FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodki Wczesnej Interwencji - idea i adresy
Autor Wiadomość
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2010-06-15, 22:05   

My od 3 miesiąca mieliśmy zajęcia co tydzień. Z zimową przerwą na Cypriankowe choróbska..potem musieliśmy się wkręcić na nowo..ale się udało. Chcieli nas zbyć zajęciami co 2 tygodnie ale się nie daliśmy ;-) a psychologa mamy raz w miesiącu, bo sama uważam, że Cyprian jest malutki i nie potrzebuje więcej.
Jeśli o dogoterapię chodzi to mamy ją od 2 miesięcy i to tak spontanicznie wyszło.Sami nam zaproponowali :-D
Więc jeśli chodzi o Tarnów to rzeczywiście jest nieźle :-D
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-08-02, 09:49   zawiedziona owi

ja jestem zawiedziona niedosc ze na Pilickiej zadaja dwoch skierowan na pierwsza wizyte to przyjela nas tylko neurolog ale skasowala dwa skierowania do logopedy i neurologa wiec zaplacone jak za podwojna wizyte kazala przyjsc za 3miesiace ponad i powiedziala ze w ciagu kilku dni odezwie sie terapeuta od rehabilitacji mijaja 3tyg a po terapeucie ani sluchu to ma byc wcesna interwencja boj sie Boga przeciez to tak wazny okres dla maluszkow siedze i placze a na domiar zlego na wizycie mala na spiocha byla badana paranoja...siedze i placze bo to dla mnie niedopomyslenia moze ktos powinien ten osrodek za tylek wziasc np nfz zastanowic sie po co im dwa skierowania do jednego specjalisty??zlodzieje!!!!!!do tego trzeba lojalke podpisac zenada napewno bede gdzies indziej szukac bo dla mnie to smiech na sali
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-08-02, 10:05   

ilofil, nie denerwuj się. Nic się nie stanie jeżeli dziecko zacznie rehabilitację miesiąc później. Poszukaj innego, mniej oblężonego ośrodka. Teraz zapisz się na trnus w CZD. Bo pewnie chwię się czeka. Wykup sobie parę wizyt prywatnych z NDT Bobath. Albo najlepiej zrobisz jak zapiszesz się na basen. Ile Twoje dziecko na miesięcy?

EDIT: już sobie popatrzyłam.

Logopeda na razie Ci nie jest potrzebny. Wystarczą Ci tylko konsultacje raz na 3 miesiące, jak uczyć pić, gryźć. Psycholog również na tym etapie w niczym Ci nie pomoże.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-08-02, 11:15   

Iga ma rację, psycholog i logopeda jeszcze nie teraz. W sierpniu rehabilitanci z OWI w większości są na urlopach, pewnie we wrześniu Wam określą terminy zajęć.
Nerwy też nie potrzebne, wszystko się z czasem poukłada. :spoko:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-08-02, 13:07   turnus w czd

a wytlumaczcie mi co to za turnus kurcze nic o ty nieslyszalam co sie tam robi kiedy nalezy zapisac mala ma 2miesiace konczone i niewiem czy moge z nia na basen a chetnie bym poszla:/ na te rehabilitacje prywatne to byc moze zapize zaraz sobie poczytam
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-08-02, 13:19   

ilofil pisz poprawnie :-)


Nie wiem jak jest teraz. Kiedyś ze skierowaniem do lekarza rehabilitacji zapisywałaś się w poradni rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka do dr. Kmiotek (sekretariat 22 8157223) ona kierwała na turnus i ustalała terapie. Jak jesteś z Warszawy to masz lepiej. Ale wydaje mi się, że czeka się do dr Kmiotek na pierwszą wizytę, tak jak wszędzie. Na takim turnusie możesz być raz na 3 miesiące. Trwa on tydzień lub 2 tygodnie. Jak wolisz. Nie jest to niewiadomo co. Jednak masz codziennie przez 2 tygodnie Bobathy po 30 min.

Co do rehabilitacji prywatnych, to musisz znaleźć rehabilitanta. Jesteś z samej Warszawy? Godzina Bobathów w Warszawie ile kosztuje? 100 zł? Nie wiem.

Ponadto, w Warszawie masz aCentrum i Elfa. Z tym, że tam płacisz za każdą terapię. Więc warto sobie to wszystko przeliczyć.

No a besen, bez instruktora sama to bym chodziła tylko rekreacyjnie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-08-02, 15:00   

Niewiem co znaczy pisz poprawnie bo jestem deslektykiem dezortografem do tego niemm polskich znakow w pc:/ musze sobie poczytac na temat tego wszystkiego kurcze mam glowe pelna roznych informacji eh ciezko to ogarnac ale bardzo dziekuje za dodatkowe informacje pozdrawiamy.
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-08-02, 15:01   

dokladnie to jestem z Pruszkowa kolo Warszawy
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-08-02, 17:56   

To jesteś moją sąsiadką, no prawie ;-)
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-08-02, 17:56   

ilofil napisał/a:
Niewiem co znaczy pisz poprawnie ...


Tzn. zrozumiale dla innych. Bo kiedyś ktoś może Ci nie udzielić informacji, bo nie będzie się mu chciało odszyfrowywać co miałas na myśli.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-08-02, 21:20   Artur 21

a skad jestestescie??z samej Warszawy?
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-03, 16:10   

ilofil napisał/a:
siedze i placze bo to dla mnie niedopomyslenia moze ktos powinien ten osrodek za tylek wziasc np nfz zastanowic sie po co im dwa skierowania do jednego specjalisty??zlodzieje!!!!!!


Rzeczywiście nerwy niepotrzebne, bo raczej nic nie pomogą.
Jeśli chodzi o dobranie się do tyłka OWI, to raczej nie może tego zrobić tego NFZ, bo to właśnie on narzuca takie warunki. Nowe skierowania są od 2009 roku i musieli je przynieść wszyscy, którzy są w OWI. Jak nie to wylatują. Zapewniam Cię, że żadnej pani tam pracującej nie chciało się ich zbierać, wkładać w teczki i o nich przypominać.
Jestem w OWI prawie 9 lat, bo tyle ma mój Szymon i jeśli chodzi o konsultacje, to zawsze tak wyglądały. 4 specjalistów średnio raz na 3 mies. To i tak często. Przy starszym dziecku są już co 6 mies. I nie potrzeba częściej, przecież to męka dla rodziców i dziecka.

Rehabilitację pewnie będziesz miała od września. 2 - miesięczny Szymon też jeszcze nie ćwiczył w OWI, a teraz biega i chodzi po górach! :okular: Serio, właśnie wróciliśmy.

Turnus to ciąg zajęć w OWI (np. 2 tyg.) Codziennie przyjeżdżasz na wyznaczone przez nich zajęcia. Dla twojego maluszka to byłaby jedynie rehabilitacja ruchowa.

Jest wszystko OK! :tak: Jak jeszcze potrzebujesz, to pytaj. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5777
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2010-12-06, 16:50   

A ja chciałam się "poskarżyć" troszkę.
Na początku września napisałam pierwsze podanie o zmianę godzin na przedpołudniowe. Pod koniec października - drugie, informując, że wracam do pracy i nie będę mogła przywozić Piotrka na zajęcia. Rozmawiałam o tym również osobiście z terapeutami i koordynatorką.
I do dzisiaj - cisza . A raczej do dzisiejszego ranka. Rehabilitantka zadzwoniła do mnie z pytaniem, co się dzieje z Piotrusiem, bo już tak dawno nie przychodzimy :nie:
Jaki tam jest przepływ informacji ??? Ręce opadają.
Oczywiście, bez zmian. Nadal nie mamy zajęć.
W przyszłym tygodniu, jak się już rozpakuję i "zoperuję" (w czwartek idę na artroskopię kolana) to pojadę do nich i chyba z samą panią dyrektor pogadam.
Szkoda, że się nie przejmują. A wiem, że bardzo wielu rodziców rezygnuje lub też zmienia zajęcia, więc jak to jest, że nic się nie dało zrobić do tej pory ???
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
reni 
nawijacz
Reni


Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 792
Skąd: Zalesie
Wysłany: 2010-12-06, 21:21   

My też pisaliśmy kiedyś podanie o zmianę zajęc,a właściwie o to ,aby były jednego dnia i do dziś nie mamy odzewu.
_________________
Mama Damiana 21.04.1998 i Michałka z zD 24.04.2007
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5777
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2010-12-07, 16:55   

Dziś dzwoniła kolejna terapeutka - logopeda. Okazuje się, że ona również nic nie wie na temat naszych trudności i że nie możemy chodzić na jej zajęcia. Obiecała, że sama się rozejrzy jakie są możliwości zmiany godzin zajęć. Czekamy na telefon.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu