FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Teorie bardziej i mniej mądre n.t. rozwoju dzieci z zD
Autor Wiadomość
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-06-12, 18:57   Teorie bardziej i mniej mądre n.t. rozwoju dzieci z zD

Nie znalazłam nigdzie takiego tematu więc spróbuję tutaj jeśli już jest to proszę o odesłanie :shock:
Czytałam, że wygląd zewntrzny dzieci z zD czyli ilość cech charkterystycznych dla tej wady genetycznej ma się nijak do rozwoju intelektualnego. Wczoraj nasza rehabilitantka powiedziała, że czytała iż istnieje teoria wręcz odwrotna czyli im więcej cech zewnętrznych tym lepszy potencjał intelektualny. Czy macie jakieś informacje na ten temat lub możecie podać źródła? :wow:
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-12, 19:14   

To może rehabilitantka niech poda źródło tej teorii :roll:
dla mnie zadziwiająca teoria i pierwszy raz o niej słyszę..
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-06-12, 20:05   

Ja też jestem ciekawa z jakiego źródła pochodzi taka teoria,bo trochę mnie zdziwiło i przyznam że też jeszcze nie słyszałam takiej opinii.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-12, 20:33   

No właśnie dziwna teoria. A jeśłi jest prawdziwa to boję się o Kubę, bo on ma mało zewnętrznych cech typowych dla zD.
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2008-06-12, 22:04   

Totalna bzdura, wyglad zewnetrzny nie ma nic wspolnego z rozwojem intelektualnym, tak czytalam i tak wiem z obserwacji.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-06-12, 22:26   

uff trochę mi ulżyło, bo Szymek też ma mało cech zewnętrznych, ale faktycznie zapytam o źródło tylko będę się z nią widzieć dopiero za dwa tygodnie więc proszę o cierpliwość ;-)
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-06-12, 22:57   

Może tę panią do kategorii "życzliwi" zaliczyć trzeba?
I pewnie ma bardzo mało oznak "życzliwości" ;-) :lol:
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-06-12, 23:26   

trigo, zdecydowanie :-D
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-06-13, 00:22   

magdalenka napisał/a:
Totalna bzdura, wyglad zewnetrzny nie ma nic wspolnego z rozwojem intelektualnym, tak czytalam i tak wiem z obserwacji.

Ano tak właśnie twierdzą medycy we wszelkich książkach dotyczących zD.
Ciekawa jestem jednak, jak odpowiedziałby na to pytanie największy "autorytet", nasz słynny i jedyny downolog w Polsce, czyli wielka dr G. :nzastanawianie: Może ktoś zapyta przy najbliższej okazji i nam przekaże?
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-13, 02:02   

Patrza z perspektywy matki 14latka i kontaktow z roznymi dziecmi , w roznym wieku... bzdura totalna.

To Rodger powinien byc ciezko uposledzony umyslowo...

Jestem zdania iz rozwoj dziecka to potencjal ktory niesie z soba dziecko, umiejetnosc rodzicow do zachecania do pracy ale w granicach rozsadku a nie "hodowli malpki"-przepraszam za slowa ale tez tak bywa...

i dodatkowy atut to trafic na super specjalistow -umiejetnie podazajacym za dzieckiem, jego rozwojem i dajacym super pomysly rodzicom do pracy z dzieckiem.

No i czekam na zrodlo tej informacji... :okular:
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2008-06-13, 14:15   

No wlasnie Ela Twoj Ro rozwija sie super, moj Kai tez fajnie sobie radzi a tez zewnetrznie nie tak bardzo widac.
Moj sasiad natomiast ma duzo cech i jest gleboko uposledzony, z kolei w kawiarni w parku pracuje babka z zD po ktorej tez bardzo widac a swietnie sobie radzi,pieknie mowi ,a jaka jest pewna siebie ho,ho :spoko:
Wiec tak jak aqua napisala, wszystko zalezy od potencjalu i oczywiscie naszego wkladu.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-13, 20:14   

Ja też myslę,żę to totalna bzdura.Sebastianek też ma niewiele typowych cech zd.
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-13, 20:32   

wiec podsumowujac

Poki nieznajda sie zrodelka wiedzy specjalistow..

Choc mam nadzieje ze wiekszosc z nas juz wie ze specjalisci sobie pisza a nasze dzieci swoje wiedza...
Nie ma co ogladac jak wyglada dzieci i ile ma cech tylko isc z nim, za nim i o krok przed nim .. aby wiedziec kiedy podac reke, kiedy popchnac, a kiedy innym powiedziec stop to nie dla mojego dziecka...

Ro ma swoje hobby, lubi uczyc sie np. historii, interesuje go biologia choc z pewnych obszarach, teatr, film, lubi czytac..
Od roku ulubionym zajeciem jest zabawa elektronicznym slownikiem polsko angielskim ..i zapisywanie slowek ... radzi sobie w dosc ciezkiej sytuacji jaka bylo przejsc do szkoly anglojezycznej i uwazam za ogromny sukces aklimatyzacje, podjecie nauki w tej szkole...
Szkole ktora pokochal, teskni za nia, chce chodzic, ..po kilku latach burzliwych porankow, boli brzucha przed pojsciem do szkoly, infekcji, wymiotow ... wiecznej bieganiny i biegu na koncu peletonu po wiedze...

I pochwale sie wczoraj na pierwszej wizycie u logopedy puchlam z dumy jak swietnie sobie radzil po angielsku sluchajac polecen, pokazujac wlasciwe obrazki..a pytania byly nie jednym slowem ale calym zdaniem typu - wskaz obrazem - gdzie ona sie wspina a on chusta, lub na ktorym obrazku dziewczynki stoja w szeregu zaczynajacym sie od dziewczynki z plecakiem....

Ale sie rozpisalam juz uciekam...bo i tak pewnie opiernicz dostane
 
 
marta k. 
nawijacz
najszczęśliwsza mama Konradka (01.10.2006r.)


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 634
Skąd: okolice Turku
Wysłany: 2008-06-15, 22:13   

Ja też uważam że to totalna bzdura. Mój synek również ma niewiele cech charakterystyczny (żeby stwierdzić z wyglądu zewnętrznego czy dziecko ma ZD to musi mieć chyba ok. 10 tych cech. Tak mi powiedziała pani genetyk.Nie chcę robić tu jakiegokolwiek zamieszania, ale chyba coś takiego kiedyś mówiła.)A mój synek ma dużo mniej niż ta 10., a lekarze są bardzo zadowoleni z rozwoju mojego Konradka.
Więc również uważam, że to BZDURA!!!
_________________
:papa: Marta mama Konradka (01.10.2006)
foteczki skarbusia
sukcesy słoneczka
suwaczek misiulka
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-06-15, 22:20   

Co się kobitą złośliwą (co widać jak na dłoni! - gdyby to powiedziała do dziecka z wieloma oznakami, rozumiem, ale w tej sytyuacji -"żółciowa" baba i tyle!) przejmujecie!

Gośka choćby nie wiem ile oznak miała (za mało czy za dużo!!!) i choćby nie wiem jak sie rozwijała (na plus czy minus) zawsze będzie moim ukochanym słoneczkiem i złośliwcom wara od Niej!
Niech się zajmą swoimi najwyraźniej przerastającymi ich problemami!
Gośka w nos im się śmieje z ich "mądrych" teorii
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu