FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Koalicja Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością
Autor Wiadomość
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2009-04-18, 14:35   Koalicja Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością

Inicjatorzy Koalicji Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością:

1. Polski Związek Niewidomych
2. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
3. Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”
4. Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”
5. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca"
6. Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo
7. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
8. Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”
9. Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni
10. Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON”
11. Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym „ECHO”
12. Stowarzyszenie OJKOS
13. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-19, 19:08   

trigo wymieniłaś członków, ale zastanowiłam się, na czym ma polegać owa koalicja. :arrow: Ale już znalazłam.
Pewnie, że może to przynieśc tylko dobre rzeczy - choć ja akurat jestem też zdania, że wrzucanie do jednego worka niepełnosprawnych ruchowo z niepełnosprawnymi intelektualnie rodzi pewne nieporozumienia :-?
Wciąż myślę sobie o federacji stowarzyszeń na rzecz osób z zespołem Downa, o której kiedyś była mowa... :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2009-04-20, 09:31   

Koalicja jest już zarejestrowana.
Jasne, ze dobrze by było, by powstała federacja, o której, Moniko, przypominasz. I pewnie powstanie, ale jednak nie tak szybko, jak myśleliśmy.

Nie wiem, jak będą wyglądać prace powołanej już Koalicji. Co się rzuca w oczy w jej statucie, no i w nazwie- ona jest nei na rzecz osób niepełnosprawnych - lecz na rzecz osób z niepełnosprawnością. I ten termin jest używany w statucie Koalicji.
Faktycznie, wrzucenie "do jednego worka" wszystkich niepełnosprawności budzi wątpliwości... Nie sądzę jednak, by miało to znaczenie, w sytuacji, gdy sami rodzice dzieci jednego rodzaju niepełnosprawności potrafią dobijać się wzajemnie, kłócić się zamiast wspierać ... Niełatwa jest komunikacja w naszej grupie społecznej, tego nie da się ukryć, i - niestety - tak nas postrzega społeczeństwo. A władze wykorzystują ten fakt ...

Zobaczymy, jak się to sprawdzi "w praniu". W tej chwili wiele tracimy, że nasze środowisko jest tak bardzo rozbite. Wiem (a raczej nie mam złudzeń), że nie obejdzie się bez przepychanek, która niepełnosprawność jest ważniejsza - ale mam nadzieję, że w najważniejszych sprawach potrafimy się dogadać. I to jest główny cel - nauczyć się mówić jednym głosem, bo nasze kłótnie i przepychanki niestety, tylko szkodzą. Nie jesteśmy grupą hołubioną przez władze, którym na rękę fakt, że często nie umiemy się dogadać.

Koalicja, złożona z wielu organizacji ma głos, mocniejszy, niż pojedyncze, nawet duże, organizacje.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-04-20, 14:51   

Ja jednak liczę na to, że powróci sprawa utworzenia federacji lub porozumienia organizacji działających na rzecz osób z zespołem Downa.
Takiej, o jakiej rozmawialiśmy na Konferencji 4 - 5.04.2008 r.

Przy takiej różnorodności, jak widzę wśród członków Koalicji muszą wystąpić konflikty priorytetów, dla każdego będzie ważne co innego.

Raczej nie widzę naszej organizacji w tej Koalicji.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2009-04-20, 16:51   

Nasza organizacja weszła w skład koalicji - nasi podopieczni to nie tylko osoby z zespołem Downa, chociaż głównie niepełnosprawność intelektualna. Myślę, że warto mieć taki parasol. :-D
Zresztą zobaczymy.
Jutro, o 11.00 Walne Zebranie Koalicji, Warszawa, siedziba Fundacji im. Stefana Batorego.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-17, 11:35   

Stowarzyszenie "Zakątek 21" dołączyło do grona :arrow: Koalicjantów.
Jako że na razie nie widać na horyzoncie federacji/koalicji zrzeszających stowarzyszenia zajmujące się problematyką osób z niepełnosprawnością intelektualną - stąd nasza decyzja o przystąpieniu na chwilę obecną do Koalicji.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-26, 17:36   Manifestacja Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Już za 10 dni – 5.05.2014r. o godz. 12.00 w Warszawie przed Sejmem RP (w okolicy Pomnika Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. Wiejskiej) zbierze się ogólnopolska Manifestacja Godności Osób z Niepełnosprawnościami, która następnie przejdzie pod Kancelarię Rady Ministrów, gdzie zostaną przekazane postulaty manifestujących.Manifestację organizuje pan Marcin Mikulski Prezes Stowarzyszenia Aktywne Życie
www.aktywnezycie.org


Apelujemy do organizacji i osób, które jeszcze nie zadeklarowały swojej obecności lub poparcia, o wzięcie udziału w Manifestacji Godności (prosimy o potwierdzenie mailowe-mail: biuro@aktywnezycie.org) ponieważ tylko zjednoczenie całego środowiska osób z niepełnosprawnościami może przynieść oczekiwane efekty. Rozproszone i pojedyncze akcje tylko częściowo załatwiają problemy jednej wąskiej grupy społecznej (np. protest rodziców dzieci niepełnosprawnych) lub pozostają bez echa (protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych).

Środowiska osób niepełnosprawnych oraz osób pełnosprawnych, wśród których osoby niepełnosprawne funkcjonują, zamierzają zamanifestować prawa osób z niepełnosprawnościami do godnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Celem zgromadzenia nie jest demonstracja lub protest „przeciwko”, odrzucamy wszelkie spory polityczne, światopoglądowe.
Chcemy pokazać, że jesteśmy silną, liczną grupą, która chce funkcjonować w państwie, które swoją wielkość pokazuje poprzez sposób w jaki traktuje najsłabszych obywateli. Oczekujemy zmian systemowych, które pozwolą na budowanie silnego państwa, w którym osoby z niepełnosprawnościami otrzymują wsparcie i pomoc w realnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Ogromna grupa społeczna ma nie tylko wielomilionowy głos wyborczy, ale także pragnie sugerować, konsultować i wspierać działania państwa, które przyczynią się do tego, aby Polska XXI wieku była jednym z cywilizowanych krajów, w których osoby niepełnosprawne nie mają poczucia wykluczenia społecznego z powodów ekonomicznych, barier mentalnych czy infrastrukturalnych.

Więcej informacji oraz listę postulatów znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/268572543296912
Zachęcamy do osobistego udziału w Manifestacji lub poprzez wysłanie delegacji swojej organizacji.
Prosimy o rozpropagowanie powyższej informacji.
Dziękujemy!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu