FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczanie indywidualne
Autor Wiadomość
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-03-04, 19:29   

Dzięki za dobre rady :prosze: Jednak chyba nie mam już wystarczająco dużo sił aby walczyć z nauczycielami :nie: Tyle do końca roku przeżyjemy. Jestem zdecydowana na NI i mam juz zaświadczenie od immunologa, dołączę jeszcze od hematologa i mam nadzieję że pod tym kątem nie powinno być problemu. Jednak na początek myślę że załatwię NI tylko na pierwsze półrocze, zobaczę jak to wszystko będzie funkcjonowało, czy szkoła pójdzie mi na rękę( chodzi o godz łącznie z klasą) czy będą utrudniać, bo jeśli tak to im podziękuję i Dawid od drugiego półrocza będzie chodził na pełen wymiar, ale wtedy to napewno inaczej z nimi zatańczę :-x ;-)
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-08-21, 21:39   

Jestem po wizycie w szkole. Dawid dostał przyznane 12 godz indywidualnych+ 6 godz łącznie z klasą. Czyli 18 godzin na 4 dni w tygodniu, piątek będzie wolny( tak chciałam). Średnio wychodzi po 4-5 godzin dziennie, myślę że to młodemu wystarczy. Póki co jestem zadowolona z tej decyzji, zobaczę jak to będzie z nauką.
W gimnazjum nawet na NI muszą być ujęte wszystkie ścisłe przedmioty za wyjątkiem języków obcych. Każdy z innym nauczycielem. Szkoda mi tej godziny, która jest poświęcona na Chemię i Fizykę, wolałabym dać mu na matmę :-? No ale podobno nie można, gdyż musi być każdy przedmiot chociaż 1 godz w tygodniu. Zobaczymy jak to wszystko wystartuje od września, jak Dawid weźmie na "to" pogląd, póki co mówi że lepiej mieć lekcje sam z panią :roll: ( ciekawe jak długo bedzie tak twierdził ;-) )
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-09-11, 13:13   

Nowe rozporządzenie w sprawie nauczania indywidualnego i rocznego indywidualnego przygotowania przedszkolnego
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-12-18, 11:04   

No i mam problem, złożyłam papiery o NI na kolejne półrocze dla młodego i babka mi mówi w poradni że owszem, otrzyma nauczanie indywidualne ale bez mozliwości wejścia do klasy??? Że weszło nowe rozporzadzenie, które nie pozwala na to aby miał możliwość na zajęcia w grupie, oczywiście dodatkowe. Do tej pory miał 12 godz indyw+ 6 godz łącznie w klasie.
Czytałam to rozporzadzenie, ale nie widzę w nim aby było napisane że uczeń, który posiada NI nie ma możliwości udziału na niektórych zajęciach w klasie :-(
Pomóżcie mi bo zależy mi na czasie. Niby było tak dobrze a tu znów jakaś masakra.....
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-12-18, 13:55   

Iza tu masz na stronie pomoc a tu poczytaj i poprostu napisz do nich szybko Ci odpowiedźą
ja zawsze piszę

tu jest o nauczaniu indywidualnym

oni myślą, ze jak mamy dzieci u.... to nam też trochę brakuje - weź pismo jak Ci odpiszą bądź wydrukuj ze strony (wszystkojasne pl) - jak według =niej jest ustawa to niech Ci napiszę ją :okular: :]

ja mam koleżankę , któej mówią że się coś nie należy to prosi to na piśmie :] :-)
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-12-18, 14:17   

Kasiu kochana, jesteś wielka :* znalazłaś światełko w tunelu...
Zobaczę co powie baba w poradni :-x
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-12-18, 14:41   

Jestem po rozmowie z ppp, kobiecina odrazu wiedziała o co chodzi, wtedy wykręca się że to niby tylko szkoły dostały taką informację że dzieci z NI nadal mogą być włączane do klasy, natomiast poradnie pedagogiczne jeszcze nie otrzymały żadnej informacji z ministerstwa.
Tak, czy siak, już była inna gadka. Rano z góry twierdziła że jeśli NI to nie ma wejścia do klasy w ogóle, a teraz że czekają na rozporządzenie :-x
Ech, nie dam za wygraną :-x
Pozostało nam czekać na oficjalną decyzję ministerstwa, która zostanie przekazana do PPP, bo bez tego ani rusz. Ciekawe czy wyrobią się do drugiego semestru :-?
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-12-18, 17:07   

Po to jest forum i inni by pomagać - oczywiście jeśli się wie jak można pomóc choć wskazać kierunek drogi, resztę niestety każdy z nas indywidualne musi juz wlaczyć o dobro swojego dziecka. :roll: ;/ :tak:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-01-20, 14:14   

No i przyszło dziś orzeczenie, oczywiście nie korzystne dla nas :evil:
Dawid nie może uczestniczyć w wybranych lekcjach łącznie z klasą, szykuję się na odwołanie. Może ktoś zechce mi pomóc, podopweidzieć coś...
Mam tu 2 linki, które mówią jak byk że dziecko może brać udział w wybranych zajęciach edukacyjnych, ale PPP się upiera na swoim :-x
I tu pismo z samego ministerstwa :
To co pisała Kasia wyżej oraz MEN
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2015-01-20, 14:48   

No Affelti jakby Ci tu powiedzieć....
Masz naucz.indywidualne i nauczyciel ma za to płacone tak ?
Czyli subwencja dziecka idzie na to. Chcesz jeszcze w szkole.
Czyli od finansowej strony korzystasz podwójnie.
Ze strony finansującego to tak wygląda - czyli indywidualne korepetycje ( luxus w tych czasach ) + normalne zajęcia w szkole z dziećmi.
Każdy by tak chciał.....
Napisałam to bo znam to ze strony zawodowej.
Przyznam, że jeśli by to tak działało to też bym chętnie korzystała z takiego systemu.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-01-20, 15:19   

Mija, ale to nie tak chyba. "Korepetycje" + wybrane lekcje w klasie, tylko "korepetycje" lub wybrane lekcje w grupie. Nie ma podwójnej liczby godzin, wszystko odbywa się w ramach przyznanego limitu. A ten jest naprawdę nie za duży przy nauczaniu indywidualnym.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
  
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-01-20, 15:19   

Nie koniecznie, chociaż może i tak ale nie w naszym przypadku :nie:
Dawid ma NI w szkole, w odrębnej klasie (obecnie jest uczniem 1 gimnazjum). Ma przyznane 12 godz indywidualnego i do tego miał religię, plastykę, w-f,oraz godz-wych i muzykę łącznie z klasą.
Mija tak to działało przez cały czas, do chwili obecnej. Nowe rozporządzenie weszło od września, które wszystko "pogmatwało". Chociaż nawet teraz ministerstwo pisze że jest możliwość włączenia do klas, jak było do tej pory tylko jeszcze chyba w poradniach nie są doinformowani :nie: Wyżej załączyłam linki.
Co do tego że niektórzy korzstają z NI jako z korepetycji to moze i tak jest ale napewno nie w przypadku dziecka z orzeczeniem o kształceniu specjalnym( sami wiemy jaki wpływ ma na nasze dzieci kontakt ze zdrowymi rówieśnikami). Dawid bardzo sobie ceni te lekcje w klasie, szkoda było by je stracić :-(
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-01-20, 15:22   

Grażyna, Miji chodziło chyba o te godziny indywidualnego które są przyznane 12 godz, je nazwała jako korepetcje. Lekcje w klasie łacznie z grupą są jako dodaktowe, typu plastyka, muzyka, godz-wych
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2015-01-20, 16:34   

Tak Iza. Nie zrozumcie mnie źle.
Ja wam mówię jak to jest liczone.
Znam ten temat aż nazbyt dobrze......
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-01-20, 16:49   

Tak, wiem że kasa na NI idzie całkiem spora, dlatego babsko w PPP patrzy "przerzedzić" uczni z nauczaniem indywidualnym :evil:
Wszystko rozumiem, ale niech się czepiają uczniów zdrowych, którzy korzystają z NI na ich widzimisię, albo po znajomości, traktując je właśnie jako "korepetycje", a nie uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, gdzie każdy wie, że liczy się każda lekcja w towarzystwie zdrowych rówieśników i jest traktowana jak lekarstwo dla nich.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu