FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Miłorząb japoński - ginko
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-27, 22:13   Miłorząb japoński - ginko

Na podstawie :arrow: Down's syndrome brains aided by Ginkgo tree extract - NewScientist.com

Wyciąg z miłorzębu pomaga osobom z zespołem Downa
Anna Błońska

Eksperymenty na myszach wykazały, że osoby z zespołem Downa mogą poprawić funkcjonowanie pamięci, zażywając preparaty z wyciągiem z miłorzębu.

Zespół Downa to najczęstsza przyczyna upośledzenia umysłowego. Nazywa się go inaczej trisomią 21. chromosomu. Oznacza to, że w każdej komórce ciała zamiast 46 znajduje się 47 chromosomów. Chore osoby cierpią m.in. na zaburzenia pamięci deklaratywnej, czyli dotyczącej faktów (dlatego czasem nazywa się ją właśnie p. faktów). Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że komórki hipokampa są hamowane w zbyt dużym stopniu przez jeden z neuroprzekaźników: GABA (kwas γ-aminomasłowy).



Craig Garner i zespół z Uniwersytetu Stanforda podawali myszom z zespołem Downa ekstrakt z miłorzębu (zawierający bilobalid) lub korazol. Obie substancje blokują działanie GABA.

Gryzonie, które przez 17 dni piły korazol z mlekiem czekoladowym lub dostawały zastrzyki z miłorzębu, znacznie lepiej wypadały w testach pamięciowych, polegających np. na wskazaniu widzianego wcześniej obiektu z demonstrowanej aktualnie pary. Polepszone funkcjonowanie obserwowano jeszcze przez 3 miesiące od zakończenia suplementacji, co oznacza, że powoduje ona jakieś długoterminowe zmiany w mózgu.

Z biegiem czasu uczysz mózg tłumienia nadmiernego hamowania w obrębie hipokampa — tłumaczy Garner.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-01, 14:39   Miłorząb japoński - ginko

Dedi napisał/a:
Badania nad ZD wskazują, że przyczyną upośledzenia jest nad aktywność GABA - neurostymulator.


Ja też zadam głupie pytanie. A czy nie można jakoś przytłumić tej nadaktywności GABA. W przypadku zD bez zWesta?

Pewnie gdzieś to jest napisane....w jakimś zakątku Zakątka, do którego nie dotarłam :-D
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-01, 16:27   

Można, właśnie wyciągiem z Gingko Biloba (miłorząb japoński). Najlepszy jest amerykański w płynie, ale bez alkoholu. Jeżeli dziecko jest starsze to można stosować w kapsułkach standaryzowany wyciąg. Jednak zaznaczam, że badania na myszach dopiero co zostały zakończone i naukowcy odradzają stosowania na własną rękę u dzieci. Jednak mimo to jeżeli to kogoś interesuje to na stronach stowarzyszenia "Razem" w dziale zdrowie są wytyczne do stosowania.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-03-01, 17:53   

Ja Mai podaję Ginko i wisdać różnicę bardziej się koncentruje i szybciej dom roznosi :roll: trzeba jednak pamietać że to ma tylko pomóc dziecku się uczyć bo znam takich co dali i myśleli że juz nic więcej nie trzeba robić, samo się zrobi. Podając ginko trzeba szukać tego, który ma takie proporcje: 24% ginkgoflawonoglikozydów i 6% laktonów terpenowych ja podaję ginkofar.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
maj1820 
trajkotek

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 1576
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-03-01, 18:15   

Mam pytanie ,czy ten Glinkofar przepisał Wam lekarz prowadzący małą?czy sami zakupiliście?i gdzie jest dostępny?
_________________
mama Jędrzeja 30.11.07 z ZD
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-03-01, 19:34   

W każdej aptece i jest bez recepty choć warto skonsultować z lekarzem czy nie widzi przeciwskazań.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-01, 19:44   

OOO dziękuję bardzo za stworzenie osobnego tematu :-D
Ginkofar jest dostępny w każdej aptece. Tego żaden lekarz raczej nie przepisze.
Przyszłym podającym radzę najpierw zrobić zapis EEG przed podaniem, żeby wykluczyć wszelkie zmiany padaczkowe, które mogą się ujawnić przy zmniejszeniu GABA.
Dla małych dzieci niestety nie jest w Europie dostępny w płynie, tzn jest ale na bazie alkoholu, którego z oczywistych względów nie można podawać. W USA jest produkowany odpowiedni w kroplach, to jest ten sam producent co Nutrivene-D i można go zamówić razem z nim (koszt za 29ml ok 80 zł). Jednak tak jak wspominałem naukowcy prowadzący nie przeprowadzili do końca swych badań i odradzają stosowania ich na własną rękę, ponieważ jeszcze nie udało się określić skutecznej dawki dla ludzi.
Najlepszej jakości, ale zarazem najdroższym dostępnym na rynku standaryzowanym wyciągiem z miłorzębu japońskiego to Tanakan, ale tylko w kapsułkach. Ze znanych mi skutków ubocznych jest możliwy ból głowy przez pierwszy okres stosowania.
 
 
maj1820 
trajkotek

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 1576
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-03-02, 08:56   

Dziękuję za informacje :prosze:
_________________
mama Jędrzeja 30.11.07 z ZD
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-03-02, 15:56   

Dedi a dlaczego tanakan jest najlepszy bo w ulotce nic nie wyczytałam? :oops: A i miła Pani w aptece nie umiała mi nic powiedzieć mądrego no może pomijając różnice w cenach bo ta istotnie znaczna.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-03, 08:01   

W ulotce nie będzie takie coś napisane :-)
Pod względem jakości i standaryzacji Ginko jest najlepszy. Tanakan jest głównie przeznaczony dla osób po udarach i uszkodzeniach mózgu. Choć z tego co sprawdzałem nie różni się składem po między np ginkofarem. Należy jedynie pilnować dawek, ponieważ różne preparaty mają różne stężenia. Dla zainteresowanych powiem, że Ginko powoduje agregację krwinek czerwonych (uplastycznia). Co umożliwia krwi przedostawanie się przez np uszkodzone miejsca lub naczynia włosowate, powodując lepsze dotlenienie. Od dawna jest stosowany dzięki tym właściwością w miażdżycy i innych chorobach układu krążenia. To że obniża GABA to jest wynik najnowszych badań.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-03, 13:24   

Asia a jak ty dajesz Majeczce Ginko? Sama dobrałaś dawki? Przy nim trzeba robić jakieś badania?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-03-03, 14:52   

Mój mały dostaje Tanakan ze wskazań lekarza. Chodzi o to że u niego przy cechach Fas nie dzałają leki poprawiające koncentracje czy zmniejszające nadpobudliwość. W zasadzie to działają odwrotnie.
Nam zalecono 1 tabl. rano a po 2 tyg 2 tabl na dobę.
Mnie się jednak wydaje że 2 tabl to trochę zadużo i boję się zwiększyć. Jedna tabletka to 40mg
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-03, 15:09   

Z tego co pamiętam to Ginko zgodnie z protokołem było 3mg na 1 kg masy ciała. Jednak nie mogę teraz tego znaleźć. Poszukam i jakby coś to potwierdzę.
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-11, 17:21   

Sorrki, że tak długo tego szukałem, ale znalazłem:
Według protokołu EDSA, DSI to 5mg suszu z miłorzębu japońskiego na 1 k.m.c.
Wydaje mi się to trochę dużo, jednak napisane jest też, że dawkowanie musi być dostosowane indywidualnie przez lekarza. Ha no Ciekawe, który lekarz będzie się na tym znał. Bo ja nie znam takiego.
 
 
mariola 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 249
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-03-14, 21:00   

Niedawno kupiłam w aptece Ginko, dawkowanie pisze na ulotce, pani farmaceutka sama mi wybrała, poczekamy na efekty :spoko:
_________________
mama Dawida z zD (31.12.1993)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu