FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Hipoterapia
Autor Wiadomość
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-19, 22:40   

Fajnie macie. To korzystajcie, bo hipoterapia podobno świetnie reguluje napięcie mięśniowe, że aż barwa głosu się poprawia i dzieciaki ładniej mówią (z plotek w Wągrowcu).

Swoją drogą pięć razy w tygodniu to chyba przesada. Człowiek by nic innego robić nie mógł tylko na konie dzieciaka woził.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
bluszcz5
cichosza


Wiek: 45
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: MIKOŁÓW
Wysłany: 2011-02-17, 21:50   

no i to samo pytanko:mój Michaś ma rok i cztery miesiące podpowiedzcie mi proszę kiedy zacząć zajęcia z hipoterapii?
_________________
Basia mama Michałka (02.10.2009)
czasem słońce czasem deszcz ;)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-04-01, 09:31   

Czytałam o tym zdjęciu RTG i opinii ortopedy przed hipoterapią. Czy to dotyczy małych dzieci czy dorosłych też? Zastanawiam się nad Anetą, w życiu nie jeździłyśmy na hipoterapię. Teraz w ramach rekreacji chciałby gdzieś z nią ruszyć. Ale nie wiem- najpierw do ortopedy?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-01, 09:37   

Przed rozpoczęciem hipoterapi trzeba zrobić prześwielenie, a najlepiej tomografię, odcinka szyjnego, aby wykluczyć zwichnienie szczytowo- obrotowe
podwichnienie szczytowo- obrotowe

Kuba już jeździł na koniu bez tego badania, ale na naszą odpowiedzialność.
Teraz przed sezonem chcemy mu w końcu zrobić te badania.

Badanie dotyczą maluszków, jak i młodzież :-)
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-04-01, 09:51   

O matko, normalnie zbzikuje z tym łażeniem po lekarzach. Ostatnio znowu kalendarz mam cały pobazgrany wizytami i wyjazdami.
Zadzwonię w to miejsce gdzie mają te konie i podpytam czego wymagają. Szczerze to chciałam ja tylko na tego konia posadzić i żeby potruchtała ze dwa razy na miesiąc narazie. Przecież jak jej się przez 22 lata głowa nie urwała to i od spaceru z koniem nic jej nie będzie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-04-01, 10:09   

Grażynko od spaceru pewnie nie , ale koń to dość duży zwierz i upadek może być groźny przy niestabilności w kręgach (powiem szczerze , ze nie dałbym dziecka osobie , która nie wymaga odpowiednich badań bo to świadczy o jego niedouczeniu, bądź olewatorstwie...)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-04-01, 10:35   

Byliśmy teraz na turnusie w Wągrowcu i pytałam przed turnusem p. organizatora, który jest też rehabilitantem, czy na hipoterapię wymagane jest badanie na wykluczenie zwichniecia szczytowo-obrotowego i powiedział, ze nie.
Dawidek jeździł codzień na koniu i muszę powiedzieć że te konie bardzo spokojne były, ale miałam mieszane uczucia co do tego, ze nie wymagają takiego badania.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-01-10, 10:43   

:arrow: stąd

grażyna napisał/a:
No nie, mam już dosyć dorosłości Anety. Wiecie, że nawet na konie sie nie łapie, bo za duża :lol: . Zadzwoniłam do jednego ośrodka i tam mi powiedzieli, że mają w ofercie tylko hipoterapię dla dzieci, bo koniki są małe :shock: :roll: :lol: .

Może znacie jakiś ośrodek hipoterapii nad morzem? I tak muszę to załatwić prywatnie poza turnusem więc obojętnie gdzie(aby bliżej wschodu ;-) ).


Grażyna odpowiem ci tutaj, tak aby się trzymać tematu :tak:

Ośrodki prowadzące zajęcia hipoterapeutyczne
Województwo pomorskie

Barkowo 77-314
Chrząstówko 1
Ośrodek Rehabilitacji i Wypoczynku Osób Niepełnosprawnych "Dwa Serca"
tel.: +59 8322111

Gdynia 81-525
Al. Zwycięstwa 291
Prokom Investmens S.A.
Zespół Parkowy "Kolibki"
tel.: +58 6248583

Koleczkowo 84-207
Łęzyce, ul. świerkowa 4
Ośrodek Jeździecki "Pomerania"
tel. 508 158 928
Kwidzyn 82-500
SOSP Kwidzyn - Miłosna
Rehabilitacja i Hipoterapia - Anna Patalon
tel.: 604 235 703

Puck 84-100
Bestwina 32
Ośrodek Adaptacyjny
Tel.: +58 6730854

Reda 84-240
Rzeczna 9
Stajnia "Pegaz" (Rohan S.C)
Tel.: +58 7713610

Słupsk 76-200
Kaszubska 50
Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja"
tel.: +59 8401921

Ustka 76-270
Przewłoka 3
Ośrodek Jeździecki, Pensjonat i Stajnia "Anka"
tel.: +59 8148110

Wąglikowice 83-406
Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy "Debrzyno"
Tel.: +58 6867204


:arrow: źródło
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-01-10, 13:16   

:prosze: :prosze: :prosze: Bardzo dziękuję Grażynko.

boszka59 napisał/a:
Grażynko i to niestety prawda. Ona może próbować jazdy na dużym koniu. Hipoterapia to bliski kontakt konia , dziecka i terapeuty który to dziecko trzyma. Anety nie utrzyma gdyby spadała .A nikt nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności. Nawet mój Adam nie bardzo już podpada pod hipoterapię.Dla Anetki hyba lepszy basen albo rower. Tak mi się wydaje.

Ale Aneta miała hipoterapię(w Wągrowcu). Nie jest taka duża wzrostem i nie taka ciężka(70kg), żeby jej koń nie uniósł :lol: . Chyba w końcu to nie kucyki są na tych zajęciach. Pewnie jest masa młodszych wiekowo od niej ale gabarytowo większych osób, które na hipoterapię uczęszczają. Jeszcze się nie spotkałam z zastrzeżeniem, że hipoterapia to tylko dla dzieci jest zarezerwowana. Aneta bardzo lubi konie(jeszcze nie spadła ;-) ) i z tego względu zależy mi choć na krótkich przejażdżkach.
Dzwoniąc po informację, będę wyraźnie podkreślać wiek/wzrost/wagę Anety i postaram się uzyskać dokładne wyjaśnienia.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-03-04, 09:11   

Wczoraj na wizycie u neurologa , wszystko jest ok wizyta kontrolna, pytam czy robić Emilce badania ,żeby mogła uczestniczyć w hipoterapij.A pani doktor wypisała mi zaświadczenie że nie widzi przeciw wskazań ,i jak najbardziej poleca taką metodę. :*
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-03-04, 09:40   

A ja byłam ostatnio u neurologa i zupełnie zapomniałam o tym temacie. Szkoda, następnym razem muszę fiszkę sobie zrobić.

Rozmawiałam za to w między czasie z koleżanką, terapeutką od hipo. Ona twierdzi, że absolutnie nie zna przeciwwskazań do hipoterapii dla dorosłych. Jedynie gabaryty konia mogą mieć jakiś wpływ. Jak mają gdzieś małe koniki dla dzieci, to dorosłych na nie nie wsadzą, normalne.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-03-04, 10:49   

aga1 napisał/a:
Wczoraj na wizycie u neurologa , wszystko jest ok wizyta kontrolna, pytam czy robić Emilce badania ,żeby mogła uczestniczyć w hipoterapij.A pani doktor wypisała mi zaświadczenie że nie widzi przeciw wskazań ,i jak najbardziej poleca taką metodę. :*

Aga, u nas wymagają przed hipoterapią zaświadczenia od ortopedy, że nie ma p-wskazań (chodzi o kręgosłup). Wcześniej muszę zrobić Pauli rtg. Nie pamiętam o co dokładnie chodzi, ale w przypadku zD czasem jest jakaś wada na granicy pierwszych kręgów szyjnych, która dyskwalifikuje z hipoterapii. Może dla bezpieczeństwa porozmawiaj z ortopedą.
Pytanie do mam maluchów (takich 3-5 lat) - polecacie tą metodę? Rehabilitantka poleca, neurtolog też, ale chodzi mi opinie rodziców, których dzieci już jakiś czas na hipo uczęszczają.

Edit: Kilka postów wyżej mama Kubusia wyjaśniła o co chodzi z tymi badaniami, przeoczyłam :oops:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-03-04, 11:07   

anna30 napisał/a:
Pytanie do mam maluchów (takich 3-5 lat) - polecacie tą metodę? Rehabilitantka poleca, neurtolog też, ale chodzi mi opinie rodziców, których dzieci już jakiś czas na hipo uczęszczają.

Edit: Kilka postów wyżej mama Kubusia wyjaśniła o co chodzi z tymi badaniami, przeoczyłam :oops:

Aniu Dawid jak miał roczek miał pierwszy raz kontakt z koniem , nie siedział jeszcze stabilnie, po miesiącu od zakończeniu turnusu sam usiadł, potem mieliśmy konia też dwa tyg, jak miał 1,3 i dzięki temu zaczął po miesiącu od zajęć czworakować. Następne 17 zajęć we wrześniu I Dawid sam zaczął wstawać a gdy mieliśmy hipo w grudniu Dawid już robił pierwsze kroczki.
Raczej wątpię by był to za każdym razem zbieg okoliczności.
Ruchy naprzemienne konia sprawiają, że dziecku stabilizują się stawy, pracują nad równowagą i pracują przy tym prawie wszystkich mięśnie, sama jak zeszłam z konia po paru tylko okrążeniach to bolał mnie kręgosłup i nogi :shock:
Jestem przekonana, że Dawid tak świetnie się rozwinął ruchowo również dzięki hipoterapii. No i kontakt ze zwierzęciem - on uwielbia konie, aż się trzęsie jak je widzi :-)
Ja jestem jak najbardziej za hipoterapią. :-)
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-03-04, 20:20   

Dzięki wielkie za odpowiedź :prosze: Na dniach lecę po skierowanie - mamy wizytę u ortopedy, potem teściowa pójdzie z Paulą na rtg i jak nie będzie przeciwwskazań to od kwietnia zaczynamy hipo :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2012-03-04, 20:30   

Aniu, Zuza jeździ konno od 3 roku życia i ja widzę same plusy. Fizycznie rozwija się bardzo dobrze do tego poprawiła się jej koncentracja, jest spokojniejsza, bardzo opanowana. Nauczyła się ze koń nie tylko do jazdy, ze trzeba go przygotować, wyczesać, posprzątać itd.
Dziecko na pierwszych zajęciach jeździ na oklep, uczy się balansu, co przekłada się na jego postawę przy chodzeniu.
Reasumując, Zuza jeździ już 4 rok, gdy jest ciepło staramy się być w stadninie raz w tygodniu, zima przynajmniej raz w miesiącu. To dla niej super terapia fizyczna i psychiczna
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu