FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SUO - specjalistyczne usługi opiekuńcze
Autor Wiadomość
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-04-30, 14:06   

A ja chciałbym się zapytać ile czeka się na odpowiedź odnośnie usług, dokumenty złożyłam w styczniu a koleżanka w listopadzie i czekamy na telefon od osoby zajmującej sie ,,tymi sprawami'', dokumenty zostały wysłane do Warszawy i czekają na pieniżąki i decyzje że naszym dzieciom sie należą takowe usługi :okular: - czemu to tak długo trwa- czy u Was też tak długo trwał? czy samemu można się gdzieś dowiedzieć w Warszawie?
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-05-02, 18:58   

U mnie to trwało tylko tydzień.
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
dejzi
milczek

Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-05-08, 14:24   

Czy jest tu jakaś mamusia dziecka autystycznego której udało się załatwic us w gopsie?????
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-05-08, 19:54   

Ja znam i mam znajome koleżanki niektóre dzieci chodzą juz do szkoły - normalnej - specjalnej ale też chodzą do przedszkoli :-) . Jakby co to mogą sie zapytać. A o co chodzi?
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Megi1981 
nawijacz

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 1003
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-05-08, 23:14   

Ja dokumenty dla Maxa złożyłam w listopadzie i do dnia dzisiejszego cisza w eterze. U nas w ośrodku takie zajęcia załatwia się w tydzień czasu ale to pewnie kwestia "doświadczenia" placówek zajmujących się formalnościami :)
_________________
Magda mama Maksia (16.12.2009 z ZD) i Malwinki (1.12.2011), żona Maniusia:)

"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże" Pearl Buck
 
 
dejzi
milczek

Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-05-11, 20:19   

Ja włąsnie tez mam taką panią i tak sie zastanawiam czy takie osoby sa tyle godzin co powinni czy poprostu dziewczyny wczesniej panie wypuszczacie.Ja mam panią do 2 dzieci, 3 godziny do jendego synka i 2 godiznki do drugego synka.Czyli ma byc 5 godzin dziennie.A moa pani chyba naduzywa sobei czas wolny bo za duzo chce wolnego, za czesto sie zwalnia a bo to do weternarza, a toz mamą gdzie do lekarza, a to....bo..........no i ja tak JĄ CO chWile puszczam.BO MAM MIĘKSKKIE SERCE.mNIE bardzoz alezy na niej bo ejst logopedą, jedne z synkow jest osobo niedoslysząca i autystykiem.Głowny problem ze nie mowi, ma prawie 3, 5 roku.W mojej okolicy nie ma takich osob co by konczyły taki fakultet dlatego ciesze sie ze jaką taką panią mam ale ilez mozna sie zwalniac.W ciagu 1,5 mieiosca miala 7 dni wolnego a podpisuje jej kazdy dzien zeby miala pieniądze bo to praca na umowe zlecenie...Chyba to musze zmienic bi bylam za dobra na poczatlu i teraz to wykorzystuje....
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2014-05-12, 10:39   

Załóż zeszyt obecności, taką listę.
I odnotowuj godzinę przyjścia, zakres zajęć a potem godzinę wyjścia i rubryka na podpis Pani.
Wszystkie dodatkowe wcześniejsze wyjścia tej Pani też odnotowuj.
Niech się wpisuje o której wychodzi i kiedy chce odpracować te wcześniejsze godzinki wyjść.
Gwarantuję, że te wszystkie konieczne załatwienia niezwłocznego sprawy się skończą a jeśli nie to umawiaj odpracowania w Tobie dogodnym terminie.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
izaa 
mruczek


Wiek: 34
Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 64
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2014-07-10, 14:10   

Dzwoniłam dzisiaj do mojego MOPSu z zapytaniem o SUO, pani powiedziała, że teoretycznie powinno coś takiego u nas działać ponieważ dostają na to pieniądze z województwa, ale praktycznie nie działa ponieważ żaden specjalista nie odpowiedział im na ogłoszenie w sprawie pracy, gdyż stawka godzinowa to ok. 20 zł.
Jak myślicie można cos zdziałać w tym przypadku ?
_________________
Iza, mama Nadii z zD (20.02.2010)
 
 
aneczka 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 163
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2014-07-15, 21:47   

Witam!.
Dzięki Zakątkowi dowiedziałam się,że można starać się o SUO. Na ten moment wstępnie zorientowałam się,że mój MOPS,przyznaje takie usługi tylko dzieciom autystycznym,jednak postanowiłam spróbować zawalczyć o synka,ponieważ ustawa mówi też o upośledzeniu umysłowym.Wiem,że jest potrzebne zaświadczenie od psychiatry,jak również orzeczenie o niepełnosprawności.Tylko mam takie pytanie,w orzeczeniu mamy tylko symbol- 11-l,czy to może być przeszkodą do odrzucenia wniosku o staranie się o SUO? chcę dobrze przygotować się do rozmowy i dlatego piszę na forum o radę :) z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-10-20, 11:33   

Napewno należą się dzieciom autystycznym i aspergera - i są finansowane z budzetu państwa a nie z OPS - ja jak pisałam wcześniej złożyłam w styczniu , mam dość :-x :-x :-x ale zaraz napiszę do rzecznika praw ucznia :okular:

Jeli masz dziecko z ZD to wystaczy skierowanie od neurologa - bo autystycy mają skierowanie od psychiaty -oni maja w orzeczeniu punkt o ochronie zdrowia psychicznego a u nas nie ma :-(
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-10-20, 12:32   

Ja zaniosłam zaświadczenie od psychiatry właśnie.
Decyzja była odmowna, bo brak środków. Nie odwoływałam się dalej, bo Aneta dostała się w tym samym czasie do WTZu. Wraca po 16-tej czyli na dodatkowe zajęcia i tak nie ma już czasu czy sił.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-10-20, 12:44   usługi z OPS

Ja wczoraj byłam na szkoleniu ze scolaru i pani psychiatra mówiła że dla autystyków pieniadze idą z budzetu państwa a OPS tylko pośredniczy w tej sprawie i niech nie tłumaczą , ze nie ma pieniędzy inaczej wychodzi z tego jest w przypadku naszych dzieci ale pomoc też się należy, tylko jak je zdobyć, łatwiej jest zdobyć gdy dziecko nie chodiz do szkoły. ;/ :roll:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
gudinek09
gaduła

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 386
Wysłany: 2014-10-21, 11:38   

my też dostaliśmy odmowę brak środków a w ogóle to trzeba doliczyć przedszkole i zajęcia w ośrodku wg tej pani to powinno wystarczyć Na razie odpuszczam ale w styczniu wracam do niej.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-10-21, 12:07   

Nie czekałbym do stycznia. Żeby uzyskać środki na ten cel muszą o nie wystąpić do województwa, więc niech nie mydlą oczu. Tylko wnoszą o ich przyznanie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-10-21, 12:14   

Grażyna a ja złozyłam dokumenty w styczniu :tak: . Wiem ze dla autystyków sa środki z budzetu państwa a jak jest w przypadku naszych dzieci czy wiesz coś na ten temat -- ja znalazłam takie coś tu

ewentualnie jak będe pisać pismo to jest na to ustawa czy konkretne rozporządzenie :okular:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu