FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko niepełnosprawne w Niemczech - o czym warto wiedzieć
Autor Wiadomość
Emi 
milczek

Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: 2014-01-31, 23:19   

Hej ja już tu kiedyś pisałam ale zapomniałam hasło i niestety i mam inne konto , moj syn ma ZD szukam kogoś kto orientuje się na jakiej podstawie dziecko z zespołem otrzymuje w Niemczech Pflegegeld??? ja już raz składałam wniosek ale stwierdzili ze do roku dziecko z zespolem jest jak kazde inne :cry:
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2014-02-01, 09:10   

Emi najpierw się przedstaw :papa:

Nasz Patryk ma dwa latka i jeszcze nie mamy Pflegegeld na niego . Masz Schwerbehinderteausweiss? Jakie masz literki ? My po długiej walce (rok czasu w sądzie ) Dostaliśmy H,B,G i 80% niepełnosprawności.
Teraz będziemy się starać dopiero o pflegestufe ale to też będzie długa droga ,powodzenia!
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-02-04, 08:45   

Mam pytanie (z ciekawości ;-) ) do dziewczyn mieszkających w Niemczech.
Teraz jak byliśmy z Kuba na nartach w Austrii dużo osób zwracało na stoku na niego uwagę. W kasach, jak kupowaliśmy karnety, pytaliśmy czy są jakieś zniżki dla niepełnosprawnych. Nie wiedzieli o co chodzi. Co to niepełnosprawni. Patrzyli na nas jak na kosmitów. Pytali czy ma stopień inwalidztwa. W knajpie na stoku rozmawialiśmy z jedną Niemką, która cały czas się przyglądała Kubie. Na koniec stwierdziła, że u nich w Niemczech Kuba nie byłby niepełnosprawnym tylko użyła jakiegoś słowa, jakby pół niepełnosprawny. Nic z tego nie zrozumiałam. Możecie mi powiedzieć o co jej chodziło? Czy u Was są stopnie niepełnosprawności dzieci? Co się z tym wiąże? Czy dzieci niepełnosprawne w Niemczech i Austrii nie mają ulg?
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2014-02-05, 13:30   

Nie wiem co dokładnie ci powiedziała może że jest "geistig behindert" ? To znaczy że intelektualnie niepełnosprawny . U nas są grupy niepełnosprawności i procenty.
Są też literki w paszporcie dla niepełnosprawnych .Musisz mieć "B" na osobę kótra towarzyszy osobie niepełnosprawnej wtedy takie wejścia jak teatr ,kino,basen masz za darmo (również metro,autobusy ,pociągi) .Karnety? powiem ci jak będziemy na nartach ale może Ilonka coś wiecej będzie wiedzieć na ten temat bo ja świeżynka jestem :roll: Sprawdzają to co jakiś czas czy czasem dziecko się nie usamodzieliło :roll: i zabierają ci literki . Nawet pielęgnacyjne ciężko załatwić :] my jeszcze nie mamy a Patryk już za chwilkę dwa latka będzie miał...Trzeba udowodnić że naprawdę wiecej czasu potrzebujesz na karmienie czy pielęgnacje dziecka :] .
Ostatnio w przedszkolu dowiedziałam się że dzieci z zD są najmniej niepełnosprawne z wszystkich dzieci niepełnosprawnych :spoko: ,bawią się same,jedzą same,piją i się integrują.
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
marlena 
nawijacz
Marlena


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 661
Skąd: Karlsruhe/Malbork
Wysłany: 2014-02-05, 21:44   

Natka27 , qurcze maly 2latka a oni nie widza roznicy? Mi lekarze powiedzieli, zeby skladac po roku, bo wczesniej i tak mi nie dadzą, ale pewna znajoma (tez ma dziecko z zD) poradzila zebym sprobowala i dostalismy jak Nella miała 9 m-cy.Im trzeba opowiadac historie mijajace sie z prawdą. Ja do dzis gadam, ze Nella sir moczy, ze w drodze do miasta potrzebuje pieluchr bo komunikuje na ostatnia minute (co wcale nie jest prawdą) Wlasnie, nawet tu w germani trzeba sie z prawda mijac, żeby dali dziecku, to co mu sie należy, bo nie ukrywajmy nawet jak by byla super downem, to zawsze tym downem bedzie.Co do darmowego wchodzenia na baseny, to tez nie wszedzie, spotkalam sie juz z takim gdzie musialam placic za siebie jak za dziecko ;)
Hehesame sie bawia , jedza, integruja ;-) Moja sie sama bawic nie umie, chodzi caly dzien za mna i warczy .Zjeść sama zje, bo to jej ulubione zajecie, ale oczywiscie pani która decyduje o przyznaniu srodkow juz to nie interesuje , ze dzieciak pół obiadu ma na glowie, cwierc jest pod stolem i reszta w należytym miejscu ;) .
_________________
Marlena,mama Nadi 24.09.2004 i Nelly z ZD 7.12.2007 i Alessi 31.01.2012

Nasza galeria
"Bo kochac,znaczy akceptowac wady drugiej osoby..."
 
 
marlena 
nawijacz
Marlena


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 661
Skąd: Karlsruhe/Malbork
Wysłany: 2014-02-05, 21:57   

Magda, ogólnie o ludziach zD mowi sie tu Geistigbehindert(umyslowo niepelnosprawny), Schwerbehindert (Ciezko niepelnosprawny), bądź po prostu Behindert.A co do zniżek, to różnie. U nas jest i tak, że Nella placi normalnie a ja jako opiekun nie płacę nic,lub płacę jak za dziecko.To wlasnie zalezy od tych literek na legitymacji.
_________________
Marlena,mama Nadi 24.09.2004 i Nelly z ZD 7.12.2007 i Alessi 31.01.2012

Nasza galeria
"Bo kochac,znaczy akceptowac wady drugiej osoby..."
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2014-02-06, 08:02   

No widzisz marlena ,my dopiero teraz otrzymaliśmy literki B,G (rok siedzieliśmy w sądzie ;/ ) masakra jakaś . Teraz dopiero bierzemy sie za pielęgnacyjne i jak znowu będzie to tyle trwało to strzelę sobie w łeb :wow: .Tutaj wszystko idzie jak krew z nosa ...
A jaką macie pflegestufe ? 1 czy 2? Czytałam na forum że można nawet 2 dostać ,choć nawet o tym nie marzę :roll: .
My też nauczyliśmy się mijać z prawdą jak byliśmy u lekarza sądowego :roll: o wszytko było na nie :nie: . Co się pytał ,odpowiedz była "nie umie " :] i takim sposobem dostaliśmy te literki wow :wow: .
Myślę że zniżki tylko są jak są to publiczne miejsca należące do miasta :tak: . Ale jak będzie w oraktyce przekonam się ,czekamy na legitymację ...

Patryk się bawi sam i mam nadzieję że mu tak zostanie :spoko: . Każde dziecko z zD jest też inne :tak:
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-02-06, 08:43   

A my w Polsce narzekamy...
Chyba zupełnie niepotrzebnie :cool2:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kafia 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 412
Skąd: Obsza/lubelskie
Wysłany: 2014-02-06, 09:12   

Marlena pamiętasz jak szłyśmy u was do kulek z dziewczynami? Pan spojrzał na Olę i na mnie i mówi do Marleny; koleżanka chyba też potrzebuje bilet ulgowy? :lol:
Dziewczyny może trzeba "wyglądać" żeby dostać literki :lol: a później zniżkowe bilety ROTFL
_________________
Kasia-mama Oli (12 lat,ur.11.03.2006)
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2014-02-06, 10:32   

Może i trzeba wyglądać :lol: , mnie ostatnio pan pytał na basenie czy mam legitymację szkolną :lol: .

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :roll:
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
marlena 
nawijacz
Marlena


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 661
Skąd: Karlsruhe/Malbork
Wysłany: 2014-02-06, 12:48   

Tak Kasiu, pamietam ;) pamietam, ze mu powiedziałam,że dokumentu zapomniałaś a on że nie szkodzi ;)

natka27 my mamy 1.W zeszlym roku skladalam i dostalismy odmowe.Oni widza wszytko inaczej, latwiej .....Jak byla u mnie pani na wywiadzie i pytala np.ile zajmuje nam higiena codzienna np.toaleta poranna, mycie zebow itd. Co do zębów, odpowiadam, ze roznie i ze zależy to od humoru Nelly, czy np.ma ochote stac z otwarta buzia czy nie, czy zwiewa czy stoi.Pani mowi, że ich nie interesuje, ze Nelly zwiewa i naliczaja tylko 3min.*2razy dziennie (smieszne).Ze do naliczenia czasu na pflegestufe liczy sie tylko uposledzenie fizyczne a nie umyslowe :lol: Np.Pani pyta czy Nella sama je.Tak je, ale wszystko w kolo jest umazane w jedzeniu.....to tez ich nie interesuje, wazne, ze sama je.
Moja kolezanka ma pflegestufe 2 ale jej synek jest po operacji serducha.Pierwszy rok spedzil w szpitalu.
_________________
Marlena,mama Nadi 24.09.2004 i Nelly z ZD 7.12.2007 i Alessi 31.01.2012

Nasza galeria
"Bo kochac,znaczy akceptowac wady drugiej osoby..."
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2014-03-02, 14:49   

Ja chyba się do Polski wyprowadzam :roll: ,znowu dostaliśmy odmowę na zasiłek pielęgnacyjny !
Niby Patryk nie różni się wcale zdrowego od 2 latka :wow: . Ładnie je ,to nic że nie sam ;/ , śpi cała noc ;/ ,chodzi :] . Dziewczyny doradzcie co robić ,przecież pomału to jakieś żarty :] .
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
marlena 
nawijacz
Marlena


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 661
Skąd: Karlsruhe/Malbork
Wysłany: 2014-03-02, 20:34   

Odwolanie pisz! Koniecznie!
_________________
Marlena,mama Nadi 24.09.2004 i Nelly z ZD 7.12.2007 i Alessi 31.01.2012

Nasza galeria
"Bo kochac,znaczy akceptowac wady drugiej osoby..."
 
 
Terzes
milczek

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-05-21, 12:34   

No i jeśli chodzi o transport dzieci to powiem wam z doświadczenia że jedynie busy do niemiec albo niemieckie. Trzeba uważać na transport lokalny.

Polecać sobie różne strony to można po zapoznaniu się z regulaminem, który mówi wyraźnie o zasadach.
kabatka
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2015-05-21, 13:42   

Reklama? Strach otwierać ;-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu