FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czynniki wpływające na urodzenie dziecka z zespołem Downa.
Autor Wiadomość
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-05-18, 22:34   

aagatuss napisał/a:
a u mnie z kolei odwrotnie, bo w każdej ciąży badania na toxo wychodzą mi, że mam. Za każdym razem wizyta w zakaźnym i tłumaczenie później ginowi czy na porodówce, że to jakieś stare zakażenie i jestem na tyle specyficzna, że zawsze mi wyjdzie w ciąży. A Amela ma zD, młody nie, także ten tego. Na dwoje babka wróżyła, jak ze wszystkim


Toksoplazmoza groźna jest dla płodu tylko w aktywnej fazie tej początkowej i dlatego wykonuje się podwójne badanie IgG i IgM pierwsze obecne ale niskie a drugie nieobecne wskazuje na dawne zakażenie i nie ma ryzyka toksoplazmozy wrodzonej u dziecka
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2016-05-24, 07:22   

A Ja miałam zrobione zdjęcie rtg zęba , a byłam już w ciąży z Emilką :?: :ups: :nlanie: :serce: :serce:
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
aagatuss 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-24, 14:19   

Joanna tyle to wiem. Jak w pierwszej (swoją drogą poronionej) ciąży wyszła to wariowałam z nerwów. Potem już na luzie do tego podchodziłam. Gorzej jak burę na porodówce od lekarza dostałam, że antybiotyku nie brałam. Taki poziom wiedzy jest...
_________________
Agata, mama Amelci z zD (ur. 18.11.2014) i Ksawcia (ur. 20.07.2016)
www.facebook.com/amicyberchrupka

To nie my daliśmy Ci życie, to życie dało nam Ciebie.
 
 
wszybke
milczek

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-05-25, 15:50   

Cześć!

Nie znam się na zagadnieniach genetycznych (tak, jak powinienem), ale może dorzucę, że dzielenie czynników na genetyczne VS zewnętrzne w świetle nowszych teorii nie do końca odzwierciedla to, co pokazują badania.
W genotypie zakodowany jest pewien zbiór cech organizmu - tylko niektóre organizm faktycznie ma (to jest fenotyp). Niektóre geny pozostają w "uśpieniu" - a ich ekspresję mogą aktywować czynniki zewn. Dział genetyki którym o tym mówi, nazywa się epigenetyką.

jakby ktoś był w stanie wyjaśnić, czy to może w jakiś sposób wyjaśnić powstanie zD, to byłbym so much grateful. Nie ukrywam, że bardziej z przyczyn teoretycznych, niż praktycznych.

No i ogólnie - to dużo podziwu z mojej strony dla Wszystkich Was, rodzice dzieci z zD. Życzę Wam dużo wytrwałości i najbardziej profesjonalnej pomocy, kiedy będziecie jej potrzebować!
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-25, 18:06   

Hej, wszybke - zapraszamy Cię do wątku powitalnego - będzie miło, jak się przedstawisz i powiesz, co Cię do nas sprowadza.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu