FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Termometry - jakich używacie
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-06, 21:08   Termometry - jakich używacie

Termometry rtęciowe do lamusa - znikną z aptek
IAR, ABa

Od kwietnia przyszłego roku z aptek znikną termometry rtęciowe. Wtedy zaczną obowiązywać unijne przepisy dotyczące wycofania ze sprzedaży wyrobów medycznych zawierających rtęć. Chodzi o termometry i aparaty do mierzenia ciśnienia krwi zawierające ten silnie toksyczny metal.

Wiceprezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych - Joanna Kilkowska powiedziała, że przepisy nie oznaczają, że trzeba będzie pozbyć się tradycyjnych termometrów. Zakaz będzie dotyczył jedynie ich sprzedaży i produkcji.

Komisja Europejska chce, aby tradycyjne termometry rtęciowe były zastępowane nowoczesnymi elektronicznymi. 6 lat temu zakaz sprzedaży rtęciowych termometrów lekarskich wprowadziły Stany Zjednoczone.
:arrow: źródełko

^^^^

Będąc w ciąży za każdym razem podczas pobytu w szpitalu tłukłam termometr rtęciowy :roll: Teraz sobie znalazłam sposób postępowania z rozbitym termometrem ;/

Co należy zrobić z rozbitym termometrem rtęciowym

1. Intensywnie przewietrzaj pokój, równocześnie odcinając go od innych pomieszczeń domu. Jeżeli to możliwe przez co najmniej jedną godzinę używaj wentylatorów, aby zwiększyć wentylację.

2. Zbierz rtęć przy pomocy zakraplacza do oczu lub zbieraj jej kulki przy pomocy sztywnego papieru (np. karta do gry)

3. Włóż rtęć, skażone przybory (zakraplacz, papier) oraz rozbite szkło do zamykanego plastikowego worka. Włóż ten worek do kolejnego zamykanego worka, a wszystko razem do trzeciego zamykanego worka. Dokładnie zamknij wszystkie worki. Włóż worki do zamykanego plastikowego pojemnika z szerokim wylotem.

4. Skontaktuj się z lokalnym oddziałem zajmującym się sprawami ochrony zdrowia (w Polsce Wojewódzki Inspektorat Sanitarny), aby uzyskać informacje nt. najbliższego miejsca składowania rtęci. Jeżeli dostarczenie rtęci do takiego miejsca nie jest możliwe postępuj zgodnie z lokalnym przepisami.

5. Jeżeli pogoda na to pozwala, pozostaw otwarte okna, przez około dwa dni, aby mieć pewność że pomieszczenie zostało całkowicie wywietrzone.


:arrow: źródełko

hmmmm rozbite przeze mnie kulki rtęci zbierała pani sprzątaczka miotłą :-?

^^^^

A jeśli chodzi o termometry po porodzie - używaliśmy i elektronicznego, i rtęciowego. Jeśli elektroniczny coś pokazał nie tak, sprawdzałam to rtęciowym (na każdym oddziale mówili wtedy, że bardziej wiarygodny niż elektroniczny).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2008-08-06, 21:18   

no właśnie coś w tym jest...rtęciowy jest bardziej wiarygodny, chociaż niby niebezpieczny i nieekologiczny. szkoda tylko, że te elektroniczne wynalazki, bez wględu na cenę jakoś u nas zawsze szwankowały i wracaliśmy do korzeni...rtęciowych ;-)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-08-06, 21:20   

W Cieszynie na oddziale noworodków każde dziecko dostaje końcówkę, a pielegniarka mierzy temperaturę dousznym termometrem na podczerwień.
Po powrocie z porodówki do domu zakupiliśmy taki sam i służy nam do dzisiaj bezproblemowo (tj. 4,5 roku).
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
motylek11 
gaduła


Wiek: 46
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 507
Skąd: Legnica
Wysłany: 2008-08-06, 21:21   

O rany! :wow: moja połowa podwórka bawila się rtęcia, rękami :-( , muszę sprawdzić czy czasem nie świece w nocy :lol: :lol:
my używamy elektronicznego :spoko:
_________________
Kasia-mama Nikoli z Z.D (11.09.2007)Juli 09.09.2010.Nikola http://www.zakatek21.pl/f...ighlight=nikola
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2008-08-06, 21:22   

o widzisz Grażynko u nas takich nowości nie było, dzięki :prosze: rozejrzę się po necie by zakupić takie cacko, skoro sprawdzone i służy.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-07, 01:47   

Przeszlismy wynalazki rozne i jednak rteciowy niezawodny.
Termometry elektroniczne sa ok jesli jest ok bateria..inaczej przeklamuje wynik.

W szpitalu czesto np. badaja elektronicznie,a potem i tak kilka razy dostalismy rteciowy do potwierdzenia wyniku.

Moze ktos wymysli rteciowy nietlukacy, np. z szkla hartowaneo??
 
 
marlena 
nawijacz
Marlena


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 661
Skąd: Karlsruhe/Malbork
Wysłany: 2008-08-07, 07:39   

Ja posiadam taki co Grazynka i jestem bardzo zadowolona.Jest o tyle dobry,ze pokauzje stan bateri.
_________________
Marlena,mama Nadi 24.09.2004 i Nelly z ZD 7.12.2007 i Alessi 31.01.2012

Nasza galeria
"Bo kochac,znaczy akceptowac wady drugiej osoby..."
 
 
_basia_ 
gaduła

Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 332
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-07, 08:32   

Ja używam elektronicznego ale w zapasie mam rteciowy
_________________
Basia-mama Ali z zD ur.24.09.2007r.
 
 
Ika 
gaduła

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 443
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2008-08-07, 23:46   

Ja tak moze z innej beczki ale odnosnie termometrow: m-c temu przeprowadzalismy sie i moj Filip wygrzebal gdzies termometr (scienny), gdy weszlam do pokoju caly byl umazny na czerwono - buzia, koszulka itd. Tragedia, to co wtedy przezywalam to szkoda gadac.
Przegryzyl ten termometr - nie bylo wszystkich czesci, na szczescie okazalo sie ze to nie rtec... i ze nie polknal niczego. Dlatego dziewczyny - jak macie male dzieciaczki w domu to wybierzcie termometr ale nie rteciowy. Dzieci sa takie zdolne, ze nawet sie nie spodziewamy kiedy cos wykombinuja.
_________________
Iwona mama Leny 5,5 (zD) i Filipa 6,5 lat (PDD)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-29, 10:56   

:arrow: Termometry rtęciowe w kwietniu znikną z aptek
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2009-03-29, 13:43   

My mamy taki elektroniczny do ucha firmy Braun i jest do d... , za kazdym razem pokazuje inna temperature , a ja na nim zawsze mam stan podgoraczkowy (a moze naprawde mam :nzastanawianie: ) ja na nim nie polegam :nie: , polegam na moim oku, tzn . znajoma pokazala mi technike ; zamknieta powieka dotykamy dziecka glowy i po jakims czasie czlowiek wyrabia sobie termometr w powiece i tak wlasnie mierze temperature moim dzieciom :tak:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-03-29, 19:25   

Ja tak robię ale językiem bo ten ma zawsze 36,6 no chyba że mama jest chora, ale jak mam podejrzenia gorączki to sprawdzam termometrem, jednak u nas ten do ucha też nie zdał egzaminu, myślę że Maja ma za wąskie przewody, bo go nawet wsadzic nie mogę.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-03-29, 19:48   

ja kupiłam z allegro taki na podczerwień - do ucha i czoła, ale nie w ząb nie rozumię instrukcji obsługi. Niby proste urządzenie :-?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
KasiaJastrząb 
gaduła
Kasia mama7+Blanka

Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 266
Wysłany: 2009-03-30, 08:56   

My mamy taki do ucha bardzo prosty w obsłudze i szybki, pomiar w 2 sekundy.

Elu może twój działa podobnie,
po naciśnięciu przycisku od wewnątrz pokazuje się temp. z ostatniego pomiaru- czekam aż pojawią się 3 poziome kreski, wtedy umieszczam termometr w uchu (szczelnie) i naciskam przycisk z góry, termometr zapiszczy i gotowe. :spoko:
_________________
Kasia mama Tymka, Ewy, Tomka, Klaudii, Konrada, Kingi, Blanki z zespołem Downa
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-03-30, 16:43   

Ja mam taki elektroniczny - ale nie do ucha tylko zwykły.
I zauważyłam, że dobrą temperaturę pokazuje dopiero za drugim razem
Zawsze więc mierzę dwa razy, np. najpierw sobie - a potem Patrycji.
Inna sprawa, że ja i bez termometru wiem, kiedy Patrycja ma gorączkę, wystarczy mi ją dotknąć.
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu