FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czynniki wpływające na urodzenie dziecka z zespołem Downa.
Autor Wiadomość
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-16, 13:57   

a najgorsze że człowiek sam sobie zgotował taki los :-( to jest najsmutniejsze
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 16:26   

Dziewczyny ale w odmęty czarnej dziury idziecie :glupek: Cywilizacja ma też dobre strony. 30 lat temu nie było internetu :okular:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-01-16, 16:30   

kabatka napisał/a:
Dziewczyny ale w odmęty czarnej dziury idziecie :glupek: Cywilizacja ma też dobre strony. 30 lat temu nie było internetu :okular:

Ale ludzie też byli szczęśliwi ;-) Choć tak po prawdzie już sobie życia bez netu i szkodliwego promieniowania z kompa i komórki nie wyobrażam :roll:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-16, 16:33   

w sumie tak i gdzie, i z kim byśmy pisały o tej czarnej dziurze :lol: a tak mamy siebie i droga kabatko czasem trzeba też ponarzekać :-)
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-02-08, 14:45   

Ostatnio w ręce wpadła mi taka publikacja, nie stety skopiowałam ten kawałek ale nie wiem jakie jest zródło.

"Zgodnie ze stanowiskiem Zespołu Ekspertów...wszystkie kobiety ciężarne w Polsce, bez względu na wiek powinny mieć zaproponowane przesiewowe badania prenatalne w kierunku najczęściej spotykanych wad rozwojowych i aberracji chromosomowych ( istnieją wiarygodne dowody na to, że wiek ciężarnej powyżej 35 roku życia, będący dotychczas podstawowym wskazaniem do wykonania badań prenatalnych, jest w rzeczywistości słabym czynnikiem determinującym wystąpienie aberracji chromosomowych płodu). (...) Szczególny nacisk należy położyć na wykonywanie nowoczesnych badań nieinwazyjnych oraz dążyć do nadania im charakteru przesiewowego..."
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
AgaDka69
gaduła
Kacper - z mozaiką zd ur 02.03.2013

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-06-24, 21:55   

dziewczynki tak na żarty do tematu ;) u mnie zd powstalo ze względu na promieniowanie :D tak mi ktoś powiedział jak poparzyłam się na słoneczku i do tego antybiotyk i infekcja pochwy i wszystko razem :D a ja jednak sądzę inaczej ;p

ja po prostu wpierniczałam za dużo zupek chińskich i poszło na oczy ;p

z Czarnobylem myślę, że odpada bo ja już jestem ponad czasowa pod tym względem, ale te jajka :d myśle ze moj chłop ma z nimi coś nie tak ;p ciekawe czy teściowa też gasiła i świeciła światło by go zmylić :D musze podpytać ;p
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-25, 04:28   

Aga ale promieniowanie jonizujące faktycznie mocno wpływa na podział komórkowy, nie sadzę aby opalenie starczyło na tak istotne zmiany ale fakt jest fakt ten czynnik jest jednym z udowodnionych medycznie.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-06-25, 05:45   

Ja nie ukrywam, że w czasie, kiedy zaszłam w ciążę z bliźniakami, pracowałam w Elektroluxie, fabryce pralek. Pracowałam na kilku stanowiskach montażowych, ale moim głównym była tzw. Martorama - miejsce, gdzie stało się w bardzo dużym polu elektromagnetycznym? chyba..
ta maszyna sprawdzała, czy pralka nie ma gdzieś przebicia, czy ma własciwe parametry i takie tam...
Tak na prawdę zdaje mi się, że mogło mieć to jakiś wpływ na to, że Michałek urodził się z ZD. No ale z drugiej strony..Mila urodziła się zdrowa, więc nie wiem.
Tak sobie gdybam od czasu do czasu ;-)
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
AgaDka69
gaduła
Kacper - z mozaiką zd ur 02.03.2013

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-06-25, 07:49   

ja też gdybam :D chociaż nic mi to nie da i cieszę się z tego co mam :D mimo, że to zajęło mi 2 miesiące :D jutro wyniki teraz czekam jak na szpilkach :D
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-06-25, 07:55   

Ja przed ciażą z Madzią nie miałam żadnych stresów. Pracowałam na państwowej posadce, w swoim zawodzie, zero stresu. Potem z pracy odeszłam, całą ciażę luzik. Za to ciąża z Jurkiem (i przed) to stresów miałam wieeeele więcej. Juras urodził się zdrowy, a Madzia z zespołem.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-25, 08:08   

Aniu to tak jak z każdą mutacją, jeden leży plackiem i nic mu nie jest a drugi raz poparzy się i czerniak gotowy, nie każda wystawka na czynnik mutogenny musi powodować zmiany a czasem niby nic a jednak komórka źle się podzieliła.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2016-05-17, 15:51   

Wklejam, ale czy wierzę w to, co tam napisane? Nie wiem.

Zestawienie chorób wywoływanych przez pasożyty

Toksoplazma: Ból głowy, choroby płuc, serca, wątroby, mięśni, oczu, nosa, skóry. Choroby krwi i limfy. Zakócenia nerwowo-psychiczne, nerwowo-endokrynologiczne, zaburzenia funkcjonalne, morfologiczne. Wady wrodzone u dzieci. Zapalenie mózgu, opon mózgowych, zapalenia tęczówki, naczyniówki i siatkówki, bóle i powiększenie węzłów chłonnych, gnicie migdałków i korzenia języka, psucie się zębów, wysoka gorączka, wysypka, depresje, bezsenność, nacieki w płucach, uszkodzenie centralnego systemu nerwowegio, zespół Downa, poronienia, urodzenie martwych dzieci, choroby psychiczne, opóźnienie rozwoju umysłowego.


Źródło: klik
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-05-17, 16:40   

We Francji w każdym trymestrze miałam badania na toksoplazmozę - nigdy nie miałam tej choroby, chociaż miałam w domu psa, kota, bawiłam się całe dzieciństwo na podwórku, w piaskownicy. ;/
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
aagatuss 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-18, 11:44   

a u mnie z kolei odwrotnie, bo w każdej ciąży badania na toxo wychodzą mi, że mam. Za każdym razem wizyta w zakaźnym i tłumaczenie później ginowi czy na porodówce, że to jakieś stare zakażenie i jestem na tyle specyficzna, że zawsze mi wyjdzie w ciąży. A Amela ma zD, młody nie, także ten tego. Na dwoje babka wróżyła, jak ze wszystkim
_________________
Agata, mama Amelci z zD (ur. 18.11.2014) i Ksawcia (ur. 20.07.2016)
www.facebook.com/amicyberchrupka

To nie my daliśmy Ci życie, to życie dało nam Ciebie.
 
 
aga20aga 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 184
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-18, 21:26   

Jakoś trudno uwierzyć. Nigdy nie miałam toksoplazmozy ( badania w obu ciążach) a jedno dziecko z ZD, drugie zdrowe.
_________________
Agnieszka mama Adasia z ZD (ur. 15.06.2010) i Oleńki (ur. 12.06.2015)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu