FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
gastroskopia
Autor Wiadomość
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-09-10, 22:49   gastroskopia

witajcie Tobiasz ma mieć zrobioną gastroskopie i pobrany wycinek z żolądka czy któres z dzieci miało robione takie badanie i króraś z mam podzieli śię doświadczeniem
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-09-11, 10:25   

Mój Michał miał gastroskopię. Do badania był poddany narkozie (jak zapewne wszystkie dzieci), a więc po przebudzeniu cierpiał z powodu mdłości przez 3 godziny. Jeszcze tego samego dnia wróciliśmy do domu. Natomiast co do pobrania wycinka z żołądka, to nie wiem, jak to jest.
A co jest Tobiaszowi? Z jakiego powodu dostał skierowanie na takie badania?
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-09-13, 01:07   

Ro mial w narkozie.
Potem bylo ok, bez sensacji.
Bedzie mial jeszcze jedna odwleka od roku..ale musze zboic bo sie meczy z brzuchem ...
A w jakim celu?? Celiaka??
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-09-15, 11:43   

Aneta też miała w narkozie. Wszystko przebiegło ok.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-09-22, 11:09   Dzięki dziewczyny

dziekuje dziewczyny tak Agua cząstkowe wynik które mieliśmy wskazują że to celjaka ,ale za resztą czekamy 3 tygodnie Mozna powiedzieć że za potwierdzeniem mam madzieje że cos gorszego jeszcze nie wyjdzie bo pani doktor nie podoba się jeszcze wątroba .Ręce mi opadaja Agua czy Ro miał robione jeszcze jakieś badania na celiake oprocz gastroskopi i krwi pobrania
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-09-22, 12:00   

Dorota, a czy możesz powiedzieć jakie objawy ma Tobiasz, które spowodowały badania w kierunku celiakli? Pytam, bo Adaś też jest obserwowany w tym kierunku.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
dorota_t 
mruczek


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-10-22, 22:40   witajcie

Celiaka stwierdzona właśnie wróciliśmy od lekarza Norelka to była długa droga do stwierdzenia celiaki .Tobik jest od 10 lat na mleku sojowym i wszystko było ok do tego lata pomału odrżucał jedzenie nie chciał chleba zup itp.J niemial śiłyi kolor skóry taki przyżółcony.I jak co roku zrobiliśmy badania morfologi i pomsta do boga wszystko mało 2 miesiace podawania kwasu foljowego zelaza i na końcu zastrzyki b12 i tak nic dostaliśmy skierowanie do szpitala , a tam zaczeła się batalia wyników więc mamy nowe dwie choroby CELIAKIE i niedoczynnośc tarczycy ktorej też nie mieliśmy Pytam się lekarza dlaczego to wyszło teraz a nie wczesniej co roku latem robimy badania i wszystko było ok. Tobik ma już 10 lat i wchodzi w okres dojrzewania i organizm szaleje. Więc Adaś niech się trzyma oby nie musiał dolończyć do grupy bezglutynowców pozdrawiam pa :papa:
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-23, 08:25   

Dzięki, Adasiowi na razie badania wyszły ok, on miał przez 2 miesiące biegunkę i dlatego lekarz zaczął podejrzewać celiakię ale okazało się, że ta przedłużająca się biegunka spowodowana była kandydozą układu pokarmowego :-( .
Ja wiem, że nasze dzieci są narażone na występowanie celiakii, więc na pewno i tak będę go obserwować w tym kierunku.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-10-24, 03:32   

Dorota dopiero tu wlzlam ...mial miec robiona biopsje jelita, ale ja sie niezgodzilam, a po kilku miesiacach NFZ wycofal sie, byl okres ze NFZ nakazywal dodatkowo badanie biopsji jelita.
Dorota pomoge jak moge.
Kurcze skad...i fakt bardzo pozno wyszlo i Tbika..my mielismy celiake od 6 tygodnia zycia rozpoznana, w wieku okolo1,5-2 lata zamienili na zespol zlego wchlaniania /normy wynikow sie zmienily/, a od jakiegos czasu znow jest jako celiaka, a na mleku sojowym moj jest od 6 tygodnia zycia, i nieodrzuca.
Zbadaj watrobe, cisnij na to...bo dlugotrwala nieleczona odpowiednio celiaka robi spustoszenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu