FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka medyczna dr Ganowicz
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-01, 11:11   

Cytat:
Dodatkowo mam odstawioną wit. D3 i leki na tarczycę, ponieważ wszystko jest ok.


:-D Dawidku i tak dalej trzymaj!

Wiecie, co - tak patrzę na te zalecenie, ci co byli, mają pewnie podobne i dochodzę do wniosku, że co w tym jest takiego nadzwyczajnego?... Wszyscy powinniśmy sie tak odżywiać: bez konserwantów, więcej pieczywa z ziarnami, zamiast słodkich napojów kompoty itp. W ciąży często właśnie tak jemy, a dlaczego potem nie :roll: Przecież to jest po prostu zdrowe :-)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-01, 11:22   

A tak na dobra sprawę,co nie jest bez konserwantów?
A kompocików nie gotuję z lenistwa,ziarenka wchodzą między zęby ;-)
chipsy i cola i wszystko co bee -nie czarujmy się - też smakuje i chętnie się tym objadamy i zajadamy
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-01, 12:39   

Mamusiu Dawidka:do kuchni ;-)
Wieczorem przyjdziemy z Michasiem na degustacje nowych potraw :lol:

A co do wt.D3 to Michaś od urodzenia nie chciał jej przyjmować :cry:
Inne lekarstwa (jeśli była potrzeba) połykał a D3 wypluwał. Lekarze w ICZMP byli zdziwieni, że podaje latem (Michaś leżał w sierpniu 2005) D3, więc przestałam jej "używać".
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-01, 12:45   

Alicja napisał/a:
[...]
chipsy i cola i wszystko co bee - nie czarujmy się - też smakuje i chętnie się tym objadamy i zajadamy


My tak i możemy to robić w zasadzie bezkarnie, bo nie mamy zaburzonego metabolizmu, więc jak nam te czipsy ujmą trochę z IQ to najwyżej nie będziemy w stanie sami obliczyć sobie PIT-u np.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-01, 12:52   

:lol: :lol: :lol:
dobre Monia,dobre
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2006-12-05, 21:13   

Alicjo z tego co wiem pani dr Ganowicz raczej zajmuje się maluszkami. Mówiła mi że w tym ma doświadczenie. Ale myślę że i o starszych wie więcej niż ktokolwiek inny.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-08, 17:36   

W nawiązaniu do wykładu, który wygłosiła p. dr Ganowicz na konferencji organizowanej przez "Bardziej Kochani", pozwolę sobie napisać nazwy leków, o których mówiła pani doktor, iż są skuteczne u naszych dzieci.
Będę podawała nazwy leków odnośnie konkretnej dolegliwości, w takiej formie informowała nas o nich p. doktor.

GORĄCZKA, BÓl.
Paracetamol 10mg/kg/dawka
Ibuprofen (Ibufen) 5mg/kg/dawka - nie na pusty żołądek (co 6,8 lub 12 godz.) działa jak antybiotyk.
Pyralgin 10mg/kg/dawka

Każdy lek w odstępie 6 godzin.

KATAR
- oprócz oczyszczania solą fizjologiczną, leki przeciwobrzękowe do nasa, np. Nasivin 0,01%
- Przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo: Buderhin (2xdz.), silne: Flixonase, Cromoheksal, Polcrom (6xdz.)
- rozrzedzające (nie podawać przed snem): Mistabron, Mucofluid
- przy żółtym i zielonkawym katarze niezbędny jest antybiotyk!
- mozna zastosować (nawet wskazane) inhalacje, np. 1 torebka mięty na 250ml. wrzątku, lub gotowe (z apteki, poniżej przy kaszlu podam)
podczas kataru może występować ropienie oczu.

KASZEL
- mięta, rumianek i sok z cebuli
- Diphergan, Sinecod, Neo-azarine - działaja wykrztuśnie i przeciwkaszlowo
- oprócz tego mozemy stosować inhalacje: Mucosolvan - max do 5 ml, Berodual, Pulmicort,
- Atrovent - nie u dzieci z zespołem Downa (nie działa), podobnie jak Clemastin, Zyrtec, Calcium - nie działają przeciwalergicznie w przypadku dzieci z zD, podobnie jak Eurespal
- możemy zastosować inhalacje domowe, np. 5g. soli na 500ml. wody, lub wywar z miety czy rumianku,
- p. doktor podała jeszcze taki przepis znaleziony w notatkach rodzinnych: 10g. sody spozywczej, 5g. pieprzu i wyciścięty sok z ząbka czosnku

Duszność może występować np. podczas zapalenia krtani (krtań jest obrzęknięta). Natychmiast wzywamy lekarza, podczas czekania na pogotowie zachowujemy spokój, bardzo ważne podmuch świeżego powietrza, można podać dziecku czopki uspokajające z hydrocortisonem.

ZMIANY SKÓRNE
- maści obojętne Alantan, Linomag,
- maść z dodatkiem cynku - Tormentiol, Sudocrem, maść cynkowa,
- kąpiele, np. z dodatkiem sody spożywczej (nawilża), z dodatkiem krochmalu, rivanolu

BIEGUNKA
- leki: Enterol, Smecta, Gastrolit, pałeczki kwasu mlekowego
- dieta zapierająca: nic surowego, bezmleczna, beztłuszczowa, ryż, marczewka gotowana (marchwianka), gotowane mięso, bez rosołów, wywar z jagód,
- alternatywnie: wywar z maku (1łyżeczka maku, zalać wodą wygotować), coca-cola

Mowa była również o lekach homeopatycznych, polecane.

Ogólne wskazówki:
- leczyć: objawowo, podawać leki, które działają, unikać syropów, co sie da podawać alternatywnie (inhalacje), rozsądnie
- pamiętajmy, że dziecko przy gorączce ma "potworny" ból głowy
- syrop otwarty ważny jest tylko 3 miesiące
- leki doustne podawać w ciągu 30 min po otwarciu
- nie mieszamy leków doustnych
- notujemy efekty leczenia

Oczywiście każdy z tych leków i ewentualne ich podawanie należy skonsultować z pediatrą!

P.S. Z góry przepraszam za chaotyczny (może) styl pisania, notatka pochodzi z konferencji :-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-08, 18:11   

To ja jeszcze dopiszę, co mam w swoich notatkach ;-)

Przeciwgorączkowe:
Ibuprofen - działa także przeciwzapalnie
Pyralgin - działa najsilniej przeciwbólowo

W przypadku gorączki wykorzystujemy także okłady:
- małe dzieci - na główce (małe to takie, które jeszcze mają niezarośnięte :arrow: ciemiączko
- starszym dzieciom przykładamy okłady na kark.

Jeśli dziecko bardzo wysoko gorączkuję, dzwoniliśmy już do lekarza, on jest w drodze, my w tym czasie możemy dziecko schładzać w wanience. Nalewamyu wody o temperaturze jak normalnie do kąpieli, a potem powolutku wlewamy OD STRONY NÓŻEK wodę chłodną, aż całość będzie letnia.

Wymioty
Zawsze dziecko powinien zobaczyć lekarz - w tym czasie nie powinno się podawać maluchowi żadnych pokarmów. Zwracać uwagę tylko na to, aby dziecko piło wodę (nie soki, nie słodkie napoje).

Oczka
Łzawienie oczek jest połączone często z zapchanym nosem.

_________________

Mam nadzieje, że dziewczyny mają jeszcze coś innego w swoich notatkach i dopiszą :lol:
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-08, 21:17   

w wolnej chwili sprawdzę swoje notatki ;-)
:lol:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-12-09, 11:45   

Cytat:
Berodual, Pulmicort, Atrovent - nie u dzieci z zespołem Downa (nie działa), podobnie jak Clemastin, Zyrtec, Calcium - nie działają przeciwalergicznie w przypadku dzieci z zD, podobnie jak Eurespal nie działa na dzieci z zD


O matko jedyna! Asiu czy na pewno Pulmicort i Berodual i Eurespal i Zyrtec i Clemastin nie działają na nasze dzieci!!! Ja mam wiecznie przepisywane te lekarstwa i to nie tylko przez jednego lekarza :cry:
Wydaje mi się ,że Eurespal pomaga,inhalacje z Pulmicortu w przypadku zap. krtani też robię i na zap. oskrzeli Berodual. Tylko zawsze się zastanawiam po co w nieskończonośc przepisują Zyrtec skoro żadna alergia nie wyszła Jarkowi do tej pory.Ale lekarze tłumaczą mi ,że działa przeciwhistaminowo i w ten sposób przy silnym przeziębieniu pomaga.
Sinekod też tylko przy uporczywym kaszlu na noc.
A czy Sinupret też można podawać przy przeziębieniu?Mówiła coś na ten temat p.doktor?
Działanie:
Lek pochodzenia roślinnego o działaniu sekretolitycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Wskazania:
Pomocniczo w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok, górnych i dolnych dróg oddechowych oraz jako lek uzupełniający w antybiotykoterapii.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-09, 12:16   

Alicja do notatek zajrzyj - bo chyba teraz mamy jakieś nieścisłości.

Ja mam tylko o Eurespalu - że nie działa.
A o Zyrtecu na pewno pamiętam, że nie poleca.

O Pulmicorcie nie mam nic w notatkach. Kuba miał go aplikowanego po cewnikowaniu. Wg mnie Ganowicz mówiła właśnie o tym, że on pomaga :-? a ja pomyślałam, że o! czyli dobrze, że Kubie prawidłowo go aplikowali...

To mi sie też zgadza z tym, że dr Ganowicz jest w ogóle za lekami podawanymi poprzez nebulizację, czyli Berodual, Pulmicort, Atrovent - jak najbardziej się do tego nadają.
Jak widać jednak nasza pamięć jest zawodna - postaram się potwierdzić u źródła (ale nie obiecuję).
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2006-12-09, 13:16   

Błagam dziewczyny ! sprawdżcie koniecznie, bo od zaraz odstawiam Zyrtec i resztę leków.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-09, 13:24   

Megi, nie rób tego, bo nam Asia osiwieje, że w błąd wprowadziła :lol: Asia napisała na czerwono, że wszystko trzeba konsultować z pediatrą. Ale tak jak mówię, wyślę maila do Pani Doktor - może w wolnej chwili nam odpowie.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-09, 14:20   

Megi - Berodual i Pulmicort - te działają (nieczytelnie to napisałam) z tej serii nie działa tylko- Atrovent. Zaraz to precyzyjniej poprawię w swoim poście :prosze: .
A co do np. Eurespal-u, to ja też co wizytę mam przepisywany ;-)
A co do tych leków przeciwalergicznych, to pani doktor powiedziała, ze nie działają przeciwalergicznie u naszych dzieci, ponieważ u nich rzadko stwierdza się alergię, ale tu proszę o konsultacje Kabatki i Ali, czy Wy też tak to zrozumiałyście, ja mam jeszcze notkę, iż 90 % dzieci z zD nie ma alergii, czy też macie taki zapis :-?
P.S. Resztę sprawdziłam - zgadza się ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-09, 14:35   

Megi - a co do Sinupret-u, to nic nie mam zanotowane, ale ja Martynce go podaję, przepisany miała pierwszy raz przez naszego pediatrę, gdy skończyła 2 latka i nieraz go zapisuje, rzeczywiście on działa ściągająco i przeciwzapalnie na zatoki (Martynka podawany go miała przy przedłużającym się katarze, który już był właśnie taki żółtawy - zatokowy), jak dla mnie jest ok! :spoko:
I proszę Was :prosze: (zaznaczyłam), że to są tylko notatki, ręcze za nie ale tak jak pisałam wyżej, sami nic nie róbcie bez konsultacji z pediatrą - takiej odpowiedzialności na siebie nie biorę ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu