FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór szkoły - czym się kierować
Autor Wiadomość
ewusiaL 
cichosza


Wiek: 48
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-11-19, 20:00   

Tylko pamiętaj, że gdybyś zdecydowala się a córka np. płakala przez pierwsze dni- to jest normalne. Bardzo dużo zależy od nauczyciela.
Nasze dzieciaczki muszą czuć się bezpiecznie- teraz czuje się tak w swojej szkole. Zmiana może zaburzyć to poczucie. Tylko,że jest to sytuacja przejściowa- az zaadaptuje się do nowej sytuacji.

Twoje przerażenie, lęk będzie udzielał się dziecku. Dlatego poznaj nowa szkołę, nie spiesz się z decyzją.
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2009-08-26, 17:31   moja dziewczynka idzie do zerówki

Jestem bardzo podekscytowana bo moja Kinga idzie za parę dni do szkoły. Mieszkamy na wsi i będzie chodzić do "zwykłej" podstawówki. Trochę się obawiam bo nie miała zbyt wiele kontaktów z rówieśnikami. Przez półtora roku miała wczesne wspomaganie i choć jest pojętną uczennicą to jest zarazem wielkim uparciuchem.Koło południa jest już zmęczona nauką i żadne argumenty do niej nie przemawiają. Czy ktoś ma podobne problemy?
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2009-08-26, 18:19   

Malago przedstawiając się pisałaś że Kinga urodziła się w marcu 2009 roku, więc o co chodzi z tą szkołą??
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2009-08-26, 18:35   

Emka prosta sprawa, zapewne literówka się Maladze wkradła przy pisaniu daty urodzenia w przywitalnym poście :tak:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2009-08-26, 19:32   

tak właśnie było.żle wpisałam rok urodzenia.urodziła się w 2003
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2009-08-27, 15:33   

aaa no to zmienia postać rzeczy :)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2009-11-06, 18:31   

Podjęta przez nas decyzja o wyborze szkoły była trafna.<szkoła specjalna>okazuje się że moja Asia jest tam szczęśliwa.Ma nowych kolegów nawet jednego bliższego niż inni ;-) .Nie jest dla niej problemem wstawanie o 6 rano.Jedzie uśmiechnięta i zadowolona.Panie w szkole ma bardzo miłe,ma z nimi dobry kontakt.Ostatnio rodzice zostali zaproszeni na lekcje pokazowe do klasy i stwierdziłam że Aśka w klasie czuje się świetnie.Uczestniczy w lekcji,zgłasza się do odpowiedzi nawet jak nie jest pewna odpowiedzi.Już nie siedzi potulna w klasie jak było w poprzedniej szkole.Wiem że tu nie zawsze będzie kolorowo,ale widzę że córka tam czuje się dobrze,a to jest najważniejsze.
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
Martyna 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-02-10, 23:32   Szkoła specjalna z internatem?

Drodzy rodzice,
postanowiłam założyć nowy temat, ponieważ mam wiele wątpliwości odnośnie drogi, którą powinniśmy wybrać dla mojej siostry. Matylda ma 8 lat, zdiagnozowano u niej umiarkowany stopień upośledzenia. Ma dobrze rozwinięte kompetencje społeczne, ale bardzo niski stopień samodzielności. Od 3 roku życia uczęszcza do publicznego przedszkola i dobrze sobie w nim radziła. W tym roku powtarza zerówkę i chyba czuje się w placówce coraz gorzej (dotychczasowe koleżanki poszły do szkoły, a nowe nie wykazują już takiego zrozumienia). Zastanawiamy się nad posłaniem jej do szkoły specjalnej. Nie mieszkamy w mieście i rozważamy dwie możliwości: szkołę specjalną w pobliskim miasteczku lub lepiej nam znaną szkołę z internatem. Jest to jednak wyjątkowo trudna decyzja, dlatego chciałam prosić Was o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Czy i od jakiego wieku rozważaliście posłanie dziecka do szkoły z internatem? Co Was do tego przekonało lub co Was zniechęciło? Czy rzeczywiście dzieci szybciej nauczą się tam samodzielności? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomocną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Siostra ośmioletniej Matyldy.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-02-11, 09:23   

Ja znam chłopca którego w wieku 10 lat rodzice oddali do szkoły z internatem. Początek był bardzo trudny. Teraz po pięciu latach widać że była to słuszna decyzja. Rodzice w tym wypadku są starszymi ludxmi, rolnikami a chłopiec był niesamowitym uciekinierem.Szkoła w której się znalazł jest super i niesamowicie poszedł tam do przodu.
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-02-11, 11:20   

Martyno, zapraszamy do wątku :arrow: Czas się przedstawić gdzie będziemy mogli cię bliżej poznać i powitać na Zakątku :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
Martyna 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-02-11, 18:53   

Boszka59 dzięki:) Właśnie chodzi mi o tę różnicę. Czy zajęcia dodatkowe i konieczność większej samodzielności rzeczywiście ją tak rozwiną? Matylda w domu nie jest zbyt samodzielna, bywa czasem zbyt pobłażliwie traktowana i chyba brakuje jej motywacji. Zresztą naprawdę trudno jest nam jej czegoś odmówić :)
Decyzja o internacie jest wyjątkowo trudna, bolesna. Jeśli jednak miałaby się przełożyć na jej sukces w przyszłości, to może warto zaryzykować? No i czy 8 lat to już ten czas? W szkole twierdzą, że tak, ja mam wiele wątpliwości. Czekam na Wasze doświadczenia i pozdrawiam :)
_________________
Siostra ośmioletniej Matyldy.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2010-02-13, 13:09   

Ja jestem mamą dziewczynki w podobnym wieku. Patrycja właśnie chodzi do pierwszej klasy. W jej wypadku to akurat szkoła integracyjna.
Jeżeli chodzi o moją córcię, to ona akurat jest bardzo samodzielna, ale w tym wieku (prawie 9 lat) nigdy nie oddałabym jej do internatu. Wydaje mi się, że żadne 8-10-letnie dziecko nie jest na to gotowe.
Patrycja uwielbia wyjazdy i sporadyczne "nocowanie" poza domem, ale na codzień ma ogromną potrzebę przebywania z rodziną.
Poza tym taka gwałtowna zmiana mogłaby być dla Twojej siostry zbyt dużym szokiem.
Może jednak warto zacząć od specjalnej szkoły, ale jednak bez internatu?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-02-13, 13:46   

Martyna jest w podobnym wieku, co Pati Sylpy i również chodzi do szkoły integracyjnej. Jest ok! Choć wiem, że akurat ona i tak trafi kiedyś do specjalnej ale taraz jeszcze jest ok. Co do internatu - to mam takie samo zdanie co Sylpa, dla mnie jest to za wcześnie!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 15:21   

Witaj Martyna,
obiecałam Ci na priv, że napiszę w temacie i znów mi czas się skończył... ;-)
Szymon ma 8,5 roku jest to jego drugi rok nauki. Ma lekkie upośledzenie umysłowe, ale cokolwiek by to oznaczało, szkoła integracyjna w naszym pobliżu nie nadawała się dla niego. Pisałam o tym w innym wątku, może poszukaj. Chyba to był temat: "Decyzja - szkoła specjalna".
Nasza droga do obecnej szkoły była wyboista. Szymon rok spędził w państwowej szkole specjalnej, niestety też kiepsko trafił. Mogę powiedzieć, że był to rok stracony patrząc na postępy, które ma obecnie. Jest w prywatnej szkole specjalnej, na którą szukamy dofinansowań, bo jest to dla nas duży wydatek, ale warto za każdą cenę! :tak:

Co do szkoły z internatem zgadzam się z poprzedniczkami ( ;-) ). Dla mnie w ogóle szkoła z internatem jest oddaniem dziecka komuś. Nie oszukujmy się, nie uda nam się wychować dziecka tylko podczas weekendów, kiedy przez cały tydzień ma na niego wpływ ktoś inny, a właściwie masa osób.
Ja staram się wypośrodkować umiejętności umysłowe, społeczne i wychowawcze. Nawet jak Szymon piąty rok udaje, że nie umie wkładać rajstop (a umie bardzo dobrze), to wolę zachęcać go do tego sama, niż miałby się tego nauczyć z powodu dużej grupy, choćby właśnie w internacie. Zresztą u nas i tak jest duża grupa i to raczej wcale nie pomaga w dyscyplinie, gdyż każdy chce być kimś szczególnym i próbuje zwracać na siebie uwagę.
Wiem, że jest mi łatwiej mówić, bo mieszkam w W-wie, ale zapewniam Cię, że nawet i tu nie ma zbyt wielkiego wyboru co do szkoły.

Sugeruję też popytać Tuśkę o szkołę z internatem. Ona się praktycznie tam wychowała (szkoła w Laskach, prowadzona przez siostry) i nic dobrego nie usłyszałam od niej w tym temacie.

Życzę udanych wyborów! :tak: :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 16:41   

Moja bratanica chodziła do szkoły z internatem przez 4 lata (szkoła sportowa). Od 12tego roku życia. Ale brat albo bratowa codziennie do niej jeździli i odrabiali z nią lekcje i spędzali z nią czas. ;-)
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu