FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze kołderki za jeden uśmiech
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-10-02, 16:57   Nasze kołderki za jeden uśmiech

Tydzień temu przyjechała do nas Lena-kołderkowa e-ciocia i przywiozła Jagodzie przepiękną KOŁDERKĘ ZA JEDEN UŚMIECH






_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Agnieszka 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2006-10-02, 19:23   

Witaj Ala :)
Kołderka fajniusia - taka kolorowa:) Jak to niewiele trzeba by sprawić dziecku radość :) Moja Kamilka też ma podobną kołderkę ;)
A Jagoda jak zwykle czarująca.
_________________
Mama Kamilki z ZD i Oskarka
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-02, 22:20   

I kołderka i Modelka suuuper :!: I te czarujące piwne oczęta...Witaj Jagódko :!:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2006-10-02, 22:23   

Jaga super, kołderka też niczego sobie. :-)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-10-03, 10:06   

Widziałam kołderkę Jagody w realu i jest naprawdę śliczna, " ciotki" , które ją zrobiły są niesamowicie zdolne. Jagódka z przejęciem opowiadała mi jacy bohaterowie bajek są na niej wyhaftowani, ci których lubi najbardziej. :-D
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2006-10-03, 10:17   

Oj cudna przyznaje, też widziałam w realu:)
Nie ma co e-ciotki to wielkie zdolniachy z jeszcze wielkim serduchem
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
Iza 
cichosza

Wiek: 49
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: woj.pomorskie
Wysłany: 2006-10-03, 13:22   

Kołderka fajna a Jagoda śliczna jak zwykle :-)
_________________
Iza mama Krzysia oraz Kuby z zespołem Downa :)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2006-10-03, 22:30   

Alu, Jagódka jak zwyle śliczna.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-10-03, 22:48   

Nie bede oryginalna,ale dodam ze tez zachwycam sie Jagoda.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-10-09, 10:10   

Faktycznie, Jagoda to śliczna i miła dziewczyna (bardzo ją polubiłam). Kołderka też bombowa.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2006-12-07, 15:07   

Jakiś czas temu zgłosiłam Małgosię do projektu Kołderka za jeden uśmiech i dziś właśnie Małgosia miała swoje (nieco tylko spóźnione) wspaniałe Mikołajki :)

Popatrzcie zresztą sami:


Śliczności, prawda????
Całość jest sliczna, przytulna i ... niezwykła, bo w tych maleńkich krzyzykach, w każdym szwie, jest taka dawka serca i życzliwości, i przyjaźni, że ta kołderka sama jest lekiem na smutki i zmartwienia i wywołuje uśmiech.
Prawdziwy, szczery, pełen radości.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-05, 07:39   

Bajkowa kołderka dla Jagody
Ewa Furtak
2006.09.25

Naprawdę niewiele trzeba, by na twarzy chorego dziecka pojawił się uśmiech. Wystarczy kolorowa, uszyta specjalnie dla niego kołderka. Taką kołderkę dostała w niedzielę Jagoda z Tychów, a w kolejce czekają już następne chore dzieci.

Dziesięcioletnia Jagoda Plewnia z Tychów urodziła się z zespołem Downa. Śliczna, wesoła dziewczynka żyje podobnie jak jej zdrowi rówieśnicy - spotyka się z przyjaciółmi, wyjeżdża na wakacje, wybiera zdjęcia, które potem jej mama umieszcza na internetowym blogu poświęconym Jagodzie. Dziewczynka w wieku zaledwie kilku miesięcy przeszła poważną operację serca, dlatego wymaga szczególnej troski ze strony lekarzy. Zdarza się, że ze względu na badania kontrolne musi pobyć trochę w szpitalu. W niedzielę Jagoda dostała prezent, który umili jej te przykre chwile - bajkową, kolorową, uszytą specjalnie dla niej kołderkę. Patchworkowa, składa się z wielu niedużych kwadratów. Są tam m.in. listonosz Pat i rybka Nemo - postacie z ukochanych kreskówek Jagody.

Pięknie zapakowany prezent przywiozła dziewczynce Lena Galińska spod Warszawy, która zszyła w całość kwadraty przygotowane wcześniej przez panie z całej Polski. - Jagoda od razu rozpoznała swoich ulubionych bohaterów. Bardzo ją ta kołderka ucieszyła - opowiada Alicja Plewnia, mama dziewczynki.

Podobne prezenty trafiły już do wielu przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci w całej Polsce. Kołderki-przytulanki umilają im długie pobyty w szpitalach i sanatoriach. Wszystko dzięki internetowej akcji "Kołderka za jeden uśmiech", wymyślonej dwa lata temu przez kobiety zajmujące się robótkami ręcznymi. Mimo że w akcję zaangażowało się już około pół tysiąca wolontariuszy, potrzeba nowych rąk do pracy. Chorych dzieci, które chciałyby dostać taką kołderkę, jest bardzo dużo, muszą czekać na wymarzone przytulanki. Na swoje kołderki czekają na przykład niewidome maluchy z całej Polski. Dla nich panie szyją specjalne, "paluszkowe" kołderki, z wypukłym wzorem, który można oglądać palcami.

- Dla mnie kołderka Jagody była już kolejną, przy której pracowałam w ramach tej akcji, ale po raz pierwszy osobiście udało mi się ją dostarczyć. Nie zapomnę radosnej twarzy Jagody, gdy wreszcie udało jej się rozwiązać wstążki i otworzyć paczkę z kołderką. To było dla mnie wielkie przeżycie - opowiada pani Lena. - Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji, to daje naprawdę bardzo dużo satysfakcji - dodaje.

Na stronie internetowej www.kolderki.org/ można zobaczyć, jak szyje się kołderki dla chorych dzieci. Można tam także znaleźć listę dzieci, które czekają na przytulankę, oraz zgłosić chęć udziału w akcji.

:arrow: źródełko

__________________________________

Wiemy, że kołderkę za jeden uśmiech ma Jaga i Gosia - co mamy udokumentowane na zdjęciach. Ale kołderkę ma także Kamilka - Aga pochwal się nią tutaj :-)
Kto jeszcze ma kołderkę? Ja wiem o jednej, która się szyje ;-) niech się ujawni :-)

Dziewczyny, jak doszło do tego, że macie te kołderki w domach, skąd się dowiedziałyście o akcji, czy dla samych dzieci stanowią one coś wyjątkowego, jakoś specjalnie je lubią (widzieliśmy na zdjęciach, że np. Jaga miała kołderkę w Kajetanach, czyli musi ją szczególnie lubić :-D )?
 
 
Ela 
gaduła

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 176
Wysłany: 2007-01-05, 07:46   

Kołderka dla Ewelinki również będzie.Narazie e-ciocie szyją kwadraciki :jupi: Oczywiscie zaraz pochwalimy się kołderką jak dostaniemy :-)
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-05, 12:01   

Dawidek tez czeka na swoją kołderkę poprosiliśmy o nia we wrześniu więc pewnie nasze dobre skrzaty - ciocie juz pracują nad nią:)
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-05, 13:31   

Bianeczka też czeka na swą kołderkę. Kwadraty na nią już są w galerii.
Wpisujcie w google :
" Kołderki za jeden uśmiech "
I pooglądacie sobie nasze kołderki.
Zachęcam Was też do udziału w tej akcji. Jako biorcy ale też jako dawcy.
Zdolne, umiejące haftować dziewczyny.
Wszystkie zasady są dokładnie opisane na stronie głównej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu