FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie buciki?
Autor Wiadomość
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-05, 21:37   

Mi się bardzo butki memo nie podobają, Krystianek je kiedyś nosił, bo ma płaskostopie. Są ciężkie, sztywne, za wysokie, kiedyś w telewizji tvn style ortopeda powiedział o takiego rodzaju butach: niech rodzice spróbują pochodzić przez cały dzień w butach narciarskich.
Na cienkie nóżki naszego Krystianka to i Bartki są niezbyt dobre. Raczej geoxy: buty tej firmy maja różne szerokości, więc można dobrać do szerokości stopy. Są leciutkie, a jak Kris zakładał memo, to cały czas nimi szurał. Są też niezniszczalne. Mają wyprofilowaną podeszwę. Trzymają stopę. eee Mam coś jeszcze napisać? A Krzysiowi kupiliśmy w tym roku Ecco, mięciutkie, ale stopę trzymają kiepsko. Za to są dobre na jego wysokie podbicie. Te Ecco kosztują tyle, co i memo, a o wiele lepsze według mnie.
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16882
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-17, 22:34   

A to nowe buciki Maksia
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-17, 22:35   

Superowe
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-17, 22:47   

Wacik jak na zawołanie bo własnie mamy "butowe" problemy:)

Ale od poczatku: Kacperek pierwsze kroki stawiał w Postepach. Stópki układał super, chodziło mu sie w nich wygodnie. Miał te buciki jako kapcie bardzo długo. generalnie chodził w Bartkach. Teraz do przedszkola też ma Postępy a do chodzenia np Bartki, Elefanten, Bobi Shoes plus zawsze wkładka supinująca. Raz miał butki robione na zamówienie, wzorowane na Memo i to była porażka:( Nie chciał w nich chodzić:(
Teraz stoimy przed problemem zakupu butów dla bartosza. Bo o ile kacper ma niewielkie płaskostopie to u Bartka doszło juz do koslawości kolan:( I niestety skończy sie na Memo plus wkładka:( Myslałam, ze uda nam sie zdobyc zlecenie na buty ale problem jest taki, ze zlecenie dostane nie na oryginalne Memo tylko na te robione na wymiar - a one baaardzo sie róznia choćby elastycznoscia podeszwy (na plus dla Memo). Ale na zlecenie otzrymałabym refundację a tak to czeka nas wydatekokoło 200zł:(
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Aga S. 
gaduła


Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 290
Skąd: Legnica
Wysłany: 2007-04-17, 22:50   

Kajtul jeszcze nie staje ale już lada moment też będziemy potrzebowali buciki. Ale nasz problem tkwi w rozmiarze gdyż Kajtul ma bardzo małą stópkę. 17 jest za duża.
_________________
Aga, Maks i Kajtuś ZD (30.04.2006)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-04-17, 23:01   

Agamama,a może zainteresuj sie butami Piedro.Wojtek przerabia dopiero pierwszą parę,ale Adamek Boszki chodzi w nich na okrągło.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-17, 23:25   

A gdzie takie buciki można kupić?
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-04-18, 06:12   

Takie buciki typu Piedro kupuje się przez Płocką firmę Med-tech tel 024-364 57 80.
Ja akurat wczoraj odebrałam Adasia kolejne buciki ale mimo że miałam dofinansowanie musiałam dopłacić 334pln. Piedro kosztuje podobnie jak Sheine.Ja kupowałam antywariusu na stopę przywiedzeniową.Te buty Adaś nosi cały czas i opróczceny reszta jest ok.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-04-18, 08:35   

Dawidek nosi Bartki i póki co jest ok - przy czym on więcej raczkuje niż chodzi (za 1 rękę lub za 2) jak już zacznie na dobre, mam nadzieję że niedługo, wybierzemy się do ortopedy i zobaczymy co dalej.
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-18, 13:04   

W takim razie te butki Piedro totalnie przekraczaja nasze możliwości finansowe:(
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-18, 13:06   

dawid legnica napisał/a:
Dawidek nosi Bartki i póki co jest ok - przy czym on więcej raczkuje niż chodzi (za 1 rękę lub za 2) jak już zacznie na dobre, mam nadzieję że niedługo, wybierzemy się do ortopedy i zobaczymy co dalej.


Nasza rehabilitantka do znudzenia powtarzała nam, ze maluch powinien raczkować bez butów na stopkach. Więc my kupiliśmy Kacprowi (i Bartkowi) buty dopiero gdy samodzielnie chodzili.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-18, 18:21   

Aguś, my jesteśmy właśnie parę tygodni po zakupie butów dla Szymona. Jest to firma Superfit. Mówiłaś, że kojarzysz pierwsze jego buty (brązowe). Obecne kosztowały 130 zł, oczywiście bez żadnej refundacji. Na Ursynowie jest sklep specjalistyczny. Do tego wkładki na które też nie ma refundacji...
Może jednak wpadniesz do W-wy? :?:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-04-18, 19:10   

Widzę, że w sprawie butów tyle opinii, co lekarzy. Na przykład nasza lekarka od rehabilitacji nie zaleca żadnych bucików ortopedycznych ani nawet wkładek. Twierdzi, że obecnie uważa się, że stopa powinna jednak sama wypracować właściwą pozycję. (Patrycja ma stopy płasko-koślawe). Może to jeszcze kwestia stopnia natężenia wady, może przy poważniejszych jednak trzeba takie buciki nosić?

W ostatnim miesięczniku "Dziecko" jest też artykuł o zdrowych butach i okazuje się, że to co do niedawna uchodziło za dobre - wcale takie nie jest, czyli żadne tam sztywne zapiętki, sandałki z krytą piętą, itd. Zwariować można, bo jeszcze rok temu pisali całkiem co innego. ...
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-18, 20:22   

Nasza ortopeda oraz rehabilitantka (która jest dla nas mega autorytetem:) zawsze twierdziły, ze sztywne buty sa nieodpowiednie. Ale terazgdy Kacper ma juz ponad 7 lat stopy płasko -koślawe z koślawymi kolanami kwalifikują sie już tylko do tego typu butów:( A u Bartka jest jeszcze gorzej:(
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-04-18, 21:02   

Nasza rehabilitantka również jest zwolenniczkę raczkowania i nauki chodzenia tylko w skarpetach antypoślizgowych. Pierwsze buty pozwoliła nam założyć jak Adaś miał ponad półtora roku i biegał samodzielnie. Okazało si ę że ma stopę przywiedzeniową i lekko koślawi kolana. Stąd PIEDRO.Adaś nie ma w tej chwili wad postawy ani wad stóp. Myślę że to duża zasługa butów.U mojej pani Iwony nie ma zmiłuj się, dziecko ma mieć odpowiednio dobrane buty.
Koszt Piedro faktycznie jest pokrywany w całości przez NFZ i MCR, ja nie mam tej drugiej części bo jest ona zależna od dochodów i nie starałam się. Należą się dwie pary na rok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu