FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus stacjonarny - Słupsk
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-05-25, 12:37   Turnus stacjonarny - Słupsk

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" organizuje w Słupsku turnusy rehabilitacyjne.
"Nadzieja"
Z tego co dotychczas obejrzałam jest to najtańszy turnus rehabilitacyjny.
Cytat:
Wszystkie oferowane przez Fundację zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne, prowadzone są bezpłatnie. Rodzic ponosi jedynie koszty zakwaterowania, które wynoszą 300,00 zł za dwie osoby.

Zajęcia też ciekawe:
Cytat:
Niepełnosprawne dziecko codziennie (z wyjątkiem niedziel) korzysta z zajęć hipoterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, stymulacji polisensorycznej w Sali Doświadczania Świata oraz fizykoterapii, natomiast co drugi dzień prowadzona jest terapia czaszkowo-krzyżowa oraz kinezjologia edukacyjna, prowadzona metodą P. Dennisona. Każde z zajęć trwa do 40 minut. Popołudniami odbywają się zajęcia terapeutyczne oraz spotkania z psychologiem. W weekendy organizujemy wycieczki do pobliskich, nadmorskich miejscowości, wieczorami spotkania przy grillu.


Może ktoś z Zakątkowiczów korzystał już z ich oferty?
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-25, 18:47   

Grażynko, ja jestem ze Słupska, ale jeszcze nie zdecydowałam sie na zajęcia w Nadziei. Moje koleżanki natomiast uczestniczyły w nich. Opinie są różne. Zależy na co się nastawiasz. Ludzie życzliwi, ale np. żaden rehabilitant nie ma skończonego kursu NDT -Bobath, ani Vojty. Terapia kranialna jaką oferuja, jednym dzieciom odpowiada innym nie. Nie wiem nic na temat terapii zajęciowej, bo żadna z moich koleżanek w nich nie uczestniczyła. Miały np. w danym dniu rehabilitację, terapię kranialną i hipoterapię, w kolejnym to samo, tylko zamiast kranialnej salę doświadczeń świata. Jak z każdym turnusem chyba trzeba sobie samemu wyrobić opinię. Bo jedni są zadowoleni inni mniej. Ja prędzej, czy później też skorzystam na próbę z jednego turnusu, ale jeszcze nie teraz.
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-08-07, 10:42   

Bety byłaś tam już na turnusie?
A może ktoś z Was?
ciekawa jestem opinii,bo oferta dość ciekawa.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2009-09-07, 20:24   

Alicjo ja jestem w trakcie formalności, bo dowiedzilam sie od kolezanki ze juz przyjmuja maluchy od urodzenia (wczesniej po skonczeniu roczku) stwierdziłam że warto spróbowac, tym bardziej że na miejscu i za darmo ;-)

moja kolezanka regularnie chodzi do Nadziei i jest zadowolona, a Szymek ma swoja nowa pasje - konie ;-) , Szymek jest nawet na zdjęciu ulotki :-D

pogadam z Kasią i dowiem się więcej szczegółów, albo Alicjo podaj listę pytań ;-)

pozdrawiam
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-09-07, 20:33   

Aż tak szczegółowych pytań nie mam :-)
Chodzi mi o ogólne wrażenie,zaangażowanie terapeutów,warunki socjalne,wyżywienie ...
nie ukrywam,że mam ochotę zawieźć tam Jagę.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mała 
cichosza

Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 40
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-10-27, 23:05   

Alicjo tak jak obiecałam byłam sprawdzić ośrodek w Słupsku,bardzo mi się podobał.Dla uczestników stacjonarnych jest aneks kuchenny,wyposażony w sprzęt AGD,dodatkowo jest świetlica z telewizorem DVD oraz telewizją satelitarna,jest tylko 9 dwuosobowych pokoi,oraz sala rehabilitacyjna i gabinety fizykoterapii itd.Wszystkie pomieszczenia są w budynku,oczywiście poza końmi hi hi,jest bardzo czysto i schludnie.To co widziałam bardzo mnie urzekło i przekonało.Zapisy na turnusy 2010 są już od listopada.Koszt jest 300 zł.Pozdrawiam serdecznie,jeżeli masz jakieś pytania to proszę na pocztę lub na naszą klasę,tutaj jak sama wiesz jestem rzadkim gościem. :papa:
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-10-28, 09:05   

Dzięki kochana za relację :*
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-10-28, 09:34   

Byłem też na rekonesansie w "Nadziei" w Słupsku.

Cena za pobyt, tak jak pisze mała, to 300 PLN, jest to cena bez wyżywienia.
Wyżywienie - catering, wychodzi 20 PLN dziennie na osobę.
Rehabilitacja bezpłatna. Widziałem te sale rehabilitacyjne i jestem podbudowany tym, co zobaczyłem.
Aneks hotelowy (7 pokoi i tyle osób przyjmują na turnus stacjonarny) jest zintegrowany z częścią rehabilitacyjną tak, że idąc na zajęcia nie trzeba wychodzić na zewnątrz.
Jest tam dodatkowy budynek, gdzie zajęcia z końmi mogą być realizowane także pod dachem, oczywiście większość zajęć z końmi przewidziana jest na zewnątrz.

Sam ośrodek jest jeszcze w administracyjnych granicach Słupska, chociaż w zasadzie to już przedmieście (wylot w kierunku Łeby i Wejherowa).

Ważne!

Rezerwacje na 2010 rok przyjmują od pierwszego dnia roboczego listopada, warto więc wydzwaniać już od rana 2 listopada z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (7) na turnusach stacjonarnych.

~~~~~~

Teraz zauważyłem niezgodność.

Ja wiem o 7 pokojach, mała pisze o 9.
Trzeba to uściślić, jak ktoś będzie dzwonił, to proszę o korektę.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-10-28, 10:33   

aaa..
czyli koszt turnusu to 780 zł za 12 dni
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-10-28, 10:44   

albo 300zł i wyżywienie we własnym zakresie rozumiem :roll: jak ktoś lubi gotować
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-10-28, 10:56   

jak jest maleńkie dziecko (jak moje, czy Beticz) to można wykupić wyżywienie dla jednej osoby i dzielić się :-) ja drugie, syn zupa ;-) drugi dzień zmiana :lol:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2009-10-30, 20:38   

witam

a ja dodam zdjęcia, w końcu załatwiłam wszystkie formalności i będąc w ośrodku kierowniczka mnie oprowadziła i pozwoliła zrobić zdjęcia. Przepraszam za jakoś ale zdjęcia są z komórki :-( , kierowniczka mówiła ze są to kameralne turnusy, jest miejsce na grila i mały plac zabaw

w ośrodku jest kuchnia i można samodzielnie przygotować posiłki albo wykupić - 20 zł za dzień/ osobę

kuchnia


świetlica


pokój i łazienka (przystosowana dla osób niepełnosprawych)



wejscie główne
[IMG]


wybieg dla koników



pozdrawiam
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-11-01, 20:50   

kropka mam kilka pytań :-) jeżeli pozwolisz :prosze:
- ten pokój to jest 2 osobowy, czyli rodzic i dziecko? (dwa tapczany widzę)
- w łazience, nie dopatrzyłam, jest brodzik pod tym prysznicem, czy tylko taka mata? zastanawiam się, jak kąpać małego.. szkoda, że wanny nie ma dzieciaki by się popluskały :roll:
- cena 20 zł od osoby za jeden dzień posiłków, to łącznie ze śniadaniem i kolacją? (to nie dużo.. chyba)

to wszystko - dziękuję :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-11-01, 20:52   

Nefre taka mata to super. Bierzesz basenik lub wanienkę dmuchaną i rewelka, pluskanko.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-11-01, 20:55   

ooooo, o tym nie pomyślałam :-)
basenik mam, ale trochę duży... może jakieś inne dzieciaczki się dołączą :-)
dzięki boszka za super pomysł :-) :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu