FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka medyczna dr Ganowicz
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-09, 12:16   

Alicja do notatek zajrzyj - bo chyba teraz mamy jakieś nieścisłości.

Ja mam tylko o Eurespalu - że nie działa.
A o Zyrtecu na pewno pamiętam, że nie poleca.

O Pulmicorcie nie mam nic w notatkach. Kuba miał go aplikowanego po cewnikowaniu. Wg mnie Ganowicz mówiła właśnie o tym, że on pomaga :-? a ja pomyślałam, że o! czyli dobrze, że Kubie prawidłowo go aplikowali...

To mi sie też zgadza z tym, że dr Ganowicz jest w ogóle za lekami podawanymi poprzez nebulizację, czyli Berodual, Pulmicort, Atrovent - jak najbardziej się do tego nadają.
Jak widać jednak nasza pamięć jest zawodna - postaram się potwierdzić u źródła (ale nie obiecuję).
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-12-09, 13:16   

Błagam dziewczyny ! sprawdżcie koniecznie, bo od zaraz odstawiam Zyrtec i resztę leków.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-09, 13:24   

Megi, nie rób tego, bo nam Asia osiwieje, że w błąd wprowadziła :lol: Asia napisała na czerwono, że wszystko trzeba konsultować z pediatrą. Ale tak jak mówię, wyślę maila do Pani Doktor - może w wolnej chwili nam odpowie.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-09, 14:20   

Megi - Berodual i Pulmicort - te działają (nieczytelnie to napisałam) z tej serii nie działa tylko- Atrovent. Zaraz to precyzyjniej poprawię w swoim poście :prosze: .
A co do np. Eurespal-u, to ja też co wizytę mam przepisywany ;-)
A co do tych leków przeciwalergicznych, to pani doktor powiedziała, ze nie działają przeciwalergicznie u naszych dzieci, ponieważ u nich rzadko stwierdza się alergię, ale tu proszę o konsultacje Kabatki i Ali, czy Wy też tak to zrozumiałyście, ja mam jeszcze notkę, iż 90 % dzieci z zD nie ma alergii, czy też macie taki zapis :-?
P.S. Resztę sprawdziłam - zgadza się ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-09, 14:35   

Megi - a co do Sinupret-u, to nic nie mam zanotowane, ale ja Martynce go podaję, przepisany miała pierwszy raz przez naszego pediatrę, gdy skończyła 2 latka i nieraz go zapisuje, rzeczywiście on działa ściągająco i przeciwzapalnie na zatoki (Martynka podawany go miała przy przedłużającym się katarze, który już był właśnie taki żółtawy - zatokowy), jak dla mnie jest ok! :spoko:
I proszę Was :prosze: (zaznaczyłam), że to są tylko notatki, ręcze za nie ale tak jak pisałam wyżej, sami nic nie róbcie bez konsultacji z pediatrą - takiej odpowiedzialności na siebie nie biorę ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-09, 15:04   

to i moje "trzy grosze" z notatek

Gorączka

Leki,które podała Aśka możemy podawać co 6 godz NIEZALEŻNIE od siebie

Leki przeciwzapalne

Eurespal tak chętnie przepisywany przez lekarza zamieniamy na Ibuprofen!

Katar

Przy katarze ropnym konieczne jest zrobienie posiewu!Dopiero potem lekarz powinien dobrać antybiotyk
Ihalacje:
1 torebka mięty/250 ml wrzątku + 10 g sody oczyszczonej + 5 g pieprzu + wycisnięty sok z ząbku czosnku

Odrzucamy:Mucosolwan,Ambrosol,Flegaminę>te syropy zastępujemy inhalacjami i oklepywaniem.
Polecane:Diphergan,Sinecod,Neo-azarina

Reszta notatek identyczna co Asi :spoko:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-09, 15:59   

:prosze: Alicja, czyli nie jest tak źle z moją koncentracją uwagi, tylko tak jak w mówieniu tak i w pisaniu - za szybko i za dużo naraz chcę przekazać, wybaczcie taka już jestem ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-09, 18:24   

Alicjo, nie wiem czy dobrze zrozumiałam - inhalacje z Mucosolwanu można robić ? tylko nie podawać syropu?
Michasiowi rok temu zapisano w szpitalu inhalacje z Mucosolwanu (lekarze bali się,żeby nie wpadł w zapaść, bardzo kaszlał) i to mu dopiero pomogło. teraz jak zaczyna się kaszelek to inhalator idzie w ruch (Michaś się chowa jak go widzi).

Kobietki dzięki za informacje o lekarstwach :prosze: Myśmy też mieli niektóre z nich kiedyś przepisywane i nie było żadnej poprawy.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-09, 19:39   

Tak,tak! tylko inhalacje z Mucosolwanu
syrop do kosza
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-09, 20:22   

Dzięki Alicjo :prosze:
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-12-09, 21:13   

Dziewczyny jesteście nieocenione! DZIęKUJę!!! Pomimo nieprzespanej nocy(imprezka :-D ) zapamiętałyście bardzo ważne rzeczy!
Ja już wiem wszystko i...odstawiam niektóre leki. Po tym co przeczytałam nie mam obaw,że zaszkodzę Jarkowi, bo i tak leczę go inhalacjami i Pulmicortem.A co do lekarzy i konsultacji z nimi już to przerabiałam wiele razy i będę konsultować tylko w poważniejszych sprawach.
P.s. Powinnam jechac na ta konferencję ;/ Ala miałaś rację :-)
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-10, 09:30   

Myślę,że jeśli tylko przemawia do Was sposób leczenia dr Ganowicz to warto pojechać na konsultację.A potem razem z pediatrą spróbować współpracować.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-10, 10:24   

Megi napisał/a:
[...] Pomimo nieprzespanej nocy(imprezka :-D ) zapamiętałyście bardzo ważne rzeczy!
[...]


Megi, dr Ganowicz miała wykład w sobotę - noc meksykańska była dopiero przed nami :okular:
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-10, 16:13   

:lol: a no właśnie ;-) Monika, ale nieźle sobie poradziłaś z przedstawieniem wykładów i z niedzieli :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2006-12-12, 20:00   

filip dostaje nie tylko krople vit D3 ale i 5 kropelek Cebionmulti- pytałam sie swojego pediatry czy można to przedawkowac powiedział że mam byc spokojna... ale jak teraz poczytałam to juz nie jestem , jesli chodzi o tarczyce to dostaje Letrox teraz 1/4 tabletki wczesniej 1/2 tabletki...
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu