FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dowóz do szkoły - obowiązki gminy
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16882
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 13:11   

Co do praktyki to do naszej szkoły (Warszawa)dowożą za darmo dzieci nawet spoza Warszawy, ( z Ożarowa) chociaż mają bliżej szkołę w gminie obok( Pruszkowie)
Obawiam się, że to sa wewnętrzne regulacje ( Interpretacje ustawy) w każdej gminie .
jedne dowożą tam gdzie chcą rodzice, inne stawiają warunek najbliższej szkoły specjalnej.

Na pewno są źle sformułowane przepisy , bo wielu rodziców rozstrzyga sprawy w sądzie

dowozy do szkół pods. i gim

podstawa prawna i jak to jest w Imielinie
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-09-19, 20:44   

Mam pytanie do mam . :tak:
Mam sąsiadke która ma dziecko z chorobą somatyczną (choruje na cukrzycę ma przy sobie cały czas popę insulinową ) pobiera zasiłek pielęgnacyjny - ale pracuje w przedszkolu i ma do pracy 30 km i tam też chodzi córka do przdszkola i tu zaczyna się problem ma orzeczenie o niepełnosprawnosci ale jest to dziecko w normie. W ZOPO - powiedzieli że należy jej sie zwrot dowozu w tą i z powrotem ma złożyc stosowne dokumenty - ale potrzebne jest orzeczenie z poradni o krztałcenieu ?? i własnie tu jest problem . ZOPO mówi że należy sie ale poradnia wystawi tylko orzeczenie o chorbie przewlekłej -somatycznej ale dziecko jest w normie a z tego wynika że powinno być skierowane do przedszkola integracyjnego albo specjalnego ale dziewczynka jet sprawna inelektualnie. Dodam że córeczka ma 5 lat i spełnia obowiązek rocznego przygotowana przedszkolnego.
Może któraś z mam coś wie na ten temat albo słyszała - sąsiadka jest w martwym punkcie. Jak ktoś coś wie to chetnie skorzystamy z podpowiedzi ale jeszcze napisze tam gdzie ja wczśniej pisałam czyli do Rzecznika


Aniu uczymy się być prawnikami - kurcze ile ja mam zawodów nawet niewiedziałam że jestem taka zdolna. ;-) :-?
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Kalina2220 
mruczek


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 86
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-09-30, 08:38   Gdzie można składać skargę?

Kobietki pomóżcie bo już rece opadają i sił brakuje,ale zaczne od poczatku...
Miłosza do oddziału przygotowania przedszkolnego dowoziła szkoła gdyż nie był objety obowiązkiem szkolnym i było wszystko ok,dziecko w pasach,na foteliku,bus sprawny....zaczeło sie pod górkę gdy Misiek przeszedł do obowiązkowego oddziału przedszkolnego i obowiazek spadł na gminę.....dosłownie katastrofa....bus słabo oznakowany,z niesprawnymi światłami,z drzwiami które albo nie chciały sie zamknać lub otworzyć,dzieci bez fotelików i pasów.Skargi do Wójta nie pomogły ( zasłaniał się że bus jest wypożyczony do końca roku 2012 gdyż z poczatkiem 2013 bedzie starał o dofinansowanie i zakupi nam nowego,dostosowamego i sprawnego busa) wiec wszyscy zaciskaliśmy zęby i siedzieliśmy cicho,ale z końcem pierwszego kwartału puściły mi nerwy i poprosiłam by Policja skontrolowała busa....okazało się,że jego stan techniczny jest zły,zabrano dowód rejestracyjny,po jakimś czasie poprosiłam o kolejną kontrole i wyszło to samo....trzecia kontrolę którą przeszedł bus to już przez ITD i wyszło tak samo jak dwoe poprzednie...ehh...
Pewnego dnia Wójt gdy mnie zobaczył na gminnym korytarzu podszedł do mnie i opryskliwie powiedział,że jak bede tak skakać to mojego dziecka nie bedzie dowoził poniewaz narażam go i Gmine na dodatkowe koszty...( ponieważ był to już koniec roku dałam sobie z tym spokój).
Cóż,nowy rok i znowu ten sam problem....Wójt nie reaguje a po kontrolach Policji i Inspekcji Transportu Drogowego nic nie zadziałałam....rece opadają...a teraz jeszcze zdarza się że na dwóch siedzeniach przewożą po troje dzieci. Prosze pomóżcie zanim dojdzie do jakiejś tragedii.
_________________
Kalina mama Klaudii (2004r) i Miłoszka z zD (20.07.2008r)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-09-30, 16:12   

Może tutaj pomogą klik

Rzecznik Uczniów Niepełnosprawnych
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-10-13, 09:13   

Będzie większa kontrola subwencji oświatowej
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Kalina2220 
mruczek


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 86
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-10-16, 10:34   

Dziękuję Alicjo :-)
_________________
Kalina mama Klaudii (2004r) i Miłoszka z zD (20.07.2008r)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-10-20, 11:38   

I odpowiedź Alu

tu na temat subwencji
tu
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-11-29, 14:32   

Na temat kontroli subwencji na ucznia do poczytania
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2014-12-12, 14:28   

Ciekawe
szkoły mają oddać subwencje
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
kogori 
milczek

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2015-03-09, 22:06   Zwrot kosztów dowożenia dziecka do szkoły spoza obwodu.

Witam,

Stoję właśnie przed decyzją wyboru szkoły dla mojego Kuby.
Mieszkamy w małym mieście w woj. małopolskim i mamy tu zarówno szkołę integracyjną jak i szkołę "specjalną". Oboje z mężem czujemy jednak że żadne z tych miejsc nie jest dla naszego Kuby. Niedawno odwiedziliśmy prywatna placówkę stworzoną przez rodziców dziewczynki z ZD w Katowicach. To miejsce najbardziej nam pasuje jednak odległośc do pokonania to ok 70 km dziennie w dwie strony. Zastanawiam się czy możemy liczyc na zwrot kosztów dowożenia Kuby skoro szkoła jest spoza naszego okręgu, a nasza gmina oferuje zarówno integrację jak i specjalistyczny ośrodek?

Zastanawiam się czy któreś z rodziców przerabiało już taki problem?

Przeglądnęłam forum i nie natrafiłam na podobny wątek, jeśli go powielam to z góry przepraszam i proszę o odesłanie na odpowiednią stronę.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Pozdrawiam

Kacha
_________________
Mama Kubusia z ZD (8 lat) i Mateuszka (6 lat)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2015-03-09, 22:12   

Tutaj i tutaj rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami. Niedużo tego jest - poczytaj :tak:

I jeszcze tutaj
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
kogori 
milczek

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2015-03-09, 22:17   

Bardzo dziękuję :)
_________________
Mama Kubusia z ZD (8 lat) i Mateuszka (6 lat)
 
 
jolka
mruczek

Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 83
Wysłany: 2016-08-25, 21:46   

Dziewczyny, czy któraś z Was może udostępnić wzór podania o zwrot kosztów dowozu dziecka do szkoły?
Dziękuje i pozdrawiam
_________________
Jolka mama Julki z ZD(ur. 27.12.2008) i Beatki ( 17
lat)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-08-25, 23:21   

W Warszawie jest coś takiego

Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 591/2003
Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 29 sierpnia 2003 r.

Warszawa, dn._________________
Urząd m. st. Warszawy
Wydział Oświaty i Wychowania
dla Dzielnicy __________
ul._________________
___-_____ Warszawa


Wniosek


Proszę o powierzenie mi transportu i opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym_________________
________(imię i nazwisko)________________________________, zamieszkałym w Warszawie przy
ul.______________________________________________________________________________
Dziecko uczęszcza do__________________(nazwa i adres szkoły)_____________________________
_____________________Ilość kilometrów na trasie dom-szkoła-dom_____________ km.

Dziecko dowożone jest przez rodzica/prawnego opiekuna_____________(imię i nazwisko)_________
____________________zamieszkałego w Warszawie przy ul.______________________________
będącego właścicielem samochodu - marka ____________________________
o pojemności silnika _______ i numerze rejestracyjnym ____________________________
nr polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej (OC) _____________________
nr polisy ubezpieczeniowej od nieszczęśliwych wypadków (NW) _____________________
nr polisy ubezpieczeniowej transportu dziecka niepełnosprawnego____________________

Podpis wnioskodawcy




Załączniki:
1. Aktualne zaświadczenie ze szkoły
2. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
jolka
mruczek

Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 83
Wysłany: 2016-08-26, 23:50   

Dziękuję Aniak.
Pozdrawiam
_________________
Jolka mama Julki z ZD(ur. 27.12.2008) i Beatki ( 17
lat)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu