FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trening uwagi słuchowej - metoda Tomatisa
Autor Wiadomość
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-06-03, 15:02   

Dzieki boszko :-) , ja wlasnie wysylam aplikacje o dofinansowanie , zobacze, jak mi dadza to sprobujemy , z tym ze dla mnie to cala wyprawa bedzie bo najblizsze centrum jest nad morzem wiec bede musiala tam po prostu wakacjowac :roll:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Lea 
milczek


Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-13, 20:48   

Hej,
jestem na etapie rozważań metody Tomatisa dla mojej Ewy. Po przeczytaniu wątku mam mieszane uczucia.Wygląda na to, że jednym pomaga innym nie. Tym niemniej eksperymentalne wydanie 3 tys. zł nie zachwyca mnie.
Ponieważ wątek urwał się od kilku miesięcy- proszę napiszcie jakie macie efekty.
Interesuje mnie też - w jaki sposób zdobyć na to dofinansowanie. Fundacje ??
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-26, 01:20   

Czy ktoś z Was zdecydował się ostatnio na terapię Tomatisa i mógłby opisać swoje spostrzeżenia? Nam bardzo Tomatisa polecała logopedka podczas turnusu, mówiąc, że dzieci, które ruszyły z mową korzystając z płyt Wianeckiej, bardzo dobrze na Tomatisa reagują i po drugim etapie naprawdę robią spore postępy z mową. Rozmawiałam też z bardzo zadowolonymi z terapii rodzicami. Dowiedziałam się, że dzieci "nagle" zaczynają słyszeć, co się do nich mówi i nie trzeba sto razy powtarzać "myjemy ręce", "zakładamy buty", itd. Brzmiało to wszystko bardzo obiecująco :roll: .
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-07-27, 04:03   

Polecam terapię Tomatisa,moja córka przez dwa lata chodziła na te zajęcia.Efekty bardzo dobre. :tak:
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-27, 08:17   

zaciekawiona wątkiem, podpytałam naszą panią logopedkę co ona na to. ( w jej placówce jest możliwość tej terapii) mówi, że bywają zaskakujące rezultaty i metoda jest ok.
Nikodem jej zdaniem jeszcze za mały
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-27, 23:20   

Dzięki.

Dwa lata aż chodziła? Miałam nadzieję, że dwa stopnie wystarczą: dwa tygodnie, a po miesiącu przerwy jeszcze tydzień.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-07-28, 08:10   

Antek miał Tomatisa w pierwszej klasie, dwa etapy i w w tym roku szkolnym była powtórka. Efekty są -moim zdaniem- na początku znaczne, później już mniej spektakularne, ale pewno to zależy i od stopnia upośledzenia dziecka.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-28, 22:55   

Dzięki. Czy to znaczy, że na początku jest poprawa, która potem zanika, czy że na początku jest dużo lepiej, a potem to już nie bardzo? I w czym poprawę zaobserwowałaś?
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-07-29, 07:37   

W pierwszym roku miała przez dwa miesiące i w drugim roku miała też dwa miesiące. Efekty bardzo dobre u mojej córki.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-07-29, 08:44   

Antek na samym początku wymawiał tylko pojedyncze samogłoski i inne nieartykułowane dźwięki. Był wycofany i zamknięty. Trudno było nawiązać z nim kontakt. Po pierwszym roku treningów mowa ruszyła z kopyta. Starał się naśladować sylaby, łączyć je w wyrazy, a nawet pojawiły się pierwsze zdania proste. Coraz chętniej podejmować wspólne zabawy z dziećmi, lepiej się socjalizował. Były to na prawdę przełomowe kroki w jego rozwoju. Po drugim roku, owszem też są efekty, ale już nie tak zaskakujące jak poprzednio. Stara się więcej mówić, a nawet kłócić, coraz częściej mogą go zrozumieć osoby, które nie znają dialektu mandaryńskiego, jakim się posługiwał przed treningami. Oczywiście cudów się nie spodziewałam, ale jestem zadowolona, w tym roku też będzie miał kontynuację Tomatisa.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-29, 14:51   

Dzięki za odpowiedzi. Basia, efekty, które opisujesz są niesamowite :spoko: Jeszcze, żeby tak człowiek wiedział, ile dziecko zawdzięcza Tomatisowi, a ile szkole.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-07-29, 15:01   

Mewa napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi. Basia, efekty, które opisujesz są niesamowite :spoko: Jeszcze, żeby tak człowiek wiedział, ile dziecko zawdzięcza Tomatisowi, a ile szkole.


Tego nigdy się nie dowiemy.... Nigdy nie posiądziemy tej wiedzy, nigdy nie wiemy ile zawdzięczają nasze dzieci terapiom, a ile własnemu potencjałowi. Jedno jest pewne, bez prawidłowej stymulacji osiągały by o wiele mniej. :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-12-12, 16:19   

Hej dziewczyny :papa: . Jakby ktoś wiedział o badaniu odnośnie Tomatisa w Warszawie to proszę o cynk- może bym spróbowała u Bartosza. Jak Basiu (BaHa) myslisz o tym - jeszcze tego nie próbowaliśmy - mam wizytę w Kajetanych latem 2014 zobaczymy, może zaoferuja coś. :]
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-19, 22:31   

Odkopuje pytanie. Czy któreś dziecko/ nastolatek zespołowy w ostatnim czasie miał zastosowaną i przeprowadzoną tą terapię. Jedna z mam mająca 2 atystyków jest świecie przekonana że jej dzieciom pomaga mieli już po 6 etapów nie wiem czy każdy z nich a funkcjonują jak funkcjonują ale jest na etapie TERAPII przez duże T i mówi że naszym dzieciom pomaga pisze projekt i ja nie wyraziłam chęci by Bartosz miał dofinansowanie na tą terapie wolałabym do zajęć na które obecnie uczęszcza -a po drugie nie jestem przekonana do tej metody- ale może jednak - powinniśmy spróbować by nie mieć nic sobie do ZARZUCENIA :cry:

Koszt coś około 3 tys. 2 etapy, ale nie jestem przekonana że coś dadzą , Bartosz lubi słuchać muzyki nawet w słuchawkach ale nie koniecznie chorałów czy Mozarta :P będzie taniej jak dostaniemy dofinansowanie :P

A odnośnie Kajetan - Pani stwierdziła że dla naszych dzieci nie koniecznie jest wskazana - ja się pytałam pod kątem mowy. Lekarz chyba logopeda jest chyba mądrzejsza ode mnie i wie co mówi :]
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2016-10-19, 23:56   

Nam neurolog odradziła .Powiedziała że takie cuda to dla dzieci z niewielkimi deficytami .Że sens te wszystkie terapie mają jak dziecko choć trochę się skoncentruje.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu