FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SUO - specjalistyczne usługi opiekuńcze
Autor Wiadomość
MadziaZA
mruczek

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-03-02, 14:59   

U nas w MOPSie powiedzieli nawet, że na pierwszy wniosek będą musieli odpisać nam odmowę z braku środków,
ale na tej podstawie zwrócą się o te pieniążki wyżej,
i dopiero na kolejny wniosek będą mogli wydać decyzję pozytywną - ale i tak oni decydują w jakim wymiarze będzie ta pomoc.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-03-02, 15:26   

Dopiero znalazłam ten wątek, i jeszcze nie wszystko mogę załapać. Czy myślicie, że dla Anety też by coś się znalazło? Chodzi o to, że to dorosła kobita już :-) . Ale na przykład taki logopeda to by się jej tak przydał. Tylko nie wiem czy w naszych peryferiach to ten program wogóle działa. Nawet takiego słowa nie słyszałam do tej pory, SUO :wow:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 18:55   

Dzwonili już do nas w tej sprawie: to będzie jakaś studentka :-? no niech przyjdzie na próbę
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-03-02, 19:56   

Agnieszka, spróbujcie bo w Warszawie jest to naprawdę dość fajnie zorganizowane.
Nawet jeśli to studentka to pewnie z jakiegoś pedagogicznego kierunku.
Mam koleżankę której córka ma kilkanaście godzin w tygodniu i naprawdę fajne dziewczyny do niej przychodzą.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-03-02, 20:20   

MadziaZA napisał/a:
U nas w MOPSie powiedzieli nawet, że na pierwszy wniosek będą musieli odpisać nam odmowę z braku środków,
ale na tej podstawie zwrócą się o te pieniążki wyżej,
i dopiero na kolejny wniosek będą mogli wydać decyzję pozytywną - ale i tak oni decydują w jakim wymiarze będzie ta pomoc.


Magdziu, czyli już pytałaś? to ja też zajdę zapytać i złożę wniosek. Przyda się logopeda i rehabilitacja.


grażyna napisał/a:
Czy myślicie, że dla Anety też by coś się znalazło? Chodzi o to, że to dorosła kobita już :-) . Ale na przykład taki logopeda to by się jej tak przydał. Tylko nie wiem czy w naszych peryferiach to ten program wogóle działa. Nawet takiego słowa nie słyszałam do tej pory, SUO :wow:


Grażynko, myślę, że wszędzie SUO obiązuje, bo to na podstawie ustawy jest. Zapytaj u Was w MOPSIE i złóż wniosek :-)

To te panie przychodzą do domu?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-04, 13:20   

No powiem tak: dziewczyna fajna. Ale to ja się bawiłam cały czas z Martynką :-? Lepiej sobie radzi opiekunka, którą mam, i taniej bierze ;-) Studentka rzeczywiście z drugiego roku pedagogiki specjalnej, ale chyba nie przeczytała indywidualnego planu pracy z dzieckiem, bo nie była w ogóle przygotowana...
A tak naprawdę nie mam do niej zarzutów, tylko myślałam, że może uda mi się jakąś młodą specjalistkę za tę cenę wyrwać...
Zrezygnuję chyba, albo na razie poproszę, żeby przychodziła raz w tygodniu, dopóki nie zobaczę, że naprawdę coś ciekawego zaczyna się dziać. Jestem niezdecydowana....
To wszystko ma sens, ale gdy jest dofinansowane z OPS-u, w przeciwnym wypadku - można znaleźć tańszą opiekę na rynku.
I właśnie mam pytanie: czy gdzieś są specjaliści na SUO, czy to po prostu zawsze są zwykli opiekunowie?
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-03-04, 21:09   

U nas zatrudniono specjalistów ze stażem.Logopeda jest kobitką na emeryturze,pedagog to pani pracująca w przedszkolu na takowym etacie,rehabilitantka przyjeżdża raz w tygodniu w soboty bo pracuje w ościennym mieście w OREW.Z tego co się orientuję to w wyborze tych ,a nie innych specjalistów pomagali rodzice,to oni prosili o zatrudnienie właśnie tej osoby z którą gdzieś tam dzieciaki pracowały.Wiedzieli więc rodzice jak pracują dzieci z tymi ludźmi i jakie efekty przynosi ich praca.Czyli kłania się dobra wola dyrekcji MOPS,a my mieliśmy i mamy to szczęście,że nasze dzieciaki mają fachową pomoc.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-04, 22:06   

gaga, ale to w Warszawie? Bo Ty masz mazowieckie tylko wpisane, to nie wiem, czy w Wawie, czy gdzie indziej. Według mnie, w Warszawie to niemożliwe, a już na pewno nie w Rembertowie i w ościennych dzielnicach, gdzie się przenieśli bogacze i specjaliści są przez nich rozpieszczani. Prywatne stawki u nas, to ok. 100 zł.
Pół godziny nauki gry na pianinie 60 zł dla porównania.... Pół godziny nauki pływania dla dzieci na basenie 45 zł itd.
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-03-04, 22:37   

No właśnie Kruffko mamy to szczęście,że jesteśmy z 35 tys.miasta i ze 125 km od Warszawy. Zdaję sobie sprawę,że stawki za godz.lekcyjną prywatnie są u Was niebotyczne,u nas to kwestia 50 zł no może trochę więcej.Ale chciałam zapodać,że skoro u nas jest możliwe dogadanie się z dyrekcją MOPS,my mamy 20 godz. miesięcznie to może u Was nich będzie mniej ale ze specjalistą.Jeśli chodzi o basen to akurat korzystaliśmy w Warszawie na Potockiej w zajęciach Kuba miał wtedy chyba roczek.Były grupowe,ale ta grupka miała tak do 10 dzieciaków i cena karnetu nie była taka wyżyłowana,a zajęcia super.Najmłodszy pływak miał 2 miesiące.Ach MOPS organizował też dla naszych dzieciaków wyjazd na wycieczkę jednodniową,choinkę i pikniki integracyjne.Gabinety są nieźle wyposażone,co prawda tylko 2 i co jakiś czas są dokupowane nowe pomoce(programy edukacyjne,zabawki,książki,drobny sprzęt rehabilitacyjny).Czyli kurczę można i są środki na to tylko musi ktoś chcieć w MOPS.U nas jest 2 rok nowa pani Dyrektor i jak widać bardzo się stara.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-05, 07:45   

Idę dzisiaj do Mopsu. Choć nie przewiduję cudów, bo pani Dyrektor mnie nie lubi za bardzo - miałyśmy zatarg o zasiłek pielęgnacyjny. Poszła wtedy cała seria listów. :-)
 
 
Malwina929 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 08 Mar 2009
Posty: 58
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-03-08, 21:23   

Witam wszystkich jestem tutaj nowa.Ale chciałam napisac ze z MOP-u dofinasowanie jest i przychodza ludzie z doświadczeniem.I dzieciom z ZD należy się jak najbardziej. Jesteśmy z Sosnowca. Ja dostałam sierowanie do lekarza neurologa na recepcie gdzie napisał że jest wymagana rehabilitacja w domu napisał co ma być wykonywane i przez jaki czas. Pani przychodzi codziennie ja dopłacam 3.90zł do godziny :-)
_________________
Szczęśliwa mama Olafa ZD 28,09,01 i Patryka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-03-08, 21:26   

Malwino zapraszam do wątku ----> Czas się przedstawić :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-03-08, 22:26   

Malwina929 napisał/a:
Pani przychodzi codziennie ja dopłacam 3.90zł do godziny :-)


Malwinko, brzmi jak w bajce :-) może i u nas coś się takiego fajnego trafi :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-03-12, 09:44   

Dziewczyny, czy jest to prawdą, że aby otrzymać SUO, MOPS przeprowadza wywiad rodzinny z dziadkami dziecka, pytając o ich dochody i czy ewentualnie nie mogliby pokryć kosztów dodatkowych usług specjalistycznych ????
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-03-12, 11:26   

Mi mops też przeprowadzał wywiad, ale do innych celów. Pytali się o dochody wszytkich z którymi mieszkałam. Nie ważne było, że jestem - byłam sama z Izą, ważne było, że razem mieszkamy pod jednym dachem. Musiałam dostarczac zaś. o dochodach od pełnoletniego rodzeństwa - siostry i brata oraz moich rodziców.

Teraz miałam kolejny wywiad, ale się uparłam, że rodzinę tworze tylko ja i Adaś i nic do tego nie mają moi rodzice i wystarczyły dokumenty dokumentujace moje dochody.
Acha, przypominam sobie, że zadałam pytanie pani, a co by było gdyby w naszym domu mieszkał brat mojej mamy czy siostra tata. I to pytanie pomogło. W końcu skoro jestem pełnoletnia to moi rodzice, czy ktokolwiek inny nie maja obowiązku wspierać mnie finansowo.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu