FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole specjalne
Autor Wiadomość
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 07:55   

Ja na początku też nie była zachwycona integracyjnym, ale okazało sie, że potrzeba czasu i opiekunkom i Natalii by się dotrzeć. Widzę, że dzieci super traktuja Natalkę, nie jest odtrącana, bawią się z nią, pocieszają jak ma gorszy dzień, podają zabawki. Natalka od początku roku zrobiła się bardzo samodzielna, teraz je sama, jest tylko nadzorowana. Dostaje zadania, np. dziś jest pomocnicą opiekunki, roznosi książeczki, idzie pierwsza na zajęciach. Jest bardzo zadowolona gdy może ,,porządzić'' :lol: Nadal wali w pieluche ale gdy zrobi sie cieplej zaczynamy trening. I nikt sie nie śmieje. Dzieci rozumieją,że Natalce pewne rzeczy przychodzą trudniej. Nawet jej 2,5 letnia siostra zaczyna dostrzegać różnicę i pyta się: mama, Natalka nie rozumie co do niej mówię?? A ja odpowiadam: rozumie tylko Ci nie odpowie poprawnie. Kasia kiwa głową i mówi: to ja jej wytłumaczę :-D Pewnie nadejdzie dzień gdy integracja już nic nie da,wybiorę szkołę specjalną, ale jak na razie widzę, że jej nie krzywdzę :-)
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 09:08   

dzięki wielkie dziewczyny za Wasze informacje cenne

ja raczej zdecydowana na przedszkole specjalne (raczej...) i wszystko byłoby okej gdyby tylko przedszkole na którym BARDZO mi zależy zechciało mojego Szymka przyjąć - w najlepszym wypadku zostanie wciągnięty na drugą w kolejce listę rezerwową -rekrutacja była do 6 kwietnia -a ja dopiero wczoraj otworzyłam oczy że może lepiej mu będzie w specjalnym (jak pisałam to nasze integracyjne przysłoniło mi oczy na inne opcje...)

pozostaje mi modlić się chyba że jednak stanie się cud i przedszkole na Dzielnej (bbb dobre i polecane przez specjalistów) przyjmie go... :-?

nadal mam obawy co do integracyjnego przedszkola...ale zawsze można ze specjalnego przenieść gorzej jak trzeba by było z integr do specjalnego ;/
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2012-04-11, 10:40   

.Nie wiem , czy powinnam sie tu odzywać ;-) - mam tylko doświadczenie z przedszkolami masowymi, do których cała moja trójeczka MUSIALA chodzić / ale nie chciała - były szlochy, płacze :-( , no ale kto lubi spedzać 9 godzin w takim miejscu ;-) / Niestety, była to smutna konieczność :-( .Aniu, po dokładnym przeczytaniu Twojego posta - tego w którym sie wygadałaś :lol: / i bardzo dobrze/ :tak: - jestem troche zbulwersowana tymi gadkami p. dyr.dotyczącymi samodzielności dziecka, no a to , że dzieciaki bedą się śmiać, ze nie potrafi sam jeść czy sie posika - dla mnie to zakrawa na brak tolerancji, to gdzie tu miejsce na integrację :?: Dla mnie takie zdania w ustach pedagoga od integracji i to w prywatnym przedszkolu - to jakieś wielkie nieporozumienie :nie: / że nie nazwę tego po imieniu :-x - akurat tak sie składa, że troche tej pedagogiki w życiu liznęłam - :-) - no ale ja starej daty, wiec i poglądy na pewne sprawy mam inne ;-) /Ta illość opiekunów przy takiej liczbie maluchów jak dla mnie to za mało, no i ta rozpiętość wiekowa :nie: . Nie wiem czy Szymek już samodzielnie i pewnie chodzi - jakoś mi umknęła ta wiadomość :-) . Samodzielnego jedzenia szybko sie w grupie nauczy, trochę gorzej moze być z toaletą - ale robi sie cieplej i masz szansę latem to poćwiczyć :tak: , skoro sygnalizuje potrzeby to kategorycznie powinnaś wyrzucić jak najszybciej pieluchę, to podstawa :tak: . Mewa, fajnie, że udało Ci się znalężć przedszkole z tak odpowiednio pojętą integracją :tak: , , wierzysz,że Marcelek będzie sie tam dobrze czuł - poza tym on ma dobre wzorce w domu -zdrową siostrę :tak: .To jest rzecz bezcenna - widzę to u Joa / te dwie siostrunie też nieżle Piotrusia ćwiczą :tak: , ale też uczą złych zachowań - niestety/ :nie:Wcale nie musi tych złych zachowań przynosić ze swojego przedszkola ;-) .
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
  
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-04-11, 10:49   

Mój Kuba chodził do integracji - nie sprawdziło się wcale.Kuba nie czuł się dobrze w tej grupie,nie chciał chodzić do przedszkola,uciekał z sali bo mu się nudziło
Teraz od września poszedł do szkoły specjalnej(jest ich dwóch w klasie) i mają zajęcia odpowiednie dla swoich potrzeb.Nie jest to tak,że oni tylko dwaj są Pani bierze ich też na inne zajęcia gdzie jest większa grupka dzieci i się z nimi integrują
Teraz dziennie rano wstaje i chce iść do szkoły cieszy się i nie chce wracać ze szkoły tak mu się tam podoba
Wszyscy też go lubią i akceptują a w integracji tak nie było
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2012-04-11, 11:01   

Właśnie chyba do tego przedszkola integracyjnego miał chodzic Piotruś - w końcu po długich przemyśleniach, dyskusjach i konsultacjach poszedł do specjalnego. Zobaczymy - co bedzie dalej :-) . Aniu -wiosno, przecież zawsze można zmienić zdanie i przedszkole też :-) .Najważniejsze jest dobro Szymka i Twój spokój, że dobrze wybrałaś :tak: W takich sprawach / już się przekonałam niejednokrotnie :nie: / - ile ludzi tyle poglądów ;/
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 11:39   

tak - dokładnie tak to widzę jak opisałaś Janina
Szymek nie chodził pewnie , stawia 1 samodzielne kroki ale nie chodzi sam tylko za rączkę
mnie też lekko zdziwiła taka postawa pań z Prywatnego przedszkola
dlatego umówiłam sie na kolejną pogadankę bo wielu rzeczy nie rozumiem i zanim sie zdecyduje na przedszkole muszę jeszcze to omówić ...wyłożyć kawę na ławę
ja nie unikam wcale cięzkiej pracy z Szymkiem bo wiem że i tak muszę z nim pracować ale nie sądziłam że to przedszkole ma takie nastawienie do dzieci z zD - że ma być prawie takie jak 4 latek zdrowy

Szymek nie ma rodzeństwa ale a cioteczne zdrowe rodzeństwo - 1rok i 7 lat dzieci i kupę znajomych mamy z rówieśnikami Szymka tylko że on woli się bawić z zespołowcami................
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 12:13   

Ania-wiosna08, byłam na zwiadach ;-) na Dzielnej i rozmawiałam z panią Dyr. I byłam naprawdę bardzo, bardzo mile zaskoczona rozmową. Ciepłem i otwartością. Doradziła nam integrację i powiedziała dlaczego - rzeczowo, bez uników.

Poza tym znamy się towarzysko z jedną z nauczycielek. Jeśli inne mają taki sam stosunek do swojej pracy - to dzieciaki są rzeczywiście pod dobrą opieką.

Trzymam mocno kciuki za Szymka :spoko: . Na pewno wszystko będzie dobrze.
Kto wie, może trafi do grupy mojej znajomej.

A Wy trzymajcie kciuki za Michała ;-) . Też obgryzam paznokcie, żeby się dostał .
  
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 12:19   

no własnie - wybieram się na Dzielną i mam wielką nadzieję na rozmowę z panią dyr
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-04-11, 13:20   

babciajanina napisał/a:
Właśnie chyba do tego przedszkola integracyjnego miał chodzic Piotruś - w końcu po długich przemyśleniach, dyskusjach i konsultacjach poszedł do specjalnego. Zobaczymy - co bedzie dalej :-) . Aniu -wiosno, przecież zawsze można zmienić zdanie i przedszkole też :-) .Najważniejsze jest dobro Szymka i Twój spokój, że dobrze wybrałaś :tak: W takich sprawach / już się przekonałam niejednokrotnie :nie: / - ile ludzi tyle poglądów ;/

Babciujanino Piotrek miał iść do 17 na Krzyżową ?? jeśli tak to powiem nie byłam zadowolona tak jak pisałam wyżej .
Teraz Kuba w szkole jest szczęśliwy i ma dużo zajęć.
Dla mnie ważne jest to że on jest zadowolony tam gdzie chodzi i mu się podoba a najważniejsze jest to iż widoczne są postępy z mową,skupieniem,pracą nad różnymi ćwiczeniami - nie tylko ja to widzę u kuby ale i moja przyjaciółka której właśnie syn chodzi razem z Kubą oraz nauczyciele którzy ich uczą
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 13:30   

no ja widzę że mój Szymek szczęśliwszy jest wśród "swoich" i to chyba jest najważniejsze
ale nadal nie wiem które przedszkole będzie dla niego lepsze pod względem nauki ;/
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2012-04-11, 17:21   

Ewelina, nie powiem Ci, czy to akurat 17 -ka była :-) . Joa lepiej w tym temacie siedzi, nie chce wprowadzić Cie w błąd. Ale chodziło o integracyjne :tak: .No chyba,że w Rybniku jest więcej przedszkoli integracyjnych :-) .
:-) .
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-04-11, 17:32   

Aniu już tu kiedyś pisałam o tym, że Oliś też chodził do specjalnego (na stronie 3) i do tej pory uważam, że była to najlepsza decyzja z możliwych :-) Oliś jest upośledzony w stopniu znacznym, ale właśnie dzięki temu przedszkolu bardzo się uspołecznił i zaczął w końcu wykazywać jakąkolwiek chęć współpracy. Wiem, że unormalniając Go na siłę wyrządziłabym Mu ogromną krzywdę. Teraz chodzi do szkoły specjalnej i też uważam, że jest to dla Niego najlepsze. Od momentu gdy zaczął chodzić do przedszkola nawet w weekendy wstaje o 7, bo tak chciałby na zajęcia jechać ;-) :lol: Jak jest w autobusie to już nas wcale nie zauważa ;-)
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-04-11, 20:47   

babciajanina napisał/a:
Ewelina, nie powiem Ci, czy to akurat 17 -ka była :-) . Joa lepiej w tym temacie siedzi, nie chce wprowadzić Cie w błąd. Ale chodziło o integracyjne :tak: .No chyba,że w Rybniku jest więcej przedszkoli integracyjnych :-) .
:-) .

Nie wiem jak teraz ale były dwa w Rybniku - 17 na Krzyżowej i 34 na elektrowni
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-04-11, 21:23   

A Nati chodzi do integracyjnego i ja jestem bardzo zadowolona. Nati też.
Panie są super, dzieciaki świetne, codziennie się z Natim witają, przychodzą po niego.. nikt z nikogo się nie śmieje, panie tłumaczą dzieciom, że Nati potrzebuje większej uwagi i pomocy. Dzieciaki starają się rozumieć :-)
Ja swoją decyzję uważam za słuszną.

Aniu, a czy w specjalnym przedszkolu będą tylko dzieci z zD? piszesz, że boisz się np ataków autystyka w integracyjnym. W specjalnym myślisz, że takich ataków nie będzie?
Myślę, że wszędzie można się tego spodziewać ;-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-04-24, 12:09   

Jaś od września będzie uczęszczał do tego przedszkola: przedszkole specjalne .
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu