FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole specjalne
Autor Wiadomość
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-19, 09:34   

Sylwio ja też się martwiłam o Sebastiana. A on poradził sobie lepiej od mamy :lol: Trzymam kciuki za Igora :spoko: :tak:
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2012-08-20, 21:14   

szałwia rok temu też się martwiłam o Klaudię, ale na szczęście jest zadowolona z przedszkola :tak:
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-21, 00:04   

Mamuśki, nie martwcie się o małych przedszkolaków, one na prawdę umieją sobie poradzić, :papa:
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2481
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-01-29, 22:28   

No proszę, dopiero co pisałam tu o swoich obawach związanych z rozpoczęciem etapu przedszkolnego, a Igor jest już pełnoprawnym Starszym Przedszkolakiem , co najważniejsze - z ochotą podążającym w to miejsce! :-)
A tu możecie zobaczyć , co się w Gniazdku dzieje :
Igor i inne gniazdkowe przedszkolaki
Poznajecie tego Tygryska? ;-)
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-01-29, 22:35   

jaki słodziak, a usteczka jakie całuśne :*
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-29, 22:35   

Super Tygrysek :*
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-01-31, 09:25   

Fajne macie to przedszkole, a Igorek cudny. :*
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Buba la vie 
mruczek


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 69
Skąd: Głogów/Jakubów
Wysłany: 2014-02-17, 20:00   

Kochani, piszę w tym wątku po raz pierwszy, bo trochę się u nas zrobiło niewesoło i zastanawiam się nad zmianą Roszkowego przedszkola. Ale to bardzo trudna decyzja. Sprawa ma się tak: po operacji serca (która odbyła się w sierpniu tego roku, po której Roszek przez 21 dni walczył o życie pod respiratorem) i po problemach z tarczycą (TSH skoczyło do 10!) obserwujemy u Niego straszny regres. Całymi dniami się autostymuluje - klepie się po buźce i wkłada palce do buzi, interesuje Go tylko oglądanie bajek i słuchanie muzyki. Jest bardzo bierny, mała motoryka jak leżała, tak leży i kwiczy, zero samodzielności. Roszek chodzi do przedszkola prywatnego, które bardzo dobrze znam.Chodzi tam drugi rok, z przerwami nawet kilku miesięcznymi z powodu chorób i spraw kardiologicznych. Postępów nie widać. Na całe przedszkole jest tylko 25 dzieci, w Maluszkach - około 13. Na to są dwie Panie - Panie super kochane, czułe. Nie są jednak w stanie ciągle się zajmować Roszkiem, a on, zostawiony sam sobie, w nic się nie angażuje, siedzi i klepie się po buzi, i tyle.
Zastanawiamy się nad przeniesieniem Go do przedszkola specjalnego, które niedawno powstało w naszym mieście. Poszłam zrobić rozeznanie - jest to oddział przedszkolny przy szkole specjalnej. Na całe przedszkole w chwili obecnej jest 4 dzieci i 2 pedagogów! Czyli na jednego opiekuna przypada tylko dwójka dzieci! Teoretycznie dla Roszka byłoby to na pewno dobre rozwiązanie. Problemem jest to, że to przedszkole przyjmuje dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym, a Raszek ma stwierdzone lekkie. Być może, gdyby teraz został zbadany i powiedziałabym, o co chodzi, zmieniono by Mu na umiarkowane. Ale wtedy jest to bilet w jedną stronę, bo gdyby jednak specjalne się nie sprawdziło, to z umiarkowanym nie przyjmą nas do żadnego innego przedszkola :(
Nie wiemy, co robić. Na razie plan jest taki, żeby jeszcze poczekać parę miesięcy - zorganizować dużo dodatkowych zajęć Roszkowi indywidualnych i zobaczyć, czy to da jakąś poprawę. Nie ukrywam, że bardzo mi szkoda tego obecnego przedszkola, bo jest to cudowne miejsce, i obaj je kochają - Roszek i Bazyl. I łatwiej logistycznie, gdy chodzą do tego samego miejsca. I ciężko też stwierdzić, czy Roszek intelektualnie się tak cofnął, czy się tak rozleniwił tylko.

Wiem, głupio prosić o radę, bo to musi być nasza decyzja, ale może podpowiecie coś? I czy u Was w przedszkolach specjalnych też przyjmowane są dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym, a lekkim nie?
_________________
Magda, mama Roszka z zd i Bazylka z autyzmem

"nie bójcie się żyć dla miłości, dla tej miłości warto żyć.."

Nasz blog:
http://endorfinki.com
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-17, 23:27   

Madzia, mój Nikodem chodzi to przedszkola specjalnego/prywatnego. W kryteriach przyjęcia było tylko potrzebne orzeczenie i dokument o potrzebie kształcenia z PPP (o stopniu ani mowy)

Kiedyś rozmawiałam na temat opinii o dziecku i usłyszałam, że za dzieckiem idzie w świat opinia, która jest wystawiana przed podjęciem nauki w szkole. Ale nie ogarniałam tego tematu głębiej. Może ktoś inny.

Obiekcje co do przedszkola specjalnego miałam WIELKIE i nawet zasięgałam rad zakątkowych mam :) Na dzień dzisiejszy wiem, ze była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu :tak:
Grupa Nikodem liczy 6 dzieciaków na 3 panie. Oprócz zajęć typowo przedszkolnych, ma rehabilitacje, logopedę, psychologa, dogoterapie, muzykoterapie i w razie potrzeby innych specjalistów. Wycieczki, teatr, zabawy, występy.A co najważniejsze Panie maja wielkie serca i ogromne chęci.
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2014-02-17, 23:45   

Błażejek chodzi do masowego przedszkola w którym jest utworzona grupa specjalna . Z tego co mi wiadomo to pod względem przyjęcia nie ma znaczenia stopień upośledzenia a jedynie posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności i rejonizacja . Posiadanie orzeczenia o kształceniu specjalnym pozwala zaś dziecku przyznać więcej godzin z terapii :roll:
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-02-18, 07:40   

Magda, a co masz konkretnie zapisane w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego? Ja na przykład w Julka orzeczeniu, że wskazane jest, żeby chodził do przedszkola masowego, integracyjnego lub specjalnego, co daje nam możliwość wyboru placówki na całym etapie przedszkolnym. I faktycznie tak jak dziewczyny piszą - gdy w ubiegłym roku składałam papiery do masowego, to ich nie interesował stopień upośledzenia, tylko czy w orzeczeniu ma zapisane, że może do masowego. Nie wiem wprawdzie, jak wygląda sprawa w specjalnych, ale gdybyś miała podobny wpis, może miałabyś pole do negocjacji w specjalnym, które sobie upatrzyłaś.
Sam pomysł jest bardzo dobry. :spoko:
My też zmieniamy z podobnych powodów. Julek w obecnym przedszkolu zaopiekowany jest wpsaniale, ale nie ma pedagoda do zajęć indywidualnych i na dłuższą metę więcej na tym straci, jak zyska. :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2014-02-18, 09:17   

monikagr napisał/a:
Obiekcje co do przedszkola specjalnego miałam WIELKIE i nawet zasięgałam rad zakątkowych mam :) Na dzień dzisiejszy wiem, ze była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu :tak:
Grupa Nikodem liczy 6 dzieciaków na 3 panie. Oprócz zajęć typowo przedszkolnych, ma rehabilitacje, logopedę, psychologa, dogoterapie, muzykoterapie i w razie potrzeby innych specjalistów. Wycieczki, teatr, zabawy, występy.A co najważniejsze Panie maja wielkie serca i ogromne chęci.


Ja też bałam się przedszkola specjalnego ale tak jak Monika uważam że była to jedna z lepszych decyzji w naszym życiu. Zajęcia mamy takie same jak Nikodem. Jednym słowem Klaudia jest bardzo zadowolona i szczęśliwa w przedszkolu, a jak ona jest szczęśliwa to my też :tak:
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
Buba la vie 
mruczek


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 69
Skąd: Głogów/Jakubów
Wysłany: 2014-02-18, 19:10   

Dzięki dziewczyny za rady :) Roszek ma na orzeczeniu zalecenie przedszkola masowego lub integracyjnego, o specjalnym ani słowa. Ale to było 1,5 roku temu, a On stoi w miejscu z rozwojem. Będę niedługo w poradni w sprawie Bzylka, to popytam, jak to jest. Czy wystarczy, że dopiszą mi przedszkole specjalne? Ale wyraźnie mi powiedziano, że przyjmują dzieci TYLKO z umiarkowanym i znacznym. A ja taka przekonana nie jestem bo strasznie mi szkoda tego przedszkola naszego obecnego. Poczekamy, zobaczymy.

Baronku, zmieniacie na specjalne?
_________________
Magda, mama Roszka z zd i Bazylka z autyzmem

"nie bójcie się żyć dla miłości, dla tej miłości warto żyć.."

Nasz blog:
http://endorfinki.com
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-02-18, 20:00   

Może udałoby wam się w orzeczeniu o kształceniu specjalnym uzyskać zapis o niepełnosprawności sprzężonej, wtedy dziecko może być nawet w prywatnym przedszkolu, a jest wyższa subwencja która idzie za dzieckiem do tego przedszkola.
Wtedy macie wybór do jakiego przedszkola dziecko chodzi, moglibyście się starać o nauczyciela wspomagającego.
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-02-24, 08:22   

Buba la vie napisał/a:
(...)

Baronku, zmieniacie na specjalne?


Na niepubliczne. W naszej gminie nie ma specjalnego. To niepubliczne jest mi i Julkowi znane (wożę go tam prywatnie na terpię SI i logopedię). Są otwarci na niepełnosprawne dzieciaki, choć statusu integracyjnego przedszkola nie mają. Mają kadrę wlaściwie przygotowaną, grupy dwudziestoosobowe i Julek będzie miał dostosowane zajęcia indywidualne, osobę-cień, która będzie wspierać go. No i zacznie od najmłodszej grupy 2,5-3 latków, czyli znajdzie się w grupie adekwatnej swojemu poziomowi (bliżej mu obecnie do dwulatka).
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu