FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus z Acentrum
Autor Wiadomość
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-06-21, 10:35   Turnus z Acentrum

W sobotę wyjeżdzamy na turnus z :arrow: Acentrum do Czarnej koło Ustrzyk Dolnych. Jedzie tam ktoś jeszcze?
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-06-27, 07:44   

Wydae się że nikogo z Was nie poznam w Czarnej, szkoda :-(
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-07-10, 15:07   

No i turnus w Czarnej mamy prawie za sobą. Spędziliśmy bardzo pracowite dwa tygodnie. Młody jest wykończony ja na skraju zapaści fizycznej. Śmigał po alejkach, górkach tak że chwilami nie goniłam tylko modliłam sę żeby się zatrzymał. Warto było przyjechać bo rehabilitacja tutaj jest na najwyższym poziomie.No i hotel Czarna też niczego sobie. Jak wrócimy i złapię oddech to coś więcej napiszę
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2008-07-10, 15:33   

boszko widze ze popularna jestes w tym watku :lol:
Koniecznie napisz wiecej :tak:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
nkz 
milczek

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-07-17, 19:31   

No proszę, widać że mam szansę na poznanie kogoś z kimś już zakręciliśmy parę kółek na parkiecie w Czarnej.
Witam.
Turnus stał na bardzo wysokim poziomie. Wbrew pozorom i opiniom niektórych rodzicow, młoda kadra bardzo angażowała się z powinności. Mój Michałek był tak nakręcony po niektórych zajęciach, iż dyskusje na temat odbytych zajęć trwały między nami często niemal do samej północy, co przedkładało się oczywiście na moją nieobecność w cudownym przybytku w okolicy basenu.
Bardzo pozytywnie oceniam wykłady prowadzone przez terapeutów i przyznam, iż mimo wielkich obiekcji co do samych tematów, okazały się nadwyraz interesujące.
Jako że był to pierwszy raz, nie jestem w stanie odnieść się do poprzednich lat, choć z opowieści innych rodziców wydawać się może, że turnus nie stracił na jakości.
Kończąć tą krótką wypowiedz chciałbym zapewnić, iż samotni tatusiowie także są w statnie spędzić bardzo ciekawie czas, w tym pięknym zakątku naszego kraju.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-17, 19:37   

Ale napiszcie coś więcej: jakie były zajęcia, terapie. Jakieś nowatorskie pomysły?
A koszty?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
nkz 
milczek

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-07-17, 21:03   

Począwszy od masażów relaksacyjnych opiekunów a kończąc na masażu stóp opiekunów :)
Ale dla naszych milusińskich:
MDS, Teorie Widzenia, Ręki, SI,
i z grupowych to Weronika Sherborne, Muzykoterapia, Bajkoterapia.
Które były najbardziej znaczące to pewnie pojęcie względne, a jeśli chodzi o mojego Michałka to Pani Ewa od SI była najbardziej docenianą kobietką :)
Z nowatorskich pomysłów to pewnie nie jestem kompetentny wygłaszać obszernych opinii, ale jak sądzę wszyscy chyba by się zgodzili co do aniołków w pampersach :)
 
 
nkz 
milczek

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-07-17, 21:05   

Pewnie jeszcze dogoterapia i logopeda, ale jak sądzę to pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.
Co do kosztów to 4800 przy założeniu: opiekun + dziecko.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-07-18, 06:08   

Moim zdaniem jest to najlepszy turnus na jakie jeżdżę. Bardzo fajne terapeutki. Dbałość o ogólny rozwój dziecka. Koszt może wysoki ale biorąc pod uwagę ilość terapii i standard hotelu to ta cena staje się do przyjęcia.Już zapisałam się na styczeń w Mielnie i cieszę się że jest nad morzem.
 
 
nkz 
milczek

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-07-19, 18:47   

Turnus w Mielnie jest już kompletny i według organizatorów istnieje szansa na zapis wyłącznie na listę rezerwową. Jednocześnie organizatorzy utrzymują, iż cena turnusu ulegnie zmianie co z pewnością, będzie miało wpływ na ostateczną moją/naszą decyzję.
Co do Czarnej to zgadzam się z Boszką. Czy w Mielnie jest podobnie?

Mimo wszystko przyznam, że standard hotelu jest w pewnym sensie mniej znaczący, a proporcje co do ceny w zależności od hotelu, mogą być dyskusyjne.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-07-19, 20:50   

W Mielnie turnus , jeśli chodzi o zajęcia, jest taki sam. Hotel jest zbliżonej klasy tyle że bardziej zwarty.Cena ma być niewiele wyższa. Podobno ok 200pln.Ale ostatecznie zobaczymy. Faktem jest natomiast że Mielno jest w pełni zajęte
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-26, 21:40   

Hi co fakt to fakt ja dziesiaj zadzwoniłam zrobić rezerwację na przyszły rok no na pewniaka a miła Pani do mnie to może na listę rezerwową ... :roll: tak więc w Mielnie na 2010 jestem na rezerwowej ale w Bieszczadach na głównej... :-D
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-05-29, 16:12   

zastanawiam się nad turnusem stacjonarnym w Warszawie, cena jest bardzo przystępna i miejsca wolne na sierpień tego roku
Tygodniowy pobyt 600 zł. (10 godzin zajęć)
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-05-29, 17:37   

A wiesz Julio,że to niegłupi pomysł :nzastanawianie:
pomyślę o nim jesienią,bo teraz nie ma czasu...
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2009-05-29, 17:51   

djulia napisał/a:
zastanawiam się nad turnusem stacjonarnym w Warszawie, cena jest bardzo przystępna i miejsca wolne na sierpień tego roku
Tygodniowy pobyt 600 zł. (10 godzin zajęć)

Wszystko zależy od tego jacy terapeuci będą. Chodzimy do Acentrum na regularne zajęcia, wiem że sierpień to okres urlopowy :(
Broń Boże nie chcę zniechęcać, tylko trzeba się dobrze dopytać. I zastanowić czy dziecko wytrzyma tyle godzin zajęć codziennie, zależy od wieku.
Kuba jest trochę młodszy, wytrzymuje 3 godziny pod rząd, ale na początku było mu ciężko.
Chociaż 10 godzin na pięć dni, to nie az tak dużo. Powinno być OK.
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu