FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnosprawni nie mają wstępu do Kanady?
Autor Wiadomość
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-08, 17:48   Niepełnosprawni nie mają wstępu do Kanady?

Cytat:

Niepełnosprawni nie mają wstępu do Kanady?
GIG, Daily Mail
2008-08-08, ostatnia aktualizacja 2008-08-08 12:45

Marzenie brytyjskiej rodziny o lepszym życiu w Kanadzie legło w gruzach, kiedy urzędnik imigracyjny odmówił im wizy z powodu niepełnosprawnej córki - pisze Daily Mai


Paul Champan razem z żoną Barbarą-Anne i dwójką dzieci - 16-letnim Jackiem i 7-letnią Lucy z podekscytowaniem czekali na dzień, kiedy wreszcie przeprowadzą się do Nowej Szkocji, w Kanadzie. Sprzedali dom w Wokingham (Berkshire), kupili liczącą sobie dwa akry posiadłość, spakowali walizki i w końcu wsiedli do samolotu. Jednak już na kanadyjskiej granicy, na lotnisku w Halifax okazało się, że ich sen nie ma prawa się spełnić. - Dlaczego przywieźliście córkę do tego kraju? - brutalnie zapytała urzędniczka imigracyjna i wyjaśniła zdziwionym Brytyjczykom, że niepełnosprawni nie mają wstępu do Kanady.
Kanadyjskie prawo mówi, że osobom, których stan zdrowia może wymagać stałej opieki ze strony państwowej służby zdrowia i systemu opieki socjalnej, nie zezwala się na wjazd do kraju. Lucy Chapman cierpi na rzadki defekt genetyczny zwany syndromem Angelmana. Rozwija się wolniej niż inne dzieci i nie mówi. Nie bierze żadnych leków, ani nie wymaga dodatkowej opieki medycznej. Przed podjęciem decyzji o emigracji, rodzice dziewczynki zasięgnęli porady w kanadyjskim urzędzie imigracyjnym i dowiedzieli się, że choroba ich córki nie będzie stanowiła problemu. Przyjechali jako turyści, jednak za dwa tygodnie mieli otrzymać tymczasowe prawo pobytu. Marzyli, że kiedyś będą mogli ubiegać się o prawo stałego pobytu w Kanadzie. Pozwolono im zostać zaledwie przez 18 dni.

Państwo Chapman, którzy wrócili wczoraj do Wielkiej Brytanii i zatrzymali się u przyjaciół wynajęli już kanadyjskiego prawnika. - To niedorzeczne, żeby w 2008 roku niepełnosprawnemu dziecku odmawiano wjazdu do cywilizowanego kraju - mówi Barbara-Anne. Rzecznik prasowy kanadyjskiego urzędu imigracyjnego twierdzi, że niepełnosprawni mają prawo do osiedlenia się w Kanadzie, o ile przed przyjazdem dopełnią wszystkich niezbędnych formalności.



zrodelko

Uczciwie powie mnie ta wiadomosc polozyla na lopatki nad glupota urzednicza.
Rozumiem, np. ustawe o ograniczeniach w pomocy nad opieka, leczeniem, rehabilitacja dla emigrantow..ale taki obrot sprawy??

A gdzies tam myslam o wycieczce...ku temu pieknemu krajowi...
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-08-08, 18:38   

Ooooo, a to Ci wiadomość! :wow:
Od 15 lat mam w Kanadzie braciszka. :roll:
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-08-08, 19:48   

Powrót do epoki IV Rzeszy ?
Że niby tylko błękitnoocy i czyści genetycznie obywatele ?
Współczuję.....
Skreślam Kanadę.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-08, 22:32   

A ja chciałam tam za rok na wakacje moją Agnieszke posłać ( o ile bym na podróż nazbierała :lol: ) - no i nie muszę sie juz martwić, że mi kasy zabraknie na bilet, hahaha
A fe, kanadole!
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-08, 22:56   

Trigo ale Agnieszke wpuszcza....
Ale moze prowadza jakies specjalne badania ;/
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-08, 23:00   

ale ja nie chcę Jej wysyłać do ostoi nietolerancji.
No to oszczędzę :lol: - na bilet do bliższego kraju anglojęzycznego (chociaż Aga woli niemiecki, o zgrozo!!!) szybciej nazbieram ;-) i to do takiego, gdzie niepełnosprawnych nei traktują w taki paskudny sposób.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-09, 00:11   

To nawet wiem gdzie ja mozesz wyslac :lol: ;-)

I kto bedzie sie cieszyl z takiej wizyty :spoko:

A i rodzinnie moze ... ;-)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-09, 00:13   

:lol: no tak, nie pomyślałam :-D
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-09, 00:16   

za to ja mysle caly czas....

Jak to wszystko ugrysc... ;/ :-?
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-09, 00:38   

Są wymiany młodziezy, ale Agnieszce trochę brakuje do wymaganych 16 lat ... choc podobno można i gdy dziecko ma ukończonych 14 wiosenek, ale na razie nei pytałam, bo mnei ta Kanada cały czas mąciła, ale ja się powaznie bałąm Agnieszke wysyłać aż tak daleko... Chyba na taką podróż aż tak daleko od domu to faktycznie jest za młodziutka.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-09, 00:50   

Oj ale ja mysle o dzieciakach niepelnosprawnych....
NP. teatr??
Jakis pomysl typu ...dzieci zwiedzaja swiat??
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-09, 00:56   

Jak wiesz, od lat "chjodzi" za mną Bornholm, ale na razie nie mam na tyle kasy, by zabrać gromadkę teatralnych chociażby dzieci na wyjazd.

Nie takei to proste.

A Agę miałam sama wysłac do Kanady, juzna wakacje w tym roku, ale sie rozmysliłam, bo i kasy tyle nie miałam, no i młoda stanowczo za młoda.
Może za rok???? Ale wolałabym, żeby miała te wymagane 16 lat.

Poza tym nie puszczałąbym Jej w neiznane, w Vancouver mieszka moja koleżanka z podstawówki i od dawna proponuje, że mogę przyjechać do Niej, zapewni dach nad głową, ale ja nei pojadę, bo dzieci nei zopstawię, a na cała gromadkę nie mam kasy. Więc stanęło na wyjeździe Agnieszki, ale to nie tak hopsiup - moze i świat się skurczył, ale nie wiem, jak bym przezyła wyjazd Agi tak daleko. Już gdy odprawialiśmy Beatę do Marsylii, a Roberta O z dziećmi do Anglii - miałam dośc wrażeń....

A tu chodziłoby o moje dziecko, i to w wieku, gdy chormony szaleją...

Co do wyjazdu grupą jednoświatową, mysl, moze szybciej coś wymyślisz niż ja tutaj. Bo ja mogę ewentualnie zabiegać o środki, ale realiów poszczególnych krajów nei znam.

W listopadzie grupa teaytralna jedzie na międzynarodowy festiwal do Bratysławy, na kilka dni... Kasę na podróż mam, co do wyzywienia i zakwatyerowania - jeszcze muszę zdobyć.

A gdybym miała jakieś dane bliżej określone (termin, miejsce, kwota) - pisałąbym projekt i na inny kraj, np na ferie zimowe lub letnie. Tyle, ze bez 100% pewnmości otrzymania dotacji, bo to nie jest takei proste.
No ale zobaczymy, co da sie zrobić. Co do Bornholmu, to mam dobry kontakt z "tamtej" strony, kwestia tylko zdobycia odpowiedniej ilości środkó, by pojechały dzieciaki z biedniejszych rodzin, a nie tylko te, których rodziców stać na opłacenie pobytu i dojazdu.

Oooo, a moze wiesz, gdzie np po Nowym Roku odbędzie się jakiś festiwal teatralny czy inny artystyczny osób niepełnosprawnych? - bo na taki cel łatwiej dają kasę z samorządów nawet, a i od darczyńców można by na ten cel zdobyć.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
  
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-09, 00:58   

Dlatego mysle, mysle...
A opisz cos o wyjezdzie Roberta O. z dziecmi do Anglii...cos mi umknelo??
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-09, 01:03   

No, wyjechali jakoś tak chyba 2 lipca, do St.Albans. Dzieciaki zostają z Mamą, on 18 sierpnia wraca.
Mama dzieci jest w Anglii od kilku dobrych lat.
Dzieci i Ona mają obywatelstwo brytyjskie.
Znaczy podwójne obywatelstwo chyba.
ps
jeszcze raz powtórzę pytanko:
a moze wiesz, gdzie np po Nowym Roku odbędzie się jakiś festiwal teatralny czy inny artystyczny osób niepełnosprawnych? - bo na taki cel łatwiej dają kasę z samorządów nawet, a i od darczyńców można by na ten cel zdobyć.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-09, 01:11   

Kurcze nie wiem ale jak tylko Ro zacznie szkole to sie dowiem... bo w szkole sa zajecia z dramy w ramach rehabilitacji mowy.
teraz wakacje....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu