FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka medyczna - Polska a zagranica
Autor Wiadomość
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-05-18, 14:55   

By nie było tak słodko i kolorowo. Trzecie podejście w ośrodku do pobrania krwi Zuzi. Moje dziecię scenę odstawiła taka jakich mało, darło się i w ogóle (tym sposobem uniknęła już dwóch pobrań, bo pani się zlitowała i przełożyła termin z myślą ze może się zastanowi i następnym razem nie będzie płakać :lol: ). Co ta kobiecina wyczyniała, prawie na uszach stała by zabawić Zuzulca, a co na to moje dziecię?: jednym okiem łupało i darło się tak ze kolor buraka przybrało. Pielęgniarka z 20letnim stażem, ponoć ,doszła w końcu do wniosku, ze ona jej krwi nie pobierze, bo dziecko będzie miało uraz do końca życia :lol: . Moja cierpliwość się skończyła gdy pani stwierdziła, ze w ogóle to jest nie możliwe bo Zuza ma niewidoczne żyły ;-) . Finał jest taki, iż Zuza została na kolejne dwa lata odesłana ze wszelkimi zabiegami igłowymi do szpitala dziecięcego :spoko: . Po wyjściu z gabinetu moje dziecko na moje pytanie :dlaczego się darłaś, odpowiedziało: bo nie było tej drugiej pani co puszcza banki mydlane . :okular:
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-22, 18:56   

Bylam dzisiaj na zajeciach logopedycznych na ktore chodzi Nancy ( ta dziewczynka z zD z ktora pracuje) , to sa zajecia prywatne ale w polowie fundowane przez stowarzyszenie, no i widac ze jak chca to umieja prowadzic zajecia, , widac babka zna sie na rzeczy.
Najlepiej bo mowie do niej ze chcialabym zeby dala mi jakies pisemne wskazowki jak pracowac z Nancy nad jej mowa , wiec mowi ze da mi oczywiscie przez Nancy mame i dodaje " moglabym podjechac do szkoly , ale ktos musialby mi za to zaplacic " , ale ja poszlam tam po pracy zobaczyc jak te zajecia wygladaja i nikt mi za ten czas nie zaplaci.
Nie cierpie ludzi ktorzy wszystko robia za pieniadze ;/
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-11-22, 19:26   

Magdalenka, ale ona nie umie inaczej, tak została wychowana. W Polsce też tak się robi coraz częściej. A i takie kwiatki jak:
Idziesz do lekarza w przychodni przyszpitalnej, w ramach NFZ, dostajesz skierowanie na zabieg, który możesz wykonać w tym szpitalu, ale musisz poczekać 9 miesięcy. I możesz ten sam zabieg, w tym samym szpitalu, mieć przeprowadzony przez tych samych lekarzy, w tym samym czasie pracy lekarzy, tym samym sprzętem. lekami i pielęgniarkami z tego szpitala, w przyszłym tygodniu, ZA PIENIĄDZE. Tego nie rozumiem. To znaczy rozumiem i nie rozumiem, bo się nie zgadzam.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-22, 19:34   

Czyli terminy sa ale chetnych nie ma zeby zrobic to panstwowo , wiec zniechecaja dlugim terminem zebys poszla prywatnie, chore to jest , tym bardziej ze o zdrowie chodzi ;/
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-11-22, 20:09   

Magdalenka, na endoprotezę stawu biodrowego czeka się dwa i pół roku!!!! Prywatnie za tydzień. W tym samym szpitalu, Ci sami lekarze pracują na tym samym sprzęcie, leżysz w tym samym szpitalu, ten sam standard, tylko jak zapłacisz to masz już, a jak jesteś biedak to czekaj. Terminy operacji państwowo są i są chętni, ale trzeba czekać. Wiesz jak boli chory staw biodrowy?
Na protezę zębów NFZ czekasz ok 1,5 roku, za pieniądza masz od ręki.
Takich przykładów można mnożyć, ale chyba nie ten wątek.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-11-22, 21:38   

Nie narzekajcie. :nie: Uwierzcie mi, że są miejsca :okular: gdzie jest gorzej niż w Polsce. I nie jest to Trzeci Świat. Któreś z waszych dzieci czekało w Polsce na wyleczenie zęba ( w narkozie) 6 miesięcy? Jak idziecie na USG piersi to badają wam obie, czy tylko tę podejrzaną? Cytologię macie raz na 3 lata? USG jajników po pięćdziesiątym piatym roku życia? Dają wam hormony jak TSH przekroczy 10 (norma do 4,2)? Wszystkie bóle chcą wyleczyć paracetamolem? Na spuchnięte kolano proponują ćwiczenie z użyciem książki? Pierwsze badanie krwi macie jak jesteście w ciąży? Jeżeli jesteście facetem to może się zdarzyć, że wam pobiorą po czterdziestce? Znacie swoją grupę krwi? Badają wam mocz papierkiem który podobno wykrywa wszystko (cukier, białko, bakterie, itd)? Nie znam nikogo komu coś nieprawidłowego wykrył... I tak dalej, i tak dalej. Ile razy w roku widzicie fizjoterapeutę, logopedę, psychologa?
90% moich angielskich znajomych nigdy nie była u ginekologa.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-22, 22:07   

Prawda :-(
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-11-22, 23:09   

zgadzam się :-(
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-11-22, 23:28   

Ale są inne plusy. Angielskie dziewczyny - nie musimy płacić za leki dla dzieci (jeśli już nam coś ktoś przepisze :lol: ), za okulary, za Piedry, za wkładki itd. Lekarze może i niedouczeni ale uprzejmi i przyjaźni. Jak karmimy to nikt nam nie każe na jakieś dziwne diety przechodzić. Wszyscy nam wmawiają, że jesteśmy genialnymi rodzicami, że dzieci cudowne itd. :lol: I że będzie jeszcze lepiej niż już jest.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-11-22, 23:35   

vagabunda8 napisał/a:
Magdalenka, na endoprotezę stawu biodrowego czeka się dwa i pół roku!!!! Prywatnie za tydzień. W tym samym szpitalu, Ci sami lekarze pracują na tym samym sprzęcie, leżysz w tym samym szpitalu, ten sam standard, tylko jak zapłacisz to masz już, a jak jesteś biedak to czekaj. Terminy operacji państwowo są i są chętni, ale trzeba czekać. Wiesz jak boli chory staw biodrowy?
Na protezę zębów NFZ czekasz ok 1,5 roku, za pieniądza masz od ręki.
Takich przykładów można mnożyć, ale chyba nie ten wątek.


Ale to nie jest wina szpitali :nie: tylko NFZ. Szpitale proszą o więcej tzw.punktów z NFZ, piszą, że mają sprzęt, ludzi i obłożenie ale NFZ nie chce dać. Naprawdę, uwierzcie, to nie jest naciąganie lekarzy.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-22, 23:38   

No gugu racja , nie jest aż taaaak zle :-D ani za dentyste za dzieci płacić nie musimy, ani za książki do szkoły , ani za składkę szkolna ( jak to się nazywało ?) :-)
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
  
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-11-22, 23:38   

Gugu no tak, jak już przypiszą ;-)
Ta niczym nieograniczona dieta matki karmiącej, zero stresu, ze coś zaszkodzi.
No i bezstresowo krew pobierają dziecku: jedna pani banki mydlane puszcza, druga prawie na palcach tańczy, trzecia muzykę relaksacyjna włącza a czwarta specjalistycznie wyszkolona w pobieraniu krwi dzieciom próbuje spuścić te jedna, bezcenna fiolkę czerwonego płynu z naszej iście anielsko drącej ryjka dzieciny. :okular: :lol: . Na koniec dziecię od góry do dołu oblepione naklejkami: "dzielny pacjent", dumnie maszeruje do domu :-) .
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-11-22, 23:39   

A ja Wam powiem Dziewczyny, że już do tej wyspiarskiej służby zdrowia się przyzwyczaiłam :-) Jak na razie nie mam zbyt dużych powodów do narzekania, wiadomo zdarzają się czasami jakieś przykre sprawy, ale da się przeżyć. Czasami nawet wydaje mi się, że w Polsce przesadnie się niektórymi problemami medycznymi przejmuje :roll:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-11-22, 23:40   

Iza w cyrku dzieciom krew pobierasz ??? :shock:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-11-22, 23:41   

Szczepionki najlepsze mamy za darmo, środki antykoncepcyjne do wyboru do koloru za darmo, wysterylizować się nawet możemy legalnie i za darmo. Oilatum dostaję bez mrugnięcia okiem.
Ale i tak za każdym razem jak moje dzieci chorują to najchętniej wsadziłabym je do samolotu i do .... Polski. :lol:
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu