FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin forum
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-28, 10:32   Regulamin forum

Regulamin forum
Zakątek 21


§1 Informacje ogólne, zasady rejestracji lub rezygnacji z udziału na forum
 1. Regulamin dotyczy forum pod adresem www.zakatek21.pl/forum, zwanego dalej forum.
 2. Forum służy wymianie doświadczeń pomiędzy użytkownikami w zakresie problematyki zespołu Downa (kwestie medyczne, prawne, społeczne, edukacyjne, itp.). Dyskusje na inne tematy mogą być usuwane przez Administratora. Wyłączone z tej zasady są działy "Zakątkowy początek" (dotyczy spraw organizacyjnych, technicznych, zgłaszania usterek itp.) oraz "Zakątek domowy" (w szczególności część "Zakątek relaksacyjny").
 3. Osoby niezarejestrowane mogą wyłącznie przeglądać tylko pewne części forum. Jeżeli chcesz mieć możliwość czytania całego forum i pisania postów, koniecznie się zarejestruj.
 4. Zarejestrowanie się oznacza akceptację niniejszego regulaminu wraz z jego późniejszymi zmianami.
 5. Zarejestrowanie się oznacza zgodę, aby informacje podane przy rejestracji były prezentowane innym użytkownikom (w swoim profilu można zdefiniować jakie dane mają być dostępne publicznie).
 6. Użytkownik, który zarejestrował się przed opublikowaniem zmian w regulaminie i odmawia stosowania się do zasad znowelizowanego regulaminu, a ma na koncie mniej niż 50 postów ma prawo żądać usunięcia z bazy użytkowników forum. Użytkownik, który odmawia stosowania się do zasad znowelizowanego regulaminu, a posiada na swoim koncie więcej niż 50 postów ma prawo żądać zablokowania jego konta. W obu przypadkach należy wysłać na PW lub e-mail Administratora, wiadomość o temacie: "Rezygnuję z udziału w forum Zakatek 21" i podać swój dotychczasowy nick. Osoby, które wyślą e-mail o w/w treści zostaną usunięte z bazy użytkowników forum dyskusyjnego (bądź zablokowane, stosownie do ilości postów na koncie) w terminie do 10 dni od wysłania zgłoszenia. Nie wysłanie ww. wiadomości w wyznaczonym terminie, oznacza akceptację pełnej treści nowego regulaminu oraz zobowiązanie się do jego przestrzegania.
 7. Użytkownik forum może posiadać tylko jeden nick/login na forum. Założenie przez jedną osobę więcej, niż jednego konta na forum, będzie podstawą do natychmiastowego usunięcia wszystkich kont tej osoby, bez dodatkowych ostrzeżeń.
 8. Założone konto należy do jednego użytkownika i nie powinno być udostępniane innym osobom.
 9. Użytkownicy nieposiadający na koncie żadnego posta mogą zostać usunięci z forum przez administratorów.
 10. W przypadku podania błędnego adresu e-mail przy rejestracji profilu lub braku aktywacji przez 72 godz. Administrator może usunąć nieaktywowane konto.
 11. Nick (nazwa) użytkownika nie może zawierać treści ogólnie przyjętych za nieprzyzwoite, naruszających obowiązujące normy prawno-obyczajowe lub atmosferę forum, a także wskazujących na podszycie się pod inną osobę lub naruszających zasady niniejszego regulaminu. Unikaj WIELKICH LITER w nicku użytkownika oraz znaków specjalnych, np. *({>.
 12. Użytkownik może wstawić awatar (graficzny motyw identyfikujący każdy jego post) po napisaniu 5 postów. Awatary użytkowników mogą mieć maksymalny wymiar 110 x 110 pikseli i wagę nie większą niż 14 kB. Awatary naruszające atmosferę forum, obraźliwe lub nieadekwatne do charakteru forum będą usuwane. Niedozwolone jest również używanie przez użytkowników awatarów wykorzystujących motywy graficzne używane przez Administratorów i Moderatorów forum.
 13. Pisząc posta, wyrażasz zgodę na jego publikację na łamach forum. Jednocześnie deklarujesz, że masz świadomość, że wysłana wiadomość staje się integralną częścią forum i jej usunięcie w przyszłości nie będzie możliwe. Zasada ta dotyczy również użytkownika, który sam zrezygnuje z uczestnictwa, zostanie usunięty z forum lub zbanowany. Ewentualne usunięcie takich postów na prośbę użytkownika jest wyłącznie dobrą wolą Administratora. Wyjątek stanowią wpisy zawierające dane osobowe autora lub innych osób, które zostaną usunięte w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia przez użytkownika żądania usunięcia.

§2 Zasady użytkowania forum

 1. Wypowiadaj się zawsze na temat wybranego wątku. Jeżeli zakładasz nowy wątek, dopasuj treść i temat wypowiedzi do odpowiedniej kategorii tematycznej. Wątki nie na temat lub umieszczone w złej kategorii będą przenoszone lub kasowane przez Administratora lub Moderatorów forum. W polu Temat zawrzyj esencję swojego wpisu ("Mam problem"; nic nikomu nie mówi. Rozwlekłość też nie jest wskazana).
 2. Nie dodawaj odpowiedzi luźno związanych z wątkiem, "bo tak ci wygodnie i szybciej".
 3. Mile widziane jest, aby nowy użytkownik przedstawił się w części Czas się przedstawić.
 4. Każdy użytkownik publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność.
 5. Forum jest polskojęzyczne. Jeśli zamieszczasz fragmenty w obcym języku dołącz tłumaczenie lub chociaż wytłumaczenie istoty ich treści. W obu przypadkach przestrzegaj zasad pisowni i ortografii.
 6. Forum to nie rozmowa w przelocie. Słowo pisane wymaga staranności, zwłaszcza że pomaga ona potem osobom korzystającym z wyszukiwarki forum. Posty zawierające błędy w pisowni mogą być poprawiane przez Administratora i Moderatorów. Poprawione słowa, które zawierały błędy, będą zaznaczane na czerwono (w związku z tym, aby zachować przejrzystość, prosimy nie używać czerwonej czcionki w innym celu). Mamy nadzieję, że dzięki temu, osobom robiącym błędy w pisowni, będzie łatwiej zapamiętać poprawną pisownię. Uważamy, że dbałość o przestrzeganie zasad pisowni w języku ojczystym jest naszym obowiązkiem. Nagminne robienie dużej ilości błędów w pisanych postach traktujemy jako brak szacunku dla innych użytkowników forum. Dlatego użytkownicy robiący dużo błędów w pisowni mogą otrzymywać ostrzeżenia. 3 ostrzeżenia oznaczają blokadę możliwości pisania na forum (można tylko czytać).
 7. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, zanim zdecydujesz się zadać pytanie, spróbuj znaleźć odpowiedź w forum, na portalu Zakątek 21 lub w Google - może ktoś przeżył już coś podobnego, miał podobny problem.
 8. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Formułując treść wypowiedzi, zachowaj kulturę osobistą. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników oraz nie używaj wulgaryzmów. Pamiętaj! Wolność słowa ma granice. Anonimowość w Internecie często Cię ośmiela do wypowiedzi nieodpowiedzialnych, które zagrażają dobremu imieniu innych lub je naruszają, a często również mogą przyjmować znamiona przestępstwa. W związku z tym przypominamy co w tej kwestii stanowi prawo:
  Cytat:
  "Art. 212. § 1 Kodeksu Karnego: Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego."

  W związku z powyższym Stowarzyszenie Zakątek 21 jako administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za teksty, które są opiniami tylko wyłącznie autorów. Treści wpisów nie są moderowane w warstwie merytorycznej.

§3 Formatowanie tekstu, treść i multimedia

 1. Użytkownik zobowiązany jest do nie nadużywania formatowania tekstu, jego elementy takie jak podkreślenie czy kursywa można stosować tylko wtedy, gdy może przyczynić się to do zwiększenia czytelności informacji lub gdy wyraźnie zależy autorowi na wyróżnieniu jakiegoś elementu wiadomości. Zabrania się wielokrotnego stosowania klawisza Enter w celu zwiększenia objętości postu. Zabrania się również stosowania w poście samych emotikonek (tzw. buziek) w zwiększonej ilości. Posty takie są nieczytelne i zbyt duża liczba emotikonek będzie kasowana.
 2. Unikaj WIELKICH LITER w tytułach i treści oraz cytuj z umiarem.
 3. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście, nie rób błędów ortograficznych. Używaj skrótów i alternatywnych form słów tylko wtedy, gdy są pospolite. Jeśli oczekujesz pomocy od użytkowników forum, pisz tak, aby czytający Twój post nie mieli kłopotów ze zrozumieniem Cię.
 4. Zdjęcia, gify i inne elementy multimedialne należy zamieszczać na zewnętrznych serwerach. Zdjęcia przed wstawieniem na forum należy pomniejszyć! Staraj się jednak by wstawiane zdjęcia nie były za małe. Zalecany rozmiar to ok. 400 x 400 pikseli. Załączniki są udostępniane użytkownikom, którzy są stałymi bywalcami forum (każdy z nich ma limit zamieszczanych załączników widoczny w Profilu).
 5. W podpisach pod postami nie można zamieszczać grafik.
 6. Zanim wyślesz posta, skorzystaj z opcji Podgląd. Pozwoli Ci ona wyłapać ewentualne braki, literówki i błędy formatowania. Forum to nie czat, nie musisz się spieszyć.
 7. Dokonanie zmian w napisanym poście, naniesienie poprawek, jest możliwe przez 30 minut od napisania postu, przy czym użytkownik forum nie może w jakikolwiek sposób zmieniać swojego postu, który został już zmodyfikowany przez Moderatora. Nie może także kasować dopisanej przez Moderatora treści. W przypadku ujawnienia próby modyfikacji zmoderowanego (edytowanego przez Moderatora) postu nastąpi zablokowanie możliwości pisania postów przez nieprzestrzegającego zasad użytkownika.

§4 Forum i kwestie prawne

 1. Użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. W przypadku podejrzenia naruszenia prawa, Administrator forum może przekazać wszelkie informacje prokuraturze lub policji na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
 2. Jeżeli widzisz na forum wiadomość lub plik, który Twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza Twoje dobra osobiste, prosimy o kontakt z Administratorem lub Moderatorem forum.
 3. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników forum treści:
  * stojących w sprzeczności z prawem;
  * materiałów lub treści powszechnie uznawanych za obraźliwe;
  * materiałów uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszających prawo, w tym w szczególności prawo autorskie (w tym linki do takich materiałów znajdujących się poza forum);
  * stanowiących spam; materiały o treści reklamowej mogą być zamieszczane jedynie przez administratorów bądź za ich wyraźną zgodą i winny być umieszczone w odpowiednich wątkach.
 4. Administrator bądź Moderator niezwłocznie usunie linki umieszczone na stronach forum, w przypadku powzięcia wiadomości o bezprawnym charakterze treści umieszczonych na stronach lub w plikach, do których te linki prowadzą.
 5. Wklejenie tekstu nie swojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora, linku, skąd cytat jest zaczerpnięty oraz bez ingerencji w treść.
 6. Zdjęcia zamieszczane na forum (w szczególności zaś zdjęcia dzieci, osób) oraz inne treści i jakiekolwiek inne materiały stanowią wraz z treścią część forum i jako takie nie mogą być kopiowane, przetwarzane czy rozpowszechniane w jakikolwiek sposób dalej przez osoby inne jak tylko ich autorów. Niedozwolone jest np. tworzenie sekwencji filmowych z wykorzystaniem takich materiałów i udostępnianie ich w internecie poza forum bez uzyskania uprzedniej zgody autorów.
 7. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych forum nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom ani osobom prywatnym.

§5 Reklama i gromadzenie danych do badań

 1. Forum to nie słup ogłoszeniowy. Nie zamieszczaj reklam - zapytaj najpierw o zgodę na ich umieszczenie (info@zakatek21.pl).
 2. Użytkownika forum obowiązuje zakaz reklamowania na forum działalności gospodarczej, innych for i stron www, oraz ofert handlowych. Dotyczy to również używania adresu strony internetowej, kropki lub adresu e-mail jako swojego nicka/loginu, jak również umieszczania w stopce/podpisie jakichkolwiek reklam oraz linków do innych stron www o charakterze komercyjnym. Z zasady tej wyłączone są osoby, które otrzymały na takie działania zgodę Administratora (np. eksperci współpracujący z naszym forum).
 3. Zezwala się na umieszczenie w poście linku do innego forum, czy strony www jedynie w celach merytorycznych (np. jako przykład czy potwierdzenie prawdziwości swojej wypowiedzi) i podania konkretnych informacji, bez intencji reklamowania. Zastrzega się jednak możliwość usunięcia przez Moderatorów dowolnych linków, bez podawania przyczyn, jeśli uznają, że wspomniane linki nie są merytorycznie niezbędne, mimo pozorów noszą cechy reklamy lub w jakikolwiek inny sposób naruszają dobro forum. Ograniczenie linkowania nie dotyczy witryn w domenie należącej do Administratora forum, tj. zakatek21.pl.
 4. Wpisy o charakterze reklamowym mogą być umieszczane wyłącznie przez osoby aktywne na forum, biorące udział w innych dyskusjach i mające napisanych minimum 50 postów. Treść ogłoszeń może dotyczyć wyłącznie niezarobkowej sprzedaży, kupna, zamiany lub chęci przyjęcia przedmiotów przez osoby prywatne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Umieszczenie na forum oferty komercyjnej lub innej będącej reklamą jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Administratora forum.
 5. Użytkownicy przeprowadzający badania naukowe, którzy chcą gromadzić informacje o użytkownikach forum za pomocą ankiet zamieszczają prośbę do innych użytkowników forum w wątku "Proszę o pomoc rodziców - robię badania" (dział "Zakątek Domowy/Zakątkowi rodzice"). Kategorycznie niedozwolone jest używanie do tych celów innych wątków, tworzenie nowych tematów, bądź nagabywanie użytkowników forum za pomocą emaila lub PW.
 6. Raz opublikowana prośba o wypełnienie ankiet lub odpowiedź na pytania może być ponowiona dopiero po co najmniej 3 tygodniach od poprzedniego jej umieszczenia na forum.
 7. Użytkownicy korzystający z wiedzy forumowiczów do przeprowadzenia badań naukowych zobowiązani są dodatkowo do przesłania na adres info@zakatek21.pl emaila z tematem: "Przeprowadzam badania naukowe", w treści którego podać należy (dane pozostają poufne i dostępne są jedynie Członkom Stowarzyszenia):
  * nick/nazwa na forum,
  * temat pracy,
  * uczelnia/kierunek/specjalność,
  * planowany termin zakończenia/obrony.

  A po zakończeniu badań i/lub napisaniu pracy prosimy o kontakt w celu ustalenia formy upublicznienia podsumowania z wyników badań na forum.

§6 Uprawnienia Administratora i Moderatorów
  Zasady administracyjne - Moderatorzy

 1. Moderator ma prawo:

  * usuwać posty i wątki,
  * edytować (moderować) posty,
  * łączyć wątki,
  * dzielić wątki,
  * przesuwać wątki,
  * blokować (zamykać) wątki o treści niezgodnej z Regulaminem lub mogących sprzyjać sytuacjom konfliktowym, napięciom, sporom, zadrażnieniom pomiędzy użytkownikami forum,
  * podejmować wszystkie powyższe działania bez obowiązku powiadamiania o tym autora postu,
  * brać czynny udział w interesujących go dyskusjach. Poza pełnioną funkcją jest użytkownikiem jak wszyscy.

 2. Moderator ma obowiązek:

  * przestrzegać powyższego regulaminu,
  * zwracać uwagę użytkownikowi forum bezpośrednio w poście, za pomocą poczty e-mail lub PW, który: złamał regulamin, nie przestrzega netykiety, zasad kultury osobistej w postach w stosunku do innych użytkowników forum lub praw obowiązujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,
  * poinformować administratora forum o rażącym lub nagminnym naruszaniu regulaminu, netykiety lub prawa.

 3. Moderator nie ma obowiązku:

  * wdawać się w dyskusje na temat podjętych decyzji,
  * zabawiać się w archeologa i przekopywać stare wątki. Może to zrobić w miarę chęci i czasu.

  Zasady administracyjne - Administrator

 4. Administrator ma prawo:

  * w zasadzie do wszystkiego

 5. Administrator ma obowiązek:

  * w zasadzie żaden

§7 Postanowienia końcowe

 1. W przypadkach, których powyższy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku. Jednocześnie we wszystkich kwestiach spornych, nie ujętych w regulaminie, decydują Administrator i Moderatorzy forum. Ich rozstrzygnięcia są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
 2. Zmiany w regulaminie mogą być wprowadzane przez Administratora forum w dziale "Zakątkowy początek / Kwestie najważniejsze". Przez pierwsze 7 dni wprowadzenia zmian, ogłoszenie o wprowadzonych zmianach będzie wyróżnione jako "ważne ogłoszenie". Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.


Regulamin został zaktualizowany 3 sierpnia 2011 r.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu