FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie rehabilitacji przez Fundację Tuwimów
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-03-16, 18:34   

W części najczęściej zadawane pytania, zdaje się punkt 9.
Byłam tym trochę zdziwiona, jakoś tak byłam przekonana, że lekarz rodzinny też może wystawić.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-17, 09:28   

Napisałam do fundacji z meilem o wyjaśnienie czy nasz wniosek zostanie odrzucony z powodu, że nam lekarz pierwszego kontaktu wypisał zaświadczenie.
W regulaminie nie ma nic o lekarzu specjaliście, a moim zdaniem to on jest wiążący.
Z drugiej strony do kogo miałabym pójść? Ja staram się o dofinansowanie do turnusu w Radzyniu - np. endokrynolog nie ma nic wspólnego z logopedią, a logopeda nie jest lekarzem....
Dam Wam znać jak odpiszą.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-03-17, 10:45   

Napisz koniecznie, bo ja się właśnie dowiedziałam, że moja kardiolog będzie w przychodni dopiero 4 kwietnia :wow: .
Mam do osób wysyłających jedno pytanie. Te zaświadczenie od lekarza, to kserujecie i wysyłacie do ośrodka razem z drukiem zaświadczenia ośrodka, który oni Wam później odsyłają po wypełnieniu? A może do ośrodka wysłać zwykły druczek od rodzinnego? Wtedy mogłabym czekać do tego czwartego kwietnia na lekarza spokojnie. W innym przypadku obawiam się, że nie wyrobię się z czasem do 15.

Fundacja nie bierze pod uwagę zasiłków celowych specjalnych(wiadomość z rozmowy telefonicznej znajomej).
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-17, 10:53   

Ja poprosiłam o zaświadczenie organizatora turnusu bez zaświadczenia od lekarza. Radzyń odesłał mi ekspresowo, po dwóch dniach od meila z prośbią miałam je w skrzynce pocztowej. kserokopia zaświadczenie od lekarza jest jeszcze u mnie, jeszcze ośrodek go nie dostał.

A czym różni się celowy od celowego specjalnego? Nie mam pojęcia co miałam napisane za zaświadczeniu z OPSu - ksera nie zrobiłam :-?

Coś czuje, że nic z tego nie będzie.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-03-17, 10:57   

To można to mailowo załatwić? A ja myślałam, że to wszystko pocztą trzeba, no wiesz pieczątki, podpisy.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-17, 10:59   

poprosiłam meilowo, wysłałam im druk pusty w załączeniu, a odesłali mi tradycyjną pocztą na adres domowy.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-03-17, 12:53   

Ja byłam osobiście w osrodku reh, gdyż mam go niedaleko. Tam wypełnili mi wniosek i zrobili ksero tego wniosku, który wypełnił mi lekarz. Na szczęście miałam od lek specjalisty, ale Grażyna zabiłaś mnie teraz tym zasiłkiem specjalnym celowym :cry:
Ja właśnie taki otrzymywałam w 2010r. Byłam święcie przekonana że to ma być taki. Moje papiery wczoraj już poszły do fundacji, najwyżej za kilka dni zadzwonię do nich i się zapytam czy przyjeli :-(
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-17, 13:02   

odpowiedź fundacji:
Cytat:
Szanowna Pani,
Nie ma przeciwwskazań, aby przysłała Pani do naszej Fundacji zaświadczenie wystawione przez lekarza specjalistę. Proszę tylko zaznaczyć, że jest to uzupełnienie do złożonego wcześniej wniosku.
Nie umiemy Pani wskazać, do jakiego specjalisty ma Pani się udać. Na pewno powinien to być lekarz specjalista, który jest w stanie dać zalecenia co do konkretnych form terapii niezbędnych i przydatnych dla Pani dziecka z uwagi na jego stan niepełnosprawności.
Pozdrawiam serdecznie,
Barbara Helbrych


moje zapytanie:
Szanowni Państwo,
złożyłam do Państwa wniosek o pomoc dla synka Adama (...) w ramach V Akcji Charytwtywnej. Zapoznałam się z Regulaminem i to nim się sugerowałam. Zgodnie z informacją z regulaminu "Załącznik nr 6 - Formularz B - wypełnia lekarz prowadzący leczenie Osoby Niepełnosprawnej" dałam do wypełnienia naszemu lekarzowi pierwszego kontaktu, bo to on zna nasza sytuację najlepiej. Jednak z niepokojem przeczytałam wczoraj wieczorem w publikacji "najczęściej zadawane pytania", że wniosek powinien wypelnić lekarz specjalista od danej niepełnosprawności. czy w takim wypadku już złożony przez nas wniosek zostanie odrzucony? Mimo, że należymy do wielu poradni specjalistycznych to powiem szczerze, ze nie wiem do kogo miałabym pójść z tym zaświadczeniem, bo nie ma specjalisty od zespołu downa.

Z góry dziękuje za odpowiedź,
pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Małko
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-03-17, 13:34   

Ta odpowiedź ich to masakra. Nie wiedzą jaki ale specjalista. Skąd ja im wytrzasnę specjalistę ;/ . Miałam nadzieję, że jednak Ci odpiszą, że może być rodzinny. Przecież to on jest na bieżąco i ma wszystkie opinie z poradni specjalistycznych w jednej karcie. Ale cóż ich fundacja, ich prawa.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-03-30, 14:44   

W końcu trafiłam do lekarza rehabilitacji ruchowej i mamy nowe zaświadczenie zgodnie z wymogami fundacji, czyli od lekarza specjalisty. Już wysłałam je do fundacji, ale moja radość nie trwała długo - okazało się, że mamy z OPS zaświadczenie o specjalnym celowym zasiłku. Nici z dofinansowania.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2011-03-30, 17:18   

Ja też mam z GOPS-U zaś specjalny celowy, więc też klops :-(
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-06-07, 07:13   

Cytat:
Szanowna Pani,



Z przykrością informuję, że Pani wniosek złożony w ramach V Akcji Charytatywnej nie spełnił wszystkich kryteriów regulaminu, co było warunkiem koniecznym,
aby możliwe było przyznanie darowizny na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego.

Proszę jednak o śledzenie informacji na stronie internetowej Fundacji www.Tuwim.org, gdyż tam na bieżąco są zamieszczane zawiadomienia dotyczące rodzaju
prowadzonej przez Fundację pomocy oraz warunków, jakie trzeba spełniać, aby o taką pomoc móc się ubiegać.



Z poważaniem:

Barbara Helbrych
Dyrektor Biura Fundacji


I Radzyń z własnej kieszenie. Zasiłek celowy specjalny jednak się nie zakwalifikował.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
aga.d 
gaduła


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Woj.mazowieckie
Wysłany: 2011-06-08, 14:22   

Elu dostałaś zawiadomienie pocztą,bo mąż dzwonił że mamy jakieś awizo do odebrania,ja na turnusie a on nawet nie ma kiedy odebrać.Mam nadzieje na dobre wieści.
_________________
Agnieszka mama Mai z ZD ur.(25 04 08)i Pauliny ur .(20 02 98)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-06-08, 14:27   

To przypuszczam, że u Was będzie pozytywnie. I trzymam za to :spoko:
Ja dostałam odpowiedź meilowo.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
aga.d 
gaduła


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Woj.mazowieckie
Wysłany: 2011-06-08, 14:37   

Dzięki sprawdze pocztę.
_________________
Agnieszka mama Mai z ZD ur.(25 04 08)i Pauliny ur .(20 02 98)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu