, musimy mieć jakieś materiały, które będziemy wkładać do stworzonej ku temu części i w miarę na bieżąco aktualizować. W końcu w każdym stworzyszeniu dzieje sie wiele rzeczy, o których warto pisać.
Mamy przykład stowarzyszenia w Opolu, które ma swoje podforum w Zakątku, ale jest ono słabo aktulizowane. A przecież nie będę kopiować tego co mają na stronie do Zakątka.

Szansa ma swoje miejsce, bo magura zadeklarował, że będzie tu wrzucał aktualności :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-12-09, 00:02   

Owszem, wątek aktualności pojawi się również i zaraz na początku podepnę tam informacje dot. najbliższych planów, spotkań, itp. naszego stowarzyszenia.
Póki co, w najbliższy piątek tj. 14.12 będziemy mieli spotkanie Mikołajkowo-Świąteczne ale informację o tym jeszcze podam w oficjalnym wątku. Serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy wciąż się wahają ;-) Kochani - to nie zebrania AA ale spotkania serdecznych ludzi, których podobnie jak tutaj nas wszystkich w Zakątku łączą nie tylko dzieci ale i masę innych wspólnych tematów :-) Atmosfera jest naprawdę serdeczna.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-12-15, 16:59   

Magura napisał/a:
Serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy wciąż się wahają


Znów coś nadinterpretuję? ;-) Wasze spotkania w piątek, a my nie damy rady-ja mam ang., Tomek gra w siatkówkę w amatorskiej lidze, musi tam być...
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-12-15, 18:32   

Joa szkoda że nie możesz. Fakt że jest to raz na miesiąc więc jak czasem odwołają Ci angielski albo mąż będzie miał wolne od siatkówki to bierz Zbójka i przyjeżdżaj. Najwyżej poczekasz do czasu aż będziecie mieć inny rozkład zajęć. W każdym razie czekamy :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-12-21, 19:12   

A ja w "Szansie" byłam na spotkaniu,Jaga na zeszłorocznych mikołajkach,opłaciłam nawet jakieś składki,ale jakoś przekonać się do atmosfery tam panującej nie mogę :-?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-12-22, 00:00   

Wiesz Alu i tutaj nie będę ci się dziwił. Nasza sytuacja była trochę inna bo na pierwszym spotkaniu byliśmy w lecie i atmosfera była luźna i spokojna, a zaraz po tym jak wstąpiliśmy do Szansy byliśmy na wspólnym wyjeździe i tam od razu się "zintegrowaliśmy".
Piątkowe comiesięczne spotkania są trochę chaotyczne i rozumiem, że komuś kto przyjeżdża jako nowy może się to wydać trochę wyobcowane. Bardzo nad tym boleję ale cóż...my jesteśmy nowi i ostatnio, wstyd powiedzieć, rzadko się pojawialiśmy z racji ciągłych infekcji (poza tym dla nas to jest spory problem logistyczny - ja wtedy jestem w pracy, z której nie mogę się zwolnić).
Nawet chyba kiedyś w rozmowie z Panią Prezes coś wspominała o tobie, a może to inna osoba jej się pomyliła, bo wspominaliśmy jej wtedy o Zakątku.
Ostatnio Lusi zaczęła z Marcinkiem pojawiać się jeszcze we wtorki na logorytmice i tam atmosfera jest weselsza.
Potrzeba przede wszystkim nie tylko operatywnego ale i ciepłego, charyzmatycznego opiekuna grupy. Z tym większym podziwem i zazdrością czytam wątki ze stowarzyszenia Janusza, jak pewno większość z nas.
Jestem jednak przekonany, że i w Szansie każdy chętny znajdzie swoje miejsce, a z pewnością i bratnią duszę. My spotkaliśmy wspaniałych ludzi i czujemy się tam dobrze. Z dużą chęcią spotkamy i nowych rodziców. Dlatego niezmiennie zapraszamy i prosimy o kontakt wszystkich chętnych.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Agnes 
gaduła


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 345
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-02-16, 16:55   

jej ja sie wybieram do szansy i sie wybrac nie moge. Ale jak sie pomieszkuje w szpitalach czesciej niz w domu to tak to bywa.

Chcialabym korzystac z pomocy pani Pietras, neurologopedy, wlasnie wiem ze wspolpracuje ze stowarzyszeniem.

Magura, napisz jak wiesz z jakich jeszcze zajec mozna korzystac z takimi malymi dzieciakami.
_________________
Aga- mama Oskarka 05-10-2007- 09.07.2008 i Niny 16.05.2013 i Igora 04.07.17
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-02-16, 23:22   

Agnes, takie dzieciaczki w istocie w stowarzyszeniu to na razie głównie do neurologopedy są kierowane. Radzę ci jednak skontaktować się telefonicznie z naszą prezes jeśli nie zamierzasz się pojawić na najbliższym spotkaniu piątkowym bo być może będzie w stanie spotkać się z tobą w poradni w tygodniu i wtedy dowiesz się więcej co do możliwości.

Prezes "Szansy" - Beata Zipper-Malina tel.: 0 609 704 787
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Basica 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-02-25, 22:22   

Agnes ja też się nie mogę jakoś wybrać,może wybierzemy sie razem,będziemy juz dwie nowe,zawsze to raźniej:-)
_________________
Baśka-mama cudownego Karolka ( 3 latka z ZD) i Lenki (6 m-cy) :-)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-02-26, 00:48   

Zapraszamy Was naprawdę serdecznie. Dzwoniąc do Pani Beaty zawsze możecie się powołać na mnie (Michał Lisecki) jeśli chciałybyście się spotkać przed zebraniem (ostatnio są dość liczne - nie wiadomo czy się cieszyć czy raczej to znak czasów...).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-06-12, 13:56   

Wczoraj dr Radwańska spytała, czy należymy do "Szansy"-"bo oni tam ciekawe programy mają".

Hm, nie należymy...
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-10-17, 08:38   

Stowarzyszenie SZANSA prosi o głosy, pomożecie?

Głosując na poniższej stronie (link) można zagłosować na projekt
Stowarzyszenia SZANSA na sfinansowanie zajęć edukacyjno-terapeutycznych
dla naszych podopiecznych.
Liczy się każdy głos – można głosować CODZIENNIE
Prosimy o przesłanie tego maila do swoich znajomych i bardzo dziękujemy
na każdy KLIK
https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1072.html
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu