FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnosprawność sprzężona a edukacja
Autor Wiadomość
joll23 
milczek

Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: 2009-09-29, 10:37   

Aga dziękuję za informację, pozdrawim
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-08-09, 19:04   

Kochani podpowiedzcie mi jak mam wywalczyć sprzężenie dla Dawida. Dzisiaj dzwoniłam do poradni w związku ze zmianą orzeczenia, Dawid ma up. w stopniu umiarkowanym a chciałabym aby miał niepełnosprawność sprzężoną. Dawid ma dużą wadę wzroku i to podałam jako powód, nie wiem czy wystarczający :?: Rozmawiałam z panią z PPP, jednak ta pani powiedziała, że nie wie dokładnie jak to się ma do dzieci z zD? Chciała sie poinformować i mi oddzwonić. Wspomniałam też o problemie z kolanami( rzepka mu wypada i czasami się przewraca) to jednak pani z PPP stwierdziła że to nie jest utrudnienie w nauce :evil: Zapewne nikłe mam szanse, czuję że PPP stwierdzi że u naszych dzieci niepełnosprawności się nie sprzęga :-x
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-08-09, 19:15   

Załatw zaświadczenie od rehabilitanta, że Dawid wymaga stałej rehabilitacji.

Mój Tomek ma niepełnosprawność sprzężoną właśnie na niestabilność rzepek kolanowych. W orzeczeniu ma wpisane: Niepełnosprawność sprzężona (upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawność ruchowa). Na krótkowzroczność i niedosłuch też można załatwiać, ale dziecko musi przejść dodatkowe testy.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-08-09, 19:41   

Czy mogłoby być od ortopedy to zaświadczenie? Jednak ta babka z PPP, jak już pisałam twierdzi że na te rzepki to nie bardzo, mówiła że jak już to na wadę wzroku ale musi mieć poważną i że jeszcze nie wie, czy przy zD nie są to choroby współistniejące :-? Ciężko będzie
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-08-09, 20:14   

Jeśli Dawid nie mówi to to może być zaliczane do sprzężenia. My na tym chcemy się oprzeć.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2011-08-09, 20:17   

Powiedzcie mi dlaczego Wam tak na sprzężeniu zależy?
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-08-09, 20:41   

Boszka, Dawid mówi, tylko czasem nie wyraźnie i nie buduje dłuższych zdań.
Kalinka, chcę aby Dawid otrzymał sprzężenie bo wtedy z kuratorium na dziecko idzie całkiem inna kasa, można też wywalczyć więcej dodatkowych zajęć poza lekcyjnych. Na dziecko ze sprzężeniem przysługuje też zwrot kosztów za zakup podręczników szkolnych, do wszystkich klas a także w gimnazjum. Zawsze to jakaś pomoc.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9683
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-08-09, 20:48   

Iza, babek chyba tak na poważnie to się nie pytaj. Idź do lekarza rehabilitacji i weź zaświadczenie o problemach w poruszaniu się. Teraz panuje taka metoda, aby jak najmniej dać i upchać wszystkie dzieci w szkołach masowych.
Co do wady wzroku, musisz znaleźć lekarza, który wypisze zaświadczenie, że po korekcie wada pozostaje na poziomie ileś tam (jest to na drukach z PPP napisane)
Chyba, że przy wyższych stopniach edukacji panują inne prawa co do wypisywania orzeczeń niż przy edukacji przedszkolnej.
Jeżeli Ci nie dadzą możesz się odwołać.
Napisz jak to się ma do dzieci z zD i o czym się pani dowiedziała, bo jestem bardzo ciekawa.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-08-09, 20:50   

Ok., jak się odezwie na pewno napiszę.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
liontko 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 152
Wysłany: 2011-08-09, 21:46   

Mój Danielek ma sprzężenie na niedowidzenie (a nie wadę wzroku :-? ) i niedosłuch. Na ruchowe też można uzyskać sprzężenie ale jest zazwyczaj trudniej.
Dzieci ze sprzężeniem mogą się dostać do OREW natomiast reszta musi sobie radzić w masówkach.
_________________
Edyta- mama Danielka 18.06.2006, Wiktorii 21.12.2007 i Mateuszka 05.06.2010.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-08-09, 21:52   

Niekoniecznie w masówkach.Są jeszcze szkoły specjalne.Adaś do takiej chodzi. Natomiast na dziecko ze sprzężeniem idzie ok 44 tys rocznie z budżetu do gmin a na tylko umiarkowane ok 16 tys. Inne też są zalecenia i więcej się takim dzieciom należy. Chociażby wydłużenie dowozu do szkoły. Łatwiej z wydłużeniem nauki.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-08-10, 09:33   

Błażeja właśnie z powodu braku zaświadczenia o niepełnosprawności sprzężonej nie przyjeli do przedszkola specjalnego... :nie: Szkoda że nie trafiłam prędzej na taki wątek...ale mimo wszystko nie mieści mi się w głowie żeby samo upośledzenie nie mogło wystarczyć...
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-08-16, 19:15   

Alicja pisała ,że jej córka ma terapię Biofeedbackiem. Czy wiecie gdzie w śląskim prowadzą taką terapię.
_________________
Anna 46
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-08-30, 15:18   

Dzwoniła pani z PP, mówiła że mogę starać się o sprzężenie z powodu niedowidzenia. Jednak musi to być poważna wada wzroku powyżej 70% uszkodzenia wzroku :?: Pani kazała przyjechać mi z całą dokumentacją, której szczerze powiedziawszy nie mam. Po każdej wizycie u okulisty dostaję jedynie receptę na okulary. Wczoraj byłam na kontroli właśnie i poprosiłam o zaświadczenie że Dawid ma niedowidzenie. Pani doktor bez problemu wypisała że ma astygmatyzm, krótkowzroczność i niedowidzenie obu oczu. Jednak boję się że to nie wystarczy :-(
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9683
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-08-30, 16:39   

Iza, jeżeli przepisy są jednakowe u wszystkich (u mnie i u Ciebie) a myślisz, że panie w PP są służbistkami to takie zaświadczenie nie wystarczy. Lekarz musi napisać, że po korekcie wada wzroku utrzymuje się .... i nie pamiętam tej liczby. W naszej PP są specjalne druki dla okulisty, który powinien je wypełnić. Dowiedz się u siebie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu