FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Matka samotnie wychowująca dziecko z zD - jakie prawa
Autor Wiadomość
jasmina 
gaduła

Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 175
Wysłany: 2007-12-28, 17:24   Matka samotnie wychowująca dziecko z zD - jakie prawa

dzien dobry, chcialam podzielic sie moja historia i prosic o pomoc :oops: . prosze powiedzcie mi jakie prawa mi przysluguja, kiedy maz mnie zostawil a ja nie jestem w stanie na razie pracowac... czy jest tu jeszcze jakas samotna matka i jak sobie radzi? czy alimenty na dziecko sa wieksze przy dziecku niepelnosprawnym?
pozdrawiam i blagam o pomoc i wsparcie.
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2007-12-28, 21:31   

Witaj, jasmina, jeśli chodzi o alimenty i ich wysokość, to przeczytasz tu: http://www.cpk.org.pl/pl....e/cid/88/id/328
Wynika z tego,że masz prawo do większych alimentów.
Jeśli masz zasądzone i ojciec dziecka nie płaci, to występujesz o zasiłek alimentacyjny - jest to 250 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.
Jeśli chodzi o Twoje prawa, to sprawdź w zakątku prawnym- to część Zakątka 21 - tam powinnaś dużo informacji znaleźć.
A może chciałabyś też się przywitać z nami i opowiedzieć coś więcej o sobie i córeczce - zapraszam do wątku powitalnego :-)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-28, 23:36   

Pokolej przysluguje ci:
-Zasilek rodzinny z dodatkiem rehabilitgacyjnym
-zasilek pielegnacyjny
i jesli nie pracujesz z uwagi na stan zdrowia dziecka-musi byc w orzeczeniu o niepelnosprawnosci punkt 7 i 8 na tak- swiadczenie pielegnacyjne

Z MOPS masz pelne prawo dostawac;
Zwrot na calkowite lub czesciowe pokrycie kosztow lekow, skladek w osrodkach rehabilitacyjnych, oplatu, dodatek mieszkanowy/ z zaleznosci od dochodu po zsumowaniu jaki otrzymasz, i jaki masz tytul prawny na lokal mieszkalny/ itp

Co do alimentow powinny wyzsze ale musisz to udowodnic w sadzie ze utrzymanie dziecka kosztuje tyle wlizajac w to koszt mieszkania, mediow, lekow rehabilitacji itp. a ty nie mozesz podjac pracy z uwagi na stan zdrowia dziecka. jesli byliscie malzenstwem rowniez na ciebie przysluguja alimenty.

Pytaj dam Ci odpowiedz, jesli cos jest niejasne.
Trzyma sie mocno.
Niestety czesc z zasilkami jest uzalezniona w jakim kraju unii pracuje ojciec- to jest dosc wazne.

Glowa do gory, jakos kilkanascie lat sie kulamy.
 
 
justyna25 
mruczek

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 108
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2007-12-29, 14:32   

dziewczyny napisały tobie na co możesz liczyć finansowo, ja także wychowuję samotnie troje dzieci. jest ciężko ale nasze dzieci dają nam dużo siły. pamiętaj że w zakątku znajdziesz wiele porad i życzliwych ,cudownych ludzi. powodzenia :*
_________________
Justyna-mama, Ania i Pawełek(26.07.2001) i Wiktoria(24.11.2006 z ZD)
 
 
Babcia Teresa 
cichosza

Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2008-01-27, 12:09   Odp.Jasminie

Od babci Teresy
Moją córkę Martę, również zostawił maż z niespełna rocznym dzieckiem, w obcym mieście, bez pracy.
Miała 2-e próby samobójcze, całkowita bezradność.
W końcu po wizytach u psychologa ( z Ośrodka); wzięła się w garść; znalazła pracę; dziecko do żłobka; choroby, więc niania opłacana przez babcię (która też samotnie wyprowadziła na ludzi 3 dzieci; mających własne domy i rodziny). Kapek to 4-y wnusio.
Więc teraz musimy mieć zdrowie i kondycje dla Kapka.
I mówię, że obecnie jest b. szczęśliwy okres życia.
W Sczecinie jest b.prężny Ośrodek dla dzieci z zD.
Uwierz w siebie. Po złych chwilach przychodzą dobre. Musisz być silna dla dziecka, któremu jesteś niezbędna, bo tylko Ciebie ma.
_________________
" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
 
 
syed20 
milczek

Wiek: 30
Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-10-10, 09:08   sultan

dziewczyny napisały tobie na co możesz liczyć finansowo, ja także wychowuję samotnie troje dzieci. jest ciężko ale nasze dzieci dają nam dużo siły. pamiętaj że w zakątku znajdziesz wiele porad i życzliwych ,cudownych ludzi. powodzenia :*
_________________
sultan
 
 
pafi 
cichosza

Wiek: 44
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: 2014-10-12, 22:51   

Na jakiej asadzie uzyskac zwrot kosztów leków z MOPS? czy są to zwroty tylko za leki na choroby przewlekłe czy mogę zwrócić się o refundację np. za antybiotyki po przebytym zapaleniu oskrzeli..? Nie słyszałem o takich zwrotech nigdy przyznam się , a tez wychowuję 2 dzieci , młodsza z zd.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-13, 14:34   Re: sultan

syed20 napisał/a:
dziewczyny napisały tobie na co możesz liczyć finansowo, ja także wychowuję samotnie troje dzieci. jest ciężko ale nasze dzieci dają nam dużo siły. pamiętaj że w zakątku znajdziesz wiele porad i życzliwych ,cudownych ludzi. powodzenia :*


Syed przedstaw nam się w części Czas się przedstawić proszę :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-10-13, 19:50   

pafi napisał/a:
Na jakiej asadzie uzyskac zwrot kosztów leków z MOPS? czy są to zwroty tylko za leki na choroby przewlekłe czy mogę zwrócić się o refundację np. za antybiotyki po przebytym zapaleniu oskrzeli..? Nie słyszałem o takich zwrotech nigdy przyznam się , a tez wychowuję 2 dzieci , młodsza z zd.


Zawsze warto zapytać "u źródła" :-) , czyli w Twojej sprawie po prostu w MOPS w miejscu zamieszkania. Ośrodki Pomocy mogą mieć swoje wytyczne dotyczące pomocy ze względu na ilość osób, którym potrzebna jest pomoc i środków, którymi dysponują. Ogólne zasady są w ustawie o pomocy społecznej, a tu są zasady MOPS w Bełchtowie :arrow: dofinansowanie do zakupu leków.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-10-13, 20:57   Re: sultan

kabatka napisał/a:
syed20 napisał/a:
dziewczyny napisały tobie na co możesz liczyć finansowo, ja także wychowuję samotnie troje dzieci. jest ciężko ale nasze dzieci dają nam dużo siły. pamiętaj że w zakątku znajdziesz wiele porad i życzliwych ,cudownych ludzi. powodzenia :*


Syed przedstaw nam się w części Czas się przedstawić proszę :-)


Sed skopiował tekst wiadomości Justyny25, który znajduje się dwa posty nad tym seda. Po co to zrobił? Nie wiadomo. Wiadomo, że się nam raczej nie przedstawi.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-13, 21:00   

No chyba nie - do obserwacji :cool2:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
pafi 
cichosza

Wiek: 44
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: 2014-10-13, 23:49   

stokrota napisał/a:
pafi napisał/a:
Na jakiej asadzie uzyskac zwrot kosztów leków z MOPS? czy są to zwroty tylko za leki na choroby przewlekłe czy mogę zwrócić się o refundację np. za antybiotyki po przebytym zapaleniu oskrzeli..? Nie słyszałem o takich zwrotech nigdy przyznam się , a tez wychowuję 2 dzieci , młodsza z zd.


Zawsze warto zapytać "u źródła" :-) , czyli w Twojej sprawie po prostu w MOPS w miejscu zamieszkania. Ośrodki Pomocy mogą mieć swoje wytyczne dotyczące pomocy ze względu na ilość osób, którym potrzebna jest pomoc i środków, którymi dysponują. Ogólne zasady są w ustawie o pomocy społecznej, a tu są zasady MOPS w Bełchtowie :arrow: dofinansowanie do zakupu leków.

Dziękuje , tak się złożyło ze musiałem się przeprowadzić w miejsce gdzie mieszkałem przed laty , w Bełchatowie nie udało mi się załatwić mieszkania komunalnego , a ze względów na pomoc w opiece nad dziećmi przeprowadziłem się do Nowej Rudy skąd pochodzę i mieszkają moi rodzice . Zapytam w tutejszym ośrodku pomocy .
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-13, 23:59   

kabatka napisał/a:
No chyba nie - do obserwacji :cool2:


IP ma z Pakistanu :wow:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
pafi 
cichosza

Wiek: 44
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: 2014-10-14, 01:23   

to o niczym nie świadczy , są programy do zmiany IP ...
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-15, 12:59   

Ostatnio w kilku wątkach czytałam albo skopiowany ostatni post, albo cytat z naszych podpisów.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu