FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Holter
Autor Wiadomość
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-06-13, 21:45   Holter

Wczoraj rano Bianka miał założonego Holtera na dobę.
Nie było tak źle, jakoś udało się to przetrzymać choć nocka była straszna dla mnie , bo mała tak się wierciła że spałam ze 2 godziny, pewnie było jej niewygodnie.
Dziś pojechaliśmy na zdjęcie i po odebraniu wyniku poszliśmy do przychodni kardiologicznej na kontrolę. Pani doktor stwierdziła, że wszystko jest OK i spytała czy nie jesteśmy zmęczeni tymi dojazdami i czy nie chcemy się przenieść do naszego miasta wojewódzkiego ?
Byłam oburzona tym pytanie i wystraszyłam się nie na żarty bo znam poziom tamtejszej kardiologii...
Zaczęłam ją przekonywać, że tam nie mogę bo mam konflikt z ordynatorem i że wyjazdy do Warszawy są dla mnie konieczne , bo należę do takiej " organizacji " zrzeszającej rodziców dzieci z ZD i gdy przyjeżdżam to mamy spotkania i " narady ". ;-)
Pani doktor uważnie mnie wysłuchała i chcąc mi pomóc w tych " naradach " zaproponowała mi , że zawsze będzie mi wyznaczała wizyty w piątki abym mogła częściej uczestniczyć w tych
" naradach" :nrechot:
Żeby ta poczciwa kobieta widziała naszą czwartkową naradę z Monią to by nie była taka życzliwa :roll:
Ale udała mi się pozostać z Bianką w CZD! Nie dam się wykurzyć ! Co to to nie !
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-06-13, 23:20   

:lol: Narady są OK! :spoko:
:nrechot:
Grunt to mieć gadane, chociaż mi się najbardziej podobało załatwienie sprawy z panem z PCPR-u w sprawie wyboru opiekuna na turnus :lol:

No i najważniejsze i na temat ;-) , że wyniki badań Bianeczki OK! :jupi:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Dagmara 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 968
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-06-14, 09:45   

Super wieści :brawo: Serduszko Bianci zdrowiutkie :brawo:
Oj jak ja Wam zazdroszczę tych "poważnych" narad w Zakątkowym gronie :drunk:
_________________
Dagmara = mama Aniołka Mikołajka i Lenki( 23.09. 2008 r.)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-14, 16:43   

A propos organizacji i narad :arrow: odpowiedź tutaj>> :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-12-18, 22:27   

Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega to badanie i jak to podłączają, czy to boli dziecko? W jakim celu robi się to badanie tzn. chodzi mi o to co pokarze? Pani doktor mówiła mi o jakiejś baterii ale nie zrozumiałam czy ja mam ją zakupić czy to już wszystko zrobią w CZD? Boję się o małą bo w Radomiu pani dr. nic niepokojącego nie zauważyła a w CZD zrobili małej RTG klatki piersiowej i okazało się, że serduszko jest powiększone, szmer jest głośny :-( Ma wprowadzony znowu verospiron 2 x 1/4 tab. 5/7 dni w tyg.
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2011-12-18, 22:40   

Uspokój się to coś w postaci magnetofonu nagrywa pracę serca :*
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2011-12-18, 22:41   

Podłączenie holtera jest całkowcie bezbolesne. Kilka diod przyklejonych na brzuszku podłączonych kabelkami do małego urządzenia, które umieszczone jest w małym pokrowcu. To w sumie EKG tyle, że bada pracę serca w dłuższym czasie. Julek po operacji miał holtera przez dobę.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-12-18, 22:44   

Dziękuje za odpowiedz :* A powiedzcie mi przez całą dobę dziecko jest na oddziale prawda? Martwię się tym, że szmer jest głośny i serduszko powiększone :-( O jakiej baterii mówiła mi pani doktor?
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-12-18, 22:48   

O baterii alkalicznej, "paluszku".
Holter, to nie zawsze pobyt w szpitalu. Czasami dziecku się zakłada w przychodni i idzie sie do domu do następnego rana. Ewentualnie np. do hotelu przy CZD.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-12-18, 22:51   

Mojemu Tomkowi zakładają holtera rano w przychodni i jedzie na zajęcia. Z holterem powinno się prowadzić normalny tryb życia, tak jak co dzień. Normalne zajęcia, zabawy, nawet w piłkę z nim grał. Trochę problemów było w nocy, bo się kabelkami poowijał. Monitorowanie trwa dobę, więc na następny dzień rano jedziemy go oddać. Wynik po około 2-3 tygodniach.

Baterie trzeba mieć swoją :tak: zakładają ją do holtera.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-12-18, 22:54   

Och dziękuje Wam :* :*
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-12-20, 09:51   

Werka, Paulina miała Holtera niedawno - w sierpniu. I to nie jest tak, że się go zakłada, bo coś złego się dzieje, niekoniecznie. Zakłada się go, by móc monitorować serduszko przez dłuższy okres czasu, czyli przez całą dobę, w normalnym trybie dziecka. Dziecko normalnie się bawi, je, śpi i to są bardzo ważne informacje dla lekarza, bo widzi jak się to serduszko w normalnym trybie zachowuje. To raczej standardowe badanie przy wadach serca, nawet tych po operacjach. To takie, jak dziewczyny napisały, całodobowe ekg serca. Jak to wygląda już wiesz, musisz tylko zwracać uwagę, by Zuza nie odklejała sobie tych elektrod z klatki piersiowej. Paula majstrowała przy nich ciągle :lol: Kabelki poprowadziłam pod ubraniem, a skrzynkę powiesiłam na spodenkach z tyłu, wtedy mniej kusiło. Wierz mi, jak nam się udało przy temperamencie Pauliny przejść cała dobę bez szwanku dla Holtera to i Wam się spokojnie uda. A baterie jak pamiętam trzeba było 2 - zwykłe paluszki :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-12-20, 09:55   

Tak jak pisze Anna, a Antka obandażowali dodatkowo, bo on ma wszędobylskie ręce...po jednej dobie oddałam aparat i przy wizycie pani d, wiedziała już co i jak. Antek nie daje sobie zrobić do dziś EKG przed rutynową wizytą w poradni. Holtera zakładali mu jak był jeszcze w premedykacji na oddziale, tuż przed wyjściem do domu. Do gabinetu RTG nie wejdzie do dziś za żadne skarby świata. I co z nim zrobić? Mamy zlecenie na Holtera, na kwiecień,a le obawiam się że będzie to walka z wiatrakami.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-12-20, 12:47   

Kuba miał robiony holter na oddziale Kardiologii w Katowicach Ligocie.
Dostaliśmy skierowanie na oddział w celu wszystkich możliwych badań kontrolnych : holter,ukg,rtg,poziom tlenu i wszystkie podstawowe badania,leżeliśmy tam 3 dni ale kontrola na oddziale dopiero za jakiś czas bo wszystko jest ok.
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-04-02, 20:11   

No i doczekaliśmy kwietnia, jutro jedziemy do CZD na założenie aparatu Holtera. Ciekawe jak to będzie wyglądało, czy Antek da sobie założyć, czy będzie zakładanie siłowe, czy jednak dojrzał i obejdzie się bez przemocy. Wyniku nie obawiam się, bo wiem czego mogę się spodziewać.
ps. Ciekawa będzie dla mnie podróż do Międzylesia, bo jadę pierwszy raz autem. No cóż jak nie zabłądzę na węźle Marsa, to będzie ok. Jutro jadę z kosmitą-instruktorem/pilotem, ale na oddanie aparatu, we środę mam jechać sama :cry:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu