FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka medyczna - Polska a zagranica
Autor Wiadomość
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-04, 13:02   

Mamagugu moze zmien Gp my zmienil;ismy i jest super..
a po dobie w szpitalu w gdyni.../ nigdy wiecej/... w sobote o 17 przyniesli chrupki kukurydziane bo tylko to maja bez mleka i moze w poniedzialek kuchnia cos zamowi...
na podlaczenie na kroplowke czekalismy ponad 2 godziny juz bedac na sali szpitalnej... i tu moglabym sie rozpisac... ucieklismy jak tylko Ro sie nawodnil...
Plakal na bol ucha - ale w sobote nic nawet prywatnie na oddzial niemozna wezwac laryngologa bo bedzie w poniedzialek!!! niema kropli do ucha, niedadza nic przeciwbolowego... bo na ucho niepomoze..!!! A wyniki opisze ktos w poniedzialek !!!

Wiec wszytko zalezy gdzie i na kogo sie trafi...
Bo w Wtorek bylismy w gdynskim szpitalu w centrum i bez problemu, w ciagu kilku godzin bez kladzenia na oddzial nawodniony przebadany....
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-06-05, 11:18   

wiem, Aqua, ze to jest loteria, ale jednak mam wrażenie że więcej "kulek, które wygrywają "jest w Polsce. Tutaj lekarze są przemili tylko ... jakby to powiedzieć ... zbyt wyluzowani, i czasami niedouczeni. Mamy juz trzeciego gp, nawet przychodnie zmieniliśmy, ale pediatra Violi od początku ta sama, zgrywająca znawcę zD. :-?
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-05, 20:55   

Mamagugu
My dzis po kolejnej wizycie u GP i odstawieniu antybiotyku -choc infekcja jest w obydwu uszach ... ale decyzja zeby odstawic juz 3 antybotyk choc na 3 dni przed podaniem kolejnego -jesli sie zdecydujemy lub pobyt w szpitalu.

Zaden z GP niedal mi do zrozumienia ze zjadl zeby na ZD ale i Ro trafiajac do nich mial prawie 14 lat i tone wspoltowarzyszacych chorob.
Za to odrazu na pierwszej wizycie zostalismy umowieni do szpitala do jednego z najlepszych pediatrow ktory kompleksowa ma sie zajmoac mlodym...
.
W Polsce tez loteria z pediatrami zalezy jak trafisz, mi omalo jedna nie przeprowadzila dziecka na druga strone bo wiedziala lepiej.
Z nasza dawna pediatra mamy super kontakt telefoniczny i tez niema problemu na konsultacje lekarska z GP.
Moze popytaj sie innych mam dzieci z Zd kogo by polecily??
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-06-05, 22:07   

O, rany :-? a Ro na zdjęciach na takiego "chłopca orzecha" wygląda. Nie wiedziałam że jest takim chorowitkiem. 3 różne antybiotyki????? tak można??? Ja się całe życie broniłam przed nimi jedząc czosnek i właściwie nigdy na nic nie chorując (podobnie jak mój tata, który dożył 73 lat mając może kilka nigroźnych przeziębień, żyłby do setki gdyby nie papierosy :cry: ) aż do cesarskiego cięcia, po którym 2 razy dostałam infekcji i zaaplikowali mi końskie dawki olewając to że dziewczyny były na moim odciąganym mleku. Ale że ja jestem maruda to zmusiłam gp do sprawdzenia czy aby na pewno może podać je karmiącej i o czywiście okazało się, że musi zmienić antybiotyk. :-x
Spotykam się ostatnio z innymi rodzicami dzieci z zD na porankach kawowych organizowanych przez PORTAGE i większością dzieciaków zajmuje się dr M. Więc nikogo innego nie znają i nie mogą polecić. Dla mnie ta pani jest jak odłączona od prądu, super skąpa jesli chodzi o jakiekolwiek badania, jej ulubione zdanie to " nie ma takiej potrzeby", no i leczy metodą bezdotykową...W czerwcu jedziemy do dr Ganowicz i dużo sobie po tym spotkaniu obiecuję... Zobaczymy.
Ach, i jeszcze ciekawostka: znajomemu strasznie spuchło kolano, poszedł do gp z nadzieją jakiegoą przeswietlenia. Lekarz zbadał kolano metodą "zmuszam się żeby dotknać" i zalecił rehabilitację. Podwiązał pod kolanem książkę i pokazał jak ćwiczyć... :lol:
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-05, 23:12   

Coz takbywa ja mialam watpliwa przyjemnosc z jedna pania GP ktora dotykajac nogi stwierdzila ze niema problemu z nerkami - a byl powazny...

Ro bardzo chrowal w polsce... tragicznie

Juz sie odzwyczailam .. i teraz ta infekcja ktora przywiezlismy....

W polsce nawet szpitale zaliczylismy ale szybko z jednego ucieklismy :okular:

Niestety teraz trzeba jakos cholere wyleczyc .. choc zaczyna byc podejrzenie czy teraz to po infekcji niema tla alergicznego ... mam go obserwowac podawac paracetamol 4 razy dziennie aby niebolalo i ocenic ... a w polowie przyszlego tygodnia do GP.
Dzis GP powiedzial ze gdyby Ro byl jego dzieckiem odstawilby choc na kilka dni antybiotyk .. i to nam zalecil.. wiec sie dostosujemy.
Ma silny syrop rozzedzajacy wydzieliny, i zobaczymy ....

Mamagugu wlasnie sklaniam sie do zrobienia naturalnego antybiotyku na bazie czosnku.. w sobote wyrusze na poszukiwania kiszonych ogorkow a wlasciwie soku po nich .. i bede podawac.

Mam tez wycia z pestek grejfruta ..bo candida jest bardzo wysoka co powoduje swoe dolegliwosci, na szczescie mamy tez inhalator wiec inhalacje na nos ... a po weekendzie zobaczymy...
Pech bo w czwartek przyszly logopeda nas czeka i wycieczka klasowa w piatek.

A ze mlody mocno chory to wiem po zachowaniu i spaniu.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-06, 13:10   

:ot: o czosnku są ----> tutaj
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-06-06, 18:11   

Czujna Alicja czuwa.....
pozdrow Jagode .. dzis Ro ja wspominal
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-07-04, 18:23   Polsak - Niemcy Niemcy - POlska

do Niemiec wyjechalismy jak Patricia skonczyla trzeci miesiac zycia, a dzisiaj ma 11 lat. nie wiem na ile sie zmienila opieka w Polsce ale te trzy miesiace w Polsce ta byl tylko placz, troska i wielka niewiadoma! Patricia przyszla na swiat z wieloma wadami wrodzonymi (roszczep podniebienia miekkigo-kompletny, dwa kciuki u prawej raczki, wada serca VSD), jezeli chodzi o opieke medyczna to nie moge zle sie wypowiedziec, bo naprawde jestem szczesliwa ja tu sie obchodza z dziecmi!!!Opieka socjalna jest tez ok, sa trzy Pflegestufe I-do 90 min dzennej opieki, II-120 min. dziennej opieki, III-od 190 min opieki na dzien w stosuku do tabeli zdrowego dziecka.Np. Pati musze pomagac myc glowe-3 min zdrowe dziecko-0 min itd. itp. I-215Euro, II-430 Euro, III-650 Euro. Patricia chodzi do szkoly integracyjnej i ma raz w tygodniu ergotherapie, 1x tyg. logopede, 1x tyg-krankengimnastik(gimnastyke w kirunku udoskonalenia ruchowego), jak moja niunia skonczy osiemnascie lat i bedzie chciala mieszkac "samodzielni" to ma szanse dostania mieszkania ale gdzie mieszkaja dorosli z roznymi uposledzeniami, jednak"samodzielni" i zawsze jest ktos, kto nadzoruje wszystkim... to sie nazywa Wohngemeinschaft. Ale jak to jest w praktyce... zobaczymy :roll: ja chce, aby moja panna to zostala z nami, ale to do niej nalezy decyzja! :tak: Ja slyszalam, ze w Polsce tez juz cos takiego powstaje, ale gdzie? nie mam pojecia :cry:
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
Agnes 
gaduła


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 345
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-07-05, 16:21   

Ilona super to wszystko brzmi.. a z ta szansą dostania mieszkania to juz wogole.. mysle ze dlugo tak jeszcze w Polsce nie bedzie.
Niemcy zawsze slynely z dobrej opieki, nad bezrobotnymi, chorymi itd Ja postanowilam wyrobic mojemu oskarowi paszport niemiecki, moze kiedys trzeba bedzie ruszyc tylek do niemiec, i tam powalczyc.

I podoba mi sie system z przeliczaniem czasu poswieconego dzieciom.
Przynajmniej nie ma takiej niepsrawiedliwosci jak u nas.. ja dostalam rehabilitacje dla syna 2 razy w tygodniu, z tym ze w tym samym osrodku na 2 razy w tygodniu moze liczyc dziecko zdrowe ktorego jedynym problemem jest np asymetria. :(
_________________
Aga- mama Oskarka 05-10-2007- 09.07.2008 i Niny 16.05.2013 i Igora 04.07.17
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-07-05, 16:29   

Aga to naprawde smutne, tak naprawde My wiemy ile to czasu kosztuje wychowanie naszych dzieci, ale urzednicy widza to inaczej, my tez o wszysko walczymy-doslownie jak lwy!!! ale to chyba wszedzie tak jest! za trzy tygodnie mam tez wizyte urzednika, aby sprawdzil...(usiadz abys nie upadla...) czy Patricii stan zdrowia sie polepszyl, brak mi slow aby Tobie to przetlumachyc na j. plski ale cos w rodzaju czy moze jej ta choroba juz przeszla!!! :lol: to jest po prostu smieszne! mam czasami przeczucie, ze oni boja sie obys za duzo nie miala, tylko nikt nie pomysli, ze ja bym wszystko oddala jakby byla inna sytuacja!!! :tak: :*
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
Agnes 
gaduła


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 345
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-07-05, 16:46   

Ilona a moze pan urzednik wie jak wytępic dodatkowy chromosom :)
U nas moze urzednicy nie chodzą za to zaswiadczenia o niepelnosprawnosci wydaje sie na krotki czas <nie u wszystkich> nam dali na 2 lata. i za 2 lata znowu trzeba udawadniac ze Oskar ma zespol i ze nic sie w tym temacie nie zmienilo :)
_________________
Aga- mama Oskarka 05-10-2007- 09.07.2008 i Niny 16.05.2013 i Igora 04.07.17
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-07-05, 17:00   

czyli wszedzie to samo! Pati tez dostaje taki dowod dla niepelnosprawnych(darmowe przejazdy + 1osoba, ulgi podatkowe i nie musimy placic podatku na samochod) Pati ma 80%, chcielismy 100%, ale jest za ruchliwa!!! :lol: ROTFL
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-05, 17:25   

Agnes pliz używajmy przy pisaniu postów polskich czcionek :prosze:
Jestem w stanie zrozumieć, że nie używają polskich znaków dziewczyny mieszkające za granicą, ale my piszmy tak, żeby nasze posty były przyjazne dla czytającego :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Agnes 
gaduła


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 345
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-07-05, 17:39   

bułkĘ przez bibułkĘ ?? nie ma sprawy ;) < z natury jestem leniem >
_________________
Aga- mama Oskarka 05-10-2007- 09.07.2008 i Niny 16.05.2013 i Igora 04.07.17
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-05, 17:41   

za lenistwo będziemy lać :nlanie:

;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu