FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa przyjęcia do przedszkola
Autor Wiadomość
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-04-12, 21:46   

Mija ale nie każdy urzędnik jest taki zły :oops:

Ja proponuję, żeby ze spotkania z Wójtem została też sporządzona "notatka ze spotkania-interwencji" . Mają obowiązek ustosunkowania się do niej na piśmie.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-12, 21:54   

Chodzi właśnie o to że on twierdzi że oni nie mają obowiązku na etapie przedszkola tylko od rozpoczęcia szkoły ja właśnie nie znam tych praw. Ja i tak prosiłam tylko o pozwolenie i ponoszenie kosztów związanych z pobytem dziecka w przedszkolu a o dowozem sama się zajmę. Podpowiedzcie mi jeszcze jak by miało wyglądać takie pismo jakich argumentów najlepiej użyć.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-04-13, 15:52   

Karolina1, ja mam podobną sytuację do Twojej. Mieszkam w małej miejscowości, co prawda jest w niej przedszkole, ale zwykłe i przepełnione, wiec postanowiłam oddać Michała do przedszkola integracyjnego w Elblągu (25 km od domu), czyli w innej gminie. Dziś odwiedziłam placówkę po raz drugi, złożyłam papiery i zapytałam panią dyrektor jak to jest z opłatami (bo słyszałam o wysokich kosztach nie tylko od Ciebie). A pani dr powiedziała, że jeśli dziecko jest do 5 godzin w przedszkolu, to płacę TYLKO ZA POSIŁKI.

Michałek pięknie się z panią dr przywitał, a potem za rękę poszedł zwiedzać przedszkole, obejrzał się raz za mamą i tatą, uśmiechnął. Pani powiedziała, że już dziś uznaje go za przyjętego do przedszkola i żebyśmy się niczym nie martwili. Kiedy wyszłam z przedszkola, łezka zakręciła mi się w oku, bo spodziewałam się tak wielu przeszkód, a spotkała mnie taka życzliwość! No i niespodzianka z brakiem kosztów!

Więc jak to jest naprawdę? Czy możliwe, by wszystko zależało od dyrektora przedszkola? Przecież musi być jedno prawo w Polsce dla wszystkich dzieci. Karolina, pytaj, nie poddawaj się.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-13, 20:48   

Wiesz Nadziejko to piękne co piszesz, mącie szczęście. Dyrektorka przedszkola gdzie chce posłać córeczkę również wydaje mi się sympatyczna powiedziała że z jej strony nie widzi żadnych problemów również przywitała się z Nicolką i zatańczyła Niki była taka radosna że mi się płakać chciało bo myślałam że będzie płakać a ona była taka szczęśliwa przez tą godzinę którą tam spędziła. Kiedy zadzwoniłam jej powiedzieć że wójt nie był tym zachwycony i że kazał mi się dowiedzieć o jakie koszty chodzi ,powiedziała że mam dać jej tydzień ona spróbuje porozmawiać ze swoim przełożonym i zobaczymy co da się zrobić. Ja również zapisałam córkę na 5 godz bez obiadu ,i koszty które ja będę ponosić to 76 zł na mies.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-04-13, 21:02   

No to może będzie dobrze w Twoim przypadku też. Oby!
Ja dzisiaj jestem po prostu szczęśliwa. Nie przeraża mnie to, ze będę musiała czekać na Michała te 4-5 godzin gdzieś w Elblągu. Postaram się zatrudnić jako wolontariuszka.
Najbardziej bałam się odrzucenia (np. z braku miejsc) albo zbyt wysokich kosztów.
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-04-14, 10:30   

Ponieważ temat opłat za przedszkole pojawił się juz kilkakrotnie wydzieliłam go i zapraszam do dyskusji tutaj.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-18, 23:44   

Mam pytanie dziewczyny czy wy również zapisując dziecko do przedszkola potrzebowaliście jakieś papiery z poradni PP , jeśli tak to o jakie dokładnie chodzi czy to ma być wniosek o wczesne wspomaganie czy jakaś opinia o dzieku.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-04-19, 09:31   

No właśnie ja czekam na takie badanie Michała w PPP. Niestety, są duże kolejki, ale dyrektorka obiecała mi to do września załatwić. Jednak Michał został przyjęty do przedszkola bez tego. No, ale do września musi być papier.
Dość długo rozmawiałam z dyrektor PPP i powiedziała mi, że to badanie nie jest wystawianiem jakiejś oceny dziecku, ale ustaleniem, czy dziecko jest zdolne zostać bez rodzica kilka godzin, czy jest nadpobudliwe, w czym należy mu szczególnie pomóc.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-04-19, 13:52   

Martynka została przyjęta bez tych "papierów", dopiero w trakcie miała badania w poradni i wydali zaświadczenie o wczesnym wspomaganiu rozwoju z uwzględnieniem indywidualnych cech dziecka i na co zwrócić szczególną uwagę. I jeszcze byo zaznaczone ile godzin w tygodniu i jakie zajęcia mają być z dzieckiem przeprowadzane. To było w przedzskolu publicznym.
Obecnie ma cały dzień niemal pod kątem rehabilitacji, a zajęć i wrażeń tyle, że zasypia jak wraca do domu :-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
tomek 
milczek


Wiek: 49
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2007-06-27, 11:38   

witaj nadziejko! a czy twoje dziecko idzie do zintegrowanego przedszkola czy tzw. normalnego?
czy jesli sie upre i bede chciala swoje dziecko za rok wyslac do normalnego zlobka ( nota bene innego u nas nie ma a na nianie mnie nie stac ) to myslisz ze moga mi odmowioc przyjecia?
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-06-27, 11:52   

niestety mogą odmówić przyjęcia do złobka - u nas dokładnie tak jest też nie ma żłobkó intergracyjnych czy specjalnych a do normalnego nie przyjmuja ponieważ nie mają wyedukowaniej kadry - wobec tego albo wychowawczy albo niania :-(
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
dorotkach 
milczek

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: gorzow
Wysłany: 2007-06-27, 13:07   

dzieki dawidzie z legnicy to juz ja pod wl;asnym nickiem nie meza
_________________
dorota
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-06-27, 16:44   

Nie wiem jak to jest ze żłobkami, ale na zdrowy rozum to nie powinno być problemów, bo róznice między naszymi dziećmi a zdrowymi wychodzą dopiero w późniejszym czasie.
Michał się dostał do przedszkola intergacyjnego, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby gdyby poszedł do specjalnego.
Narazie to i tak jedno jest pewne: jeśli nie zdążymy z operacją refluksu, to nie pójdzie do żadnego przedszkola. Przecież on ciągle wymiotuje!
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-06-27, 19:47   

Ja chcę Hanię posłać do przedszkola za rok. Na 4 godziny dziennie. Ona uwielbia dzieci. Może sami założymy żłobko-przedszkole? :-( Zabawek starczy :lol:
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-10-16, 13:57   

Szukam Montessori przedszkola dla Kai,chce zeby poszedl tam od stycznia na 2,3 dni w tygodniu (na 2,5 godzinki) wiec dzwonie do kilku,jedna pani jak uslyszala ze Kai ma zD to powiedziala ze niestety nie przyjmie bo maja duzo szklanych sloikow w klasie :wow: ,co miala na mysli???
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu