FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenia, kursy.
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-02-03, 21:37   

Szkoda tylko, że to nie dla rodziców, na stronie ROPSu napisali:
Cytat:
Serdecznie zapraszamy pracowników ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie, na 16- godzinne warsztaty z zakresu „Wypalenia rodziców dzieci niepełnosprawnych- organizacja wsparcia dla rodzin”.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-02-03, 22:06   

dziewczyny, byłyście na tych warsztatach w PSTIS Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Integracji Sensorycznej ?
ciekawe, czy jeszcze można się zapisać?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-02-03, 22:35   

Zerknij na stronkę :arrow: tutaj
Jest tam napisane
Cytat:
Termin naboru na następną edycję warsztatów zostanie podany wiosną 2010 roku.


Wrażenia ze szkolenia uczestnicy opisali :arrow: od tego posta
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
e_wa 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 361
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2010-02-04, 22:56   

Wielka szkoda, że nie dla rodziców :-( , a może w zakątku jest ktoś z tych instytucji i chciałby skorzystać.Myślę,że takie powinno być też zorganizowane dla pracowników OWI. :tak:
_________________
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Śliczna Martynka
Osiągnięcia Martynki.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-02-05, 10:54   

a ja kurczę szukam od jakiegoś czasu studiów podyplomowych na kierunku BHP, ale najlepiej z dofinansowaniem z EFS ;-) i jedyne co znalazłam póki co, to we Wrocławiu (przyszły rok), ale bez dofinansowania :-( a już chciałam za darmo się poduczyć :lol:

dzięki Graż za odnośnik, poczytałam o warsztatach SI :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
beatarzeźnik 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-17, 17:47   

jesli chodzi o szkolenia to jestem jak najbardziej za! mysle warto wiedziec coraz wicej.
Ja naprzykład otworzylam sklep z produktami wspomagajacymi rozwoj, bo takich rzeczy jest nadal mało a jak juz sa to strasznie drogie.
 
 
danuśka 
mruczek


Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 141
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-14, 23:49   

O dzięki , nam się podoba pomysł, i twoja kreatywność nawet coś wypatrzyliśmy dla Nas ale chyba powinnaś to ująć w wątku " Praca " tu szukałam czegoś innego a znalazłam co innego ... :-D
_________________
kocham Cię moja dziecinko a twoje niedoskonałości sa dla mnie nauką miłości. Mateuszek z ZD 5 latek
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-05-19, 18:40   

Szkolenie „Autyzm: teoria – metody pracy – praktyka” odbędzie się w dniu 19 czerwca 2010 roku (sobota) w godzinach 9.00-16.00 na ul. Szamarzewskiego 78/82 w Poznaniu.

W programie szkolenia:

1. Co to jest autyzm. Główne objawy. Opis poszczególnych zachowań
2. Przyczyny autyzmu
3. Przedstawienie metod terapii w pracy z dzieckiem z autyzmem
4. Trzy cele terapii behawioralnej
5. Przygotowanie do pracy z dzieckiem
6. Omówienie poszczególnych sfer rozwijanych w terapii
7. Pojęcie kształtowania zachowania-metoda małych kroków
8. Stosowanie i redukowanie podpowiedzi
9. Wzmocnienia i sposoby podawania
10. Zasady prowadzenia terapii indywidualnej
11. Prowadzenie dokumentacji
12. Plany aktywności w pracy z dzieckiem z autyzmem
13. Filmy i ćwiczenia praktyczne

Szkolenie przeprowadzą: psycholog mgr Anna Kolan-Zwolińska i pedagog specjalny mgr Ewelina Jankowiak – terapeutki na co dzień pracujące z osobami z autyzmem.

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wypełnienie zgłoszenia oraz przedstawienie (w dniu szkolenia lub wcześniej) potwierdzenia dokonania wpłaty, którą należy uiścić do dnia 14 czerwca 2010 roku na konto Stowarzyszenia.

źródło i karta zgłoszenia
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-05-19, 18:46   

Zapowiada się ciekawie, tylko tak się zastanawiam jak one to chcą wszystko w jednym dniu omówić? Czy coś źle zrozumiałam?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-08-12, 17:51   

W dniach 24-26 września 2010r. odbędzie się w Warszawie konferencja z udziałem ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, podczas której zostaną zaprezentowane metody terapii dzieci z autyzmem. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby profesjonalnie zajmujące się problematyką autyzmu w Polsce, jak i rodziców.
Fundacja SYNAPSIS do wygłoszenia wykładów zaprosiła ekspertów w dziedzinie autyzmu ze Stanów Zjednoczonych. Prelegenci przedstawią metody terapii i podzielą się swoim kilkunastoletnim doświadczeniem. Jednym z gości konferencji będzie Steven Wertz, terapeuta z USA, twórca podejścia Growing Minds, który dysponuje szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w stosowaniu różnorodnych metod. Łączy podejścia od Metody Opcji po stosowaną analizę behawioralną, co pozornie wydaje się niemożliwe. Steven Wertz szkoli w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Warsztaty dotyczące wprowadzania diet u dzieci z autyzmem poprowadzi Karyn Seroussi (USA), autorka książki "Rozwiązywanie tajemnicy autyzmu i całościowych zaburzeń rozwojowych", która wielokrotnie prowadziła warsztaty dla rodziców w Stanach Zjednoczonych. Jest także współzałożycielką Autism Network for Dietary Intervention i współwydawcą ANDI News.

W terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych z autyzmem istnieje wiele różnorodnych podejść i metod. Terapeuci, nauczyciele a szczególnie rodzice, stają wobec bardzo trudnych decyzji, jakie podejście lub metodę wybrać dla konkretnego dziecka, komu zaufać mając na względzie skuteczność oddziaływań i dobro dziecka. Twórcze łączenie różnych podejść i metod w profesjonalną, kompleksową terapię, zindywidualizowaną dla każdego podopiecznego i jego rodziny, jest podstawowym założeniem pracy zespołu terapeutycznego Fundacji SYNAPSIS. Naszym zdaniem jest to jedyna właściwa odpowiedź na złożone problemy dzieci i osób dorosłych z autyzmem. – mówi prezes Fundacji SYNAPSIS, Michał Wroniszewski.
Szczegóły oraz formularz zgłoszniowy: www.synapsis.waw.pl
źródło
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-08-18, 08:02   

Może komuś taka informacja się przyda :arrow: opolszczyzna, bezpłatne szkolenia dla niepełnosprawnych
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
mm 
trajkotek


Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 1656
Wysłany: 2010-09-15, 10:06   

Dostałam dziś informację od p. Miry Rządzkiej, dot. tego szkolenia. Może ktoś chciałby pogłębić wiedzę w tym zakresie.

"Kochani, może komuś sie przyda taka informacja...?
pozdrawiam
mira


Szanowni Państwo
W nawiązaniu poprzedniej informacji na temat wznowienia przez Stowarzyszenie GEN szkoleń, przedstawiamy Państwu tematy szkolenia z zakresu prawa. Tematy szkoleń lekarza pediatry niebawem.
Prowadzi: Radca Prawny Marcin Józefiak
• Prawo osób niepełnosprawnych, prawo wobec osób niepełnosprawnych
• Miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, miejsce dla osób niepełnosprawnych w społeczeństwie
• Prawa i obowiązki rodziców względem dziecka (prawa rodzicielskie, alimenty, rozwód, separacja, ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe),
• Dziedziczenie (jak zapewnić choremu dziecku przyszłość),
• Podatki (w jaki sposób nie dopłacać do podatku),
• Badania genetyczne (na czym polegają, gdzie szukać informacji),
• Terapia niestandardowa (w jaki sposób zwiększyć szanse na pozytywną decyzję Prezesa NFZ),
• Stowarzyszenia i fundacje (razem łatwiej pomagać - jak zakładać i prowadzić wspólne przedsięwzięcia, na co warto zwrócić uwagę),
• Problemy w szkole (teoria prawna i praktyka)
• Odpowiedzialność osoby opiekującej się dzieckiem niepełnosprawnym (stale i czasowo),
• Błędy popełnione przez opiekunów a odszkodowanie dla dziecka, co zrobić, gdy dobro dziecka niepełnosprawnego jest zagrożone

• Szkolenie odbędzie się w dniu 16.10.2010 roku w siedzibie Stowarzyszenia GEN w Poznaniu na os. Zwycięstwa 10C w godzinach:
• 8.00 – 9.30 - wykład
• 9.30 - 9.40 –przerwa
• 9.40 – 11.10 – wykład
• 11.10 - 11.30 – przerwa kawowa
• 11,30 – 13.00 – wykład
• 13.00 – 13.10 – przerwa
• 13.10 – 14.40 – wykład
• 14,40 – 15.00 – zakończenie szkolenia

• Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie na adres Stowarzyszenia karty zgłoszenia (tu do pobrania) i wpłaty na konto BPH w Poznaniu Nr konta 30 1060 0076 0000 3200 0130 1808. Kwoty 150,00 zł. (płatne w terminie do 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia) Cena szkolenia obejmuje również materiały szkoleniowe + książkę wydaną przez Stowarzyszenie GEN + płytę z filmem część 1,2 lub 3 pt. „ Z wadą genetyczna można żyć aktywnie i być pełnoprawnym członkiem społeczeństwa + certyfikat udziału w szkoleniu + poczęstunek w przerwie kawowej ( kawa, herbata, ciastka)

• Osobom zamiejscowym na ich prośbę gwarantujemy pomoc w rezerwacji hotelu.
• Ilość miejsc ograniczona.

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y


Hanna Maciejewska
Prezes Stowarzyszenia "GEN"
w Poznaniu
os. Zwycięstwa 10 C
61 87 07 721
607 222 721
www.gen.org.pl
gen@gen.org.pl
_________________
mama aniołka Piotrusia
(ur.9.12.2007r - 1.02.2009r), Agatki (ur.20.05.2003r.) i Marietty (ur.14.03.1991r)
"Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski
 
 
piterg11 
mruczek

Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 79
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-01-17, 15:41   "Garść" konferencji, szkoleń, warsztatów ...

Nie przedstawiłeś się, nie znamy Cię, wpadasz i wieszasz ogłoszenie ;/
Tak nie działamy w Zakątku.

treść posta usunięta
kabatka
 
 
piterg11 
mruczek

Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 79
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-01-17, 22:18   "Garść ...

Witam
No bo ja taki nieśmiały jestem :-)
Umieściłem linka do bardzo dobrych programów logopedycznych. Bo po co wydawać 2000 lub 4000 zł skoro można mieć program za 120 zł. Wszak każda złotówka się liczy.
Wiem, że jestem współautorem tych programów i jeszcze na dodatek wydawcą.
Ale jak pogodzić chęć informowania i nie podpaść za reklamę :-(
No dobra to choć podzielę się info o konferencjach, szkoleniach, warsztatach. To może tutaj komuś pomogę. Wszak szuka się takich informacji a one są bardzo rozproszone.
Więc pracowicie wpisuje je nieodpłatnie na pożytek organizatorów i szkolonych.
No i druga żółta kartka.
I jak tu opowieść umieścić aby nie podpaść moderatorowi. A mam kilka ciekawych.
Na przykład taka, że pracujemy nad filmem szkoleniowym o fonogestach - www.fonogesty.org.
Mało znania i nie doceniania w Polsce metoda komunikacji. Nie użyczysz w księgarniach książek o tej metodzie. A my tworzymy pełny jej kurs!! Jakżeż będzie to użyteczny materiał dla rodziców i terapeutów.
No się rozpisałem.
Pozdrawiam Piter ;-)
 
 
piterg11 
mruczek

Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 79
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-01-22, 20:34   

Witam
Znalazłem takie szkolenie:
"Formy usprawniania komunikacji dziecka z upośledzeniem umysłowym – komunikacja alternatywna, komunikacja totalna"
Dostępne na stronie www tutaj
I jeszcze na tej samej stronie "Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych, związanych z poborem pokarmów i nadawaniem mowy".
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu