FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do komputera
Autor Wiadomość
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-11-25, 23:19   

No więc....
Dostałam taką mniej więcej odpowiedź :
.... termin rozpatrzenia wniosku ulega przesunięciu z powodu niewystarczających środków finansowych...... W związku z dużą ilością wniosków, które wpłynęły w latach 2012-2013 a nie zostały zrealizowane z braku środków, zobowiązani są rozpatrzyć je w pierwszej kolejności. .....
.... wniosek pani będzie mógł podlegać rozpatrzeniu po uzyskaniu wystarczających środków finansowych, zostanie przekazany do oceny komisyjnej, a o podjętej decyzji zostanie pani powiadomiona odrębnym pismem .

Czyli wniosku nie przeglądali, więc nawet nie wiem czy wszystkie dokumenty były ok i czy czegoś nie przegapiłam. Będę pisać odwołanie, żeby bardziej doprecyzowali czas (w końcu niedługo większość dokumentów, które złożyłam może stracić na aktualności).
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-04, 11:18   

Dostaliśmy dofinansowanie do komputera i programu logopedycznego - 60%. Mam jednak problem gdzie kupić komputer, wszędzie chcą gotówkę, lub przelew max. 14 dni, a w umowie mam 30 dni. Gdzie kupujecie komputery z dofinansowaniem z PFRON?
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-04, 12:01   

gosik2 komputer i program możesz kupić wszędzie, w każdym sklepie.

Wszystko zależy od dogadania się ze sklepem np. możesz kupić w autoryzowanym sklepie Sony jeżeli komputer ma być firmy Sony, Apple-Mac lub w innych sklepach komputerowych np. Gral (ma stronę internetowa i jest dość tani). Możliwości masz wiele. W galeriach jest dużo sklepów komputerowych. Koniecznie porównaj ceny w różnych sklepach, by nie przepłacić. Niezależnie ile będzie kosztował komputer PCPR lub MOPS zawsze przeleje tylko kwotę z umowy tj. 60%. W sklepie mówisz, że masz umowę z PCPR lub MOPS i że sama wpłacisz 40% kwoty (lub więcej) a na resztę (60%) prosisz fakturę z przedłużoną płatnością 30 dni, (czasami mówią, że nie mogą taką wydać to prosisz fakturę proforma) jeżeli nie mogą wydać to niech wydadzą na 14 dni i zanosisz tą fakturę do PCPR lub MOPS, nie poradzisz nic na przepisy i tak sklep wyda ci towar dopiero, jak PCPR lub MOPS przeleje swoje 60% kwoty za komputer.

Faktury na komputer, programy mogą być z różnych sklepów. Jeżeli w innym sklepie kupujesz program to tam też musisz przelać najpierw swoje 40% i poprosić fakturę przelewową (lub proforma) na na resztę kwoty.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-04, 12:58   

Dzięki :-) , szukam dalej
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-04, 21:25   

gosik2 możesz się przygotować na to, że w ogóle nie znajdziesz sklepu, w którym wystawią Ci fakturę z odroczoną płatnością 30 dni. Ja tak miałam, gdy kupowałam komputer z dofinansowania PFRON dla syna, kierownik sklepu dzwonił do centrali i nawet ten telefon nie pomógł, pisałam sama maila do dyrekcji sklepu i też nic to nie pomogło. Sklep zaproponował mi tylko fakturę proforma z okresem płatności 14 dni, wydali mi fakturę za moją osobistą wpłatę własną. PCPR to zaakceptował i wiem, że nie byłam wyjątkiem. Wiele osób tak miało. Jeżeli masz już sklep w którym jest Wasz wymarzony komputer i wiesz na jakich zasadach mogą ci wydać fakturę dzwoń do PCPR i mów im, ze masz problem i zapytaj czy możesz inaczej go rozwiązać niż w umowie. U nas było tak, że gdy PCPR przelał swoją kwotę otrzymałam fakturę na całą kwotę i ją zaniosłam do PCPR (ale wcześniej dostałam fakturę proforma)
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-05-04, 22:29   

To zależy od PCPRu, może zadzwoń, powiedz, że masz problem ze znalezieniem sklepu z tą fv na 30 dni. Zazwyczaj PCPR wpłacają te pieniądze w ciągu kilku dni, nie czekają maksymalnych 30stu.
Z fakturą proforma też sie dopytaj, bo np. mój PCPR absolutnie tego nie akceptował. Żadnych proforma. Zaproponowano mi inne rozwiązanie, podpisałam w PCPR aneks do umowy o dofinansowanie, wpłaciłam całą kasę w sklepie ze swoich, zaniosłam fakturę do PCPRu a oni przelali dofinansowanie na moje prywatne konto. I to też w ciagu kilku dni, nie 30.

Czyli najpewniej będzie jak się dopytasz w PCPR, u żródła. Bo każdy ma swoje zwyczaje.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-04, 23:30   

U nas faktura proforma została zniszczona, jak dostaliśmy i doręczyliśmy oryginalną fakturę po dokonaniu wpłaty kwoty na konto sklepu przez PCPR
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-07, 08:34   

Już udało się wszystko załatwić - komputer w NEONET, program w ARANTE, czekam na fakturę z ARANTE i do pcpr :-)
Ja tylko myślałam, że od razu dostanę sprzęt, a tu hola hola, dopiero jak dostana 100 kasy ;/
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-07, 09:15   

:spoko:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
juzer
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-13, 23:55   

Dobrze, że się udało wszystko załatwić, ta papierologia bywa koszmarna. Niestety, rodzice niepełnosprawnych dzieci ciągle mają pod górkę, teraz na dodatek zmieniły się zasady wydawania opinii (może i na lepsze), tu więcej info [...] link został usunięty - kabatka Powodzenia w dalszych przeprawach :spoko:
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-15, 11:58   

juzer proszę o przedstawienie się.
Zgodnie z regulaminem forum, linki mogą zamieszczać użytkownicy po napisaniu określonej liczby postów i tacy, których znamy. Ciebie nie znamy, w podpisie miałeś link też do jakiegoś portalu (został także usunięty). Proszę o przedstawienie się we właściwej części forum (Czas się przedstawić), zapoznanie z regulaminem, uczestnictwo w życiu forum, a potem dopiero dzielenie się linkami.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2016-12-28, 15:01   

Jakie programy komputerowe polecilibyście w ramach programu: likwidacja barier w komunikowaniu się?
Z jakimi dzieci lubiły/lubią pracować?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-12-29, 08:40   

Ja też mam zamiar wystartować do PCPR z wnioskiem o komputer ale jak pomyśle o tej biurokracji toaż mi się odechciewa ;/ . Ale jak nie pójdę to nie dostanę a i tak nie wiadomo czy dostanie :-? . My to komputer z drukarką.
Myślę że tu wypowiedzą się rodzice mniejszych dzieci ja jak kiedyś składałam to wzięliśmy klik, porusz umysł, Abecadło Bolka i Lolka, i jeszcze takie logopedyczne - LOGO chyba :roll:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5779
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-12-29, 11:32   

My mamy Logo Zabawy. Czy Piotrek lubi na nim pracować ? Oczywiście, że nie :lol:
On nie cierpi zabaw, zadań.... związanych z poprawną mową, więc chyba żaden program go nie zachwyci ;-)
Ale sadzam go, i jakoś próbujemy. :-)
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2016-12-29, 12:55   

Czy Waszym zdaniem można wnioskować o program: Z Tosią przez pory roku - wspomaganie rozwoju, czy tylko na programy typowo logopedyczne.
Czy ktoś miał serię z Tosią? Jest też Tosia i przyjaciele.
Czy te programy z Tosią działają z ekranami dotykowymi?

Chciałabym oprogramowanie współpracujące z ekranami dotykowymi.

Aniak,
nie mogę wyszukać Logo Zabaw? Gdzie to można znaleźć?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu