FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka ssania
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-10-04, 16:27   

Beatko ale małą ciągnie na wymioty czy wymiotuje?

Spróbuj jeszcze tak: czasami nam się wydaje, że dziecko jak nie zje to jest głodne i za 15 min podstawiamy butelkę, pociągnie 20 ml i znowu nam się wydaje, że mało i za 15 min przystawiamy po raz kolejny. I tak w kółko.
Nie wiem jak jest z Tobą i u Ciebie. Ale ja z Majką miałam taki okres i już mi na głowę siadło aż koleżanka moja się odezwała (i za to jej dziękuję) a w zasadzie to sie wydarła co ja wyprawiam. WIęc nakarmiłam ile zjadła to zjadła i następny posiłek dopiero za ok 3 h.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 50
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2008-10-04, 17:19   

Masz rację Iguś. To jest obsesja karmienia. Ale ja ciągle się boję tego spadku wagi.I faktycznie ją karmię tak często.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-10-04, 18:36   

Beata odczekaj ile sie da maksymalnie. Jak popłakuje to zagaduj, pokazuj i nie wiem co można jeszcze robić z tak małym dzieckiem, bo ja już zapomniałam ;-) (tylko nie wsadzaj na 3 zdrowaśki do piekarnika!) i nakram powoli.

A mleka?
Z sojowych znam tylko Nutramigen (którego Majka nie chciał pić) i Isomil (nawet, nawet). Jak nie miałam Isomilu (bo jest na recepte) to dawałam Nan Activ. W zasadzie to więcej wypiła Nana Activa niż Isomilu.

A ze spadkiem wagi? Ja przeszłam na butelkę bo mi lekarz wmawiał, że głodze dziecko bo mało przybiera. A tu się okazuje, że prawie wszystkie zakątkowe dzieciaki nie przybierają prawidłowo.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 50
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2008-10-04, 19:35   

Ona nie wymiotuje ale ją bardzo naciąga aż do zadławienia. Dziś spróbuję jej dać tego Nan Activ bo mam akurat w domku.
 
 
jasmina 
gaduła

Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 175
Wysłany: 2008-10-04, 19:40   

BeataS napisał/a:
Ona nie wymiotuje ale ją bardzo naciąga aż do zadławienia. Dziś spróbuję jej dać tego Nan Activ bo mam akurat w domku.


a mi radzili do Nan dodawać nutriton i pomogło..
_________________
Mama Księżniczki
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-10-04, 19:42   

Beata a jaki ty masz smoczek? Jaki rozmiar?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 50
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2008-10-05, 11:21   

Próbowałam ja karmić aventem 2 ale z marnym efektem. Jeszcze najlepiej ciągnie(jak się jej zdarzy) z takiego szpitalnego smoczka z Nutricii.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-10-06, 20:54   

Iga napisał/a:

A mleka?
Z sojowych znam tylko Nutramigen


Iga Nutramigen nie jest mlekiem sojowym
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-10-07, 06:04   

ooooo no i racja.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 50
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2008-10-07, 09:44   

Jestem przekonana już teraz że moja Maryśka umie doskonale ssać i nawet jej kropla z buzi nie ucieknie. Ale to jest wtedy jeśli jest bardzo głodna albo chce się jej pić. Tylko raz mnie zaskoczyła jak obudziła się z płaczem, zrobiłam jej 30 ml i tradycyjnie byłam przygotowana na walkę. Ale mała mnie zadziwiła bo wytrąbiła te 30 ml chyba w 2 minuty. Aż żałowałam że nie zrobiłam więcej mleka. Jaki to był błogi dźwięk jak na końcówce zaciągała aż powietrze z pustego już smoczka. No i potem już więcej nie chciała jak jej dorobiłam. Dziś w nocy to sie budziła co 1,5 godziny i też wcinała po 25-30 ml. Ale to jest przecież za mało. W ciągu dnia już jest gorzej. Bawi się smoczkiem i co mnie najbardziej dobija to zamiast pić i skupić się na tym to mała rozgląda się po pokoju. Normalnie chyba z niej będzie dekorator wnętrz. I takimi małymi porcjami je. Oczywiście waga nie idzie w górę tylko nawet spada. I to jest najgorsze. Czasem mi sie uda wlać w nią coś strzykawką zeby miała jako taką porcję ale strasznie przy tym krzyczy, pręży się i nawet mi się wczoraj zaniosła od tego płaczu. Więc raczej już tego nie praktykuję. Ale jak jej pozwolę jeść tyle ile ona chce to za chwilkę będzie mniej ważyła niż przed urodzeniem. Łobuz. I powiedzcie mi jak wasze dzieci przechodziły na większe porcje. Bo też piszecie że jadły maluchy wasze po 15-20 ml. No ale teraz pewnie już jedzą fajnie. Ciekawa jestem jak to u was przebiegało no bo kiedyś moja mała też mam nadzieję ze zacznie jeść więcej na raz. A nie tylko jak ptak. Fakt że bardzo się męczy i pot jej pokrywa całe skronie. Operacja serducha też pewnie coś zmieni. A smoczek to dalej pije z tego jak ja to mówię "starego dziada" ze szpitala. Aż wstyd. ale jak sie jej podoba to niech pije z czego chce, byle piła. Jutro jak pójdę na wizytę do pediatry to poproszę o receptę na Fantomalt. Moze będzie więcej przybierać po nim. Moze wogóle zacznie przybierać.Uff.
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-10-07, 16:22   

Posty gosi73 i agi są tutaj
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
osmiora 
gaduła


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 286
Wysłany: 2011-10-16, 10:03   

Możecie mi poradzić jakiego smoka używać ? lub jakie u Was się sprawdziły ? Mam kilka smoków i nie mogę małego nauczyć picia z butelki , mam wrażenie że on czuje butelkę na odległość bo gdy tylko dotknę buzi smokiem zaczyna się protest :-x ! Proszę doradźcie coś !
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-10-17, 14:49   

Osmiora, moja Laura za nic nie chciała butelki tknąć i przekonała się jedynie do butelek i smoczków Tommee Tippee i Nuby. Bez entuzjazmu większego co prawda z nich pije, ale są to jedyne butelki, które przejdą ;-)

Tak dla rozeznania fotki ;-)

Nuby


Tommee Tippee
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
osmiora 
gaduła


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 286
Wysłany: 2011-10-17, 16:41   

Dziękuję :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu