FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikatory, urządzenia pomagające w porozumiewaniu się.
Autor Wiadomość
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-12-13, 19:08   

No to ja mam podobne znalazłam zdjęcia gdzie Kamil się śmieje i nagrałam komunikat że jestem wesoły itd,Kamil ogólnie jest szczęśliwy.A rzeczywiście muszę mojego M przycisnąć by to on nagrał .Kamil będzie miał na pewno ogromna frajdę.
Tuśka nie mogę teraz z niej zrezygnować bo Agata też do niej chodzi ćwiczyć wyrazy z sz.Ale podobno idzie jej tak dobrze że w lutym skończymy.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-12-13, 19:12   

To jest Ula moje zdanie, bo teraz chyba trzeba się trzymać tego kto podejmuje jeden front z rodzicami a nie sugeruje jakieś małologiczne mym zdaniem rozwiązania.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-12-13, 19:24   

Ula, jeśli mogę, to Tuska ma racje. Inaczej pracuje logopeda ze zdrowym dzieckiem, inaczej z naszym. Powinien stosować zupełnie inne metody. Domyślam się że wygodniej jeździć z dwojgiem dzieci do jednego, ale jeśli ta pani stosuje równo te same "sztuczki", to może zrobić Kamilowi kuku. Trudno mu będzie poznawać nowe zasady pracy. Być może się mylę, ale moim zdaniem jest to szalenie ważna sprawa, jednakowa metoda i system. Najlepiej by było gdyby wszystko było tak samo jak w szkole, jednak tam spędzi najwięcej czasu.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-12-13, 20:41   

Jeszcze kwestia tego, że jak nauczy Kamila w ten sposób się porozumiewać to chłopak będzie musiał się dwa razy uczyć mówić na dobrą sprawę. Tak samo jak ze zdrabnianiem. Dzieciak któremu wiecznie się zdrabnia nie będzie ogarniał, że majtusie to to samo co majtki. To jst moje zdanie i ja praktykuje "normalne" gadanie do dziecka.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-12-13, 21:40   

Generalnie muszę przebrnąć do września jak Kamil pójdzie do szkoły.W szkole właśnie są specjaliści od różnych rodzajów terapii w komunikowaniu się.Nawet organizują warsztaty.W przedszkolu logopedę ma świetną tylko ze Kamil często choruje .Ja wiem co mam z nim robić ale czasem potrzebuję jakiejś porady .A że Agata sepleniła to znalazłam blisko dodatkową logopedę. W sumie muszę przyznać że od tej poznałam jak pracować na sylabikach a od tamtej z przedszkola inne pomocne Kamilowi rzeczy.Tak więc co 2 głowy to nie jedna .Ale dla mojego wewnętrznego spokoju będzie lepiej jak będzie go prowadziła jedna osoba przez kilka lat.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-12-13, 21:49   

No ale ta teoria dotycząca komunikatorów to naprawdę jakaś z kosmosu jest. Nie udała się kobiecie.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-12-13, 22:10   

:lol: w kwestii komunikatora raczej jej nie posłucham :roll: bo jakoś nie widzę sensu nagrywania krótkich wyrazów np.Buła ,baba itd Konkretną rzecz pokaże makaronem a prośby o chwile odpoczynku już nie.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-12-14, 14:17   

zula napisał/a:
:lol: w kwestii komunikatora raczej jej nie posłucham :roll: bo jakoś nie widzę sensu nagrywania krótkich wyrazów np.Buła ,baba itd Konkretną rzecz pokaże makaronem a prośby o chwile odpoczynku już nie.

Nie wiem czy celowo, ale fajnie wyszło :lol:
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-12-14, 15:01   

:lol: no to sie sama z siebie pośmiałam :lol: :lol: :lol:
morał z tego taki że o tej porze co to pisałam powinnam spać ;-)
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
mgl
milczek

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-19, 14:03   Komunikatory i gry edukacyjne

Hej,

To moj pierwszy post na tym forum, chcialbym wiec sie przywitac!

Mam nadzieje, ze pomozecie mi w ocenie sensownosci pewnego pomyslu. Nie mam zadnych doswiadczen z osobami dotknietymi zaburzeniami komunikacji, czytajac w jednym z ostatnich tygodnikow o tym problemie zdziwilem sie, jak wiele osob ma w ten sposob ograniczone mozliwosci interakcji ze swiatem.

Sam jestem natomiast programista aplikacji komputerowych i zaczalem sie zastanawiac, w jaki sposob mozna pomoc w codziennym zyciu takim ludziom. Pierwsze poszukiwania zakonczyly sie odnalezieniem takich urzadzen jak komunikator glosowy oparty na piktogramach, jak np.(...) i podobne, lecz cena takich pomocy (700-800 PLN) wydaje sie bardzo wysoka.

Czy macie doswiadczenia w korzystaniu z takich urzadzen? Jak latwe w praktyce jest uzyskanie dofinansowania na ich zakup? W jaki sposob mozna je ulepszyc?

Jesli Wasze doswiadczenia wskazuja na to, ze dostepnosc takich urzadzen z uwagi na ich cene jest zbyt mala, to moze dobrym pomyslem byloby zbudowanie duuuzo tanszej aplikacji dzialajacej na kazdym telefonie komorkowym z kolorowych wyswiatlaczem i majaca spora baze pieknych duzych piktogramow? Dzieki temu kazdy telefon mozna byloby zamienic w takie urzadzenie, a wiekszosc z nas ma juz jakis starszy model telefonu kurzacy sie w domu, ktory moglby wykorzystac jako "podstawe" do takiego urzadzenia.

Co o tym sadzicie? Czy chcielibyscie skorzystac z takiego programu? A moze widzicie wieksza przydatnosc czegos innego, jak np. gier edukacyjnych? Bylbym niezwykle wdzieczny za Wasze opinie i pomysly!

Pozdrawiam,
Michal

Nie zamieszczaj reklam - zapytaj najpierw o zgodę na ich umieszczenie (info@zakatek21.pl).
Alicja
--Wybacz Alicjo, dziekuje za zwrocenie uwagi - nie chcialem podawac tego linku jako reklamy, a tylko wskazac podobny produkt z przykladowa cena, ale rozumiem - nie bede wrzucac linkow bezsposrednio do produktow, itd.
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-12-19, 14:26   

Czytałeś regulamin? Jeśli tak to wiesz, że w zakątku używamy polskich znaków, bardzo proszę pisz po polsku.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-19, 18:20   

Telefon komórkowy ma moim zdaniem za małe klawisze, ale oczywiście z uwagi na to, że można zwiększyć pamięć do 4mb, można by zainstalować różne ilustracje , które osoba niemówiąca identyfikuje bezbłędnie jako komunikat, który chce wypowiedzieć i wybierając go naciska duży klawisz uruchamiając fonię komunikatu.
Też o tym myślałam, ale na nintendo DS
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-12-19, 18:32   

Ciekawe czy znalazłby się ktoś mądry by dostosować taki komunikator do potrzeb widzącego i niemówiącego dziecka i niewidomego rodzica.
Niewątpliwie byłby bardziej poręczny no i to zmienianie plansz i pól by odpadło.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2011-12-19, 20:56   

Ale na małym ekraniku komórki dziecko niedowidzące sobie nie poradzi.
Nam pozostają plansze i to na dużym pojedynczym polu Partnera.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2011-12-20, 09:45   

Od pewnego czasu posiadamy komunikator GO TALK 9. Poleciła nam go nasza logopeda. W ośrodku do którego wcześniej jeżdziliśmy spotykałam mamy które były bardzo zadowolone z pracy dzieci z komunikatorami. Ja jednak mam obawy że Maciuś zastąpi sobie komunikatorem potrzebę mówienia i na razie komunikator leży na półce.
_________________
mama Mateuszka ur.28.08.2000 i Maciusia
z ZD ur. 18.09.2007
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu