FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko niepełnosprawne w Niemczech - o czym warto wiedzieć
Autor Wiadomość
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2015-05-21, 19:37   

Mam pytanie,jak to jest,gdybym chciała z Ewą w Niemczech pociągiem jechać.
Wsiadam w Szczecinie,ma zniżkę.
Ale czy tylko do granicy?
Czy mam mieć jakiś papier tłumaczony?
Jeździł ktoś i może podpowiedzieć?
_________________
Ewci z zD
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-03-21, 17:42   

Dawno nikt tu nie pisał a zachęcam kto może coś powiedzieć o sytuacji dzieci w niemieckich przedszkolach i szkołach. Jonatan chodzi tu do zwykłego przedszkola. Wielu ludzi się dziwi ale rzeczywiście nie dostaje on ani jednego euro w gotówce. Jesteśmy za krótko. Pół roku. Pobieramy jedynie Kindergeld na wszystkie nasze dzieci, troje bez względu na sytuację zdrowotną.
Za to przedszkole ma za darmo , dojazd taksówką i wszelkie pomoce zdrowotne jakie mu potrzeba. Załatwiamy wózek, fotelik do auta. Ma pieluchy darmowe, leki za darmo jak inne dzieci. Terapię ma w przedszkolu. O tym że mógłby mieć terapię wcześniej dowiedzieliśmy się stanowczo za późno. Nic to, lepiej późno niż wcale. Uczę się języka i pewnie wiele nie wiem, dlatego zachęcam różne mamy mieszkające w Niemczech o podpowiedzi i jakieś znaki, co można by jeszcze zrobić by polepszyć sytuację dziecka z zespołem Downa w Niemczech. Sama też mogę co nieco pomóc a myślę że rodziców uzbierałoby się sporo, takich którzy zdecydowali się mieszkać tutaj.
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
natka27 
nawijacz
Patrick luty 12'


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 731
Skąd: FFM
Wysłany: 2016-03-26, 20:19   

zeby dostac pflegestufe trzeba uzbierac skladki w kasie chorych przez 2 lata
_________________
http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=6315
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-04-02, 23:28   

Chciałabym zapytać czy ktoś z Was wie jak wygląda ulga podatkowa w Niemczech na auto ,gdy dziecko ma w dokumentacji coś takiego. Jak to wygląda w szczegółach. Na kogo może być auto, na rodzica ok?
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
mim
milczek

Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-20, 22:39   Dziecko niepełnosprawne w Niemczech - o czym warto wiedzieć

Mam córeczkę 7-miesięczną z zD i lada dzień planujemy przenieść się do Niemiec na 3-4 lata. Czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia hospicjów w Niemczech. Aktualnie mamy opiekę pielęgniarki i lekarz przychodzi raz w miesiącu, a ze sprzętu mamy pożyczony koncentrator tlenu, ssak i pulsoksymetr. Czy jest możliwość podobnej opieki w Niemczech? Będę bardzo wdzięczna za każdą wiadomość. Dodam, że wybieramy się do Geilenkirchen.
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-06-22, 23:26   

Wszystkie leki otrzymujesz za darmo, a sprzęty które musisz używać dla dziecka opłaca kasa chorych i jest możliwość mieć je całkiem w domu, bez pożyczania. Cała opieka, nie wiem co wchodzi w tę kwestię ale bardzo dużo to jest jest finansowana przez kasy chorych, urząd o nazwie Landkreis. Jest z tym trochę zachodu, papierów składania ale dziecko potrzebujące nie zostaje bez pomocy. Trochę to trwa, jedyny minus tej pomocy, trzeba czekać, czasem krótko czasem dłużej. O hospicjach nie wiem. Są osoby pracujace w tej branży, trzeba by sie dopytać. Jest mozliwośc że mozna dogadać się czasem po polsku.
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
mim
milczek

Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-07, 19:52   

Dziękuję bardzo za informacje :-)
 
 
aga8410
milczek

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-10-18, 14:02   Wyjazd do berlina

Wybieram się z niepełnosprawnym synem na wycieczkę do Berlina. Syn ma 5 lat. Czy przysługują nam jakieś zniżki, chodzi mi o wstępy do muzeów czy przejazdy komunikacją miejską ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu