FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualności - spotkania, zajęcia, dyżury, etc.
Autor Wiadomość
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-02-22, 22:00   Aktualności - spotkania, zajęcia, dyżury, etc.

Najbliższe zebranie członków Stowarzyszenia - 14.03.08.

godz.17.30 WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA – w programie zatwierdzenie budżetu i udzielenie absolutorium oraz wolne wnioski.

godz. 18.00 spotkanie z Panią dr Iwoną Willmann - endokrynologiem dziecięcym

Kontynuujemy prowadzenie wszystkich zajęć terapeutycznych, aby jak najlepiej wspomagać rozwój naszych dzieci oraz wspierać ich rodziców. A więc, zapraszamy na:

GRUPOWE ZAJĘCIA DLA DZIECI i nie tylko..
  • Logorytmika: we wtorki, godz. 16.15, ul. Ułańska 5a, K-ce.
  • Gimnastyka korekcyjna; 2 i 4 wtorek miesiąca. godz.17.00, ul.Ułańska
  • Zajęcia relaksacyjne dla mam: K-ce, ul. Sokolska 26, SPPP, 3 piątek miesiąca godz. 17.00 – prowadzone przez psychologów. Bardzo serdecznie zapraszamy na te zajęcia !! Najbliższy termin 15.02.08!!!
  • Nauka czytania metodą prof. J.Cieszyńskiej – wtorki od godz. 15.30 – do 19.00 grupy 3-4 osobowe i zajęcia indywidualne wg grafiku. Zajęcia odbywają się w Ośrodku – Ułańska 5a. Istnieje jeszcze możliwość otrzymania książeczek do nauki czytania metodą J. Cieszyńskiej z serii „Kocham czytać”
  • Terapia pedagogiczna – I i III wtorek – zajęcia grupowe – ośrodek Ułańska 5a (grupa przedszkolna - I wtorek oraz grupa szkolna – III wtorek) godz.17.00

INDYWIDUALNE ZAJĘCIA (Przypominamy, o obowiązku uprzedzania o ewentualnych nieobecnościach!!)
  • Glottodydaktyka - wtorki w godz. 15.30.-19.00 w Katowicach przy ul.Ułańskiej 5a - według indywidualnego grafiku.
  • Logopeda: K-ce, Dzięciołów 9 - według grafiku - środy
  • Logopeda: K-ce Stare Panewniki ul. Łąkowa 31- według grafiku - poniedziałki
  • Wczesna Interwencja - konsultacje dla najmłodszych dzieci – pon. od. 10.00 , K-ce, ul Ułańska 5a - według grafiku
  • Logopeda - zajęcia: w czwartki na Ułańskiej 5a – wg. grafiku
  • Hipoterapia – według indywidualnego grafiku

Dyżur Psychologa - bezpłatne konsultacje dla rodziców, opiekunów, rodzeństwa oraz możliwość diagnozy dziecka: w każdy 2 piątek miesiąca od 17.00 do 19.00 oraz każdy 2 i 4 wtorek miesiąca od 16.30 do 18.30 w Ośrodku przy ul. Ułańskiej 5a. (prosimy o wcześniejsze zapisy pod tel. Stowarzyszenia 609 704 787

Spotkania Grupy Wsparcia dla rodziców – raz w miesiącu godzinę przed zebraniem członków Stowarzyszenia czyli w każdy II piątek miesiąca o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy potrzebują porady, wsparcia od innych rodziców oraz podzielenia się swoimi przeżyciami i emocjami, popracowania na stresem.

Biblioteka (książki i pomoce) – książki można zamawiać pod nr tel. 691233337[/list]
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Basica 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-02-25, 22:04   

Witam!
Supersko,że napisałaś rozkład zajęć, od dawna zastanawiałam sie co tam "oferują" i jakoś nie miałam się skąd dowiedzieć. Serio szeroki zakres różnych fajnych zajęć. Mieszkam w sumie blisko Katowic i kurcze już od półtora roku się tam wybieram i jakoś niewiem czemu nie moge trafić, chyba mam, a może miałam jakieś opory,choć sama niewiem przed czym? Może musiałam do tego dojrzec? Teraz, gdy minęło już więcej czasu chętniej odwiedze to miejsce. Wcześniej jakoś mało mówiłam o wadzie synka i chyba też poniekąd obawiałam się styczności z tymi szczególnymi dziećmi. Wiem,że to troche bez sensu i jak już tam będę wszystkie lęki miną i będę żałowała,że wcześniej tam nie trafiliśmy.
Mam teraz pytanko techniczne: czy trzeba sie tam jako s zapisywac czy po prostu przychodzimy np na logorytmike i jesteśmy czy ilość miejsc jest ograniczona,niewiem jakie tam są grupy ani nic? Boje sie ,że będę taka nowa i wszyscy będą na nas zwracać uwagę, aja szczerze powiem jestem trochę wstydliwa:-/
Prosze o jakąś zachętę. Dzięki na ten post pozdrawiam pa
_________________
Baśka-mama cudownego Karolka ( 3 latka z ZD) i Lenki (6 m-cy) :-)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-02-26, 00:45   

Pozwolisz, że odpowiem na forum bo coś mi się wydaje, że te wątpliwości nurtują nie tylko Ciebie.
Przede wszystkim w kwestii spotkań, jestem przekonany, że warto po prostu przyjść. Nikt nie gryzie :-) a to czego przy obecnym napływie nowych rodzin możesz się obawiać to raczej pominięcia niż skupienia uwagi, nad czym bolejemy ostatnio wraz z panią Prezes (na ostatnim zebraniu były 3 nowe rodziny!) Dlatego bezpośrednim wynikiem przybycia na comiesięczne zebranie będzie z pewnością wizyta w poradni (Pani Beata przyjmuje tam co tydzień "nowe" osoby i wtedy jest dużo czasu i możliwości, żeby porozmawiać, przekazać istotne informacje, a co najważniejsze - nawiązać bliższy kontakt). Choć powiem, że również w trakcie samego zebrania całego stowarzyszenia również z pewnością nawiążesz kontakt z innymi rodzinami - choćby z nami :-) A kontakt z innymi dzieciakami to rzecz niesamowita i to czego nigdzie nie znajdziesz - możesz na własne oczy przekonać się jak różnokolorowo może wyglądać życie z naszymi dziećmi na różnych etapach ich życia (w stowarzyszeniu mamy dzieciaczki w bardzo różnym wieku ale całkiem sporo jest maluszków 2-5)
Jeśli chodzi o logarytmikę to wystarczy być członkiem i bez zapisów przybyć. Choć powiem szczerze, że ostatnio mamy niemały z tym problem bo jak nikogo nie ma, to nie ma ale ostatnio przybyła tak liczna grupa, że po prostu za brakło miejsca na sali!!! Niewykluczone więc, że zrobimy również i zapisy ;-) Zajęcia są naprawdę super.
Zapraszamy więc w każdy 2 piątek miesiąca od 17.30.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-02-27, 17:16   

magura napisał/a:
Zapraszamy więc w każdy 2 piątek miesiąca od 17.30.

Uściślę ten termin, w każdy 2 piątek, godzinę przed 17 30 są spotkania grupy wsparcia i może na początek łatwiej będzie zjawić się tam, wtedy jest mniej osób i jest też pani Prezes. Myślę że jak chcesz się wybrać po raz pierwszy, to ta godzina będzie najbardziej odpowiednia :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
Basica 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-03-13, 20:59   

Hello!
Jutro mam zamiar pierwszy raz pojawić się na spotkaniu, boje sie trochę. Mam nadzieję, że spotkam tam jakiś znanych przynajmniej z nazwy "zakątkowiczów"?? Jak ja Was rozpoznam?
Jejku, czyli mam sie stawić przed 17:30 czyli dokladnie na którą, bo nie mam zamiaru spóźnić sie jak na pierwszy raz.
Możecie jeszcze napisać w jakiej sali, czy gdzie dokładnie odbywaja się spotkania, bo pewnie budynek jest duży a ja nie mam orientacji??
_________________
Baśka-mama cudownego Karolka ( 3 latka z ZD) i Lenki (6 m-cy) :-)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-03-14, 09:16   

Odpowiadam tutaj bo być może innym też to pomoże. Budynek nie jest duży, parterowy kompleks, znajduje się dokładnie :arrow: tutaj. Przy wejściu jest recepcja więc o wszystko można spytać pana obstawionego monitorami ;-)
Nasze spotkania odbywają się w dużej sali/auli zaraz po prawej stronie od wejścia (stoi sporo sprzętu, wózków, itp.), zresztą wszystko widać od parkingu przez szybę ;-)
Parkować można pod ośrodkiem chociaż co jakiś czas zjawia się tam taki nawiedzony portier, który najwyraźniej siedzi w domu pod pantoflem i robi sobie z tego własne królestwo. W piątek o tej godzinie pan chyba jednak już łagodnieje (czuje weekendowy oddech żony na plecach?) :hyhy:
Dojazd: od strony Chorzowa, za światłami przy Stadionie Śląskim, pierwszy skręt w prawo (droga osiedlowa), później znowu w prawo (ul. Ułańska) i ośrodek jest już widoczny po lewej.
Jeśli na terenie ośrodka nie będzie miejsc to parkuj wzdłuż głównej (ul. Ułańska). Niestety w piątek o tej porze już wszyscy są w domu, a ponieważ to osiedle więc czasami nie łatwo o miejsce ale zawsze coś się znajdzie, bez obaw.

Jeśli chodzi o godzinę przybycia to czytaj post wyżej od Lusi. Może warto to rozważyć przybycie na grupę wsparcia, żeby później nie przytłoczyła cię ilość osób - ostatnio było całkiem sporo rodzin i zrobił się niezły szum :-) Jeśli ktoś jest nowy to może go to trochę wystraszyć ;-)
My też dziś będziemy, a jak nas rozpoznać? Nasze zdjęcia znajdziesz na naszych liskowych :arrow: Pocztówkach z Holandii. Jednak sądzę, że nie będzie większych problemów - jeśli tylko przybędziesz ze swoim skarbem to z pewnością się rozpoznamy :-) Lusi będzie pierwsza z Marcinkiem bo ja muszę odstawić Pawła do znajomych.
No to do miłego zobaczenia :papa: I mam nadzieję, że urośnie nam gromadka Szansowych Zakątkowiczów bo na razie, o ile mi wiadomo, to my i Ela.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Basica 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-03-14, 22:40   

Hej!
No i ja już po spotkaniu...byłam, odważyłam się i jednego czego żałuje, to tego, że nie trafiłam tam wcześniej:-) Wiedziałam, że jak już sie odważę, to mi sie spodoba. Dziękuję wszystkim, których poznałam i którzy mi pomogli sie tam odnaleźć.
:* dla Lisków tym razem trzech (bo to chyba Wy byliście??)
_________________
Baśka-mama cudownego Karolka ( 3 latka z ZD) i Lenki (6 m-cy) :-)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-15, 22:18   

Czy mogę liczyc na krótkie streszczenie spotkania z p. dr.Willmann ? :prosze: :prosze: :prosze:
 
 
Jagoda 
milczek

Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-03-28, 20:42   

Byłam niedawno z wnuczkiem w "Szansie" na zajęciach z logorytmiki i muszę przyznać, że bardzo fajna sprawa takie zajęcia, rozwijają i można poznać inne dzieciaki wraz z ich rodzicami.
_________________
Babcia Karolka- 2 latka, z ZD
 
 
marta_s 
cichosza


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 26
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2008-04-02, 12:41   

Z chęcią wybrałabym się na zajęcia z logorytmiki, ale moja Natalia jest jeszcze za mała :-(

Ciekawa jestem jak wyglądają zajęcia relaksacyjne dla mam :nzastanawianie:
_________________
Marta, mama Natalii z zD ur. 21.09.2007 r.
 
 
marta_s 
cichosza


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 26
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2008-04-02, 16:23   

Co do spotkania z dr Willmann :
- najważniejsze to kontrola poziomu hormonów tarczycy (TSH, FT4, FT3) do drugiego roku życia co 6 m-cy. Po drugim roku życia co 12 m-cy. Jednak nie powiedziane, że pomiędzy badaniami nie może sie podwyższyć ich poziom. Bardzo ważny jest okres dojrzewania u naszych dzieci gdzie znowu trzeba pomiędzy 8-13 rokiem życia kontrolować poziom hormonów co 6 m-cy. Jeżeli biorą leki to trzeba je podawać rano 30 minut przed posiłkiem. Trzeba też pamiętać przy przyjmowaniu leków, że jeżeli idziemy na badania to musi to być 24h po podaniu ostatniej tabletki, a podać ją po pobraniu krwi.
Myślę, że nie, ale jeżeli coś pomyliłam to proszę innych forumowiczów obecnych na tym spotkaniu o korektę.
_________________
Marta, mama Natalii z zD ur. 21.09.2007 r.
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-09-14, 19:56   Wystawa Listy do Syna - w Katowicach



Pomysłodawcą wystawy jest Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa Bardziej Kochani w Warszawie. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji uzyskanej w ramach konkursu grantowego programu „Wspieramy mamy”, ogłoszonego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA w 2007 roku. Stowarzyszenie Bardziej Kochani znalazło się wśród wyróżnionych z ponad setki organizacji, które stanęły do tego konkursu.

Autorem fotografii jest znany fotograf Chris Niedenthal, od lat współpracujący ze Stowarzyszeniem. Inspiracją do zdjęć stały się autentyczne listy pisane przez Wiolettę Mikusek do synka, który urodził się z wadą genetyczną – zespołem Downa.

Wystawa składa się z dziesięciu portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem trudnego macierzyństwa kobiet, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko.

W lutym 2008 r. wystawa prezentowana była w warszawskiej galerii „Synteza”, w marcu w Pałacu Kultury i Nauki w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Wernisaż uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, znani aktorzy, fotograficy, dziennikarze radiowi telewizyjni. Informacje o wystawie znalazły się w prasie warszawskiej i na portalach internetowych.

Sponsorzy wystawy:

- Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA – główny sponsor w ramach projekty „Wspieramy mamy”;
- Prezydent m.st. Warszawy;
- Bank PKO SA, Fundacja im. dr. Mariana Kantona;
- :arrow: sztuka.pl – sponsor medialny

Patronat nad organizacją wystawy w Katowicach zgodził się objąć Pan prof. zw. dr hab. Jan Nowicki - dyrektor :arrow: Biblioteki Śląskiej .

:arrow: Galeria Rondo Sztuki jest Partnerem organizacji wystawy "Listy do Syna" w naszym województwie.

Choć uroczyste otwarcie odbyło się wczoraj (gapa ze mnie ale tak czasami rzeczy się piętrzą i uciekają...) to przecież trwać będzie do 27 września 2008 w :arrow: Galerii Rondo Sztuki by następnie przenieść się do gmachu :arrow: Biblioteki Śląskiej gdzie trwać będzie do 10 października 2008.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-09-14, 20:12   

Piękna sprawa.

My tę wystawę gościć będziemy w Jeleniej Górze w kwietniu 2009 r., najprawdopodobniej od 3 kwietnia.

Czekamy na relację z katowickiej wystawy.
Pozdrowienia z Jeleniej Góry.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kamilka 
nawijacz


Wiek: 69
Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 773
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2009-01-10, 19:42   

Ogladalysmy ta wystawe w Elblagu w listopadzie .Jest godna obejrzenia .A w Elblagu bylysmy na miedzymarodowym przegladzie artystycznym osob niepelnosprawnych .Jak juz wspominalam Kamilka tanczy w zespole AMADEO z ktorym jezdzimy na konkursy. Bylysmy juz w Brodnicy Rabce i za kazdym razem zespol jest owacyjnie przyjmowany. W konkursach biora udzial osoby dorosle dla ktorych np klasnieci w dlonie jest duzym osiagnieciem a nasze dzieci tancza tance poloneza tango tanec kowbojski a obecnie ucza sie tanca hiszpanskiego . Najwazniejsze zeby byly szczesliwe i z radoscia podejmowaly nowe wyzwania , w zespole jest 18 dzieci w wieku od 10 do 18 lat .Pozdrawiamy Kamilka lat 12 z mama :papa: :papa: :*
_________________
ewa mama Kamilki z ZD ur 28.04,1996r
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 13:40   

Jak co roku serdecznie zapraszamy na Coroczną Imprezę Plenerową z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 6 czerwca o godz. 14.00 podobnie jak w zeszłych latach (nie ma to jak sprawdzone miejsce) na gościnnych dla nas terenach :arrow: Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 7a.

Temat przewodni spotkania w tym roku: ZABAWA W INDIAN. :-D

Zabawa będzie z pewnością przednia i nie gorsza niż :arrow: poprzednio.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu