FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja ruchowa W Poznaniu
Autor Wiadomość
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-01-21, 21:36   

ladybirdka napisał/a:

Warunkiem jest zameldowanie w Poznaniu oraz udokumentowane leczenie.

Wybrałybyśmy się,ale nie miszkamy w P-niu :cry: Szkoda.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
ladybirdka 
gaduła


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 313
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-22, 13:48   

Właśnie nie rozumiem, dlaczego zamykają się tylko na mieszkańców Poznania...

Tu jest ich oferta: http://www.centrum-rehabilitacji.com.pl/

Przed uczestnictwem w jakichkolwiek zabiegach dziecko najpierw jest zapisywane na konsultację z dr rehabilitacji, który ocenia, jakie zajęcia, zabiegi będą dla dziecka wskazane. Dziś dzwoniłam i umówiłam się już na przyszły tydzień, także jak widać szybko.
_________________
Kamila - mama Filipka ur.15.04.2008

Filipek
Filipkowe nagrania
 
 
ladybirdka 
gaduła


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 313
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-09, 12:40   

Dla zainteresowanych rehabilitacją w WCR - jesteśmy z Filipem po konsultacji u pani doktor i Filip ma zapisane 10 h doskonalenia chodzenia i 10 h ćwiczeń równoważnych.

Generalnie zapisują na tę rehabilitację (czy inne zabiegi) ciągiem, tzn. chodzimy codziennie przez kolejne 10 dni (bez weekendu), potem jest konsultacja znów u lekarza i zapisuje na następne zabiegi. Nasza pani rehabilitantka pracuje Bobathami i PNF.
Centrum jest nowe, więc ładnie urządzone, sprzętu sporo mają.
Jeśli ktoś ma czas by dojeżdżać z dzieckiem codziennie - warto skorzystać. Zajęcia są albo przed południem albo po południu. Mają jeszcze wolne miejsca.
_________________
Kamila - mama Filipka ur.15.04.2008

Filipek
Filipkowe nagrania
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-02-09, 16:20   

Kamilo macie fajnie :-) ,szkoda,że to tylko dla Poznaniaków,bo pewnie bym skorzystała.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-10, 23:30   

No niestety, na ul. Bułgarskiej tylko dla poznaniaków. Aby się tam dostać musiałabym Jasia przemeldować do Poznania, do mojej mamy. Trochę za duzo zachodu wiec na razie dałam sobie spokój.
Na os. Zwycięstwa usłyszałam , ze czas oczekiwania na przyjecie to 6 miesięcy wiec tez odpuściłam....
Jedziemy w tym tygodniu na os Sobieskiego 109. Czy ktoś tam już był ? Coś wiadomo o tym ośrodku ?
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
krakowianka79 
mruczek

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 132
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2010-02-11, 13:06   BASEN

Witajcie znowu ja pytająca :papa:

czytam, żę chodzicie na basen z dziećmi, ale czy to są jakieś specjalne zajęcia?

Czy ja mogę chodzić na prztykład co sobotę i tak o sobie z Jagódką oczywiście bawiąc się z nią w wodzie i ćwicząc.

Chodzi o to czy mozna samemu czy to muszą być jakieś specjalne ćwiczenia?

Amoże jakieś ćwiczenia w wodzie znacie dla maluchów? :prosze:
_________________
AGA mama Moniczki ur. 9.11.1996 i JAGÓDKI Aniołka (18.02.2010)
http://jagodkamonikakrako...uaries&a=Detail
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-02-11, 14:29   

Polecam wątek -----> Idziemy na basen

I wyszukiwarkę !
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
gregona 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-12, 09:42   

Wątek przygasł, odświeżam - zapisałam się na pierwszą wizytę do ośrodka dziennej rehabilitacji na Polnej, ale nie dość że termin dopiero na drugą połowę października to jeszcze nam tam mocno nie po drodze, bo mieszkamy na os. Rusa. Moja pediatra zasugerowała żebym poszła do ośrodka rehabilitacji na os. Piastowskim czy ktoś tam był i mógłby polecić kogoś? Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.
 
 
kasienka 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-08, 23:16   

Witam serdecznie,
jestem całkiem nowa, ale chciałam się zapytać czy ktoś słyszał o rezonansie stochastycznym i czy poleca? Bo czytam mądre artykuły i brzmi dobrze, ale lepiej znać opinię "na żywo". Nie tania sprawa, ale skoro ma dać efekty to może warto?
Pozdrawiam z Poznania!
Kasia
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-09, 12:11   

kasienka napisał/a:
Witam serdecznie,
jestem całkiem nowa, ale chciałam się zapytać czy ktoś słyszał o rezonansie stochastycznym i czy poleca? Bo czytam mądre artykuły i brzmi dobrze, ale lepiej znać opinię "na żywo". Nie tania sprawa, ale skoro ma dać efekty to może warto?
Pozdrawiam z Poznania!
Kasia


Kasiu, o rezonansie stochastycznym nic nie wiem, może ktoś się odezwie w tym temacie, ale póki co miło nam będzie Cię poznać w w tym wątku
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Nadi
milczek

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-07-23, 19:45   

Czy ktoś z Was chodził na rehabilitację na os Sobieskiego do Ośrodka Leczniczo - Rehabilitacyjnego "Zawsze Razem" oraz jakie są Wasze doświadczenia z WCR na ul. Bułgarskiej, kogo tam polecacie.
 
 
agnes W 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sie 2013
Posty: 366
Skąd: k/Poznań
Wysłany: 2014-07-24, 10:51   

Na rehabilitacje WCR na ul. Bułgarskiej , chodzimy od urodzenia Franka do p. Radka Rutkowskiego jesteśmy bardzo zadowoleni , nie raz też mieliśmy rehabilitacje z p. anią i p. Eweliną ,wszyscy bardzo fajni i super pracują z dzieckiem , teraz mamy małą przerwe bo Franuś był chory . Korzystamy również ze specjalistów , kardiolog , neurolog ,psycholog , pedagog specjalny . Ja jestem bardzo zadowolona :-)
_________________
Aga -mama Huberta 14 i Franka z ZD (12.04 2013)
 
 
mim
milczek

Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-26, 20:54   

Czy ktoś może polecić rehabilitanta/tkę dojeżdżającą do domu? Wyszyliśmy z córeczką (6m) ze szpitala w zeszłym tygodniu i chcielibyśmy zacząć działać. Z hospicjum nie wiadomo kiedy się pojawią, a ja nie chcę tracić czasu, który teraz jest bardzo cenny.
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-26, 21:08   

Wiem, że jak Marceli się urodził, to była taka pani rehabilitantka, która dojeżdżała do domu, ale za Chiny nie pamiętam jak się nazywała, bo my nie korzystaliśmy z jej usług. Spróbuję zapytać koleżankę.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
mamasita 
milczek

Dołączyła: 03 Cze 2015
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-25, 13:18   Gdzie w Poznaniu na Vojtę?

Poznanianki!
Czy któraś może polecić sprawdzonego rehabilitanta stosującego metodę Vojty? Moja córeczka ma 14 miesięcy i jest rehabilitowana Bobathami, ale wciąż się zastanawiam czy nie spróbować...
_________________
Naty, Mama Marcelinki z zD ( ur. 16.08.2015 ) i Mateuszka ( ur. 2011 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu