FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzeba opieki neurologicznej u dziecka z zespołem Downa
Autor Wiadomość
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-11-11, 12:36   Potrzeba opieki neurologicznej u dziecka z zespołem Downa

Chcialabym wiedziec wiecej o potrzebie opieki neurologicznej u naszych dzieci,bede wdzieczna za Wasze odpowiedzi.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Gosia 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 116
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2006-11-11, 13:05   

My bylismy dwa lata pod opiekom neurologa,wydaje mi sie to zalezy od dziecka i jego rozwoju.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-11-11, 13:18   

Ale czy Kai powinien byc pod opieka neurologa biorac pod uwage fakt iz mial wylew okoloporodowy II stopnia ?
Czy kazde dziecko z zD urodzone w Polsce widzi neurologa czy pediatra tylko w niektorych przypadkach wydaje skierowanie?
I jezeli kazde to dlaczego? co moze byc nie tak neurologicznie? (przepraszam ze Was o to pytam,ale nie mam kogo :-( )
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
  
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-11-11, 15:17   

Cytat:
Ale czy Kai powinien byc pod opieka neurologa biorac pod uwage fakt iz mial wylew okoloporodowy II stopnia ?
Wg opinii lekarza, którego się poradziłem, to Kai zdecydowanie powinien być "skonsultowany" przez neurologa.
Cytat:
Czy kazde dziecko z zD urodzone w Polsce widzi neurologa czy pediatra tylko w niektorych przypadkach wydaje skierowanie?
Czy każde dziecko z zD widzi neurologa - nie wiem. Agata jest pod stałą opieką neurologa, pomimo tego, że nie ma żadnych niepokojących objawów. Obecnie do neurologa chodzimy raz do roku i uważamy te konsultacje za istotne. Warto też zasięgnąć opinii neurologa przed podaniem dziecku niektórych leków np. nootropil. Ponadto zawsze jest potrzebna jakaś opinia lub skierowanie np na hipoterapię.
W naszym przypadku postępujący według zasady: jeżeli nas cokolwiek niepokoi w zachowaniu dziecka pytamy się o to pediatrę prowadzącego, oprócz tego pytamy się równolegle lekarzy w których mamy w rodzinie (to dużaaaa pomoc :-D ) W efekcie zdarza nam się poprosić pediatrę o skierowanie do specjalisty. Nawiasem mówiąc to większą część rehabilitacji, szczególnie w w pierwszych 2 latach życia była załatwiona w ten sposób, że sami wyszukiwaliśmy odpowiednie ośrodki i prosiliśmy o skierowanie lekarza. Krótko mówiąc trzeba samemu się dowiadywać i załatwiać.
Cytat:
I jezeli kazde to dlaczego? co moze byc nie tak neurologicznie?
Nie potrafię odpowiedzieć? Może byś napisała jakie zachowania Cię niepokoją w obszarze wynikającym z funkcjonowania układu nerwowego? To na pewno będzie więcej odpowiedzi.
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-11-11, 15:53   

W sumie to nie pytam dlatego ze cos mnie niepokoi ,bardziej dla ogolnej wiadomosci,tutaj do neurologa nie wysylaja,a jak powiedzialam specjaliscie o wylewie to kazala przyniesc zdjecia z USG i radiolog oceni.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-12, 00:03   

Patrycja też od urodzenia była pod opieką neurologa. Poradził nam to lekarz w poradni genetycznej, wśród innych konsultacji.

Szczerze mówiąc o skierowania do tych wszystkich specjalistów poprosiłam pediatrę, nie wiem czy sam by na to wpadł.

W pierwszym roku życia do neurologa chodziliśmy co 3 miesiące, chociaż nic niepokojącego nie znalazł. Ale sprawdzał odruchy, symetrię, oceniał rozwój.

Teraz chodzimy już raz do roku, są to raczej wizyty kontrolne, ale mimo wszystko czuję się spokojniejsza.

Przez jakiś czas podejrzewałam, że Patrycja jest nadpobudliwa (do dziś jest bardzo ruchliwym i żywym dzieckiem), więc chociaż ADHD neurolog mi wybił z głowy.
Uważam, jak to już któraś z Was na forum pisała, że lepsza jedna wizyta za dużo niż za mało.

Myślę więc, że Kaia koniecznie powinien zobaczyć neurolog, zwłaszcza ze względu na ten wylew. Będziesz spokojniejsza :spoko:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-11-12, 00:47   

My byliśmy u neurologa w sumie 3 razy. Pierwszy raz zaraz na początku ok. 3miesiąca.
Faktycznie to lekarka stwierdziła że wszystko jest ok. i wystawiła nam skierow. na rehabilitację, ponowna wizyta za pół roku.Jak do tej pory to te wizyty nic konkretnego nie wnoszą.Mam koleżankę ,która ma chłopczyka z MPD i też miał wylew okołoporodowy.Rozwija się b. ładnie, miał co prawda robione EEG, ale lek. stwierdził że wszystko jest w porządku. Bardziej skupili się na rehabilitacji ruchowej.Chyba,( tak mi się wydaje ) w Polsce większość dzieci z ZD zaraz na początku jest kierowanych do neurologa, chociażby dlatego żeby zobaczył jakie jest napięcie mięśniowe i jakie są jego odruchy Moro.Potem to już w zależności od indywidualnych potrzeb zalecane są kolejne wizyty lub nie.
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-11-12, 13:25   

Dzieki za odpowiedz :*
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2006-11-12, 15:43   

Moje dziewczynki obie są pod opieką neurologa. Młodsza nie ma żadnych problemów."Nic więcej neurolog nie robi" oprócz badań kontrolnych, oceny rozwoju i zaleceń podawania odpowiednich witamin .Wizyty raz na pół roku.
Starsza to inna para kaloszy. To nasza neurolog wykryła pierwsze objawy padaczki. Dzięki szybkiemu zdiagnozowniu i odpowiednim leczeniu teraz wszystko jest ok i po trzech latach można było odstawić leki przeciwpadaczkowe. Cała reszta jak u młodszej tylko dwa razy częściej.
  
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-11-13, 08:47   

magdalenko u nas - Legnica jest tak że w pierwszym roku życia dziecko powinno być u neurologa minimum raz na pół roku, potem tylko zwykłe kontrole raz do roku chyba że coś niepokoi rodziców, ja byłam z Dawidem 3 razy najpierw pod kątem mięśni - wiotkość, potem pod kątem wodogłowia - było podejrzenie u mojego Dawidka jednak wszystko okazało sie ok.
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-20, 22:20   

My byliśmy juz dwa razy jak filip miał m-ąc, 3-trzy miesiące, i teraz kolejna wizyta znowu za 3- miesiące...
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-20, 23:34   

My też jesteśmy pod opieką neurologa z CZD. Po tych wywracaniach gałek ocznych po operacji.
Na początku co 2 miesiące a teraz mam wizytę na maj 2007.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-21, 23:39   

kurde...a ja nie byłam z Jagą ani razu :oops:
..i się nie wybieram.. ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-12-07, 20:40   problemy neurologiczne

moj dwumiesieczny synek ma problemy neurologiczne, czy ktores z waszych dzieci tez mialo takie problemy, rece mi opadly jeszcze dobrze nie pogodzilam sie ze swiadomoscia zD i towarzyszacymi chorobami to jeszcze teraz to :(
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 21:13   

Palzo scaliłam Twój temat z już istniejącym.
Jakiego typu problemy neurologiczne ma Twój synek? Wyszlo nieprawidłowe USG głóki, EEG, czy jeszcze coś innego?
Możesz też zajrzeć do tematów:
:arrow: USG główki
:arrow: EEG
:arrow: Padaczka
:arrow: Zespół Westa
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu