FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie w Pile
Autor Wiadomość
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2009-02-15, 21:56   Stowarzyszenie w Pile

Już dawno miałam się zebrać z napisaniem coś o naszym pilskim stowarzyszeniu przyjaciół dzieci z ZD, ale zawsze jakoś coś mi nie pasowało.
Pilskie Stowarzyszenie (to znaczy nadal jest kołem, sprawy sądowe, rejestracyjne są w toku, więc nie podaję pełnej, ostatecznej nazwy)działa już od kilku lat, ale tak się złożyło, że nasza psycholog zebrała na nowo znane jej rodziny dzieci z ZD, by tchnąć nowe życie, poznać nowych rodziców i dopiero w październiku 2008 roku miałam okazję pojawić się na spotkaniu.
Okazało się, że trzeba wybrać nowy zarząd, powołać nowych ludzi, jakoś takoś powołano mnie na prezesa i od października staram wraz z 23.innymi rodzinami działać na rzecz naszych dzieci, a przy tym stworzyć grupę wsparcia dla rodzin.
Jak na razie jest nas ok.25 rodziców, którzy mają dzieci w wieku od paru m-cy do ok.20 lat.
Było kiedyś więcej członków, jednakże rodzice starszych dzieci wycofali się ze spotkań.
Staramy spotykać się raz na 2 m-ce, mnie najbardziej zależało na stworzeniu grupy wsparcia dla młodych mam, na zorganizowaniu wolnego czasu dla maluszków i starszych dzieci.
Rozpoczęliśmy współpracę z Centrum Wolontariatu i młodzi ludzi są energicznie, pozytywnie nastawieni. Pierwszy bal karnawałowy mamy za sobą, wolontariusze świetnie poprowadzili imprezę, a dzieci były zachwycone zabawą, konkursami.
Na razie wszystko jest w trakcie organizacji, "prezes" powoli robi stronę www, szuka sponsorów (jeden już jest :jupi: ), staram się nawiązywać kontakty z domem kultury, z wolontariuszami by rozkręcić to wszystko.
Poznaję mamy i tatusiów i chciałabym wciągnąć ich bardziej w działalność, bo samej pewnie będzie ciężko, zwłaszcza że dzidzia w drodze i niewiadomo jak to będzie za pół roku.
Egoistycznie może to zabrzmi, ale dla mnie to stowarzyszenie już wiele zdziałało, poznałam fajnych rodziców, teraz wiem, że nie jestem tutaj sama, a Franiu ma swoich kolegów i koleżanki.
Niedługo organizujemy spotkanie z rehabilitantem Frania i panią neurolog. Staram się by spotkania odbywały się naprzemiennie, coś dla starszych(rodziców), coś dla młodszych(dzieci).
Wiem, że to wszystko jeszcze kuleje i rozkręcenie się potrwa troszkę, ale najważniejsze, że można wyjść z domu, spotkać się, pogadać, dać odpowiednie namiary (oczywiście wychwalam Zakątek, ale z tego co wiem, to nadal rodzice się ukrywają ;-) ).

Będę wdzięczna za każde rady doświadczonych prezesów i szefów, każda rada na wagę złota :-)

Postaram się wkleić fotki z naszego balu...

To taki mały wstęp o nas, mam nadzieję, że w miarę możliwości będę pisała częściej co tam piszczy w Pilskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-02-15, 23:00   

Armadio, no wprost cudownie! :jupi: Jakże wspaniale, że takie osoby są na Zakątku i jeszcze chętnie dzielą się i ogłaszają. Taką dobrą nowinę i pięknie inicjatywy warto opisywać, wspierać i wymieniać się doświadczeniami byśmy wszyscy widzieli jednak, że w świecie oprócz nieprawości, okrucieństw i odczucia przemożnego zła jest również dobro i to w najczystszej postaci - ludzkiego serca, które zdolne jest oddać swój czas by innym było po prostu lepiej. To niby czasami tak niewiele ale z takich inicjatyw powstają wszystkie większe, o których później słyszymy w mediach.
Bardzo cieszą wszystkie podjęte przez was działania tym bardziej, że nie czekacie na nikogo tylko sami bierzecie ster we własne ręce.
Do wszystkich czytających a nie piszących rodziców z Pilskiego stowarzyszenia: Zakątek to oczywiście miła opcja ale przede wszystkim udzielajcie się z Panią prezes w pracach na rzecz własnych dzieciaczków. Motywacje bowiem można również szybko stracić jeśli całość ciągnie jedynie kilka osób.
Jestem przekonany, że wymiana doświadczeń na poziomie aktywnych członków władz poszczególnych stowarzyszeń jest mile widziana. Szczególnie, że jest komu tą wiedzę "sprzedawać" i tym samym pomagać robiąc to o co przecież nam wszystkim chodzi - by naszym dzieciom żyło się lepiej nie tylko poprzez rehabilitację psycho-ruchową ale również tę społeczną. By społeczeństwo coraz przychylniej patrzyło na te jego elementy, które stanowią przecież jego mozaikę, choć tak niestety dotychczas spychaną na margines.
Armadio i cała reszto aktywnych członków Pilskiego stowarzyszenia - gratuluję i trzymam kciuki :spoko: za wasze sukcesy i radość z nich waszych dzieci.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-16, 10:45   

:brawo: :jupi: :jupi:
Bardzo się cieszę armadio i służę w razie potrzeby pomocą, jeśliby trzeba coś podpowiedzieć z doświadczenia albo wyszukać niezbędne dokumenty potrzebne przy rejestracji, wzory niezbędnych uchwał zebrania itp

Cieszy nas powstanie kolejnej pozarządowej organizacji działającej na rzecz osób z zespołem Downa, a najbardziej cieszy zaangażowanie rodziców w działalność dla naszych dzieci.
Robimy to sami dla siebie i dlatego robimy dobrze i chętnie.

Pozdrawiam wszystkich członków pilskiego stowarzyszenia i trzymam kciuki za szybkie załatwienie niezbędnych formalności oraz życzę kolejnych efektów wspólnych działań :brawo:
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-02-16, 13:20   

Armandio jesteś wielka,fajnie że macie takie miejsce i że coś można zrobić,u nas brakuje takich ludzi.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-02-16, 13:44   

Aniu, świetnie że Stowarzyszenie się rozkręca!
Mam nadzieję, że w końcu do Was dotrę na spotkanie.
Szkoda że nie mogłam być na balu, Agatka zaprezentowałaby się znów w stroju Chińczyka :lol:
Proszę o informację jak będzie kolejne spotkanie. :prosze:
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16849
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-17, 15:44   

Armadia napisała" jakoś takoś powołano mnie na prezesa"
To po prostu wspaniale - gratulacje :prosze:
Ja też trzymam kciuki za Waszą działalność i życzę radości z bycia razem dla Waszych dzieci!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-02-17, 23:04   

Ja też proszę o info o następnym spotkaniu , może i nam udało by się do was dołączyć w końcu to chyba nie tak daleko od nas?
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-03-21, 23:06   

Super sprawa,ja też chętnie się dołączę.
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
_basia_ 
gaduła

Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 332
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-03-22, 10:44   

armadio jesteś wielka :prosze:
szkoda tylko że daleko mieszkamy bo z chęcią bym zaglądnęła :spoko:
wielkie :brawo: :brawo: :brawo: dla Ciebie
_________________
Basia-mama Ali z zD ur.24.09.2007r.
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2009-05-27, 21:56   

Dawno się nie odzywaliśmy, a spotkań już parę za nami...Co prawda na razie działamy bardziej, jako grupa wsparcia...ale za to jaka :-) Dzięki stowarzyszeniu nasze dzieci potworzyły małe grupy i spotykają się na wspólnej muzykoterapii, zajęciach z pedagogiem, czy zabawie na placu zabaw. Mamy mogą odwiedzać się na kawce, pogadać o swoich radościach i smutkach, a dzieci w tym czasie bliżej poznać i pobawić :-)
Super było spotkać na swojej drodze tak wspaniałych ludzi i działać dla dobra naszych pociech i mam nadzieję, że to wszystko będzie się rozwijało.

Dzięki wspólnym działaniom, ogłaszamy, że 6. czerwca o godz. 15.00 organizujemy w Jaraczewie koło Piły pierwszy Rodzinny Piknik z Okazji Dnia Dziecka.
Będą zabawy dla naszych dzieci, grill, ognisko, wędkowanie, zwierzątka no i rozmowy rodziców przy kawce, dla każdego coś miłego, byleby pogoda dopisała...


Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy armadia@tlen.pl.

Zapraszamy wszystkich z okolic Piły, którzy podczytują Zakątek, a jeszcze się ukrywają i nie przyłączyli do naszego Stowarzyszenia.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-05-28, 15:00   

Aniu, jak często się spotykacie?
Ja chętnie dołączyłabym do Was, teraz chyba będzie mi łatwiej bo i tak codziennie jestem w Pile, tylko nigdy nie wiem kiedy i gdzie działa Stowarzyszenie.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2009-06-02, 08:06   

Irenka napisał/a:
Aniu, jak często się spotykacie?
Ja chętnie dołączyłabym do Was, teraz chyba będzie mi łatwiej bo i tak codziennie jestem w Pile, tylko nigdy nie wiem kiedy i gdzie działa Stowarzyszenie.


Irenko dawaj na priva, juz wiele razy Cię zapraszałam...ale zawsze coś;)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-07-03, 21:00   

Zapraszam wszystkich rodziców dzieci z zD z okolic Piły na spotkanie stowarzyszenia, które odbędzie się 16 lipca o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej firmy Grapil. Dokładny adres al. Niepodległości 80.
Dawno nie spotykaliśmy się, a doszło do nas wielu nowych rodziców z maluszkami.
Chcemy spotkać się z wolontariuszami, którzy mają ochotę zajmować się naszymi dziećmi, a także podyskutować na temat tworzonej strony www.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące spotkanie, proszę na priv.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu