FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Żłobek
Autor Wiadomość
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-11-05, 10:46   Żłobek

Nie wiem, czy dobrze robię, ale chciałabym zapisać Michałka do żłobka. Byłby tam wśród dzieci zdrowych (u nas nie ma żłobka integracyjnego). Wiem, że wtedy jeszcze lepiej by się rozwijał, naśladowałby inne dzieciaki (lubi to robić) i byłby wśród rówieśników. Dowiadywałam się już w zaprzyjaźnionym żłobku, ale pani dyrektor boi się wziąć dziecko z zD. Twierdzi, że dla takiego dziecka musi być osobna opiekunka. Kiedyś już w tym żłobku był chłopiec z zD, ale był bardzo agresywny (strasznie gryzł dzieci) i pani dyrektor miała później nieprzyjemności. Poradźcie, co mogę zrobić w tej sytuacji.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-05, 11:47   

Martynka zaczynała od żłobka i lepiej się tam czuła niż teraz w przedszkolu :-) , wynikało to z tego, że tam były też dzieci nie mówiące, nie wyróżniała się aż tak. Zaklimatyzowała się szybko, agresywna nie była, przeciwnie bardzo opiekuńcza w stosunku do innych maluchów. Ale to placówka integracyjna, oprócz Mati był jeszcze chłopiec z porażeniem.
A może na próbę - 2, 3 godz. dziennie Michaś by chodził, za zgodą dyrektora, Mati tak zaczynała :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-03, 13:45   

Po wielu rozmowach z panią kierownik ze żłobka dostałam pozwolenie na przyprowadzienie Mchasia do żłobka, żeby zobaczyć jak będzie się zachowywał wśród tak dużej grupy dzieci (około 25). W mniejszych grupach na rehabilitacji ładnie się bawi i nie bije innych uczestników zabawy. mam nadzieje, że w nowym miejscu też mu się spodoba.
Pani kierownik podpowiedziała mi,żeby napisać do MOPSu podanie o utworzenie małej grupy integracyjnej, więc z mamą Dawidka właśnie staramy się to napisać jakoś sensownie. Jeśli nasze dzieci już się nie "załapią" na taką grupę to może chociaż w przyszłości inne będą mogły do niej uczęszczać.
Napisze co udało się załatwić w tej sprawie.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-03, 23:40   

GRADKA12 napisał/a:
Pani kierownik podpowiedziała mi,żeby napisać do MOPSu podanie o utworzenie małej grupy integracyjnej, więc z mamą Dawidka właśnie staramy się to napisać jakoś sensownie. Jeśli nasze dzieci już się nie "załapią" na taką grupę to może chociaż w przyszłości inne będą mogły do niej uczęszczać.
Napisze co udało się załatwić w tej sprawie.


_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-05, 14:30   

Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;-)

Wczoraj z Basią napisałyśmy (prawdę mówiąc to Basia pisała :* ) wniosek i właśnie przed paroma minutami złożyłam go w MOPSie. Na odpowiedź mamy poczekać 2 tygodnie.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-08, 23:01   

Byłam dzisiaj z Michasiem w żłobku. Bardzo się pani kierownik podobał, ale.....na nazie nie przyjmie go ,bo ................. na grupę pierwszą jest za duży (są tam dzieci do roku, które leżą na dywanie i Michaś mógłby je zgnieść raczkująć) a do drugiej grupy przyjmują dzieci już chodzące (a on tylko raczkuje)
Masło maślane
Poza tym jest bardzo ciekawy świata, wszędzie zajrzy i żeby go upilnować trzeba osobną opiekunkę. A do zdrowych dzieci tez ciekawych świata nie trzeba :?:
Ale się nie zraziłam i dalej będę próbować......
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-08, 23:18   

Próbuj Gradko, próbuj :spoko:
To jest niewiedza pani dyrektor, jeżeli jej chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Nasze dzieci są "specyficzne" ale na pewno spokojniejsze i grzeczniejsze od zdrowych. I wydaję mi się, że trochę chęci i dobra wola personelu wystarczą. A mam pytanie zasadnicze, czy ten żłobek jest placówką integracyjną? Bo nie doczytałam się :-?
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-08, 23:26   

Nie, w Legnicy nie ma takiego żłobka, właśnie się staramy o grupę integracyjną przy żłobku. A tak na marginesie to na ponad 100.000 miasto mamy "aż" żłobki. Dlatego sa takie problemy z przyjęciem.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-08, 23:27   

A no tak, przecież pisałaś o tej grupie, przepraszam :prosze:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-07, 12:16   

Przed tygodnie dostałam odmowną odpowiedź z MOPSu w sprawie grupi integracyjnej w żłobku. Odpowiedź była w jednym zdaniu- brak pieniędzy i personelu.
Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać.
Zadzwoniłam do Agi S i ona umówiła nas (tz. Agę, Basię i mnie) z kobietą, która zakłada w Legnicy Partię Kobiet i ma duże znajomości. Spotkałyśmy się z nią i Iza umówiła nas z legnicką prasą i prezydentem miasta. Wczoraj ukazał się wywiad i odbyła się rozmowa z prezydentem. I wiecie co? Pomogło!
Prezydent powiedział, żeby złożyć do niego oficjalne pismo z wyszczególnieniem dzieci, które miały by korzystać ze żłobka, a on się tym zajmie. Muszą zrobić wyliczenia i poszukać odpowiedniego żłobka. Nasze dzieci miały by tam rehabilitacje ruchową, logopedyczną i opieką psychologa.
Teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że to się uda

acha, zapomniałam napisać,że Iza (ta z Partii Kobiet) udostępnia nam sale na spotkania z dziećmi. Ona ma zdrowe dzieci, ale chce,żeby miały też kontakt z naszymi.
Iza, wielkie dzięki :prosze:
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-02-07, 12:26   

:jupi: super, oby się udało.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-02-07, 12:38   

Brawo dziewczyny :brawo: To trzymam mocno kciuki za powodzenie akcji. :spoko: U nas co prawda nie trzeba było uderzać aż tak wysoko,żeby utworzono grupę integr. z maluszków w przedszkolu. Ale tylko dzięki rodzicom ,którzy b. chcieli posłać dzieci do przedszk. udało się nam namówić dyrekcję.Warto było, grupa jest świetna, a dzieci wspaniałe.Zyczę powodzenia :spoko:
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-02-07, 12:55   

:brawo: Dziewczyny!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-07, 13:19   

Zainteresowanych odsyłam do artykułu w "Panoramie Legnickiej" z 6 lutego 2007 r.

Po otwarciu pliku pdf kliknijcie z lewego boku ekranu "strony" i w oknie, które z lewej się otworzy kliknijcie stronę 3.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2007-02-07, 20:25   

Dziewczyny !!
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu