FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do komputera
Autor Wiadomość
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-11-25, 18:28   

Kobietki, napiszcie czy któraś z was dostała dofinansowanie do sprzętu komputerowego. W legnickim MOPSie mówią, że dzieciom z zD nie należy się komputer, natomiast lekarze z Wrocławia wystawili Michasiowi zaświadczenia, że taki sprzęt jest mu niezbędny do prawidłowego rozwoju.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-25, 21:40   

Myślę, że jak najbardziej się należy. Tym bardziej że masz to poświadczone zaświadczeniem od lekarza. A to co mówią w MOPS-ie wynika z nieuświadamiania sobie potrzeb dziecka z zespołem. Panie mopsowe pewnie myślą, że po co dziecku upośledzonemu komputer :] ;/
Zdaje się, że Jaga Alicji miała dofinansowanie do komputera. Pewnie Ala napisze, co i jak jak zajrzy Gradko.

A tu jeszcze podrzucam link do rozporządzenia:

:arrow: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Dz.U. 2002 nr 96 poz. 861
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-11-26, 10:57   

Myślę Gradko,że będziesz musiała mieć dużą siłę przebicia,aby dostać dla Michasia komputer.Bo jak najbardziej-należy się dzieciom z zespołem Dawna,ale w praktyce dostają je dzieci nieco starsze.
Proponuję abyś zaopatrzyła się dodatkowo w pisemka od logopedy i psychologa,że komputer i programy które zakupisz (np.logopedyczne) są niezbędne do rehabilitacji.
Z paniami w MOPSIe nie dyskutuj i o nic nie pytaj,bo to nie one decydują czy się należy
czy nie tylko komisja.
Wypełnij wniosek "Likwidacja barier w komunikowaniu się"(to jest zupełnie inny wniosek niż np.do dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego) i razem z potrzebnymi dokumentami złóż do rozpatrzenia.


Likwidacja barier funkcjonalnych

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zm.) ze środków Funduszu może być dofinansowana likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.
Realizacja powyższych zadań ma na celu umożliwienie lub w znacznym stopniu ułatwienie osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.
Pisemny wniosek o dofinansowanie likwidacji wyżej wymienionych barier funkcjonalnych osoba niepełnosprawna składa w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania. Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia(...)
Zgodnie z definicją słownikową:
bariery w komunikowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.
Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia


Życze powodzenia! :spoko:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-11-26, 19:06   

Na razie nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;-)
Byłam już w PCPR, ale tam "miła" pani poinformowała mnie, że od nich nic Michasiowi się nie należy, bo mieszkamy w Legnicy. Oni zajmują się dziećmi spoza miasta. My należymy pod MOPS.
W tym tygodniu pochodzę po instytucjach i opiszę co udało mi się zdziałać.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2006-11-27, 09:57   

Nam też się nie udało. Dziewczynki są cały czas za małe, pomimo odpowiednich dokumentów stwierdzających taką konieczność. My mieliśmy sterte papierów od specjalistów i tak to nic nie dało. Wypiszcie wnioski. Może Wam się uda, bo wszystko zależy tak jak pisała Ala od komisji. Powodzenia.
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-03, 13:34   

Właśnie wróciłam z MOPSu. Pani znowu poinformowała mnie, że Michasiowi nie należy się komputer, bo słyszy, widzi i ma sprawne ręce i nogi. Grzecznie poprosiłam o wnioski, ale pani odmówiła, więc stanowczo powiedziałam, że chcę złożyć wnioski bez dyskutowania, ale i tak ich nie dostałam, bo nowych na ten rok jeszcze nie ma. Nie wiem, czy pani (bardzo miła) tylko mnie zbyła, czy faktycznie jeszcze nie dostali.
Acha. Tłumaczyłam też, że mam kilka opinii od terapeutów, że dziecku niezbędny jest komputer wraz z konkretnym(mam wymienione jakim) oprogramowaniem, ale "takie zaświadczenia może wypisać każdy lekarz". Więc od kogo mają być te opinie i zaświadczenia? Od samego Pana Boga? :-x
Nie poddaje sie i będę próbować we Wrocławiu.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-01-03, 15:07   

Gradko,tez próbowałam w 2006 roku w ramach likwidacji barier,odpowiedziano mi,że dziecko za małe i brak środków.Z tym brakiem druków może być prawda,bo pamiętam,że w ubiegłym roku były gdzieś pod koniec lutego chyba.
Nie poddawaj się,choć ja nie wiem ,czy będę miała tyle samozaparcia,aby i w tym roku próbować.Czasami,a ostatnio coraz częściej mam dość min i grymasów i tłumaczenia,że dziecku coś jest potrzebne.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-03, 16:33   

GRADKA12 napisał/a:
Właśnie wróciłam z MOPSu. Pani znowu poinformowała mnie, że Michasiowi nie należy się komputer, bo słyszy, widzi i ma sprawne ręce i nogi. Grzecznie poprosiłam o wnioski, ale pani odmówiła


To niestety nie Pani urzędniczka decyduje czy dziecku się należy czy nie.
O tym zadecyduje komisja.
I ta Pani nie ma prawa odmówić wydania wniosków(no chyba,że faktycznie fizycznie ich nie posiada)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-04, 12:30   

Gradko !
Szkoda, że nie spytałaś pani po co dziecku które nie słyszy , nie widzi, bez nóg i rąk komputer ?
Ja w mojej szkole wystawiam rodzicowi zaświadczenie że potrzebny jest mu do realizacji indywidualnego programu terapeutycznego dla dzieci z upośledzeniem i stanowi źródło bodźców stymulujących rozwój i kształci koncentrację uwagi.
Jest też niezbędny przy pracy rewalidacyjnej z dzieckiem. itd...
Napisz w podaniu takie różne mądrości.
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-05, 16:32   

Dzięki za te mądrości :prosze:
Wczoraj Basia przyniosła mi :prosze: druki z PCPRu (tam dają wszystkim dzieciom), wypisze je i wyśle pocztą do Wrocławia.
Ja z Basią się tak łatwo nie poddajemy, jak nas wyrzucają dźwiami to my wchodzimy oknem ;-)
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-05, 20:43   

:spoko:
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-10, 12:31   

O dofinansowaniu do sprzętu komputerowego i terminie składania wniosków przeczytamy :arrow: TU >>>
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-03, 21:52   

Gradko, pewnie wnioski już złożone :cool2: ale na przyszłość daje link do tekstu, który jest odpowiedzią na wątpliwości pań, czy komputer potrzebny jest w edukacji specjalnej czy nie.
:arrow: Wykorzystanie komputera w edukacji specjalnej
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-17, 21:39   

U nas dofinansowanie dla naszych dzieciaków się nalezy ale pod jednym warunkiem - muszą byc uczniami przynakmniej 1 klasy szkoły podstawowej. Taki warunek jest ustalony w gminie ze względu na ograniczone środki.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2007-06-18, 14:32   

Moja Anetka dostała dofinansowanie do komputera bez kłopotów. Fakt , że jest sporo starsza(18). Nie chodziłam z tym do MOPS-u tylko do powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wniosek dostałam bez problemu(na likwidację barier w komunikowaniu się). Dobrze jak w orzeczeniu o niepełnosprawności jest zaznaczony odpowiedni symbol o problemach logopedycznych. Warto zwrócic na to uwagę na komisji. Ja tego nie miałam więc musiałam dołączyc opinie logopedyczną ze szkoły(akurat tam chodziła na zajęcia), można też z poradni. Składałam dokumenty w lutym ubiegłego roku i miła pani od razu mi powiedziała że mogę liczyc na dofinansowanie dopiero za rok(brak środków). Ale było wcześniej. Załapałam się jeszcze w grudniu i córcia miała piękny prezent na święta. Acha , jeszcze zaświadczenie o dochodach.
Dziewczyny nie dawajcie się tym babsztylom :evil: z MOPS-u.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu