FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzeba opieki neurologicznej u dziecka z zespołem Downa
Autor Wiadomość
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-12, 22:53   

A ja właśnie dziś umówiłam Filipka do dr Mileckej z Poznania. Wcześnej wizyta u neurologa nie mogła się odbyć bo chore serduszko było na pierwszym planie. Ale w chwili obecnej zamierzam sprawdzic czy wszystko z małym jest ok.
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-14, 21:30   

Martus, nie czekaj, pędź do neurologa.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
martus 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 68
Skąd: Brzeziny k/Łodzi
Wysłany: 2009-03-16, 22:15   

Aniu dzięki za odp. Czy może wiesz, czego się mogę spodziewać na takiej wizycie? O początkach epilepsji i guzach mózgu już się naczytałam. Póki co Anula ma anginę i musimy odłożyć troszkę tę wizytę.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-20, 07:03   

Martus, czasmi wyjdziesz załamana i stwierdzisz, że zmarnowałaś czas, bo lekarz Cię zleje i nawet nie będzie umiał odowiedziec na Twoje pytania. :-D
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-03-20, 08:10   

Martus nie martw się na zapas ale ja też radzę Ci bys jak najszybciej odwiedziła i neurologa i okulistę.
Martus a w jakim wieku jest Twoja Ania?
Czasmi u niemowlaków oczoplas mija. Gdy ja rodziłam swojego zdrowego syna Piotra, miałam ogromne problemy z urodzeniem go, Piotr urodził się cały siny z sinymi wylewami na powiekach. Strasznie zezował a po pierwszym szczepieniu już po wyjsciu ze szpitala
( lekarka nie zbadała go przed szczepieniem, zbadała go po szczepieniu i wtedy wystraszona wyslała nas do neurologa) na drugi dzien po szczepieniu zaczął się oczopląs u mojego syna i trwa cały czas. Piotr jest dzieckiem słabowidzącym , mającym oczopląs poziomy. Okulistka i neurolog wytłumaczyli nam, że oczopląs u naszego syna to trwałe uszkodzenie neurologiczne...ale nikt z nich nie chce sie wypowiadac czy oczopląs naszego syna spowodowany jest ciężkim porodem (niedotlenieniem) czy tez bezpośrednio szczepieniem!!! Piotr w swoją kartę zdrowia, orzeczenie o niepełnosprawnosci ma wpisane oczopląs i niedowidzenie od urodzenia!!!
Taka jest nasza historia z oczopląsem.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-03-20, 08:47   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oczopl%C4%85s

Martus, tu teoretycznie możesz poczytac o oczopląsie.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-03-20, 20:36   

Wróciliśmy dzisiaj od kolejnego neurologa, ale raczej nie specjalisty tylko takiego, który jest od wystawiania skierowań na dalszą rehabilitacje w tej konkretnej przychodni. Jednym mnie zmartwił. Powiedział, ze Adaś ma ciemie wielkości jaky się dopiero urodził a ma już skończone 6 m-cy. Jak pytałam czy to coś poważnego to powiedział, że mam się nie marwić, że będziemy to kontrolować na kolejnej wizycie - za 4 m-ce :-?
No a jak się nie martwić skoro ono nie zarasta mimo, że Adaś dostaje witamine D3 :-(
Chyba musze poszukać konkretnego specjalisty w tej dziedzinie.

A i dodam, że oczopląs poziomy też mu się zdarza, ale rzadko.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
martus 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 68
Skąd: Brzeziny k/Łodzi
Wysłany: 2009-03-20, 23:28   

Ania ma 10 miesięcy. W ostatnim czasie nie była szczepiona i nie przyjmowała nowych leków, podaje jej tylko witaminki.
Anka ma oczopląs tylko w lewym oku, uwidacznia się kiedy mała patrzy w dal i w prawą stronę. Nie zezuje. Może będzie krótkowidzem?
Tak czy inaczej do lekarzy czas :-?
_________________
Marta - mama Mikołaja i Ani z zD ur. 8 maja 2008r.
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-21, 12:18   

eelusiaa, u dzieci z ZD ciemię zarasta się na ogół później. U mojej córki jak dobrze pamiętam to miała ponad 1,5 roku jak się zarosło całkowicie. Na jakiej podstawie lekarz wam przepisał D3? Zrobił jego poziom i stwierdził, że trzeba go więcej? Witaminy z grupy D u dzieci z ZD powodują zmniejszenie się napięcia mięśniowego, więc jak podał, bo "zdrowe" dzieci biorą i jeszcze takie głupoty wygaduje to radzę zmienić lekarza.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-03-21, 18:43   

Dedi, to było właśnie na tej zasadzie. :-?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-21, 20:43   

Można też reedukować lekarza :-D tak jak myśmy zrobili z naszą pediatrą :lol: . Opiekuje się nami od urodzenia małej i po około roku czasu była zmuszona zacząć czytać i rozmawiać z innymi po fachu na temat ZD, bo zauważyła że my wiemy więcej od niej i mówimy co ma robić :okular: . Tak się niestety zdarza i dlatego dobrze, że jest to forum i można wszystko sprawdzić.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-02-14, 19:59   

Czy wizyty u neurologa są potrzebne każdemu dziecku z zespołem, czy tylko wtedy gdy zauważymy jakieś niepokojące objawy?
Wiele razy przewija się w postach temat wizyt u neurologa. Ja się przyznam, że nie chodzimy wcale(poza wizyta na bóle głowy).
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-02-14, 20:28   

Grażyna różnie to jest, myśmy były, bo Majka miała podejrzenie wodogłowia. Ok roku powiedział, że nie musimy jeździć, chyba, że coś mnie zaniepokoi.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
julina 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 2306
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-14, 20:30   

Ja z Bartkiem chodzę do neurologa 2 razy w roku. W sumie to nie wiem po co, za kazdym razem sprawdza napięcie mięśniowe, odruchy i stwierdza, ze wszystko jest ok.
_________________
Monika mama Julci ( 13.05.2003) i Bartosza z ZD ( 24.11.2009)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-14, 20:32   

Grażyna, obecnie to neurolog kieruje dzieci na rehabilitację, tego wymaga większość ośrodków, - skierowanie ma być właśnie od neurologa. Stąd do pierwszych wizyt należy wizyta u neurologa. Potem, o ile nie wystąpią jakieś dodatkowe obciążenia neurologiczne u dziecka to wizyty są sporadyczne, na zasadzie ogólnej oceny rozwoju dziecka.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu