FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fundacja "Zdążyć z pomocą"
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-17, 09:48   

jeżeli chodzi o apel to proszę przesłać na maila a.gumieniuk@dzieciom.pl.

Wszystkie sprawy z apelami moźna uzgadniać pod ww.adresem mailowym
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
liontko 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 152
Wysłany: 2009-02-02, 13:16   

Proszę napiszcie mi jakie macie doświadczenia w zbieraniu pieniążków dla swoich pociech.
Ja synkowi założyłam konto w fundacji Słoneczko pół roku temu. Wysłałam ponad 500 apeli o pomoc dla niego i powiem szczerze, że odzew marny. W większości dostajemy listy z odmowami, gdyż Danielek ma "tylko" zd a nie porażenie!! Serduszko, tarczyca, wzrok i słuch to za mało, by liczyć na wsparcie finansowe.
Sama juz nie wiem czy pisać dalej bo nawet za znaczki dobrze się nie zwraca (dużo znaczków kupuje nawet bez faktury, bo jak ide na poczte to wysyłam po 10, 20 listów).
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2009-02-02, 13:35   

liontko hmmm... nie do końca chciałabym Ci sprzedać nasz patent na zbieranie pieniążków, ale mogę Ci podać kilka wskazówek które powinny Ci pomóc:
1. Staraj się wysyłać listy imiennie, wtedy trafią na biurko danej osoby, listy adresowane na dużą firmę są wyrzucane do kosza przez sekretarkę
2. Zaznaczaj że można wpłacać 1 %
3. Duże firmy przeważnie mają swoje fundacje lub współpracują z fundacjami, nie zajmują się wtedy takimi maluczkimi jak my (mają problem z głowy a misję społeczną wypełniają)
4. Firmy farmaceutyczne mają specjalny fundusz na pomoc dzieciakom, spróbuj u nich
Powodzenia :)
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
liontko 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 152
Wysłany: 2009-02-02, 13:44   

Powiem tak ten mały patent myślałam że znam. Zaczełam od firm farmaceutycznych 78 listów posłałam właśnie do nich. Na internecie szukałam też dużych firm kosmetycznych i podobnych, które mają swoje fundacje. Nie chciałabym na forum podawać nazw ale te mi odmówiły w dużej częci(reszta nic nie odpisała), gdyż finansuja wieksze sprawy. A adresuje o ile znajde do szefów bo mam znajome które same wyrzucają te listy by nie dostac od szefa opr. za bzdury na biurku.
 
 
gosiafx 
gaduła

Wiek: 46
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 498
Skąd: boguszów-gorce
Wysłany: 2009-12-04, 16:15   co z księgowaniem w fundacji.

witam was!mam pytanie?założyłam alankowi ponad miesiąc temu konto w fundacji zdążyć z pomocą,wysłałam ponad 200 apeli przede wszystkim imiennych i odzew jest taki że na razie mam tylko 1 wpływ a wiem że jest ich więcej bo znajomi poprzesyłali pieniążki.dzwoniąć do fundacji pani mi odpowiedziała że widocznie nic nie wpłyneło bo oni księgują pieniążki do dwóch tygodni po ich wpłynięciu ale mi coś się nie chce w to wierzyć bo ludzie mówią że pieniążki księgują nawet po 6 a nawet 8 tygodniach.napiszcie jak to jest u was z tym księgowaniem :-?
_________________
mama DAWIDA 20 lat,MICHAŁKA 18lat,ALANKA 8 latka(ZD) i Kubusia ur. 3
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-12-04, 19:36   

Wpłaty prywatne miałam bardzo szybko. Może podczas prac z 1% coś się wydłużało....
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2010-01-20, 20:43   AMICUS- OśrodekPomocy i Bezpłatnej Rehabilitacji

Fundacja rozpoczęła już działalność na Słowackiego w nowym ośrodku.

"Serdecznie zapraszamy wszystkich podopiecznych oraz ich rodziców na bezpłatną rehabilitację.

Ośrodek Rehabilitacji AMICUS już działa

Z radością informujemy, że nowy Ośrodek Rehabilitacji AMICUS rozpoczął już działanie w nowym lokalu przy ul. Słowackiego 12. Serdecznie zapraszamy wszystkich podopiecznych oraz ich rodziców na bezpłatną rehabilitację.

Proponujemy:
- rehabilitację ruchową
(pon.-piąt. 8:00-15:00) – mgr Kadrija Płocharska

- Integrację Sensoryczną
(pon.-piąt. 8:00-15:00) – mgr Tomasz Raźny

- Zajęcia z Kinezjologii Edukacyjnej
(pon.-piąt. 8:00-16:00) – Ewa Staśkowska e.grygoruk@dzieciom.pl

- Zajęcia w Sali Doświadczania Świata dla dzieci

- Terapię kręgosłupa
(pon.-piąt. 8:00-15:00) – mgr Agnieszka Maj a.maj@dzieciom.pl

- Terapię logopedyczną dla dzieci
(pon.-piąt. 8:00-16:00) – mgr Małgorzata Waś, mgr Anna Woźniak-Robert m.was@dzieciom.pl

- Terapię psychologiczną dla dzieci
(poniedziałki, czwartki, piątki 8:00-15:00) – mgr Anna Syrek

- Psychoterapię poznawczo-behawioralną dla dorosłych
(wtorki, środy 8:00-15:16:00) – mgr Karolina Czynsz-Grabiec
zapisy tel: 0-22 833 88 88 wew. 39 (w poniedziałki, czwartki i piątki) lub mailem k.czynsz@dzieciom.pl
Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych na terapię indywidualną oraz na terapię małżeńską. Możliwe spotkania konsultacyjne oraz pełna terapia – spotkania raz w tygodniu.

- Grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych (termin zostanie dopiero ustalony zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa do pani Karoliny Czynsz-Grabiec) k.czynsz@dzieciom.pl

zapisy pod numerem telefonu: 22 403 93 31, 22 403 93 32 "

źródło

dostałam też w mailu taką informację

"Numer, pod którym należy się zapisywać na rehabilitację to
0-22 403-93-32.

Jednocześnie informuję, że wstrzymaliśmy zapisy na ćwiczenia z
Integracji Sensorycznej u pana Tomasza Raźnego, oraz na rehabilitację do
pani Kadriji Płocharskiej z powodu braku miejsc.

Serdecznie zapraszamy natomiast wszystkich rodziców, którzy chcieliby
skorzystać z terapii psychologicznej, lub konsultacji psychologicznej
dla dorosłych.
Zapraszamy także dzieci na ćwiczenia z Kinezjologii Edukacyjnej."


osobiście jadę sprawdzić w piątek kinezjologię i salę doświadczania świata :)
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 51
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2010-01-21, 09:08   

Ojej ale macie fajnie. Chyba trzeba się przeprowadzić do większego miasta zeby korzystać z tych dobrodziejstw. My w czerwcu jedziemy na turnus do Fundacji. Ciekawe czy też w tym ośrodku będą zajęcia?
_________________
mama Kasi lat 16 i Marysi z ZD (18.08.2008 r.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-21, 11:05   

Asiu, a przez kogo finansowane są te zajęcia. Rozumiem, że jak jest to fundacja, to mają sponsorów?
Pytam, bo przed końcem roku kazali nam podpisać w OWI (to kolejne warunki stawiane przez NFZ) deklarację, że nie będziemy korzystać z innych punktów opieki rehabilitacyjnej NFZ. Sugerowano tam, że jeśli dowiodę nam tego, to możemy być zwolnieni z zajęć w OWI i ustawieni na końcu kolejki. W ten zakres wchodzą też turnusy stacjonarne w CZD.
Jeśli wiesz coś o tym, to daj znać. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2010-01-21, 11:10   

Marta Witecka napisał/a:
Asiu, a przez kogo finansowane są te zajęcia. Rozumiem, że jak jest to fundacja, to mają sponsorów?
Pytam, bo przed końcem roku kazali nam podpisać w OWI (to kolejne warunki stawiane przez NFZ) deklarację, że nie będziemy korzystać z innych punktów opieki rehabilitacyjnej NFZ. Sugerowano tam, że jeśli dowiodę nam tego, to możemy być zwolnieni z zajęć w OWI i ustawieni na końcu kolejki. W ten zakres wchodzą też turnusy stacjonarne w CZD.
Jeśli wiesz coś o tym, to daj znać. :papa:

Zajęcia są bezpłatne dla podopiecznych Fundacji. Był plan żeby dla innych były normalnie płatne, żeby palcówka mogła też na siebie zarabiać. Może warto chociażby z tego powodu zapisać chłopaków do Fundacji?
Na pewno nie są finansowani z NFZ
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-21, 11:19   

Jeśli mamy subkonto w tej fundacji, to jesteśmy do niej zapisani, czy to ma oddzielne tory?
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2010-01-21, 11:20   

jesteście :)
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-01-21, 14:03   

Warszawianki, fajnie macie :spoko:

Marta Witecka napisał/a:
... przed końcem roku kazali nam podpisać w OWI (to kolejne warunki stawiane przez NFZ) deklarację, że nie będziemy korzystać z innych punktów opieki rehabilitacyjnej NFZ...


Marto, a WWR także wchodzi w ten zakres?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Kamila 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 135
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-01-21, 18:08   

Dziewczyny czy żeby się dostać do "Amicusa" trzeba spłniać jakieś warunki?-Kinga należy już do "Zdążyć z pomocą". Jakie zaświadczenia są wymagane? Może mogłybyśmy się załapać :-?
:prosze: :brawo: dla sponsorów i dla ciebie MamoKuby :* za informacje
_________________
Kamila mama Patrycji (16l); Klaudii (12l) i Kingi z zD(18.07.2007)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-21, 19:00   

Nefre, a co to jest WWR, jakoś nie kojarzę skrótu?
W temacie to ja za bardzo nie jestem. A nikt z poza Warszawy nie musiał podpisywać takich oświadczeń w swoim OWI?
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu