FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Uważaj na leki/kosmetyki
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2009-03-04, 21:15   

Szkło w popularnym leku dla dzieci

Dziennik "Polska" podaje, że w ampułce lakcidu, leku podawanego dzieciom podczas kuracji antybiotykowej, znalazło się szkło. Feralna seria została wycofana z aptek - zapewnia producent.

Lakcid to jeden z najczęściej podawanych dzieciom probiotyków. Podaje się go równocześnie z antybiotykiem, bo odbudowuje mikroflorę bakteryjną w jelitach i zapobiega biegunkom. Dostępny jest bez recepty. Choć producent zapewnia, że feralna seria została wycofana z aptek, nie wiadomo, ile leku znajduje się jeszcze w sprzedaży i w domowych apteczkach.

Szkło do leku dostało się najprawdopodobniej przez rozszczelnioną maszynę, która zamykała ampułki z lakcidem.

Źródło :arrow: WP

- Prosimy pacjentów, którzy posiadają lakcid w ampułkach z serii 073208, aby przynieśli je do apteki. Lek zostanie wymieniony - powiedział dyrektor do spraw produkcji w Biomed Lublin, Artur Bielawski.

Jak podkreślił, dotyczy to wyłącznie lakcidu w ampułkach o wskazanej serii. Chodzi o ok. 25-27 tys. ampułek.

Źródło :arrow: WP
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-08-13, 21:20   

Zobaczyłam reklamę Ibupromu i nie mogę się powstrzymać.
Muszę przestrzec przed tym paskudstwem. Połknelam wg ulotki 2 tabletki Ibuprom zatoki. Czekalam przed centrum zdrowia dziecka na wizyte z Bartusiem i jego rodzicami. Dostalam takich duszności ze udzielono mi pierwszej pomocy i karetka zawiozla mnie pod tlenem do szpitala kolejowego.Tam dostalam między innymi salbutamol. Final taki wylądowałam na intensynej i caly tydzien spedziłam w szpitalu Bielańskim Jestem uczulona i mam poskudną postać astmy, a wszystko to za sprawą ibuprom zatoki.
Jeśli kogoś zainteresuje temat - proszę pytać.

post został przeniesiony :arrow: stąd
kabatka
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-14, 14:01   

bebe ale to chyba indywidualnie tak zareagowałaś co?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-08-14, 15:33   Uwazaj na leki

Nie, podobno ibuptom jest alergenny.Byłam przetestowana na leki przeciwbólowe i najbezpieczniejszy jest Apap.Ataku astmy nie miałam więcej.ale w kazdej chwili mogę miec.Leki które, noszę przy sobie to Buventol i Neptil sa to wziewy .odpowiednio podawane w razie infekcji.przez dwa tygodnie eliminują antybiotyk Mam rospiskę od alergologa .Zawieraja sladowe dawki sterydow.
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-08-14, 22:27   

Akurat mnie Ibuprom bardzo pomaga, a APAP prawie wcale.
Myślę, że to jednak sprawa indywidualna :roll:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-08-15, 08:53   

Przepraszam nie dodałam żę chodzi o Jbuprom Zatoki.Największemu wrogowi nie życzę tego co przeżyłam
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-08-15, 09:02   

Ja też częściej korzystam z ibupromu, bo apap nie za bardzo działa na moje (powtarzające sie niestety coraz częściej) kilkudniowe bóle głowy.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2009-08-15, 11:18   

Dziewczyny a czy próbowałyście leku Solpadeina ?
Jest w formie tabletek i do rozpuszczania , w smaku paskudny ale na bóle głowy świetny.
A ja naprawdę mam koszmarne kilkudniowe bóle głowy.
_________________
mama Mateuszka ur.28.08.2000 i Maciusia
z ZD ur. 18.09.2007
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-08-15, 12:35   

Unikam tabletek jak diabeł święconej wody.Teraz po testach i prowokacji jedyny który mogę to Apap. Mogę tylko białe tabletki ,żółty barwnik też uczula.Nadmienię jeszcze że uczuliłam się na Ibuprom zatoki za trzecim razem.
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-01, 09:32   

W popularnym płynie do kąpieli dla dzieci Babydream wykryto... groźne dla zdrowia drobnoustroje! Bakterie z gatunku Serratia mogą powodować podrażnienia, biegunki, a nawet doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, czy sepsy! Skażony towar sprzedawany w drogeriach Rossman zdjęto z półek, ale kilka tysięcy sztuk mogło trafić do polskich domów.

Niemiecki producent płynu poinformował sklepy Rossman, że w płynie do kąpieli Babydream wykrył bakterie Serratia marcescens. Skażone były dwie partie o pojemności 500 ml i 1000 ml serii 11/2014 11 oraz 11/2014 12 – łącznie 3481 sztuk.

Stwierdzono co prawda, że płyny zawierają śladowe ilości tego groźnego drobnoustroju, ale i tak są bardzo groźne. Tym bardziej, że narażone na ataki tych świństw są małe dzieci! Na szczęście Rossman stanął na wysokości zadania.

:arrow: Czytaj dalej

Dzięki bebe :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-01-16, 20:30   

Euvax B
Główny Inspektorat Farmacetyczny wycofał ze sprzedaży część szczepionek EUVAX B. Jak podaje GIF szczepionka została wycofana ze względu na niehemogenność (niejednorodność) preparatu

Euvax B jest szczepionką przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Stosuje się ją m.in. u noworodków.

Wg GIF "wygląd tych preparatów był tak zmieniony, że nie przeszłyby przez igłę strzykawki." Główny inspektor farmaceutyczny Zofia Ulz zapewniła, że rodzice zaszczepionych niedawno dzieci mogą być spokojni - wadliwe szczepionki nie zostały podane.

Tripacel
Główny Inspektorat Farmacetyczny wycofał ze sprzedaży część szczepionek Tripacel. Jak podaje GIF szczepionka została wycofana ze względu na niehemogenność (niejednorodność) preparatu.

Tripacel to skojarzona, bezkomórkowa szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, stosuje się ją m.in. u niemowląt.

Wg GIF "wygląd tych preparatów był tak zmieniony, że nie przeszłyby przez igłę strzykawki." Główny inspektor farmaceutyczny Zofia Ulz zapewniła, że rodzice zaszczepionych niedawno dzieci mogą być spokojni - wadliwe szczepionki nie zostały podane.


ERDOMED
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją z 14.09.2013 wycofał z obroty ERDOMED - 225 mg - proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej.

Wycofane numery serii:
123505 z datą ważności: 09.2015
133501 z datą ważności: 05.2016

Erdomed jest zalecany w leczeniu sekretolitycznym w ostrych i przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc połączonych z nieprawidłowym wydzielaniem i transportem wydzieliny śluzowej u dzieci i dorosłych. Stosowany jest również w leczeniu zapobiegawczym sezonowych zaostrzeń przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Pyrosal
Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 1/WC/2014 z dnia 8 stycznia 2014 roku wycofał z obrotu na terenie całego kraju syrop Pyrosal o następujących seriach
1) seria 020713, data ważności 07.2016 r.
2) seria 010813, data ważności 08.2016 r.

Decyzja podjęta przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego wynika z decyzji podmiotu odpowiedzialnego Wrocławskich Zakładów Zielarskich "Herbapol" SA podjętej w związku z brakiem spełnienia wymagań specyfikacji dotyczących badań organoleptycznych, czyli wystąpieniem w niektórych opakowaniach grudkowatego osadu na powierzchni syropu.

Decyzja otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-14, 13:03   

Cytat:
Rutinoscorbin wycofany ze sprzedaży

Niedotrzymanie standardów produkcyjnych jest przyczyną wycofania z aptek w całej Polsce kilkuset serii jednego z najpopularniejszych leków.

Przyczyną decyzji było „stwierdzenie niedotrzymania standardów produkcyjnych przez jednego z dostawców substancji czynnej" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez inspektora farmaceutycznego dla GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, producenta Rutinoscorbinu. Firma, która zgłosiła się do kontroli sama, zobowiązała się do natychmiastowego wycofania leku z rynku.

Z obiegu ma być wycofane w sumie od 250 do 350 serii, z datą ważności między marcem 2013 a grudniem 2016 roku. Stanowi to ok. 8 proc. wszystkich opakowań, które trafiły do aptek.

_____________
Dalej informacja :arrow: czytaj tutaj >>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-16, 17:09   

:arrow: Wycofano syrop na kaszel Drosetux
Decyzja GIF dotyczy serii M3090434, której data ważności upływa we wrześniu 2018 r. i ma rygor natychmiastowej wykonalności.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu